почему 16-й калибр не в моде/тренде?

Тарас_Когут

Мисливець
Не обдурюйте себе самі, не в звуці справа. Я полюю законно і мені всерівно як голосно стріляє моя зброя!
 

Waldi2000

Мисливець
мій ТОзік стріляє тихо, для інший (для мене голосно бо слух добрий)) але коли полюю на голуба, то підходять буває мисливці через соняшник і кажуть, а ядумав що тут якийсь дідок сидить на стільці і тихо з 20-ки голубів стріляє
 

Bekas7

Мисливець
В магазині в 16 к. мабуть тільки А-5 Браунінг, і все. Люди, не пишіть дурниць, тим більше про те, в чому не розумієтесь, бо читають нас і молоді мисливці і ті хто плануєним стати.

Почитав і думаю піду но я гляну в магазині і от чудо... І так Бекас в 16к, Сабатти Фалькон в 16к , Хуглу 104А в 16к і це не весь список нових рушниць... І до речі я знаю багато молодих мисливців і я в тому числі які полюють з 16к хоча і мають в 12... Дякую
 

hnat

Мисливець
В магазині в 16 к. мабуть тільки А-5 Браунінг, і все. Люди, не пишіть дурниць, тим більше про те, в чому не розумієтесь, бо читають нас і молоді мисливці і ті хто плануєним стати.

Почитав і думаю піду но я гляну в магазині і от чудо... І так Бекас в 16к, Сабатти Фалькон в 16к , Хуглу 104А в 16к і це не весь список нових рушниць... І до речі я знаю багато молодих мисливців і я в тому числі які полюють з 16к хоча і мають в 12... Дякую
Якісь моделі виробляються у 16к., та проблема в тому, що всі вони зібрані на колодці 12к. отже повноцінними шіснадцятками не назвеш. За балхарактеристиками цей калібр, напевно, не поступається 12-му, а може й кращий, проте проти законів маркетингу не попреш. Золотий вік 16-го минув десь у 60-их роках минулого століття. У світі він вже зійшов практично нанівець, у нас тримається за рахунок багажу СРСР.
 

Bekas7

Мисливець
Як що логічно то проблема не в зброї а в набоях 16к їх асортимент малий і т.д.. а зброя в 16 гарна... Як що взяти горизонталку в 16 і 12 то в 16 вона легша і елегантніше виглядає...
 

иж 18

Слідопит
Як що логічно то проблема не в зброї а в набоях 16к їх асортимент малий і т.д.. а зброя в 16 гарна... Як що взяти горизонталку в 16 і 12 то в 16 вона легша і елегантніше виглядає...
Проблема как по мне, только в том, что с чей-то подаче 16-й сделали не модным, устаревшим и т.д, и стали очень мало выпускать ружей этого калибра.
 

Yarik1993

Мисливець
Читаю і не можу стримати свій сміх "16 калібр помирає" сьогодні товариш приносив свій иж27 16кал. міняли спусковий гачок,я теж власник Иж 27 16кал. у батька Иж 58 16кал. У одного сусіда тоз бм 16кал. у другому сусіда німець 16кал. Так що у нас у сейфах трупи біда біда:D
 

Waldi2000

Мисливець
Читаю і не можу стримати свій сміх "16 калібр помирає" сьогодні товариш приносив свій иж27 16кал. міняли спусковий гачок,я теж власник Иж 27 16кал. у батька Иж 58 16кал. У одного сусіда тоз бм 16кал. у другому сусіда німець 16кал. Так що у нас у сейфах трупи біда біда:D
мова йшла про напівавтомати з змінними чоками, що як би появились нові в магазинах ітд. почитайте уважно, з чого тема оживилась. не думаю що знайдеться розумна людина яка буде критикувати двудулки в 16к.
 

Вік71

Снайпер
в неділю бахкали я з ТОЗ 34 12к колега з зимсоном в 16к то 16 стріляла голосніше, також не раз чув як і 20-ки деякі бахкають голосніше, думаю діло не в звуці і не в відачі
Я мав наувазі оце:
От і я цього не розумію. Вся дичина добувається 24-32гр, можливо кому подобається 36гр. Це діло кожного.
Та ж #1 на зайця це 5 або 6 дробин різниці 30гр і 32гр. В чому така перевага незрозуміло. Коли полював з 16к результаты були краші ніж з12к. А тут все навпаки :D обдурив реальність
Думаю не будете сперечатись,що постріл патроном-магнум з навіскою більше 36г дає більший звук та віддачу,ніж 28-32г ? Чи може я чогось не знаю ?
 

Yarik1993

Мисливець
Зайшов сусід показую йому цю тему про смерть 16кал.:D, а він сміється і каже я сам швидше помру сусіду 30років.:D
 

Waldi2000

Мисливець
я постріли більше 34грами не чув і патрони в руках не тримав, в знайомих теж небачив, нічого не можу сказати)) мабуть голосніше але що стріляти 36г і більше не знаю,
 

Вова!!!

Снайпер
Ото приподняли тему ! :) Никого переубеждать не буду и не стоит . До двухстволки 16 или 20 к., с зарядом 24-28 г. просто нужно дорости .:) Ну а начинающим можно ... Нет ! Нужно!!! :D п/а и патронов шоб так хотя бы пяток , а лучше 8-9 ! Грамм хотя бы по 36 .:) Ну а любители экзотики , ну те что не следят за мировыми тенденциями , те и с недо калибрами походят .;) Им и недо навесок хватает и очень редко когда и второй выстрел нужен , да и ленивые они , ну не хотят они оте 300-600 г. тяжелючих носить !;):) Каждому свое . ;):)
 

Вова!!!

Снайпер
Вот у меня напарник бестолочь , с п/а , ФАБАРМА !!!!! :):eek: На тоз- БМ в16 к . перешел .Ирезультативность та же и так же редко когда второй выстрел нужен ... Ну не видит человек преимуществ ! Вот здались ему о те курки !:):D
 

hnat

Мисливець
Мова в цій темі не про те, який калібр кращий/гірший у стрільбі.
 

Varjag229

Снайпер
А я мабуть "колєблющийся". Спершу полював з 12 -им калібром (ТОЗ-34), потім - 16-им (п/а CZ-241), потім знову 12-им - Іж-26 та ЧЗ-581, потім 5 років з 16-им - Іж-57, Іж-57 Ш. Крайні 2 роки - 12-ий (німчик легший за мою 16-ку).
П.С. Патрони, за звичкою споряджаю на перо - 28 г., а на пух - 30 г. шроту.
П.П.С. Результативність була приблизно однакова, якщо хоча б зо два сезони використовував одну рушницю.
 

Вова!!!

Снайпер
Мова в цій темі не про те, який калібр кращий/гірший у стрільбі.
Тема почему не в моде , тренде . Потому что оружейным компаниям так выгодно , по тем или иным причинам . А кому нужно , для тех выпускают и в 16- м.;) , до сих пор !:) Загляните в тот же браунинг их В25 в любом исполнении выпускается ! Я вообще не удивлюсь если его и действительно "возродят" .:) Каждый видит свои преимущества .;)
 

ldkukr

Снайпер
Ну а начинающим можно ... Нет ! Нужно!!! :D п/а и патронов шоб так хотя бы пяток , а лучше 8-9 ! Грамм хотя бы по 36 .:)
Причина отказа производить 16кал массово в том что он не подходит для большинства буржуйских охот. Многих удивляют 40г навески для фазана или Боровой дичи - а для них это нормально! У них свои традиции и представления как «правильно». А если учесть что по водоплавающей -только сталь. То сколько в 16 кал войдёт? :) А если нужны 24-28г. есть - 20 кал. И 16 кал становиться не востребованным.
А у нас все с точно наоборот, основная 28-32 - свинец и 16 ее полностью закрывает.
По этому 16 уже не будет таким популярным, разве что производители изменят представление о способах и навесках дроби для охоты.
 
Останнє редагування:
Зверху