Допоможіть вибрати першу рушницю.

EnkEE

Новачок
Доброго дня шановні !
Давно хотів стати на шлях мисливця і от, час і можливості накінець мені дозволили :)
Я вже придбав сейф і дозвіл на зброю має бути через тиждень, залишилось одне з найважливіших питань - перша рушниця. Скажу одразу, я вже трішки перерив ютюбу, форумів, інтернет-магазинів... і від цього стало тільки гірше певно :( Я налаштований тільки на двухстволку(принципово не хочу напів-автомат чи помпу), друзі мені пропонують вертикалку, але в мене душа лежить на горизонталку(можливо ви мене переконаєте в іншому) і хоч трісни ! Серед нової зброї за адекватну ціну я нічого бажаного не знайшов, російського виробника не хотів би по двум причинам, перша - всім зрозуміла, а друга, на скільки я знаю, якість дуже різниться від радянських часів. Страшно подобається ІЖ 54, але лякає те, що йому вже років багато і я, як новачок можу купити кота в мішку. Допоможіть з порадою, влласним досвідом і можливо новими виробниками, яких я не знайшов. Готовий розглядати як бюджетні варіанти, так і не дуже, крайня цифра це певно +-20000 тисяч гривень. Зараннє дуже дякую :)
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
Доброго дня шановні !
Давно хотів стати на шлях мисливця і от, час і можливості накінець мені дозволили :)
Я вже придбав сейф і дозвіл на зброю має бути через тиждень, залишилось одне з найважливіших питань - перша рушниця. Скажу одразу, я вже трішки перерив ютюбу, форумів, інтернет-магазинів... і від цього стало тільки гірше певно :( Я налаштований тільки на двухстволку(принципово не хочу напів-автомат чи помпу), друзі мені пропонують вертикалку, але в мене душа лежить на горизонталку(можливо ви мене переконаєте в іншому) і хоч трісни ! Серед нової зброї за адекватну ціну я нічого бажаного не знайшов, російського виробника не хотів би по двум причинам, перша - всім зрозуміла, а друга, на скільки я знаю, якість дуже різниться від радянських часів. Страшно подобається ІЖ 54, але лякає те, що йому вже років багато і я, як новачок можу купити кота в мішку. Допоможіть з порадою, влласним досвідом і можливо новими виробниками, яких я не знайшов. Готовий розглядати як бюджетні варіанти, так і не дуже, крайня цифра це певно +-20000 тисяч гривень. Зараннє дуже дякую :)
За +- 20 000 можно взять шикарную 54-ку. Проблема только ее найти. Главное не сильно спешить и невестись на росказни всяких "легендарщиков".
А если же даже в +, то можно неплохого немчика приглядеть..
 

tyrist 1945

Тигр
Доброго дня шановні !
Давно хотів стати на шлях мисливця і от, час і можливості накінець мені дозволили :)
Я вже придбав сейф і дозвіл на зброю має бути через тиждень, залишилось одне з найважливіших питань - перша рушниця. Скажу одразу, я вже трішки перерив ютюбу, форумів, інтернет-магазинів... і від цього стало тільки гірше певно :( Я налаштований тільки на двухстволку(принципово не хочу напів-автомат чи помпу), друзі мені пропонують вертикалку, але в мене душа лежить на горизонталку(можливо ви мене переконаєте в іншому) і хоч трісни ! Серед нової зброї за адекватну ціну я нічого бажаного не знайшов, російського виробника не хотів би по двум причинам, перша - всім зрозуміла, а друга, на скільки я знаю, якість дуже різниться від радянських часів. Страшно подобається ІЖ 54, але лякає те, що йому вже років багато і я, як новачок можу купити кота в мішку. Допоможіть з порадою, влласним досвідом і можливо новими виробниками, яких я не знайшов. Готовий розглядати як бюджетні варіанти, так і не дуже, крайня цифра це певно +-20000 тисяч гривень. Зараннє дуже дякую :)
Хороший бюджет. Ви звідки?
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
Но это более неспешный поиск, если же нужно побыстрее, а охота уже на носу, тогда нужно смотреть из того что есть.
Кстати, как вполне бюджетный вариант могу рекомендовать:
http://uoor.com.ua/forum/index.php?threads/Продам-ТОЗ-34-штучный.69194/page-2#post-748027
Цена вполне себе адекватна.
Ещё и на печеньки себе останется с головой. И всякие приятности для охоты..
Да, ещё один плюс - за этого дядьку Вам половина форума поручиться может.
 

Romich7

Мисливець
Конечно каждому своё, но я бы брал немца или бельгийку
 

3348889

Мисливець
Тоз отличный вариант, только человек думает на счёт горизонталки.. вы бы сперва попробовали вертикалу и горизонталку. Как по моим ощущениям, к горизонталке надо больше наблатыкаться.. самое сложное прицеливание..
 

Leodr

Снайпер
Стрелять нужно научиться как с вертикалки так и с горизонталки, если у вас вообще нет опыта в стрельбе из двуствольных ружей, то берите вертикалку! Из своего опыта скажу так, есть и то и другое, начинал с бокфлинта, сейчас склоняюськ горинталке. Чисто мое мнение. Со временем и практикой определитесь. За ваш бюджет можно взять неплохие ружья, как немца так и бельгийца! По сути возьмите ружья и по вскидывайте как прикладистость того и другого. Ружье должно лечь вам в руку идеально, в большинстве случаев горизонталки ложатся лучше. Иж 54 хорошее ружье, если вы человек физически крепкий то это для вас. Так как вес у него не малый. Походите по магазинам и присмотритесь, повторюсь, за ваш бюджет можно найти очень достойное ружье!
 

vlad88

Мисливець
Ищите ружья которые продаются, берите в руки вскидывайте, и в какойто момент поймете что это ружье именно Ваше. А там уже дело вкуса. Тоз б, бм, неплохие ружья. Ну и иж 54, 58.
 

Leodr

Снайпер
Надо в первую очередь знать, имел ли человек опыт с оружием! Советовать тоз б или бм не целесообразно, так как это курковые ружья и специфические! К ним обычно приходят позже, ибо это классика охоты. ИМХО.
 

Leodr

Снайпер
Извиняюсь за навязчивость, но и с калибром надо тоже определиться, как для начала взять 12 калибр, ибо он прощает ошибки!!! В дальнейшем сами определитесь что и как!
 

KFoR

Зброяр
З таким бюджетом я б дивився АТУ СП, якщо горизонталку на попробувати то я б напевно шукав би іж-58 в 12 калібрів, це значно менше озвученого бюджету. Але "спробувати" було б не погано. Німчик в 12-му напевно в хорошому стані напевно буде трохи дорожче, хоча тут мене хлопці хай підправлять.
Зі. З радянських рушниць які я готовий купити це тільки ТОЗ-34
 

Hovarf

Слідопит
Доброго дня шановні !
Давно хотів стати на шлях мисливця і от, час і можливості накінець мені дозволили :)
Я вже придбав сейф і дозвіл на зброю має бути через тиждень, залишилось одне з найважливіших питань - перша рушниця. Скажу одразу, я вже трішки перерив ютюбу, форумів, інтернет-магазинів... і від цього стало тільки гірше певно :( Я налаштований тільки на двухстволку(принципово не хочу напів-автомат чи помпу), друзі мені пропонують вертикалку, але в мене душа лежить на горизонталку(можливо ви мене переконаєте в іншому) і хоч трісни ! Серед нової зброї за адекватну ціну я нічого бажаного не знайшов, російського виробника не хотів би по двум причинам, перша - всім зрозуміла, а друга, на скільки я знаю, якість дуже різниться від радянських часів. Страшно подобається ІЖ 54, але лякає те, що йому вже років багато і я, як новачок можу купити кота в мішку. Допоможіть з порадою, влласним досвідом і можливо новими виробниками, яких я не знайшов. Готовий розглядати як бюджетні варіанти, так і не дуже, крайня цифра це певно +-20000 тисяч гривень. Зараннє дуже дякую
Єдине , що можу Вам порадити - не беріть турецьку зброю. Ні вживану ні нову.
 

TRUST ME

Мисливець
.. залишилось одне з найважливіших питань - перша рушниця.
Практичні поради мають бути простими і зрозумілими:
1. Визначиться з типом стволів: горизонталка чи вертикалка. В залежності від компонування стволів і пайки прицільної планки в цих рушницях абсолютно різні способи наведення на ціль. Не вірте тим, хто пише все однаково. Це абсолютно різні рушниці. Тим більше, що не маючи ніякого досвіду, як почнете вчитися то таке "запишеться у ваш мозок" і сформує м'язову память. Повірте, перевчитися буде дуже важко, вже не кажучи про промахи і розчарування.
2. Сходіть на стенд і спробуйте постріляти з обох типів. З чого будете попадати те і беріть.
3. Не слухайте тих, хто пише про "вскидку і як лежить." Якщо ви з нормальними антропометричними даними, то люба зброя Вам "ляже" на 99%. Тільки ті хто пише, що одна зброя "лягає", а інша ні, якраз і доводить, що ці стрілки закомплексовані власними навиками і вкладанні.
4. ІЖ-54 це Міф. Рушниця абсолютно не збалансована. Міф полягає в тому, що це єдина бюджетна рушниця, що оснащена дорогою і надійною системою запирання, деміблочними стволами, бранд-трубками.
5. П/а не пробуйте. Ще встигнете.
6. ТОЗ-34 не раджу брати. Складання і ричаги - головні проблеми. Проблема з запчастинами була, є і будею
7. Турків не беріть - це не зрозуміло, що. Турки вилізли на виробництві копій Італійців. А люба копія - завжди гірше пропотипа.
8. З вертикалок, може ІЖ-12, Беретта, Меркель (ГДР).
9. З горизонталок нічого порадити не можу.
10. Стосовно вибору між СРСР і Європою, то у мисливців України тут абсолютна алогічність. На форумі "Обговорення зброї" - Радянські рушниці всі хають, а на Форумі "Продажа" Радянські рушниці - всі возвеличують. В чому логіка?
Якось так.
 

Leodr

Снайпер
TRUST ME, ну в третьем посте я с вами не соглашусь, даже как вы говорите про антропометрию, на ружьях разные приклады и разный угол, так сказать питча! Поэтому вкладка имеет значение. Знаете как говорится стреляет приклад а попадает ствол.
 

karman

ветеран форуму
надійна команда
Доброго дня шановні !
Давно хотів стати на шлях мисливця і от, час і можливості накінець мені дозволили :)
Я вже придбав сейф і дозвіл на зброю має бути через тиждень, залишилось одне з найважливіших питань - перша рушниця. Скажу одразу, я вже трішки перерив ютюбу, форумів, інтернет-магазинів... і від цього стало тільки гірше певно :( Я налаштований тільки на двухстволку(принципово не хочу напів-автомат чи помпу), друзі мені пропонують вертикалку, але в мене душа лежить на горизонталку(можливо ви мене переконаєте в іншому) і хоч трісни ! Серед нової зброї за адекватну ціну я нічого бажаного не знайшов, російського виробника не хотів би по двум причинам, перша - всім зрозуміла, а друга, на скільки я знаю, якість дуже різниться від радянських часів. Страшно подобається ІЖ 54, але лякає те, що йому вже років багато і я, як новачок можу купити кота в мішку. Допоможіть з порадою, влласним досвідом і можливо новими виробниками, яких я не знайшов. Готовий розглядати як бюджетні варіанти, так і не дуже, крайня цифра це певно +-20000 тисяч гривень. Зараннє дуже дякую :)
Рекомендую сразу не тратить все 20000, а поискать долларов за 300-350, за эти деньги можно найти вполне приличные ружья советского периода, не покупайте первое, что в руки взяли, посмотрите разные варианты, подержите в руках, ютуба насмотрелись, теперь попробуйте сами рассмотреть в ружьях те недостатки и достоинства о которых все говорят. Когда береш первое ружье в руки оно вызывает некоторый мандраж, спустя некоторое количество, мандраж проходит и взгляд начинает трезво оценивать, а руки сами определят, что им приятнее держать. Чтобы не купить кота в мешке, не покупайте реставрированное.
 

TRUST ME

Мисливець
TRUST ME, ну в третьем посте я с вами не соглашусь, даже как вы говорите про антропометрию, на ружьях разные приклады и разный угол, так сказать питча! Поэтому вкладка имеет значение. Знаете как говорится стреляет приклад а попадает ствол.
Про пітч Українські мисливці дізналися лише в середині 0-х років. А як до цього стріляли?
Всі рушниці масового виробництва випускаються з однаковим усередненим пітчем.
ІЖмаш випускає в рік приблизно 100 тис. мисливських рушниць.
Beretta - 300 тис. мисливськи рушниць.
Інші виробники - десь в межах також 100 тис.
Десятки мільонів рушниць випускається в усьому світі.
Згідно Вашої логіки, кожен рік мільони мисливців, купив рушницю біжуть до майстрів і замоволяють нові приклади? Ціна яких приблизно 350-400 Євро. Так по Вашому?
Я так розумію, ружейні майстри вже їздять на Майбахах.

Із 10 мисливців, 9-м мисливцям підійде усереднений ЗАГАЛЬНОПРИЙНЯТИЙ пітч.
А от якраз БУ рушниця, на якій вже замінили приклад в т.ч. під індивідульність, може і не підійти.

Для довідки.
В часи СРСР не було такого поняття, як ружейний майстер. Вся зброя ремонтувалася виключно на заводах ІЖ і ТОЗ.
Єдиним оператором на території України була мережа УТМР, і зброя відправлялася поштою на заводи.
Вироблення і підгонку прикладу без відправки на завод, могли дозволити собі лише публічні люди і це не афішувалося. Тюрма від 3-х до 5-ти років.
З початком незалежності, до 2000 років єдиним оператором був УТМР і одна майстерня на її базі.
 

tyrist 1945

Тигр
Із 10 мисливців, 9-м мисливцям підійде усереднений ЗАГАЛЬНОПРИЙНЯТИЙ пітч.
А от якраз БУ рушниця, на якій вже замінили приклад в т.ч. під індивідульність, може і не підійти.
Сто відсотків так! От для спорту то вже другі санчата.
 

Trigal

Снайпер
Человек не просто ищет первое ружьё, а вообще только решил попробовать стать охотником. То есть по большому счету еще не знает, надо оно ему или нет. Посему (мне так думается) нет смысла искать какие-то шедевры. Вот пара первых попавшихся на глаза вариантов:
http://uoor.com.ua/forum/index.php?threads/Продам-ружье-Иж-43-не-дорого.68715/
http://uoor.com.ua/forum/index.php?threads/Продам-иж-54-цена-300-56-года.69447/
Для того, что бы понять, будет он охотиться в дальнейшем или просто собъет оскомину, да и забросит это дело.

Ну а если войдет во вкус - потом не спеша подберет себе нормальное ружьё.
 
Зверху