1.10 твіст і вага кулі

китай

Слідопит
Доброго вечора, шановне товариство, можливо комусь відомо достовірно із практики чи літератури, краще звісно з практики, яка вага кулі підійде для 10 твіст.
Заочно дякую.
 

HOWA

Слідопит
Доброго вечора, шановне товариство, можливо комусь відомо достовірно із практики чи літератури, краще звісно з практики, яка вага кулі підійде для 10 твіст.
Заочно дякую.
При такому 10" працюють тяжкі кулі (далі вага куль згідно калібру). Приклад = патрон S&B, калібр .308, тип кулі SP, вага 11,7 г. Карабін HOWA1500. Оптика Nikko Stirling, 3,5 х 10 х 42. t повітря -7 градусів. Дистанція 150м. Пробитий " 0 " в мішені - постріл на холодному змащеному стволі. Ще в мене гарно літали кулі PTS 11,7 грам того ж виробника , клітинка на другій мішені = 1 мінута. Дистанція 150м також.
 

Вкладення

Останнє редагування:

китай

Слідопит
Перше ви повинні знати що таке твіст це 1 оберт кулі навколо своєї осі яка виходячи по нарізах стабілізується і точно летить до цілі
Твіст ствола це 1 оберт кулі навколо своєї осі тобто у вашому випадку 10 означає що за один оберт куля проходить по нарізам 10 дюймів щоб не заморочуватись і писати вам формули за якими можна підібрати вагу кулі ітд для вашої гвинтівки візьміть собі патронів з різною вагою кулі та попробуйте постріляти на точність по мішенях бажано зі станка або з сошок на 100 метрів серію по 3 вистріли і тоді побачете те що буде триматись більше купи це і буде те що треба
Я знаю що таке твіст ствола і що значить 1.10 твіст, звичайно що потрібно брати набої з легкої кулі і до самої важкої кулі в 308 калібрі і стріляти і підбирати , нажаль це зараз не просто зробити з військовим станом, можливо хтось вже пройшов цей шлях раніше , до війни з таким 10 твістом і 308 калібрі, принаймі знати б з якої ваги почати.
 

barabaka

Слідопит
175гр. це вже важка куля?
Ближче до важкої, я б сказав. В мене взагалі 11 твіст. 180 полетіли найкраще з тих, що купував. Але віддача, в порівнянні із 165, значно відчутніша.
Дивлячись, скільки із чого Ви зібрались стріляти. Якщо багато і напів автомат - треба дивитись легшу кулю. Якщо це болт - вага не має значення. Головне підібрати максимально точну. Велику роль відіграє форма та довжина кулі.
Я б сказав, що твіст на останньому місці, якщо Ви не зібрались на кілометр стріляти. Але, судячи з довжини ствола - зась))
 

китай

Слідопит
Ближче до важкої, я б сказав. В мене взагалі 11 твіст. 180 полетіли найкраще з тих, що купував. Але віддача, в порівнянні із 165, значно відчутніша.
Дивлячись, скільки із чого Ви зібрались стріляти. Якщо багато і напів автомат - треба дивитись легшу кулю. Якщо це болт - вага не має значення. Головне підібрати максимально точну. Велику роль відіграє форма та довжина кулі.
Я б сказав, що твіст на останньому місці, якщо Ви не зібрались на кілометр стріляти. Але, судячи з довжини ствола - зась))
напів автомат, бенеллі арго - є ствол 47 308win 1.10 твіст це загонник , тому стріляти буду 200метрів максимум , дальше стріляти в загонному полюванні не бачу сенсу.
 

barabaka

Слідопит
напів автомат, бенеллі арго - є ствол 47 308win 1.10 твіст це загонник , тому стріляти буду 200метрів максимум , дальше стріляти в загонному полюванні не бачу сенсу.
Тим більше, якщо там Progressive Comfort, можна брати важчу кулю. 175 і більше.
 

huntumy

Зброяр
Рекомендую почати із 175гр і, якщо результат не влаштує, просуватись вище. Але, чим більша вага - тим менш комфортніша віддача.

Ідеал - це прес і матриці.
Напевно в 308 більш як 180гр немає сенсу використовувати. Особисто зупинився на 165гр 810-815мс в 11 Твісті,від козулі до оленя( можна орка). Звичайно це вага не для 10-ки але є сенс спробувати.
 
Зверху