Добыча лисиц

север

ветеран форуму
надійна команда
Так нет мышей-то на полях. Ловить некого...:(
Вот и прутся лисицы в села.Чтобы выжить. И норы прямо на заброшенных подворьях/огородах, кладбищах и т.д. роют.
Была статья в газете: зашел мужик в заброшенную хату , а там лисята рядочком сидят...на старом диване!!! Освоились.К хорошему быстро привыкаешь. И собак сельские лисицы не боятся, привыкли. Мой драт уже 2 раза с ними сражался. Прямо в селе! Одну задушил. Вторая ретировалась, после ожесточенного сопротивления в...центр села, по главной дороге! Заметьте: не в поле побежала!
 
Останнє редагування:

Виталий 2.

Слідопит
Есть мнение, что не стоит убивать животное, если не будешь его есть. Такая хрень как карма где-то рядом еще вспоминается. Не сочтите меня противником такой добычи, дело хозяйское, интересуюсь мнением народа...
Я думаю, народ в большинстве - За отстрел! А если сильно беспокоит карма, то ружье в руки лучше вообще не брать.
У нас, как какой праздник, так работать мужику нельзя, грех ,а нажраться в этот день до всерачки , святое дело!
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Лисица-очень пластичный зверь и быстро приспосабливается к жизни в новой обстановке. Поэтому ее численность необходимо регулировать.
Кстати, в этом году на Черниговщине, впервые за много лет, с авиации разбрасывали специальные капсулы с профилактическим веществом от бешенства.
 

Пугач

Мисливець
В том году аномальное количество этого зверя и вряд ли мы его сможем проредить до нормы одной из преград есть цена на мех ,а думать о бешенстве никто не будет только уж потом когда перед открытием в каком то регионе возникнет вспышка и запретят охоту начинают думать ,может совпаение с тем что нынешняя весна и конец зимы была без казусов природы и для размножения зайца преград не было и соответственно была хорошая кормовая база и условия для размножения хищника,ведь заяц редкий трофей охотника,сделал вывод промониторя все форумы одна и таже проблема
 

PinchukMP

ветеран форуму
надійна команда
Зачем стрелять лисиц?
Есть мнение, что не стоит убивать животное, если не будешь его есть. Такая хрень как карма где-то рядом еще вспоминается. Не сочтите меня противником такой добычи, дело хозяйское, интересуюсь мнением народа...
Приходилось общаться с весьма уважаемыми людьми, не советуют стрелять ненужную к столу дичь, мол, аукнется потом - жалеть будешь.
Для початку треба визначитись, для чого ви стали мисливцем! Щоб іжу собі здобувати? Так іі повно в магазині! Мисливство,це не тільки полювання , а і робота в угіддях, відстріл хижих тварин, бродячих псів і котів! Це ваш обовязок, і карма тут нідочого. І вище правильно сказали , одна з причин ввдстрілу лиса (на мою думку найвагоміша) це сказ, який він переносить!
 

Небраконьер

Moderator
Команда форуму

Небраконьер

Moderator
Команда форуму

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
В том году аномальное количество этого зверя и вряд ли мы его сможем проредить до нормы
колись я піднімав питання контрольованого самоловного промислу лисиці, але ні мисливське, ні природоохоронне законодавство законодавство цього не дозволяє. але сільські мисливці добре розуміють, що на 2-3 лисиці добуті законним шляхом припадає 20 відловлених самоловами. багато хто кричить, що в самоловах гине той же заєць, потрапляють мисливські собаки, але розібравшись у видах самоловів, можна зрозуміти, що попутнє добування зайця можна виключити стовідсотково. траперство в Україні заборонене як негуманне, але це єдиний шлях до різкого скорочення поголів'я лиса в угіддях. пан Север правильно сказав про екологічну пластичність лиса, немає миші він буде їсти все, що менше нього, великий + для лиса звалища відходів та необладнані скотомогильники. висока щільність - купа хвороб, мертві тварини, якими харчуються ворони і розносять далі.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Я Вас понял.
Лично я таких тоже за все время около 5 штук брал, но не фоткал ту "прелесть".
А я фотографирую,чтобы люди имели представление,ЧТО им может встретиться в угодьях и как правильно поступить в такой ситуации.
Фото на другом носителе, вечером сброшу.
 

Volanat

Мисливець
Эти фотки показать бы еще тем уси-пусьным умникам, которые лисичек любят (это ведь милые зверьки и нельзя их убивать ради меха) и хотят добиться запрета на их отстрел. А то, они думают что лисички все красивые, а бешенство - враки подлых охотников.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
6.jpg
Эти фотки показать бы еще тем уси-пусьным умникам, которые лисичек любят (это ведь милые зверьки и нельзя их убивать ради меха) и хотят добиться запрета на их отстрел. А то, они думают что лисички все красивые, а бешенство - враки подлых охотников.
Слабонервных просьба убрать от экранов

2.jpg
1.jpg
3.jpg
4.jpg
 

Volanat

Мисливець
:(
Север, нехороший человек, лисичку замордовал, а потом замел следы устроив пожар.
:)
А вообще - жесть, при этом невидимая болячка гораздо страшнее.
 

Ohotnik47

Слідопит
Зачем стрелять лисиц?
Вставлю і я пару копійок,
лисицю потрібно бити завжди, в минулому добував достатньо, це було моїм обов'язком.Якщо попадалась облізша - просто закопував, або якщо це в лісі - то заносив на якусь свіжу ділянку, де спалюють гілки і кидав у ловж.Нормальних забирав звичайно, а якщо не було часу білувати, то на тих же ділянках є лісоруби, які ніколи не відмовлялись від такого подарунка. Велика кількість лиса - це мінус всьому, що менше кабана.
По відсутності мишей на полях і присутності лиса в селах - це правда.
Сам живу в селі, я і сусіди тримаємо чимале господарство, і птиці в тому числі - в позаминулому році, в сусідки, лиси витаскали з десяток курок і мускусів а в мене лише 1 качку-пекінку.В мене за сараєм вольєри з 3ма лайками, то сліди лиса спостерігав в 10 м від вольєра, собаки валують, а вона цілеспрямовано чеше до сусідських курей.
Минулої зими взагалі обнагліли, був випадок - ввечері птицю погодував і закрив в сарай, зайшов у хату і п'ю на кухні чай, вже трохи смерклось.Чую кричить у сусідки курка і мої лайки розриваються,ну думаю, сусідка своїх курей заганяє, проходить з хв. чую ,що курка кричить ще далі від хатів, а лайки так валують, що думаю - повистрибують з вольєрів.
Беру ліхтар і йду дивитись, вийшовши на город і включивши ліхтар бачу таку картину - у сусідки на озимині сидить здоровенний, пухнастий лисяра, повз нього йде курка і голосно квокче, лис сидить мордою до мене і метеляє хвостом, наче кіт перед мишою.
Перша думка була бігти за рушницею, але подумав, що не встигну, тому вирішив випустити одну лайку, сказано - зроблено.Кобель зі всіх ніг кинувся до лиса, відстань мет.30 - а лис, замість того, щоб бігти до лісу - підбіг до сусідкіного забору , біля якого були складені якісь дерев'яні бруски, скочив на них і перестрибнув у двір, а звідти на вулицю і далі в центр села.
А собака став, та й гавкає під забором.
Все це сталось за секунди і я все освітлював ліхтарем, і закралась у мене підозра, що це ручний лис від когось втік, вже занадто впевнено він себе вів.
В результаті добули лисів 3 шт. , дві таких собі середніх лисички і одного красеня.
Тепер чергова зима - подивимось...
 

Mixaskin

Мисливець
Спасибо всем отписавшимся в теме. Вобщем, изучив вопрос, вижу, что лис по сути - злостный вредитель и конкурент охотника, уничтожающий дичь без разбору вместе с потомством, а также разносчик опасных заболеваний. Т.к. волков у нас нет, да и и крупных хищных птиц тоже, природных врагов у лис практически нет, чаще чем кошки попадают под колеса на трассе.. Вывод - стреляем при возможности, спасаем всю полезную дичь.
 
Зверху