Весна іде, красу несе

север

ветеран форуму
надійна команда
гуси і у нас щоранку йдуть. Кіровоградщина

а чорні у ваших краях є?
Так, є. На Чернігівщині це гніздові, хоч і нечисленні, відлюдники. Житло будують на високих, поодиноких деревах у глухих лісах, поблизу боліт, водойм. Одне з них знаю особисто, хоч і давно в тій місцині вже не був. Інше надибав мій товарищ. Весною їх можна побачити не завжди. А от восени, під час міграції, зустрічаються частіше. Особисто доводилось бачити, одночасно (!), десятки чорних лелек в одному місці. Орієнтовно, 70-80 особин в одній зграї: поле було чорним! ) і це я приїхав уже у вихідні, коли основна маса лелек вже відкочувала! Товариш, який поділився інформацією про цих, з його слів "чорних журавлів!, спостерігів їх в декілька сот ( !) в будні. І я йому вірю. Обумовлено це скупчення було болотом, яке пересихало, і в якому водилась масса дрібного карася. Це була кормова база лелек і чапель під час осіннього перельоту. Тримались там птахи зо два тижні. Допоки не скінчилась риба. Мені мало хто вірить, але в мене є фото, яке я встиг зробити, де в одному знімку вдалось впіймати, в польоті, одразу декількох чорних лелек. Подібних світлин навіть в інтернеті я не знайшов. Можна навіть сказати, що це своєрідний ексклюзив, без прикрас. Восени чорні лелеки мігрують невеликими зграями, в 3-6 особин .Зустріти їх можна, знову ж таки, найчастіше біля заболочених водойм- це їхня стихія.
П.С. А білих лелек я спостерігах у сотенних ( і більше!) зграях неодноразово. Теж в кінці літа- на початку осені.
ЧЛ.JPG
 
Останнє редагування:

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
чого цікавлюсь, казали мені вже кілька років тому, що і в наш регіон залетіла пара таких красенів і навіть виводила потомство. я особисто не бачив, але хлопці казали, що бачили біля Бугу
 

север

ветеран форуму
надійна команда
чого цікавлюсь, казали мені вже кілька років тому, що і в наш регіон залетіла пара таких красенів і навіть виводила потомство. я особисто не бачив, але хлопці казали, що бачили біля Бугу
Дуже можливо. Знову ж таки - біля води. Це їхня стація. Гарні, незвичайні птахи, особливо чудово за ними спостерігати в літню спеку, коли вони ширяють у повітряних потоках над лісом. Мені вони чимось нагадують птеродактилів: такі ж нечисленні і такі ж рідкісні. :) Не люблять вони бути на очах у людини. Кожна зустріч з ними - як нагорода! Мало хто їх бачив у природі. За розмірами вони дещо менші (компактніші) за білих лелек.
 
Останнє редагування:

VS1975

Снайпер
Дуже можливо. Знову ж таки - біля води. Це їхня стація. Гарні, незвичайні птахи, особливо чудово за ними спостерігати в літню спеку, коли вони ширяють у повітряних потоках над лісом. Мені вони чимось нагадують птеродактилів: такі ж нечисленні і такі ж рідкісні. :) Не люблять вони бути на очах у людини. Кожна зустріч з ними - як нагорода! Мало хто їх бачив у природі. За розмірами вони дещо менші (компактніші) за білих лелек.
А птеродактилі часто зустрічаються на Чернігівщині ? ;) :)
 

север

ветеран форуму
надійна команда
А птеродактилі часто зустрічаються на Чернігівщині ? ;) :)
Їдемо в автомобілі на полювання в нову для мене місцину. Все навкруги мені цікаве. Розпитую місцевих попутників про навколишнє. І в першу чергу - які тварини водяться в багатогектарному, похмурому, глухому болоті, повз яке проїжджаємо. "Лосі, кабани, козулі, лисиці, єнотоподібні собаки"- перелічує водій. Його сусіда, розважливий досвідчений мисливець, який цінує кожне слово і всю дорогу мовчав, незворушно додає: "І черті!". При цьому жоден м"яз на його обличчі не здригнувся, а тон, яким це було проголошено, не давав підстав сумніватись у його словах. Так, що на Чернігівщині все може бути! ;)
 

Sergiy_Kopach

Мисливець
Сьогодні відкрився по тихому, Чернігівщина тільки фото.
Були на лузі - краса неймовірна, качок тьма...
В товариша зустріли домашніх припутнів, які повернулися з теплих країв.
 

Вкладення

roz_koms

Слідопит
Вже декілька років поспіль на території нашого міського парку, поблизу озера оселилися припутні. Минулої весни спостерігав 3 пари, в цьому році 8. Всі зайняті своїми справами, збирають гілочки для майбутніх гнізд.
6BE6719D-ACB7-4857-A7E2-A6F8214424B3.jpeg
3755A135-F3CF-47F5-B565-B473348215FE.jpeg

Що стосується лелек, то бачив їх ще 9 березня, щось ходили збирали на лузі поблизу озера.
Ну і безліч різноманітних качок здебільшого літаючі парами, але зустрічаються і невеликі групи крижнів (2-4) які облітають плавні в пошуках «мадамів». Повним ходом летять гуси, масовий проліт був 12-14 березня, потім трохи небо затихло, сьогодні з ночі знову полетіли…
 

kef

Зброяр
Вже багато років спостерігаю за весняним та осіннім перелетом журавлів, майже одним і тим самим напрямком - весною на північ полісся з тимчасовим відпочинком в моїй місцевості. Качва місцева вже давно у вечірніх сутінках дає про себе знати ,перелітаючи на кукурудзяні поля для годування . І ще з початку березня почала єднатися в пари. З такими погодніми умовами напевно можуть бути ранні качині виводки. Побачу по своїх які вже багато років гніздяться в мене на невеличкій водоймі у зарослях очерету та осоки. Що річна осінньо-зимова підгодівля зерновими дала свій результат.
Припутні почали прилітати з середини березня і вже парами обживаються на своїх місцях гніздування . Лелеки ще не прилетіли. Щось їх затримало в 'дорозі' . Але в інших областях уже є. Шпаки в основному зимули тут. І це вперше за усі роки спостереженн я. Зайці десь заникались і лише сліди на грунтових дорогах дають знати про їхню наявність.
Знімків неробив так як камера з м.т. покаже лиш загальний фон з силуетами.
Сьогодні планую накопати на самосівах саджанців сосни.беріз.дуба.ліщини.калини та засадити ними посадку на землі непридатній для с.г.використання. Таким чином продовжити розпочате у минулих роках де вже прийнялися та ростуть молоді дерева сосни та дуби. Біля яких почали з'являтися різні гриби. В основному маслюки. В тематичній темі є декілька світлин про це .
Рахуючи з фруктовими та іншими породами дерев в загальному посаджено і ті які прийнялися та дають врожаї - буде в кількості більше двох сотень. Одні скажуть що то є така кількість ...можливо і так, але згадка про себе залишиться.
 

Степанович 2

Снайпер
... Одні скажуть що то є така кількість ...можливо і так, але згадка про себе залишиться.
Корисну справу затіяно, честь і хвала. Нащадкам, ох, як пригодиться...
З рівноденням всіх.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Зверху