Тоз-54

Сергей.М.

Мисливець
Куплю замок запирання з щіфтом для Тоз-54. Може хтось підскаже, є невеликий люфт у стволах якщо поміняю замок з щіфтом щось поможе чи ні-?.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
є невеликий люфт у стволах якщо поміняю замок з щіфтом щось поможе чи ні-?.
Що мається на увазі під словом "замок"? Краще віддайте у майстерню. Шат у подібних рушницях усувається на довгі роки. І не потрібно нічого міняти.
П.С. Заміна болта Грінера, можливо, усуне проблему лише частково і на певний час. Т.я. в тулках отвір у проушинах досить значний, погано підігнаний під грінера і на шат практично не впливає. Так, одна з точок запирання стволів. Але не основна.
 
Останнє редагування:

Сергей.М.

Мисливець
Замок, я мав на увазі верхня скоба відкривання стволів і щіфт що заходить у отвір стволів, думаю там проблема.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Для усунення шату колодка розбирається і на планку Перде знизу напаюється металл, потім підшліфовується, підганяється під гаки і шат надовго зникає. Рушниця туго закривається, як нова. Але тут повинна бути кваліфікація Майстра. А не газозварювальника.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Зрозумів дякую, уже в гуглі надивився все так як Ви красиво показали, дякую.
Будь-ласка! Іноді усунути шат допомагає просто заміна зношеної планки Перде на нову. Але все потрібно підганяти індивідуально.
Це т.зв. "схема В.Скотта", яка широко розповсюджена в багатьох рушницях з горизонтальним розташуванням стволів: важіль запирання Річадса, рамка Перде і вертикальна поворотна вісь.
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
усунути шат допомагає просто заміна зношеної планки Перде на нову
і осі підствольного гака на товстішу з подальшою підгонкою стволів. якщо сам не слюсар - правильно зробити це практично нереально, б/в рамки Перде, які продаються на форумах треба підбирати індивідуально за промірами у співвідношенні до старої рамки з рушниці, бо коли розбирають рушницю на з/ч, то шат там як холодець і саме ці деталі вже зношені. а скупити 5 рамок і жодна не підійде - то не вихід. є варіант наварки старої планки з підгонкою, але то знову до майстра, толкового майстра, бо може відбутись ремонт підгинанням підствольного гака, чи його керніння. а так по досвіду користування курковками - курковка отримує шат раз і на завжди, косметичні ремонти дають покращення на 50-100 або 200-300 пострілів.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
курковка отримує шат раз і на завжди
Не лише курковка. Вбити можна все.
Свою першу Іж-54, з подібною схемою запирання стволів, я купляв уже з шатом, хоч і незначним. Зате стволи в ній, як по геометрії, так і стану були практично ідеальні. З відповідним боєм. Шат був усунутий відомим чернігівським зброярем на довгі 10 років самого інтенсивного полювання і поновився знову лише на 11 році експлуатації рушниці. Усувався він саме напаюванням припою (якого саме не скажу) на планку Перде.
Заміна осі то, ІМХО, вже радикальна міра для усунення значного шату внаслідок серйозного (якщо не критичного!) зношення її і підствольного гака. Операція досить непроста. Та й рушницю таку вже експлуатувати некомільфо. Це вже не поточний, а капітальний ремонт. Краще її продати. Тому я завжди з великою пересторогою ставлюсь до СТАРИХ двостволок без шату. Краще б він у них був, але помірний. Що свідчить про її реальний, фактичний стан. Синхронний до її загального, поношеного вигляду.
 
Останнє редагування:

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
на крайній випадок її можна провернути на 180 градусів.
Шат був усунутий відомим чернігівським зброярем
!!!
ну не мені вам розказувати про підгонку деталей у ІЖ-54 та курковок ТОЗ, досить подивитись на подовження прицільної планки з проушиною під болт Грінера - на її форму, розміри та розміщення самого отвору. якщо ІЖ може пережити полювання повноцінними напівмагнумами, то курковки тяжко переносять навіть кілька пострілів максимально допустимими наважками
 

север

ветеран форуму
надійна команда
ну не мені вам розказувати про підгонку деталей у ІЖ-54 та курковок ТОЗ, досить подивитись на подовження прицільної планки з проушиною під болт Грінера - на її форму, розміри та розміщення самого отвору. якщо ІЖ може пережити полювання повноцінними напівмагнумами, то курковки тяжко переносять навіть кілька пострілів максимально допустимими наважками
Згоден. Припасування (підгонка) механізмів Іж-54 досить точна, що обумовлено якістю виготовлених деталей і великим % ручної роботи. Відповідно і запас міцності у неї вищий.
До речі, я вже третій власник того Іж-54, про якого згадував і з яким полюю вже більше 15 років в якості основної рушниці ( в 99% всіх полювань). А починало воно свою мисливську кар"єру в далеких 60-х роках минулого століття на освоєнні цілинних земель, де і було обміняно на трофейний зауер попереднім власником у першого господаря. Скільки з неї вже зроблено пострілів, одному Богу відомо. Надцять тисяч лише у мене. І продовжує служити вірою і правдою. Але це вже зовсім інша історія.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
на крайній випадок її можна провернути на 180 градусів.
То вже на самий крайній випадок. Коли у мене закінчаться запасні частини. Що навряд чи коли станеться.
Не люблю складних, травмуючих рушницю ремонтів. Інша справа - різного роду розхідники-запчастини. Що на ТОЗ, що на ІЖ їх достатньо. Але ремонтом зброї повиннні займатись саме майстри, а не самоучки з примітивним інструментом і низькою кваліфікацією.
 
Останнє редагування:
Зверху