Старые патроны. Ностальгия.

hnat

Мисливець
Добрий вечір! Підскажіть чи можна використовувати.
В останньому сезоні добув таким самим патроном зайчика, тільки шротом #3. Судячи з ран різкість була не дуже. Допомогло, що постріл був з близької відстані.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Цікавий патрон. Можна трішки інформації ( виробник, маркування і т. д. ) ?
Терра інкогніта... Радянський, ІМХО. По маркуванню, більш за все: Б-порох бездимний, 2-номер дробу. Курочить не буду, він у мене єдиний. 1948 року випуску.
П.С. Хто не в курсі, то патрони виробництва СРСР в перших паперових гільзах випускались також і з димним (!) порохом!
 

VS1975

Снайпер
Терра інкогніта... Радянський, ІМХО. По маркуванню, більш за все: Б-порох бездимний, 2-номер дробу. Курочить не буду, він у мене єдиний. 1948 року випуску.
П.С. Хто не в курсі, то патрони виробництва СРСР в перших паперових гільзах випускались також і з димним (!) порохом!
48 - го року гільза, патрон міг бути споряджений і пізніше. Що за капсуль ? По фото не зовсім зрозуміло.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
48 - го року гільза, патрон міг бути споряджений і пізніше. Що за капсуль ? По фото не зовсім зрозуміло.
Це заводський патрон у заводському ж комплектуванні. Тоді було не прийнято клеймити гільзи передчасно, потужностей виробництва вистачало для комплектування в унісон зі спорядженням. Капсуль мені не відомий, по вигляду типу Жевело.
 

ДСП&ДВП

Новачок
Курочить не буду, він у мене єдиний.
Ну да. ну да... Таке вже десь усі ми чули... "Нє біта, нє крашена..., адін хазяін..." Або ще: "... такой только у меня і у Майкла Джексонюка..."
по вигляду типу Жевело.
А що тут дивного... Цьому типу капсуля вже скоро виповниться 150 років. Скоріше дивно
По маркуванню, більш за все: Б-порох бездимний
???
Це ж який такий бездимний порох у 1948 році?
 

HOWA

Слідопит
"Порох под названием «Сокол» впервые появился на рынке в 1893 г., а производство началось еще в 1892 г. Производитель – «Русское общество для выделки и продажи пороха», («Р.О.д.В.и.П.П»). Оно было основано в 1881 г. в С.-Петербурге с немецким капиталом. В 1891/92 гг. капитал в акциях составлял 900 тыс. руб. На двух заводах – в Шлиссельбурге и в Заверце (Польша) – общество выпускало 18 сортов пороха. Пороха производили по немецким технологиям. Завод в Шлиссельбурге, на котором производили «Сокол», также был построен по немецкому проекту. При нем было разрешено создать мастерские для производства бездымного пороха (1890). Бездымный порох, известный как «Сокол», это все тот же немецкий Blättchenpulver. Этот сорт винтовочного пороха был создан в Шпандау в 1889 г. Затем фирма «Роттвейль» стала производить подобные, в т.ч. ружейные пороха" (с) . В.Артеменко, ПіР #2 2019р.
 

ДСП&ДВП

Новачок
Тоді експрес-тест:
1. Гільзи в яких споряджені патрони мали відповідати ГОСТу?
2. Шріт у патронах має відповідати ГОСТу?
3. Капсулі у споряджених патронах мали відповідати ГОСТу?
4. Підсумок: спорядені патрони мали відповідати ГОСТу?
5. Вишенька на торті: як у 1948 році могли споряджати готові набої згідно ГОСТу, якщо порох "Сокол" був надзвичайно нестабільним навіть згідно ГОСТу 1941 року і отримав його лише через 10 років?
П.С. Нагадую, "вождь народів" і "великий поціновувач полювання" тов. Іосіф Сталін здох лише через 5(6) років після означеної дати
 

VS1975

Снайпер
Тоді експрес-тест:
1. Гільзи в яких споряджені патрони мали відповідати ГОСТу?
2. Шріт у патронах має відповідати ГОСТу?
3. Капсулі у споряджених патронах мали відповідати ГОСТу?
4. Підсумок: спорядені патрони мали відповідати ГОСТу?
5. Вишенька на торті: як у 1948 році могли споряджати готові набої згідно ГОСТу, якщо порох "Сокол" був надзвичайно нестабільним навіть згідно ГОСТу 1941 року і отримав його лише через 10 років?
П.С. Нагадую, "вождь народів" і "великий поціновувач полювання" тов. Іосіф Сталін здох лише через 5(6) років після означеної дати
Перехрестіться. До чого тут ГОСТ ? Хто про нього тут згадував ?
 

ДСП&ДВП

Новачок
Хрещу вас!!! Поясніть, як могла випускатися в 1948 році, в сересері така продукція? просто так, без ГОСТу?
 

Охотник77

Снайпер
Тоді експрес-тест:
1. Гільзи в яких споряджені патрони мали відповідати ГОСТу?
2. Шріт у патронах має відповідати ГОСТу?
3. Капсулі у споряджених патронах мали відповідати ГОСТу?
4. Підсумок: спорядені патрони мали відповідати ГОСТу?
В цілому ідея не погана розібрати совкові набої тих років і виставити результати в відповідний темі. Здається розбірку набоїв часів перестройкі висвітлювали то результати мяко кажучи не дуже а от розбірки патронів 50-70х не памятаю
 

VS1975

Снайпер
Хрещу вас!!! Поясніть, як могла випускатися в 1948 році, в сересері така продукція? просто так, без ГОСТу?
Мене хрестити не треба, я сам вмію хреститися. До чого тут ГОСТ ? Поясніть, якщо можете. І ще одне: якщо у Вашому профілі вірно вказаний вік ( 22 роки ), то Ви дійсно є ЗНАВЦЕМ сересеру, зброї та ГОСТів. Безсумнівно.
 

VS1975

Снайпер
Це заводський патрон у заводському ж комплектуванні. Тоді було не прийнято клеймити гільзи передчасно, потужностей виробництва вистачало для комплектування в унісон зі спорядженням. Капсуль мені не відомий, по вигляду типу Жевело.
Тоді поясніть, будь ласка, природу походження цієї гільзи 49 - го року під Центробій. Вона не розряджена, вона просто не споряджалася. Ніколи. Думаю що на фото видно рік випуску гільзи ? Маю декілька таких гільз. Отже, я можу споряджати їх димним порохом, войлочними пижами, дробом і картонною прокладкою акуратно закрити. Потім так же акуратно закрутити. Згідно Вашої логіки це буде патрон 49 - го року. Але ж це не так. Нанести подібне маркування на прокладці також не становить великої проблеми. Згодні ?
20231129_181716.jpg
20231129_181740.jpg
20231129_181656.jpg
 
Зверху