Депопуляция кабана

Тема у розділі 'обговорення', створена користувачем фенолфталеин, 6 лис 2018.

 1. Яковлев В.А.

  Яковлев В.А. S-Moderator Команда форуму

 2. Safari
 3. Hovarf

  Hovarf Слідопит

  Ви дали зсилку на сайт Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів. Де на цьому сайті знайти пояснення терміну "депопуляція"?
   
 4. Яковлев В.А.

  Яковлев В.А. S-Moderator Команда форуму

  Термін застосували вони. Пояснення терміну є у любому більш-менш ліпшому тлумачному словнику. Наскільки пам'ятаю, приблизно так: зменшення чисельності (від слів лат. de… — заперечення, відміна і populus — народ) — стабільне, систематичне зменшення абсолютної чисельності. Взагалі спочатку йшлося про людей, народ. Але зараз і на тварин поклали. бо трактують: популяция (от лат. populatio — население) — это совокупность организмов одного вида, длительное время обитающих на одной территории.
  Таким чином, депопуляція кабана (в Україні, в Київщині, в Одещині тощо) - зменшення його чисельності у різний спосіб.
   
 5. Visioner

  Visioner Слідопит

  Пояснення термінів треба шукати в словниках а не в нормативних документах.
  В документах терміни просто використовують.
   
 6. Hovarf

  Hovarf Слідопит

  Неправда. В одному словнику може бути одне трактування терміну, в іншому - друге , а ще в іншому - третє. Яке з них буде правильним?
   
 7. Hovarf

  Hovarf Слідопит

  Для прикладу - в Законі України "Про мисливське господарство та полювання" є ст. 1 "Терміни та їх визначення" . В цій статті подано перелік основних термінів та їх пояснення (мисливство, мисливські тварини, мисливські угіддя та ін.) Тут все чітко і ясно і не потрібно ніяких словників.
   
 8. Visioner

  Visioner Слідопит

  ДЕПОПУЛЯЦІЯ — зменшення чисельності людей або тварин у певній місцевості (стосовно рослин — зрідження).
  В любому словнику Ви знайдете, що це зниження чисельності.......................................... а кого чи чого то вже далі по тексту.
  В чому питання про термін, як на мене все дуже зрозуміло.
   
 9. Яковлев В.А.

  Яковлев В.А. S-Moderator Команда форуму

  Не "чого", а кого, бо "популяція" - сукупність організмів одного виду, а "чого" - то вже не організм...
   
 10. Hovarf

  Hovarf Слідопит

  Добре, нехай так. В словнику дається загальне тлумачення слова "депопуляція" як зменшення чисельності. Але я вважаю, якщо цей термін вживається в офіційних документах (наказах, листах, розпорядженнях, інструкціях тощо) , то повинно бути не загальне (словникове) , а чітке та конкретне його тлумачення. Мені , наприклад не зрозуміло - до якої межі треба "депопуляціювати" кабана - до оптимальної чисельності чи до мінімально допустимої щільності. Чи може до тих пір поки в угіддях не залишиться жодного кабана?
   
 11. Hovarf

  Hovarf Слідопит

  Якщо Вам все зрозуміло , то дайте відповідь на таке запитання - до якої межі потрібно проводити депопуляцію (зменшення чисельності) якщо мова йде про кабана. Будь ласка.
   
 12. Яковлев В.А.

  Яковлев В.А. S-Moderator Команда форуму

  Ну, по-друге, якщо після зупинки "депопуляції" знову знайдуть загиблого від АЧС кабана, то процес заставлять продовжити точно! А, по-перше, звернись за роз'ясненням до служби, яка вимагає депопуляцію...
  Щодо "повинно бути не загальне (словникове) , а чітке та конкретне його тлумачення", то знову: питання до служби. Але! Так можна спитати про тлумачення всіх слів, наприклад, що таке "конкретне" тлумачення, а що таке "загальне". Ці є слова ми із словника беремо, а то й зовсім із свого життя та навчання.
  Але все одно - питання до того, хто вимагає.
  До речі, якщо будуть вимагати повного знищення, як ти зможеш довести, що воно таке стало "повним", а у болоті не сховався один, а то й с десяток кабанів? основне завдання того заходу - розірвати ланцюжок поширення хвороби, від якої тварини все одно гинуть самі та ще й домашніх заражають. А якщо хвороба припинилася, то ніхто не буде вимагати продовження "депопуляції". А головне - тварини все одно звідкись з'являться потім. Згадаємо, наприклад, подібну хворобу кабанів у другій половині 70-х років минулого сторіччя на Черкащині. Але ж потім популяція поновилася!
  Знову ж: будуть нові випадки АЧС, буде й продовження "депопуляції" далі. І скільки це буде тривати - так хто ж тобі чітко скаже?..
  ПіСі. Сподіваюся, що відповів і на останній пост?
   
 13. Hovarf

  Hovarf Слідопит

  Що ж у Вас своя думка, я ж залишуся при своїй. Давайте залишимо кабанів в спокої. Адже все може статися, чисто теоретично цілком можливо, що колись виникне потреба проводити депопуляцію якогось іншого виду тварин. Тому я вважаю , що цей термін мав би мати чітке трактування. Наприклад : депопуляція - зменшення чисельності певного виду тварин до повної відсутності його в угіддях господарства. Ну, або якесь інше чітке визначення. Знову наведу приклад ст. 1 ЗУ Про мисливське господарство і полювання" , там дається визначення на перший погляд простим і зрозумілим речам - "мисливство", "мисливські тварини", "мисливські угіддя" і тому подібне. Ці слова в тлумачних словниках також є, але ж в законі їм дається чітке трактування. І для цього виділено цілий розділ цього закону. Мало б бути таке тлумачення і терміну "депопуляція". Може в цьому ж законі., може в ЗУ "Про тваринний світ", може в якомусь іншому. Але ніхто з наших чиновників не надав цьому значення. Поки не прийшла АЧС.
   
 14. Яковлев В.А.

  Яковлев В.А. S-Moderator Команда форуму

  В нас є закони в яких взагалі ніяких "термінів" не розтлумачено, хоча сенс був! А тут якесь "полювання"!.. Чи - "мисливство"?..
  Там, до речі, взагалі процедура "регулювання чисельності диких тварин" у таких випадках дуже погано визначено. "Депопуляцію", зазвичай, "організовують" листами, в яких їх вимагають, але видавати якій певний дозвіл на "депопуляцію" ніхто на себе брати не хоче!..
  Вам, наприклад, видавали, чир стверджували, що "це ваші прямі обов'язки!"?
   
 15. Яковлев В.А.

  Яковлев В.А. S-Moderator Команда форуму

  Так що це питання до Служби та законодавця. Ну, принаймні, до Мінагрополітики та Служби...
   
 16. Hovarf

  Hovarf Слідопит

  Тут з Вами цілком погоджуюсь.
   

Поділитися цією сторінкою