Хто якою оптикою користується

Статус
Закрита.

kolesnyk_2007

ветеран форуму
надійна команда
хто на який калібр ставить яку оптику і яку кратність виробництво
 

PinchukMP

ветеран форуму
надійна команда
Вітаю.Тут краще запитати які цілі? Так як велика кратність прицілу дозволяе стріляти з усіх калібрів але,тільки з упору,при чому чим вона,кратність,більша тим нерухомушою повинна бути мішень! Для полювання я б радив не більше Х10, іноді і Х6 за очі. Що б порадив MakSnipe 10х40 (виробник заявляв витривалість до .308 включно),еле він трохи темнуватий.
 

kolesnyk_2007

ветеран форуму
надійна команда
Більш цікавлять калібри від 308 і вище, живучість оптики а далі камради самі розкажуть на кого вони полюють))) в мене марлін 30-06 оптика Редфілд 3х9-52 охота тільки на кабана і то за кг так 120, хотів би на лося то ліцензія трохи дорого
 

saeco

Мисливець
хто на який калібр ставить яку оптику і яку кратність виробництво
Мова йдеться про денну оптику.
Якщо відповідати на запитання профеcійно, то кратність, а за одно і діаметр об'єктива (вони пов'язані між собою), вибираються в залежності від дальності стрільби.
Брендові тактичні приціли автоматично відповідають вимогам для стрільби калібрами до .50.
Єдиним маркуванням є стійкість приціла для пневматики.
Власне, брендовість оптики більше для спеціалістів.
До речі, Ваша Редфілд - дешева оптика, але оскільки є підрозділом Leupold, то відповідає усім виробничим і якісним вимогам Leupold. Якщо коротко, Redfield це Leupold за малі гроші. Згідно рейтингу, Redfield на 2-му місці ТОР 10 в США в 2015 р. після Leupold.
Такщо Ви власник гарного прицілу.
 

kolesnyk_2007

ветеран форуму
надійна команда
Мова йдеться про денну оптику.
Якщо відповідати на запитання профеcійно, то кратність, а за одно і діаметр об'єктива (вони пов'язані між собою), вибираються в залежності від дальності стрільби.
Брендові тактичні приціли автоматично відповідають вимогам для стрільби калібрами до .50.
Єдиним маркуванням є стійкість приціла для пневматики.
Власне, брендовість оптики більше для спеціалістів.
До речі, Ваша Редфілд - дешева оптика, але оскільки є підрозділом Leupold, то відповідає усім виробничим і якісним вимогам Leupold. Якщо коротко, Redfield це Leupold за малі гроші. Згідно рейтингу, Redfield на 2-му місці ТОР 10 в США в 2015 р. після Leupold.
Такщо Ви власник гарного прицілу.
Саме про денну і іде мова, чому цікавлюсь оптика калібр просто стало цікаво бо бачив різні варіанти в різних мисливців і деякі мені не зрозумілі наприклад калібр 22 лр а стоїть оптика 4х12-50 питаю для чого така кратність велика а внятної відповіді не почув
 

saeco

Мисливець
В загальному випадку для орієнтиру: кратність х діаметр обєктива = :
-21 х 50мм = дистанція до 800м
- 12 х 44мм = дистанція до 500м
- 10 х 40мм = дистанція до 300м
- 6.5 x 24мм(32мм) = дистанція до 200м
Це скажімо дані з форумів, практичних стрілків США.
 

PinchukMP

ветеран форуму
надійна команда
Ось тут трохи не згоден. Є нприклад така стрілецька дисципліна як "пневматичний БР" на к ось там дистанція стрільби 25 метрів,а в більшості випадків стрілки використовують оптику з кратністтю Х30,Х35,Х40!!! И при цьому ціна кліку поправки на таких прицілах 1/8 МОА . І це дозволяє стріляти не віходячи за 1,5 калібра.
До чого це все я пишу,до того,що треба дивитись на розмір цілі!!! Тому що пять копійок і голова кабана на пятидесяти метрах в одну і туж оптику віглядають по різному.
 

saeco

Мисливець
Ось тут трохи не згоден... "пневматичний БР" на к ось там дистанція стрільби 25 метрів,а в більшості випадків стрілки використовують оптику з кратністтю Х30,Х35,Х40!!!
До 100м вся оптика, можна сказати, "працює" одинаково. На таких дистанціях, чим простіше приціл (менше лінз) тим краще.
Я мав на увазі, системну взаємодію: оптичні властивості лінз на оптичній осі + геометричні параметри лінз + точність співвідношення прицільної марки і цілі (паралакс), що вже починають впливати на точність після 100 м.
 

PinchukMP

ветеран форуму
надійна команда
Моя думка така,що для полювання використовувати щось більше Х10 взагалі не варто.
Редфілд дуже добрий приціл,але зараз коштує не дешево (хоча а що зараз дешево?).Та от була в товариша така ситуація коли витративши майже весь бюджет на гвинтівку,на приціл просто не вистачало.Тоді один мій знайомий порадив оптику ССОР. Ми купили приціл постійної крантості Х10,з лінзою 50мм. Він просто чудовий! Світлий,і без проблем жив на ЧЗ 527. На відстанях від 50 до 200м його вистачало з головою.
 

saeco

Мисливець
Я пропоную глибоко не занурюватися в рекомендації і просто приводити приклади. Це називається казуістичний метод пояснення. Інакше гарна тема перетвориться в переконання, що у кого краще.
Я з Вами згоден на 100%, що приціл з постійним збільшенням - практичний і ефективний ніж приціл зі змінною кратністю, але обмежений по діапазону дистанцій до цілі та рухомій цілі.
Приклад, 2-га Світова - приціл ZF41 кратність 1.5х / ZF39 кратність 4х
Для того щоб стряляти з 10Х прицілом на кортких дистнціях треба багато тренуватись по рухомій цілі.
 

Sir007

Мисливець
маю думку що до прицілів, досвід полювання більше 30 років, вважаю, що оптимальна максимальна кратність 6-10, але думаю, що кратність не головне. Головне це якість оптики. 90% випадків коли стріляєш звіра припадає на час присмерків, коли очима практично вже не бачиш і тільки гарна оптика дозволяє побачити ціль. А це на жаль дорога оптика , цейс, сваровски, кехл. Тут як автомобіль, є мерседес і всі інші. Всі інші приціли, які ви називали і не називали практично однакові і ніякої різниці немає що купувати. Тому, або будьте готові викласти 2-5 тис баксів на якісний приціл або купуйте самий дешевий і використовуйте його тільки сонячним днем.
 
Статус
Закрита.
Зверху