Прошу допомогти визначити рушницю

doctor_an

Новачок
Панове! У спадок дісталася ось така рушниця. Цікаво з'ясувати, що воно є. Зареєстрована як Зауер 16-го калібру. Але від Зауера лише ствол. Все інше невідомо з чого зроблено. Схожа на переробку з якоїсь гвинтівки. Особливо затвор. Але, як і з чого перероблена - розібратися не можу. Ствол у кожух затворної коробки вкручується по різьбі. Дуже легка. Майже вдвічі легша за двустволку-курковку такого ж калібру. Приклад виглядає фабричним. Або дуже фаховим саморобним. Буду вдячний за будь яку інформацію і обговорення.
 

Вкладення

Mykola STARyy

Снайпер
Схоже на Штайр Манліхер.
 

tyrist 1945

Тигр
Панове! У спадок дісталася ось така рушниця. Цікаво з'ясувати, що воно є. Зареєстрована як Зауер 16-го калібру. Але від Зауера лише ствол. Все інше невідомо з чого зроблено. Схожа на переробку з якоїсь гвинтівки. Особливо затвор. Але, як і з чого перероблена - розібратися не можу. Ствол у кожух затворної коробки вкручується по різьбі. Дуже легка. Майже вдвічі легша за двустволку-курковку такого ж калібру. Приклад виглядає фабричним. Або дуже фаховим саморобним. Буду вдячний за будь яку інформацію і обговорення.
А є хоч якісь клейма?
 

Арго

S-Moderator
Команда форуму
Це "фроловка" системи Бердана.Трохи перероблена(ричаг затвору),але основа залишилась.







 
Останнє редагування:

Арго

S-Moderator
Команда форуму

doctor_an

Новачок
Це "фроловка" системи Бердана.Трохи перероблена(ричаг затвору),але основа залишилась.
Дякую. Затвор і затворна коробка схожі. Але пошукав в інтернеті по запиту "фроловка" і "берданка" і ще більше заплутався. Як я зрозумів, фроловка - це, переважно, перероблена гвинтівка Мосіна? То ж, мають бути якісь залишки багатозарядності. А їх немає. А берданка - це якась ще більш давня гвинтівка. Ще XIX століття. Можливо моя рушниця просто дуже гарно зберіглася, але вона не виглядає як виготовлена 150 років тому... Хоча ні я, ні попередній власник, з неї майже не стріляли. Може, дійсно, просто гарно зберіглася...
 

doctor_an

Новачок
Схоже на Штайр Манліхер.
Почитав тут про Штайр Манліхер - https://uk.wikipedia.org/wiki/Mannlicher_M1895
Як я зрозумів, основною "фішкою" Штайр Манліхера було повздовжне ковзання затвору. Без повертань. У моєї рушниці затвор повертається на 90 гр. при відкриванні і закриванні. То ж - навряд це Штайр Манліхер.
 

doctor_an

Новачок
Це "фроловка" системи Бердана.Трохи перероблена(ричаг затвору),але основа залишилась.
Дійсно, дуже схожа. Ось знайшов в і-неті таку фотку. За виключенням ричага - один в один з моєю. То ж, виявляється, маю берданку з Зауеровським стволом. Так?
Це фотка з і-нету:


А це моя рушниця:
https://photos.app.goo.gl/eGMyOb4BSdIVDpNQ2
 
Останнє редагування:

Арго

S-Moderator
Команда форуму
То ж, виявляється, маю берданку з Зауеровським стволом. Так?
А звідки ви взяли,що ствол від Зауера???Ствол оригінальний фроловський,а ричаг скоріше всього перероблений з МЦ-20-01.
 

doctor_an

Новачок
А звідки ви взяли,що ствол від Зауера???Ствол оригінальний фроловський,а ричаг скоріше всього перероблений з МЦ-20-01.
На стволі знизу є клеймо з написом. Днями збираюсь розібрати і сфоткати. Покажу фотки з клеймами. У дозволі написано саме - Зауер 16 кал. Писалося з клейма на стволі. Довелося прямо там, у дозвільній, розбирати-розкручувати рушницю. Я ще спитав - чому саме так. Відповідь була така - ЩО стріляє - те й реєструємо. Ричаг, мабуть, дійсно від МЦ. Схожий.
Доречі, а чому саме "фроловський"? Хіба фроловка - це не перероблена Мосіна? Були фроловки і з інших гвинтівок? Тобто, фроловка - спосіб переробки? Не конкретна якась рушниця? А тоді яка різниця між берданкою і фроловкою? Я знайшов фотку берданки. Прикріпив у пості вище. Дуже схожа на мою. Чи берданка і фроловка - це взагалі умовності? Щось я заплутався в цих термінах.
 

doctor_an

Новачок
Ось фотки деталей рушниці у розібраному вигляді. І деякі клейма. Написано J.R. Sauer. Може це не той Зауер? Біс його знає як він має виглядати )))
 

Вкладення

Арго

S-Moderator
Команда форуму
Клеймо Зауера і синів дійсне,а от різьба...??!Заміряйте довжину ствола.Зараз я трохи полистаю свою літературу і розберусь,бо такого ствола я ще не бачив,а в виконанні Зауер,то точно!!
 
Останнє редагування:

doctor_an

Новачок
Клеймо Зауера і синів дійсне,а от різьба...??!Заміряйте довжину ствола.Зараз я трохи полистаю свою літературу і розберусь,бо такого ствола я ще не бачив,а в виконанні Зауер,то точно!!
Довжина ствола 65 см. Плюс різьба, не став вдруге розкручувати, приблизно - 2-2,5 см.
 

Арго

S-Moderator
Команда форуму
Найшов накінець двійника вашої рушниці (не дивуйтесь на побачене,але уважно придивіться і все зрозумієте).Ним виявилась рушниця Бердан-2(в принципі це те що і "фроловка") і тепер є підтвердження того чому на ній стоїть ствол Зауер,а тому,що для рушниці Бердан-2 Зауер поставляв ствольну частину з різьбовим з'єднанням з патронником!!Так що у вас рушниця Бердан 2!!














Дані частини копаної рушниці є в наявності !!
 
Останнє редагування:

doctor_an

Новачок
Найшов накінець двійника вашої рушниці ... у вас рушниця Бердан 2!!
Пан Арго! Дякую Вам дуже! Приємо кінець-кінцем розібратися у тому, що було загадкою більше 15 (а може й більше, не пам'ятаю) років!
Тобто маю класичну(!) берданку. Прикольно! Дякую ще раз за велику пошукову роботу! Плюси вже поставив, але при зустрічі, вряди-годи, буду винен Вам гальбу (дві, три ...) гарного крафтового пива! ;)
 

Арго

S-Moderator
Команда форуму
Приємно допогти людині яка дійсно того хоче!!Дякую за сказане Вами вище.
 

doctor_an

Новачок
Пан Арго! Як кажуть запорєбріком, раз пошла такая п'янка, може ще одну шараду розгадаєте? ))) Маю ще одну рушницю з цікавою особливістю. Так-то звичайна ТОЗівська курковка, але підствольна частина приєднується і фіксується не важелем, а кнопочкою. Може це не така вже й цікавинка, але я не зустрічав такого на жодній з бачених будь коли рушниць.. Не знаєте чому так зроблено було? І яка історія такої нестандартності у звичайної двустволки?
Дякую!
 

Вкладення

Останнє редагування:

krushinski00

Снайпер
Ви гляньте на номер.там чотири циферки.через дефіс пята то і є рік виконання вашого тоз б.такі були в 30 роках.а ще краще фото подушок
Пан Арго! Як кажуть запорєбріком, раз пошла такая п'янка, може ще одну шараду розгадаєте? ))) Маю ще одну рушницю з цікавою особливістю. Так-то звичайна ТОЗівська курковка, але підствольна частина приєднується і фіксується не важелем, а кнопочкою. Може це не така вже й цікавинка, але я не зустрічав такого на жодній з бачених будь коли рушниць.. Не знаєте чому так зроблено було? І яка історія такої нестандартності у звичайної двустволки?
Дякую!
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Ви гляньте на номер.там чотири циферки.через дефіс пята то і є рік виконання вашого тоз б.такі були в 30 роках.а ще краще фото подушок
А если точнее, то модель ТОЗ-Б до ВОВ, т.е до 1941 года, имела именно кнопочное цевье.
Модель Б-это несколько модификаций внешнекуркового двуствольного ружья, под одной маркой, отличающихся друг от друга многими признаками, в т.ч. и способом крепления цевья.
http://ohrana.ru/weapon/with_horizontal_shafts_double/4647/
 
Зверху