Підкажіть будь-ласка

Статус
Закрита.

сєрьога

ветеран форуму
надійна команда
Доброго часу доби форумчанам, пікажіть будь-ласка хто мудріший, цікавить таке питання - був на рибалці в одному чудовому місці, качви різної вдосталь, взявся дивитись по картам чиї угіддя, щоб взяти разову відстрілку і не найшов чия територія. Цікавить наступне - чи є так би мовити безхозні землі, чи можна на них полювати, якшо так - то за якими правилами? З Пов.
 

Mechanik

Снайпер
Площа наданих у користування мисливських угідь в Україні становить 46 млн га,.
Де з них Українському товариству мисливців і рибалок (УТМР) – 29,5 млн га (64,3%),
Підприємствам Держлісагентства – 4,8 млн га (10,5%),
Іншим користувачам – 11,2 млн га (24,4%).
До інших користувачів входять клуби, приватні мисливські господарства та мисливські товариства, які не входять до УТМР.
На сьогодні в Україні створено і працює вже більше 560 таких господарств.

Безхозних земель на територіїї України - НЕ МАЄ.

До земельних ресурсів України належать усі землі в межах її території, в тому числі острови та землі, зайняті водними об'єктами.

Полювати чи ні?
Дане питання треба вирішити та узгодити з місцевим єгерем, або ж лісничим, де Вам і буде дана відповідь, кому належить це - чудове місце.
 

сєрьога

ветеран форуму
надійна команда
Зрозуміло, дякую, "будєм искать". Шкода що нема якоїсь загальної карти чи реєстру всіх користувачів угідь, а може хто в курсі де шукати?.
 

Hovarf

Слідопит
Шкода що нема якоїсь загальної карти чи реєстру всіх користувачів угідь, а може хто в курсі де шукати?.
На жаль такої карти немає. Чесно кажучи, вважаю , що її взагалі важко виготовити, бо для прикладу в Львівській області (яка не є найбільшою по площі) в даний час налічується аж понад 70 користувачів мисливських угідь. Угіддя стали товаром, який наші посадовці завзято продають наліво і направо одним, забираючи в інших. Відповідно межі угідь постійно змінюються, якщо зробити карту угідь області на даний час , - то за якихось пів року вона вже може бути не достовірною.
 

vitaliy666

Новачок
Доброго дня,підскажіть,а як бути у Волинській обл,там Горохівський і Тупійський р-ни.,не вілносяться до УТМР,тобто вони відносяться до Місцевих лісництв,я правильно розумію?!?!
 

saeco

Мисливець
Взагалі, якщо маєте Свідоцтво мисливця, то на відкритій місцевості можете полювати вільно. Кордони угідь мають бути позначені табличками. Нема табличок - до побачення. І це не є браконьєрством.
Якщо взяти карти ресурсів, навіть середини 2000-х років, то Україна поділена на Угіддя по географічному принципу, а не по принципу Угідь. Іншими словами, взяли карту і тупо намалювали кордони без вільних зон, включаючи городи, сади, і т.д.
Але поля вже давно в аренді, городи приватні. І виходить, що поле одночасно має Власника поля і є мисливським Угіддям.
Тому на таких полях можна спокійно полювати без відстрілок.
В лісі більш менш порядок. І полювання без ліцензії - порушення правил
 

Маламут

Новачок
Тому на таких полях можна спокійно полювати без відстрілок.
Вы вообще-то поняли, что советуете???
Если да - то напишите свой номер телефона и реквизиты, что бы люди могли на Вас ссылаться при общении с егерем :confused:
 

saeco

Мисливець
Вы вообще-то поняли, что советуете???
Для того, щоб Ви зрозуміли:
Я Власник, Орендатор поля. Я вирощую зернові. На полі є голуби, перепела. За старими картами 2000 років, коли поля були державні, звичайно вони Угіддями, але зараз поле в Приватній власності. Власник сіє і збирає урожай. Угіддями воно називаться НЕ МОЖЕ.
Ви хочете сказати, що Власник не може на ньому полювати?
Доведіть, що Власник не правий.
Якщо буде доведено, що Власник не правий, то я ВИБАЧЮСЬ.
А те, що мисливці ходять по полю, приватних городах і псують урожай, то про це ніхто не говорить!
Юридично, не може власність одночасно підпорядковуватись двом набувачам прав.
З власного досвіду, коли я купую відстрілку, то завжди питаю про кордони Угідь. Єгерь відповідає завжди так: "Наші Угіддя обмежуються тут і тут, а це приватні поля. Відстрілка розпорвсюджується тільки на наші Угіддя, а на полях полюйте вільно".
 
Останнє редагування:

Mechanik

Снайпер
За законом, якщо приватна земля з оформленим на неї держактом обнесена парканом, то ніхто не має права туди заходити.
Однак якщо не обгороджена – полювати можна.
Люди мають розуміти: навіть якщо земля їхня є - приватна власність, то звірі й птахи, які там живуть, – власність держави.
Разом із тим, якщо мисливці полюючи, завдали збитків власникові наділу, скажімо, змішали в болото посіяну озимину на полі, поламали кукурудзу чи соняшники, то це вже завдання збитків - власникові.
Для цього потерпілий, повинен звернутися до конкретного осередку Товариства мисливців та рибалок, де на місце повинна виїхати комісія, скласти акт та відшкодувати, що належить.
Але що там казати, є серед нашого брата мисливця, ще й "мисливці" так би мовити - "заготовітєлі" мяса.
Полюючи на зайця "заготовітєлі пушнини" впритул підходять до оселі господаря, та стріляють зайців на огороді присадибної ділянки. Слів обурення господаря оселі, описувати не буду.
Тому такі "полювання" призведуть до більш жорстких заходів заборони полювання на приватизованих землях.
 
Останнє редагування:

saeco

Мисливець
За законом...земля...є - приватна власність, то звірі й птахи... власність держави.
Ок!
Тоді і Ваша худоба: корова, кролі, кури, качки, гуси і т.д. - є ДЕРЖАВНОЮ ВЛАСНІСТЮ. А Ви їх кормите. Тоді нехай держава Вам компенсує витрати на корми.

З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про тваринний світ


Стаття 4.
Дикі тварини та інші об'єкти тваринного світу
як природний ресурс загальнодержавного значення...
а також об'єкти тваринного світу, що у встановленому
законодавством порядку набуті у комунальну або приватну власність
і визнані об'єктами загальнодержавного значення, належать до
природних ресурсів загальнодержавного значення.


Згідно цієї статті Ви не маєте право різати навіть свою свійську худобу без дозволу Української влади:

Стаття 5.
Право власності на об'єкти тваринного світу
Право власності на об'єкти тваринного світу набувається та
реалізується відповідно до Конституції України, цього Закону та
інших законів України.
Об'єкти тваринного світу, які перебувають у стані природної
волі і знаходяться в межах території України, її континентального
шельфу та виключної (морської) економічної зони, є об'єктами права
власності Українського народу.



Об'єкти тваринного світу в Україні знаходяться під охороною
держави незалежно від права власності на них.

А згідно цієї статті, я подаю документ про те, що залишив на полі урожай для диких тварин і вони добровільно НЕ ЗАБОРОНЕНИМ законом шляхом стали моєю власністю.

Стаття 7. Право приватної власності на об'єкти
тваринного світу
Об'єкти тваринного світу, вилучені із стану природної волі,
розведені (отримані) у напіввільних умовах чи в неволі або набуті
іншим не забороненим законом шляхом, можуть перебувати у приватній
власності юридичних та фізичних осіб.
Законність набуття у приватну власність
об'єктів тваринного
світу (крім добутих у порядку загального використання) повинна
бути підтверджена відповідними документами, що засвідчують
законність вилучення цих об'єктів з природного середовища
,
ввезення в Україну з інших країн, факту купівлі, обміну, отримання
у спадок тощо, які видаються в установленому законодавством
порядку.
 
Останнє редагування:

Mechanik

Снайпер
Згідно зі ст. 3 Закону України "Про тваринний світ"
Об'єктами тваринного світу є дикі тварини (хордові й безхребетні) в усьому їх видовому і популяційному розмаїтті та на всіх стадіях розвитку (ембріони, яйця, лялечки тощо), частини диких тварин (роги, шкіра, ратиці, копита тощо), продукти їхньої життєдіяльності (мед, віск тощо).

Слід мати на увазі, що до диких належать види тварин, що виникли шляхом природного добору і здатні самостійно жити в умовах екосистеми. Сюди не належать тварини, породи яких виведені людиною селекційно, а також ті, що стали такими свійськими, що втратили здатність проживати в екосистемі самостійно.

Правовий режим сільськогосподарських і свійських тварин визначається відповідно аграрним чи цивільним законодавством, але не природноресурсовим, тобто на них не поширюється дія Закону "Про тваринний світ".

Відповідно до ст. 4 Закону "Про тваринний світ" встановлюються 2 правових режими диких тварин:
загальнодержавного й місцевого значення.

До об'єктів тваринного світу загальнодержавного значення належать ті тварини, що перебувають у державній власності, а також ті, які перебувають у комунальній чи приватній власності, але визнані об'єктами тваринного світу загальнодержавного значення .
До об'єктів тваринного світу місцевого значення належать ті тварини комунальної та приватної власності, які не визнані об'єктами тваринного світу загальнодержавного значення

Статті 16 та 17 Закону "Про тваринний світ" визначають фактичні ознаки розмежування загального та спеціального використання тваринного світу.
 

saeco

Мисливець
Шановний Mechanik, на відміну від Вас, я привожу доказову базу і роблю логічні висновки, а не привожу витяги з Закону.
Для розуміння привожу простий доказ:
Ви хоть один раз були на качиній фермі?
В Україні, на весь Радянський союз, було 2 качині ферми в Золотоноші і Одещині.
Я був на Золотоніській
Так от, дорослі Качки, на фермі, знаходяться у ВІЛЬНИХ УМОВАХ ІСНУВАННЯ!!! БЕЗ ОГОРОЖ і інших заходів обюмеження! Прямо на березі заливних плавнів Дніпра!
Єдиним приміщенням є інкубатор. От і все!
От і все! Є корма, нема кормів їм фіолєтово - повно ряски.
Іншими словами, чи можна такі качки назвати нездатними до вільного існування - звісно, що НІ!
З іншого боку, сільрада може забрати корову чи іншу ходобу - це факт.
І якщо, приватна особа чи приватна ферма віллє молоко в каналізацію, що до речі роблять Фермери у всьому світі для збереження високих закупівельних цін, то Прокуратура відкриє Кримінальне впровадження.
 

Mechanik

Снайпер
Шановний saeco. Постом вище Ви надали в даній темі витяги з Законів України. Чи я помиляюсь? Я Вам і відповів, нижче.
На качинних фермах впродовж свого життя - не був, тому що качинні ферми - не мій профіль діяльності, та і якось не шкодую.
А чи може сільська рада забрати з хліва господаря вирощену та вгодовану річну свиню під два центнери, або ж табунець гусей голів з десять, або ж дійну корову, то це все мені нагадує СТАЛІНСЬКІ ЧАСИ ГОЛОДОМОРУ В УКРАЇНІ.
Надіюсь що на теперішній час, бажаючих зробити таке законне "вилучення" живності в господаря, може обернутись ціною здоров*я на все життя, виконавцю. Окрім випадків крадіжок свійської худоби та птиці - злодіями.
 

сєрьога

ветеран форуму
надійна команда
Закон в нас як дишло, трактуй як хочеш, і бува одна стаття суперечить іншій...
 

saeco

Мисливець
Тоя к Ви тоді можете дискутувати, якщо не маєте досвіду?
А реалії такі, знищите зараз продукти харчування власного виробництва і не забудьте про це сповістіти. О тоді поговоримо Ваше чи не Ваше.
А Серьога дивиться в корінь.
Тому шановний Mechanik, якщо статті Закону суперечать одна одній, то я в праві вибрати те, ЩО МЕНІ ПІДХОДИТЬ.
Тому, моє поле - моя власність. Зайшов звір кормитися моїми харчами - моя власність.
І саме на цьому побудовані Мисливські господарства і все Мисливство в Європі і США.
Зарубіжні Мисливці, маючи Державне посвідчення мисливця, для проведення полювання домовляються про це з власником або з орендатором (з дозволу власника) про полювання.
В Україні має бути так само, якщо територія полювання в користуванні УТМР - платите УТМР, приватне господарство - приватному господарству, на фермерському полі - фермеру, на городі - діду і бабі.
 

сергей1975

Слідопит
Тоя к Ви тоді можете дискутувати, якщо не маєте досвіду?
А реалії такі, знищите зараз продукти харчування власного виробництва і не забудьте про це сповістіти. О тоді поговоримо Ваше чи не Ваше.
А Серьога дивиться в корінь.
Тому шановний Mechanik, якщо статті Закону суперечать одна одній, то я в праві вибрати те, ЩО МЕНІ ПІДХОДИТЬ.
Тому, моє поле - моя власність. Зайшов звір кормитися моїми харчами - моя власність.
І саме на цьому побудовані Мисливські господарства і все Мисливство в Європі і США.
Зарубіжні Мисливці, маючи Державне посвідчення мисливця, для проведення полювання домовляються про це з власником або з орендатором (з дозволу власника) про полювання.
В Україні має бути так само, якщо територія полювання в користуванні УТМР - платите УТМР, приватне господарство - приватному господарству, на фермерському полі - фермеру, на городі - діду і бабі.
Це як??? Фермер бере у мене пай в оренду, платить копiйки, а я йому за природнi ресурси по повнiй?
 
Статус
Закрита.
Зверху