Трофеї

Сновськ

Новачок
Давайте в цій темі ділитися фото трофеїв косулі , оленів та лося . Дуже цікаво , та й думаю не тільки мені , побачити зокрема роги з аномаліями , дефектами , роги які мають медалі або можуть претендувати на медаль. Взагалі будь якими фото .
IMG_2810.JPG
IMG_2811.JPG
Прошу ділитися досвідом з обробки та оформлення даних трофеїв , щоб прекрасні екземпляри не перетворити на посміховисько . Буду дуже вдячний всім хто візьме участь у обговорені данної теми .

Почну з власного трофею .
 

Вкладення

Hovarf

Слідопит
Думаю, що тема потрібна та актуальна. Не раз доводилось бачити в мисливців на стіні трафеї - чудові роги козулі бездарно зіпсовані , зрубані мало не сокирою, не оброблені. При нагоді обов'язково поділюсь своїм досвідом оброки та оформлення трофеїв. Зараз на жаль не маю часу.
 

Сновськ

Новачок
у этого екземтляра череп тоже испорчен
Як на Вашу думку потрібно правильно обробити череп ? Знаю дехто залишає роги повністю з черепом без нижньої щелепи . Дехто залишає лише носову кістку . Знаю й такого "гурмана" що взагалі пилою відрізає роги . Я як побачив цілий ящик з рогами косулі , та ще й те що там були доволі непогані екземпляри , чуть з глузду не з"їхав на що він перетворив прекрасні трофеї . Ну а цей череп що на фото був пошкоджений при переїзді .
 

olga 83

Мисливець
его надо было оставлять без нижней челюсти и обезательно отбелить
 

Арго

S-Moderator
Команда форуму
Його в принципі ще можна трохи поправити.Головне правильно вибрати максимальну діагональ,щоб завуалити передній надлом носової кістки.Буде трошки не по феншую,але і не так як є!!
 

Сновськ

Новачок
Хто скаже чи є стандарт обробки черепа косулі чи роблять кому як подобається ? На скільки я розумію обробка черепа не впливає на оцінку трофея ?
 

Сновськ

Новачок
Хтось писав мені в личку що хоче купити даний трофей - напишіть ще раз будьласка , а то повідомлення не зберіглись і я не памятаю хто писав .
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
Хто скаже чи є стандарт обробки черепа косулі чи роблять кому як подобається
Обработка рогов косули
Кроме мяса и шкуры добытого зверя определенную ценность представляют его рога. Многие охотники украшают ими свои охотничьи комнаты, но немало таких, которые коллекционируют их и даже участвуют в крупных выставках охотничьих трофеев. Но еще до того, как приступить к специальной обработке трофея, охотник должен позаботиться о нем на месте охоты.

Чаще всего, не имея определенных знаний, охотник неправильно отделяет рога от черепа или не предохраняет их во время транспортировки. И нередко прекрасные рога из-за этих недоработок портятся, так как к любым охотничьим трофеям есть общепринятые международные требования. В этой статье мы в общих чертах рассмотрим первичные приемы обработки трофея и в частности — рогов самцов косули.

Практикуется два способа первичной заготовки трофея из рогов «козла». Рога добытой косули отделяют вместе с верхними частями черепа от конца носовых костей через середину глазниц к затылочному гребню. Затем кости черепа обязательно вываривают и отбеливают. При втором способе рога самца косули от черепа не отпиливают, а обрабатывают вместе с ним. При сохранении черепа его опускают в посуду с холодной водой и ставят посуду на огонь (ни в коем случае нельзя опускать череп в кипящую воду). К рогам прикрепляют дощечку или палку, которую кладут на края посуды с таким расчетом, чтобы рога не погружались в воду. Нижнюю часть рогов обматывают тряпкой во избежание действия на них кипящей воды и пара. Во время варки скребком или пинцетом с черепа постоянно удаляют сухожилия и нарези мяса. С кипящей воды снимают пену и грязь. Продолжительность кипения черепа 1,5—2 часа. Но лучше ориентироваться по легкому отставанию мяса от костей. Если таковое наблюдается, то варку следует прекращать. Далее череп опускают в чистую холодную воду для остывания. После этого начинается окончательная чистка трофея, которую лучше доверить специалисту. Если такового нет поблизости, то можно попытаться изготовить трофей и самому. Конечно, качество такого трофея не может быть высоким, даже если вы и владеете отличными рогами добытого «козла». Сразу следует оговориться, что, по международным правилам, трофеем считаются лишь те рога, которые добыты непосредственно в процессе охоты, в установленные сроки и разрешенным способом. Сброшенные рога или рога павших животных, каким бы качеством они ни обладали, не являются трофеями.

После варки и остывания с черепа соскабливают оставшиеся сухожилия скальпелем или острым ножом. Черепную коробку очищают от мозгов и пленок и просушивают в тени. Если на костях остались жирные пятна, то их удаляют при помощи 10%-ного раствора нашатырного спирта, в который погружают череп на сутки. Можно протереть жирные места несколько раз ватой, смоченной в эфире, бензине. Наиболее быстрый способ отбеливания черепа — это кипячение в течение 5—15 мин. в 25% растворе нашатырного спирта. Рога в этом случае не должны касаться воды. По окончании кипячения на горячие кости кисточкой несколько раз наносят 30% раствор перекиси водорода и высушивают череп.

После отбеливания допускается лишь легкая косметика рогов и черепа. Покрытие рогов лаком и другими красителями не разрешается. Кончики рогов можно добела отполировать мелкой наждачной бумагой. Для придания блеска сухие рога обмазывают с помощью кисти парафином, растворенном в бензине. После высыхания раствора рога начищают щеткой до желаемого блеска. Если на черепе имеются шероховатости, то их снимают тонкой наждачной бумагой и протирают порошком мела, растворенном в денатурате. На чистую протертую кость наносят тальк и покрывают тонким слоем жидкого раствора бесцветного лака или протирают кости ватой, смоченной в политуре.

Обработанные таким образом рога с частями черепа или вместе с черепом укрепляют на подставках произвольной формы. Чаще всего подставкам придают форму щита. Подставки делают из древесины твердолиственных пород. Высоко ценятся подставки-дощечки, полученные от косого среза ствола карельской березы. Толщина подставок колеблется от 2—4 см. Древесина, как правило, полируется.

Не менее прочны и эстетичны подставки из березового капа. Он трудно поддается обработке, но полированный имеет красивую узорчатую структуру.

После того, как изготовлена подставка, лобная кость выравнивается таким образом, чтобы она плотно прилегала к плоскости подставки.

Трофей прикрепляют к подставке винтами с тыльной стороны. Обычно на трофее прикрепляют металлическую пластинку, на которой гравируют название животного, год и место добычи, фамилию, имя и отчество владельца трофея. Трофеи расцениваются, как произведения искусства и требуют постоянного внимания. Их нужно беречь от пыли, сырости и плесени.

Лев Трутнев
 

Hovarf

Слідопит
Ось так виглядають мої трофеї після обробки і відбілювання. HORD 10 в своїй замітці висвітлив практично все, що стосується цього питання. Можу добавити від себе особисто - після відварювання черепа та його ретельної очистки від м'яса та сухожиль, потрібно видалити мозок. Це досить клопіка процедура, бо його видаляю через маленький отвір у потиличній частині черепа. Після цього промиваю череп в гарячій воді з звичайним пральним порошком (при цьому зручно користуватися зубною щіткою - нею вимиваються залишки жиру та плівок з усіх заглиблень черепа). Череп висихає. Тепер потрібно виконати найвідповідальнішу операцію - правільно відрізати передню частину черепа з рогами та носовою кісточкою від задньої частини. Лінію відрізу звичайно попередьо малюю олівцем. Ця процедура складна тим, що череп під час відрізання неможливо закріпити в лещатах, і все це доводиться робити "на коліні". Для цього я використовую ножовку по металу. Найваще прорізати потиличний гребінь (там товщина кістки найбільша), решту частини черепа піддається різанню легко. Хочу зауважити, що нерідко буває так, що після відрізування , носова кістка відпадає. В такому випадку її можна прикріпити на місце з допомогою епоксиднорго клею. Після відрізування, внутрішню частину черепа очищаю від всіх кісток та перетинок які легко відломлюються пінцетом. Для відбілювання черепа обкладаю його тонким шаром вати і обмотую одним шаром бинту. Потім просочую вату звичайним перекисом водню. Для цієї процедури зручно киристуватися одноразовим шприцом. Процес відбілювання супроводжується ледь чутним потріскуванням. Залишаю трофей в прохолодному місці на добу - дві (поки ватна пов'язка не буде сухою). Після цього знімаю вату і промиваю череп в воді. Ніяких інших косметичних засобів до черепа та рогів не використовую.
 

Вкладення

Hovarf

Слідопит
Прикріплюю трофей на підставку одним шурупом в найвищій точці черепа між рогами. Особисто мені більше подобаються прості підставки - у формі медальйона, або овала, тоді сам трофей більше кидається в очі. Хоча в кожного свої смаки. Не раз доводилось бачити різблені підставки - справжні витвори мистецтва на яких красувалися такі ж красиві роги.
 

Вкладення

kef

Зброяр
Теж трофей,тільки щука.В 2001 році осінню на живця була спіймана щука вагою 3,7 кг.,трофей не великий, але запам"ятався, так як це була моя перша щука, такого розміру.Декілька днів у солоній воді,потім вимочування та сушка.
-фото без підставки (медальйона).
 

Вкладення

vlad88

Мисливець
Роги мыть нельзя. Нужно просто протереть слегка сухой тряпкой, почистить от коры, шерсти .
 

Ohotnik47

Слідопит
Роги мыть нельзя. Нужно просто протереть слегка сухой тряпкой, почистить от коры, шерсти .
Так та кора, що між перлами впресувалась, ще й кров'ю буває просочується, або живицею - тоді як?
Може поділитесь методом очищення без миття.
 

vlad88

Мисливець
Зубочистками выковыриваю кору, шерсть. Почему нельзя мыть? Потому что цвет рогу дают соки коры деревьев об которые он их тер, тоесть етот цвет вымывается с поверхности рог, если мыть то можно сделать рога светлые, ненасыченные. Кровь по возможности нужно снять свежую. Если же роги имеют ненасыченный цвет, или же вы нашли роги, уже белые, то их можно дать увет раствором марганцовки. Намазываем слоями до нужного цвета.
 

Ohotnik47

Слідопит
Зубочистками...?
Це круто, в мене терпіння не вистачило б.Буває привозять оленячі роги на монтаж - так забиті живицею і корою так, що шилом не виходить - приходиться застосовувати піскоструйку. Якщо треба трохи підтонувати роги, то застосовую спиртову морилку відповідного відтінку, а потім полірую щетинним кругом з воском.
 
Зверху