Сезон охоты на пушного 2020-2022 ( + конкурс )

Опять двадцать пять :) . Сколько можно ялозить тему о использовании дроби на охоте? На вкус и цвет товарищей нет. В нашем коллективе стреляют зайца от 3 до 0000 и если попал, то зверь остался на месте. Ну , а если нет, то виновато все кроме стрелка. И каждый спросит:" Чем "бил"?" И если 3-ка , то говорят:" Нужно по крупнее!", а если что-то крупное , то скажут:" Большие окна в осыпи и нужно что-то мельче...."
 

север

ветеран форуму
надійна команда
В каком-то роде на этом фото запечатлен исторический, для меня, момент. Ведь рядом стоят ТОЗ БМ и ИЖ-54. Оба ружья мои. Точнее, с БМ сейчас охотится мой товарищ, которому я уступил эту "курковку" много лет тому назад, И с которой пережил массу прекрасных охот. Оба ружья рядовые, простые, но надёжные и безотказные, с прекрасным, как по мне, боем. Ведь не зря эти модели поставлялись, в свое время, на экспорт. Они и сейчас в строю и радуют своих владельцев меткими выстрелами. Хотя давно уже перешагнули полстолетний юбилей.
Кстати, оба 1957 г.в.
Порох Сокол, дробь- единичка. Один выстрел. С ИЖ-54.
.
IMG_20211230_205623_compress30.jpg
 
Останнє редагування:

Stanislav Fursa

Снайпер
Не хотів казати, но все ж ладно, скажу свої 5 коп. І 100% погоджусь над гарним (якісним) набоєм і вмінням стріляти. Але попереджую, це чисто випадково вийшло і не означає, що треба сімкою бити зайців.. :)
Три неділі назад, в траві добув діагонально-угінного зайця на відстані ±25 м, набоєм РІО ПЛАТИНУМ - #7.5/24. Битий був чисто з першого постілу, через голову, аж двічі закрутило й ліг. Його не "нашпигувало", вся дріб застряла на тій стороні ребер, в серці 4 дірки, легені, лопатка і шия - "решето".

P.S. А кажуть, двійка, трійка "не бере" на 25-30 м, хоча крупнішої #2 не стріляю, НІКОЛИ))
IMG_2021.jpg
 
Останнє редагування:

ВиталийЗПР

Новачок
Любителям стрелять за 50 метров (не шагов) положите бутылку шампанского горлышко к себе и попробуйте попасть, разбить думаю не крепче зайца будет. :)Просто интересен результат. Если разобьете, просьба убрать осколки.
 

кудасов

Новачок
Напишете рецепт збірки, просто цікаво. :)
Капсуль 686, Сокіл 2,1 гр, картонні прокладки загальною висотою 3 мм (коли 2, коли 3 шт), 1,5 двп, 35 гр "двійки" (або 33 гр плюс крохмаль) в обгортці з фотоплівки, зірочка. Рушниця Іж 43. Далі 45 м не стріляю зайців.
Інколи заряджав 1,9 гр Соколу та 37 гр шроту під закрутку та жевело.Кучність дуже висока, робив так для лисиці при полюванні з манком. Інформацію брав з теми " Тести пороха Сокол" з відомого форума ворожої країни.
 

ТАР

Снайпер
Любителям стрелять за 50 метров (не шагов) положите бутылку шампанского горлышко к себе и попробуйте попасть, разбить думаю не крепче зайца будет. :)Просто интересен результат. Если разобьете, просьба убрать осколки.
На спор с бмки с 70 шагов с под пива разбивал). Дело было на свалке возле угодий, не в угодьях!.
 

ТАР

Снайпер
Если серьезно, я только за уменьшение дроби. Вот даже заметил на практике по уткам, стреляешь 7кой крылья складывает и падает мертвой, стреляешь тройкой ещё машет или планирует, падает доходит секунд 10 и так постоянно, не одна от тройки мертвой не упала.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Не хотів казати, но все ж ладно, скажу свої 5 коп. І 100% погоджусь над гарним (якісним) набоєм і вмінням стріляти. Але попереджую, це чисто випадково вийшло і не означає, що треба сімкою бити зайців.. :)
Три неділі назад, в траві добув діагонально-угінного зайця на відстані ±25 м, набоєм РІО ПЛАТИНУМ - #7.5/24. Битий був чисто з першого постілу, через голову, аж двічі закрутило й ліг. Його не "нашпигувало", вся дріб застряла на тій стороні ребер, в серці 4 дірки, легені, лопатка і шия - "решето".

P.S. А кажуть, двійка, трійка "не бере" на 25-30 м, хоча крупнішої #2 не стріляю, НІКОЛИ))
Переглянути вкладення 737502
Может это просто визуальный обман, но на фото пробоины от дробин явно крупнее 2,6 мм ( №7,5)?
 

kef

Зброяр
Совершенно верно, нету мне смысла врать.
Я такий випадок теж мав. Але більше такого не роблю. Навіть якщо є можливість вполювати зайця замість "зимової" качки. Мав колись німця в 16 к.з 76 см.трубами.два неповні чоки . Гарно стріляла номерами менше одиниці. Якщо попав то все чисто. Так саме було і з 12 к.тільки там труби були 75 см.і два чоки більші за одиницю. З них було взагалі не можливо стріляти на близьку відстань. Тільки дальні постріли . Бувало що на метрів більше ніж 50 заєць брався чисто . Але треба було хімічити з патронами. Зараз Зауер в 16. Труби 73 см.
теж дуже кучний бій має.два чоки. Гарно летять усі дрібні номера . Особливо з без.контейнерних набоїв. Нуля дещо розкидає але набагато кучніше а ніж в Іж 58 12 к.з лівого ствола . Немає зараз можливості підбирати самокрути до усіх рушниць.Роблю стандарті по рецептах з профільних тем про пороха.
Погода змінилася. Мряка. А на вихідні дощі і плюси аж до 7 тепла. Лише наче на неділю мороз. А там знову дощі та плюси.. Напевно не доведеться зайця в цьому сезоні по снігу свіжому відшукати. То є для мене саме найкраще полювання. А 16 січня закриття.
 

igor21

Слідопит

фандоринъ

ветеран форуму
надійна команда

Вкладення

Виталя

Снайпер
Не хотелось писать, потому что здесь сразу закидали бы тапками.....Но в это сезоне на открытие на пух перепутал патроны,заместо тройки и единицы взял патронташ с семёркой. Приехал в угодье и замёрз,ходил как не в себя. Поднялся ушастый метров 15 вскинул и пошла дробь в его сторону,заяц был добыт. Патрон был таков порох нобель спорт 206sv п/ к гуаланди дисперсант # 7 /24 гр... Заяц был добыт,но я вообще использую на эти охоты дробь номер три и единицу.
 
Зверху