Убойность 16 калибра

16 калибр по убойности, дальности стрельбы, общей добычливости

  • 1. Уступает 12 калибру

  • 2. Не уступает 12 калибру

  • 3. Превосходит 12 калибр


Результати можна переглянути лише після участі в опитуванні.

Вік71

Снайпер
Думаю стрільнути можна, але подивився я на ту "кульку))", і особливої довіри вона в мене не визвала напевно буде "шити ".
"Моноліт" чудова і точна куля! І зупиняюча дія в неї таки досить пристойна.
 

ТАР

Снайпер
"Моноліт" чудова і точна куля! І зупиняюча дія в неї таки досить пристойна.
Так, повністю з Вами згоден. В 12 користуюсь "моноліт 32" дуже задоволений, тому і для 16 захотілось їх купити але розміри їх дуже відрізняються.
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
Думаю міряти, значить міряти))
Проходить без особливих зусиль з обох стволів, те пластикове кілечко трішки піджимає лише у дульному звуженні .
Діаметр "тіла"кулі 14мм
По пояску 16.65
Так Ви ж самі дали креслення на Моноліт-28. А там діаметр кулі 16мм.
А я лише на пачку глянув, там 16/70. Ну і на розмір одним оком.
Та якось і не того, що М-28 це куля 12-го калібру. А для 12-го калібру тіло справді 16 мм. А для 16-го калібру куля Моноліт-25. І в неї тіло 14 мм.
Якби відразу виставили правильне креслення, то і обговорення цього всього не було б. І так було б зрозуміло, що проходить.
Ще буде і теліпатися в стволі, як в ополонці :D
 

huntumy

Зброяр
Так, повністю з Вами згоден. В 12 користуюсь "моноліт 32" дуже задоволений, тому і для 16 захотілось їх купити але розміри їх дуже відрізняються.
Постріляв досить багато сталевими кулями в 16 та 12к. Добре зупиняють. Головне попасти куди треба.
 

ТАР

Снайпер
Так Ви ж самі дали креслення на Моноліт-28. А там діаметр кулі 16мм.
А я лише на пачку глянув, там 16/70. Ну і на розмір одним оком.
Та якось і не того, що М-28 це куля 12-го калібру. А для 12-го калібру тіло справді 16 мм. А для 16-го калібру куля Моноліт-25. І в неї тіло 14 мм.
Якби відразу виставили правильне креслення, то і обговорення цього всього не було б. І так було б зрозуміло, що проходить.

Ще буде і теліпатися в стволі, як в ополонці :D
То на їхньому сайті в описі цих куль є відео, ну я і зробив з нього скришот, думав що воно все підходить...
 

barabaka

Слідопит
Думаю стрільнути можна, але подивився я на ту "кульку))", і особливої довіри вона в мене не визвала напевно буде "шити ".
Саме такою кулею взяв козлика на позаминулих вихідних. Вийшла навиліт. Попав справа від центру корпусу. Коза впала на місці. Крім того, що "шиє", вона має достатню енергію і потужний гідроудар. І кущі їй теж не заважають.

Постріляв досить багато сталевими кулями в 16 та 12к. Добре зупиняють. Головне попасти куди треба.
І куди не треба теж. Куля страшна.
 
Останнє редагування:

Охотник77

Снайпер
Люба гладкодульна рушниця являється дробовою. І лиш кацап придумав термін пулєдробовая.))))
Алеж і європа продавала і продає кульові набої в асортименті і кількості :) не менше чим виробникі з снг;)
 

kef

Зброяр
Алеж і європа продавала і продає кульові набої в асортименті і кількості :) не менше чим виробникі з снг;)
Можете надати статистику в цифрах ? ;)
Тут на форумі самолії продають безліч модифікацій куль але це не означає .що вони усі підходять до рушниць з сильними чоками. То лише союз по причині своєї убогості клепав "ерзац" рушниці типу іжів .тозів для стрільби шротом і кулями. І то не завжди це виходило особливо з тозами 34.63.через їхні сильні чоки. Хотя і "рвало та роздувало труби" не тільки в тозах але і в іжах. А про старі моделі різних іномарок і мови немає. Вони у більшості робилися не для пальби кулями. Не рахуючи "трійники.двійники .штуцера..." Так як пхали в них усе "невпіхуєме". І знову ж таки по вагомій причині незнання чим володіють та обмеження у придбанні нарізної мисливської зброї ,окрім промислу . Навіть переробленої з армійських зразків типу (мосіна.свт.свд.скс .ак...) От Вам і основна причина чому так мало в доброму стані рушниць старих моделей а особливо іномарок.
P.S. Україна не є учасником снг.
 

ТАР

Снайпер
Два по 0,6.
Взагалі досить типово для німаків.
Гарні звуження для гарної дробової рушниці.
Цікаво чи профіль лівого звуження довше за праве?

Наче стріляти і можна, але особисто я би не мучив його кулями..
В 16 калібрі
По любому!
Сьогодні спробував проміряти, так ,дійсно, ліве звуження набагато довше ніж праве. Не зміг правильно виміряти тому що там перед "чоком" є конус . Підкажіть будь ласка як правильно виміряти , треба від початку конусу? Чи після конусу довжину самого звуження?
 

tyrist 1945

Тигр
Сьогодні спробував проміряти, так ,дійсно, ліве звуження набагато довше ніж праве. Не зміг правильно виміряти тому що там перед "чоком" є конус . Підкажіть будь ласка як правильно виміряти , треба від початку конусу? Чи після конусу довжину самого звуження?
Не мучте себе і рушницю))) У вас буде чок 25 мм і 40 мм довжини. А конус може бути, і може не бути.
 

Охотник77

Снайпер
Можете надати статистику в цифрах ? ;)
Тут на форумі самолії продають безліч модифікацій куль але це не означає .що вони усі підходять до рушниць з сильними чоками. То лише союз по причині своєї убогості клепав "ерзац" рушниці типу іжів .тозів для стрільби шротом і кулями.
Статистикі не надам (шукайте самі якщо треба :) ) але кулі 12 та 16к європа виробляла у весь час і по нині на свій ринок,це факт.За радянську зброю згоден,нетреба її іконізовувати і молитись на неї. Стару зброю яб взагалі немучав би а тримав би і беріг для нащадків;) що я власне і роблю. Є валом бюджетних сучасних варіантів рушниць з змінними звуженнями та і стволів можна докупити різних,тількі до мого турка є 3 додаткових варіанта.
 
Останнє редагування:
  • Like
Reactions: kef

kef

Зброяр
Статистикі не надам (шукайте самі якщо треба :) ) але кулі 12 та 16к європа виробляла у весь час і по нині на свій ринок.За радянську зброю згоден,нетреба її іконізіровать і молитись на неї. Стару зброю яб взагалі немучав би а тримав би і беріг для нащадків;) що я власне і роблю. Є валом бюджетних сучасних варіантів рушниць з змінними звуженнями та і стволів можна докупити різних,тількі до мого турка є 3 додаткових варіанта.
А хто ж заперечує.що Європа не виготовляє "кулі". А "древні" рушниці час від часу треба "провітрювати" і навіть стріляти тільки лиш при нагоді в дичину. Що я і роблю. І Вам бажаю ! ;)
 

huntumy

Зброяр
Стару зброю яб взагалі немучав би а тримав би і беріг для нащадків;) що я власне і роблю.
+
Сучасними набоями теж не варто бо невідомо коли і де воно репне.
А краще зменшеними зарядами і соколом. Так спокійніше.
 

kef

Зброяр
+
Сучасними набоями теж не варто бо невідомо коли і де воно репне.
А краще зменшеними зарядами і соколом. Так спокійніше.
Покажіть світлини рушниць у яких труби тріснули від стрільби набоями які призначені для даного виду зброї у 16 к.12 к. без знаходження сторонніх предметів у каналі стволу .! ?
В профільних темах я надавав витяг де вказано при яких причинах з доданими світлинами є наслідком розриву трубок стволу. Навіть з понаднормовими наважками пороху Сокол. Один нюанс .там експерементували з радянськими рушницями. Але це суті не змінює.
 

Охотник77

Снайпер
І якщо я непомиляюсь то з тих чоків пристаркуватих іномарок більш небезпечніше стріляти крупною картечю чим спеціально підібраними під повні чокі кулями
 

kef

Зброяр
І якщо я непомиляюсь то з тих чоків пристаркуватих іномарок більш небезпечніше стріляти крупною картечю чим спеціально підібраними під повні чокі кулями
Мався на увазі сучасний бистрогорящі порохі типу нс і інші
Мався на увазі сучасний бистрогорящі порохі типу нс і інші
Я своє бачення подав. Дискусії в одні ворота не буде. ;)
Тема про 16. Та 12 к. А ми зробили "вінігрет". Так .що вибачайте . Усе що можна було надати інформаційно є у дописах учасників теми.
 
Зверху