чим краще обробити приклад ?

оскар

Мисливець
шановні форумчани! підскажить чим краще обробити приклад? мені знайомий казав що краще завсе воском! рецепт такий на тертушку натерає віск потім заливає його обежиреним бензином добре його вимішує щоб віск розчинився,потім ставить на сонце, щоб випарувався бензин, як результат залишаеться така собі паста,цю пасту втераїш в приклад даєш йому впитатись, потім натераїш войлоком и все! каже що потім приклад добре блистить та відштовхує воду! як вам така рецептура та чи може є щось краще? заздалегіть вдячний!
 

Копатыч

Зброяр
Я купил в аптеке льняное масло, наносил тампоном, давал просохнуть, и так раза 3-4. Но кардинально это ничего не изменит, если приклад до этого уже был чем то покрыт (пропитан). Если новое дерево, тогда да.
 

Юра 28

Мисливець
Мій новий приклад майстер обробляв мастиркою майже як описав оскар.Зараз прикупив шафтол балсін від балістолу для дерева задоволений!Є у різних відтінках світлий,темний,темнокоричневий.
Щодо лляної олії то майстер казав можна обробляти також добра штука але обовязково перекипятити щоб вийшла волога з олії.
 
Да и обрабатывать надо не однократно . Надо тшательно втирать мягким тампоном . А воском надо обрабатывать на гарячую с помощью строительного фена расплавить воск и нагревая приклад и воск втирать, эфект не заставит себя долго ждать. Правда есть от такой обработки и минуса ( не знаю сам не пробовал но люди говорят что при высокой температуре воздуха в окружающей среде вос плавиться и пристает к рукам)))!!!!) А так такой метод ярко выставлен на просторах ютуба.
 

Одинокий Вовк

ветеран форуму
надійна команда
Я, в недалекому майбутньому, хочу відправити приклад та цевйо в майстерню, де покривають камуфльованою плівкою. Хлопці їх обробляють якоюсь грунтівкою. У Вас не виникало такого бажання?
Може хто з колег вже пішов на такий крок, то відгукнеться на моє питання?
З пов.
 

Анубис

Новачок
оскар;178543 сказав(ла):
шановні форумчани! підскажить чим краще обробити приклад? мені знайомий казав що краще завсе воском! рецепт такий на тертушку натерає віск потім заливає його обежиреним бензином добре його вимішує щоб віск розчинився,потім ставить на сонце, щоб випарувався бензин, як результат залишаеться така собі паста,цю пасту втераїш в приклад даєш йому впитатись, потім натераїш войлоком и все! каже що потім приклад добре блистить та відштовхує воду! як вам така рецептура та чи може є щось краще? заздалегіть вдячний!
Воск растворить в скипидаре.
 

novichok

Новачок
Копатыч;178573 сказав(ла):
Я купил в аптеке льняное масло, наносил тампоном, давал просохнуть, и так раза 3-4. Но кардинально это ничего не изменит, если приклад до этого уже был чем то покрыт (пропитан). Если новое дерево, тогда да.
Суть в тому, що льняне масло добре тим, що коли проникае в пори, то згодом (при світлі) воно полімеризуеться і не дає волозі проникнути далі в дерево. А коли приклад чимось оброблений (наприклад лак), то льняне масло не впитується в дерево-відповідно результату не видно.

николаевич1;178689 сказав(ла):
Да и обрабатывать надо не однократно . Надо тшательно втирать мягким тампоном . А воском надо обрабатывать на гарячую с помощью строительного фена расплавить воск и нагревая приклад и воск втирать, эфект не заставит себя долго ждать. Правда есть от такой обработки и минуса ( не знаю сам не пробовал но люди говорят что при высокой температуре воздуха в окружающей среде вос плавиться и пристает к рукам)))!!!!) А так такой метод ярко выставлен на просторах ютуба.
Температура плавлення бджолинного воску десь близько 35 градусів. В жарку погоду, коли рушниця буде на сонці, то віск виступить і буде липнути.Спробуйте карнаубський віск (темп.плавлення близько 90) дає гарний, глянцевий блиск.

Одинокий Вовк;178739 сказав(ла):
Я, в недалекому майбутньому, хочу відправити приклад та цевйо в майстерню, де покривають камуфльованою плівкою. Хлопці їх обробляють якоюсь грунтівкою. У Вас не виникало такого бажання?
Може хто з колег вже пішов на такий крок, то відгукнеться на моє питання?
З пов.
Якщо не помиляюсь, то то аквадрук. Покривають дерево грунтівкою, та друкують, а не клеять...Якщо так, то покриття досить міцне та зносостійке, але і коштує....
Свій приклад, коли реставрував, то вимивав, потім шліфував наждачним папером різної грітності, по тому в декілька слоїв просочував Danish Oil, а потім полірував карнаубським воском. Для моєї Тулочки результат дуже сподобався.
Все вищенаписане особиста думка. З повагою.
 

Копатыч

Зброяр
novichok я с Вами согласен на счет лака, но уже давно лаком на заводе никто не покрывает дерево, даже если был не лак, а другое покрытие (пропитка), то льняное масло, кардинально нечего не изменит, поможет на некоторое время и все заново. А лак можно снять растворителем. Но если дерево "в возрасте", то в межсезонье, поухаживать за ним, не то что можно, а нужно. С УВАЖЕНИЕМ.
 

трудяга

Мисливець
Копатыч;178573 сказав(ла):
Я купил в аптеке льняное масло, наносил тампоном, давал просохнуть, и так раза 3-4. Но кардинально это ничего не изменит, если приклад до этого уже был чем то покрыт (пропитан). Если новое дерево, тогда да.
аптечное масло - не то . нужно покупать художественное масло - а точнее олифу и перед нанесением обязательно прокипятиь при желании и темноты оттенка можна добавить кусочек канифоли - это придаст более темный оттенок. перед нанесением льняной олифы - нужно удалить лаковое покрытие и обезжирить приклад и цевье. обновить насечку если конечно нужно. .прокипятив масло и нагрев предварительно риклад (нагрев дерева нужен для того чтоб раскрылись поры дерева- для лучшего впитывания мала) и на горячее дерево - заметте не горящее а горячее наносим тампоном горячее масло - до тех пор пока не перстанет впитывать и оставляем на сутки или двое. потом повторяем процедуру - проделывал так 5 или 6 раз - когда перестанет впитывать масло совсем оставляем ложу сохнуть - но обязательно на солнце. не втепле и не греть чтоб поскорей высохло а именно на солнце - именно тогда и происходит процес полямеризации у меня этот процес занял три неполных неделипосле всего этого я брал сукно и монотонно когда было время -- вручную натирал приклад и цевье. можно конечно и задействовать разную шлифовальную технику но по моему лучше всетаки вручную - дерево оно руки любит. и в итоге вы получаете прекрасную ложе для своего ружья - сделаную своими руками.
 

Яремко А.А.

S-Moderator
Команда форуму
Одинокий Вовк;178739 сказав(ла):
Я, в недалекому майбутньому, хочу відправити приклад та цевйо в майстерню, де покривають камуфльованою плівкою. Хлопці їх обробляють якоюсь грунтівкою. У Вас не виникало такого бажання?
Може хто з колег вже пішов на такий крок, то відгукнеться на моє питання?
З пов.
Як Ви взнаєте де і за скільки це зроблять дайте знати зацікавило дуже! Буду вдячний!
 

Яремко А.А.

S-Moderator
Команда форуму
Скиньте фото цікаво подивитись як виглядає!
 

Копатыч

Зброяр
Не понимаю, зачем дерево "прятать" под аквапечатью или под пленку. Наоборот лудше подчеркнуть структуру, красоту ореха или бука. А на счет аквапечати, есть ролики на ютубе. К пластику это применимо, но к дереву, извините, это лишнее. Лично мое мнение, с УВ.
 

VADAS67

Слідопит
Згідний .Це все рівно що на красиву дівчину накинути паранджу.
 

оскар

Мисливець
спасибо всем! одал дерево мастеру на реставрацыю!
 
Зверху