Альбіноси та меланісти

Бірючий2007_4.png Порушення пігментації зовнішніх покровів зустрічається у багатьох тварин. Найвідоміші та поширені у культурі образи меланістів диких кішок, відомих як "пантери" та альбіносів-рептилій, таких, як змії та крокодили. Насправді обидва цих явища досить поширені у природі та відомі у багатьох видів. У мисливській фауні найлегше знайти такі аномалії у лані. За різними підрахунками до десятої частини усіх малюків лані (в окремих популяціях) народжуються з цим відхиленням. До речі, така кількість відхилень багато чого говорить про стан популяцій і генетичне різноманіття цієї тварини. Потрібно зазначити, що ступінь втрати пігментації може бути різною, тож лань на долученому фото не є повною мірою альбіносом. У цієї тварини не повністю відсутня пігментація, світла лише шкіра. Така тварина має набагато більше шансів до виживання, ніж справжній альбінос. Нам доводилося відмічати альбіносів та міланістів серед зайців, диких качок, фазанів тощо, однак, зафіксувати на фото таких тварин вдається не завжди. Пропонуємо в цій темі ділитися фотографіями таких тварин.
 
Останнє редагування:

Напад ведмедя на групу туристів стався при підйомі на гору Арарат, сезон 2021 року. Ведмідь атакував першу людину у ланцюжку, якою виявився місцевий провідник-курд. Коли тварина побачила, що людина не одна, вона швидко відмовилася від свого наміру і втікла.
Власне, зверніть увагу на те, що тварина саме альбінос. Цілком можливо, що така відчайдушна дія, як напад на людей спричинена саме тим, що такому хижаку важче полювати.
 
Останнє редагування:

Tkach Ye

ЗНУ
ЗНУ
Наскільки мені відомо, є лише одна "нормальна" популяція світло забарвлених ведмедів з регіонів з помірним кліматом. Я про "spirit bear", форму американського чорного ведмедя з тихоокеанського узбережжя. Якби колір хутра не мав пристосувального значення, були б ведмедики набагато більш різноманітними за забарвленням.
 
Зверху