Допоможіть з Лефоше.

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
Сам предмет:
IMG_20220110_121609.jpg


IMG_20220110_121726.jpg


IMG_20220110_122606.jpg


IMG_20220110_122845.jpg


IMG_20220110_122901.jpg


IMG_20220110_122932.jpg


IMG_20220110_123229.jpg


IMG_20220110_123156.jpg


IMG_20220110_123055.jpg


IMG_20220110_122632.jpg


IMG_20220110_122710.jpg


IMG_20220110_122746.jpg


Власне не прошу оцінити, тому що і так видно, що оцінювати тут нічого.. Тому по суті питання залишається лише одне - рік випуску?
Навіть з цього питання я не маю особливих ілюзій, тому що з того, що я по верхах трохи порив по подібних одиницях, бачу що імовірніше всього це буде лише певний діапазон і то не надто вузький.
Шо ще.. на планці написів нема.. Власне, все, що було показав. Інших якихось клейм чи маркувань не бачу.. Якийсь ноунейм системи Лефоше.
Наперед перепрошую за якість фото
Засмущался.gif

Ну не можу я з нових гаджетів витягти чогось кращого. Якісь їхні мегабайти занадто роздуті. (Реально мій старий смартфон робив якісніші фото.. ну або треба ще порозбиратися з настройками камери)
Дуже сподобалась система запирання. Не в сенсі функціоналу, а взагалі сам принцип.
Запирання мертве! Від слова взагалі! Порівнюючи з наявною в полі зору Тоз-Б-ешкою приблизно такого стану чи виду (при тому, що Б-ешка може бути на півстоліття молодшою, ги), то Лефошівка, принаймні зовні, виглядає навіть пристойніше. І навіть не зважаючи на те, як страшно все виглядає всередині - іржа, метал покоцаний, всі елементи якісь зализані - жодного навіть натяку на якийсь шат немає.
На відміну від Б-ешки, ц якої в цьому плані всьо печально - щиток, прогари, шат, стволи..
До речі про стволи!
Я якось автоматом нічого не писав і не збирався про їхній стан, маючи на увазі, що там і так все зрозуміло. (У тієї ж Б-ешки мабуть стан стволів таки кращий. Але ж і там не дамаск, а "вісакакачєствєнная іжєвськая ствольная сталь" :) ).
Але для тих, кому таки цікаво, напишу що стан там відповідний
as.gif

Це якщо коротко.
А якщо більш докладно, то там добра така цілинна оранка! Скиба на скибі! І під кожною скибою - льожка! А в кожній льожці -
5112e3cfd681bf8042283cc76a0c6c11.gif

Аж в очах від них рябить..
 

kef

Зброяр
Сам предмет:
Переглянути вкладення 740086

Переглянути вкладення 740087

Переглянути вкладення 740088

Переглянути вкладення 740089

Переглянути вкладення 740090

Переглянути вкладення 740091

Переглянути вкладення 740092

Переглянути вкладення 740093

Переглянути вкладення 740094

Переглянути вкладення 740097

Переглянути вкладення 740096

Переглянути вкладення 740095

Власне не прошу оцінити, тому що і так видно, що оцінювати тут нічого.. Тому по суті питання залишається лише одне - рік випуску?
Навіть з цього питання я не маю особливих ілюзій, тому що з того, що я по верхах трохи порив по подібних одиницях, бачу що імовірніше всього це буде лише певний діапазон і то не надто вузький.
Шо ще.. на планці написів нема.. Власне, все, що було показав. Інших якихось клейм чи маркувань не бачу.. Якийсь ноунейм системи Лефоше.
Наперед перепрошую за якість фото Переглянути вкладення 740106
Ну не можу я з нових гаджетів витягти чогось кращого. Якісь їхні мегабайти занадто роздуті. (Реально мій старий смартфон робив якісніші фото.. ну або треба ще порозбиратися з настройками камери)
Дуже сподобалась система запирання. Не в сенсі функціоналу, а взагалі сам принцип.
Запирання мертве! Від слова взагалі! Порівнюючи з наявною в полі зору Тоз-Б-ешкою приблизно такого стану чи виду (при тому, що Б-ешка може бути на півстоліття молодшою, ги), то Лефошівка, принаймні зовні, виглядає навіть пристойніше. І навіть не зважаючи на те, як страшно все виглядає всередині - іржа, метал покоцаний, всі елементи якісь зализані - жодного навіть натяку на якийсь шат немає.
На відміну від Б-ешки, ц якої в цьому плані всьо печально - щиток, прогари, шат, стволи..
До речі про стволи!
Я якось автоматом нічого не писав і не збирався про їхній стан, маючи на увазі, що там і так все зрозуміло. (У тієї ж Б-ешки мабуть стан стволів таки кращий. Але ж і там не дамаск, а "вісакакачєствєнная іжєвськая ствольная сталь" :) ).
Але для тих, кому таки цікаво, напишу що стан там відповідний Переглянути вкладення 740164
Це якщо коротко.
А якщо більш докладно, то там добра така цілинна оранка! Скиба на скибі! І під кожною скибою - льожка! А в кожній льожці - Переглянути вкладення 740165
Аж в очах від них рябить..
 

Вкладення

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
наскільки я розумію 13й калібр.
Чому 13-й?
18,0; 17,2 це хіба не розміри звужень?
Якщо канал 18,2 чи 18,3 то один циліндр з напором, інший чок чи посилений чок.
яка довжина стволів....
Як в кращих зразків елітної іжевської зброї - 750 мм.
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
Бельгійський ноунейм. В ті часи рушниці системи Казимира Лєфоше не робив лиш лінивий і біснуватий)))
А точніше майстра можна встановити?
Все-таки Лінивий чи Біснуватий?
Дивні хвамілії у цих австрійців я Вам скажу...
 

gaudi

Слідопит
Чому 13-й?
18,0; 17,2 це хіба не розміри звужень?
Якщо канал 18,2 чи 18,3 то один циліндр з напором, інший чок чи посилений чок.

Як в кращих зразків елітної іжевської зброї - 750 мм.
я подумав що 18.0 то канал ствла....
 
  • Like
Reactions: kef

Арго

S-Moderator
Команда форуму
бачу що імовірніше всього це буде лише певний діапазон і то не надто вузький.
А в бельгійців до 1900 року пиблизно так і було.В зв'язку з великою кількістю майстерень і осіб по виготовленню мисливської зброї і відмовою до використання і примінення протокольного оформлення випробування зброї,рік випуску останньої встановлювався по іменному жетону до зброї оформленого майстром-зброярем(майстернею),або по клеймуванню,власне роках примінення відповідних клейм,написів,наіменувань.Для цього раніше випускались збірники клейм,причому детальні,по якому і встановлювався приблизний рік випуску зброї.Цей збірник включав в себе клейма як періодичні так і хаотичні з відповідним інтервалом їх дії.Наприклад вашу рушничку можна ідентифікувати по клейму " NON POUR BALLE"( крім куль),яким клеймувалась зброя випущена в період з 16 квітня 1878 року до 30 січня 1897 року,прямо до введення буквового клеймування зброї,а клеймо кінцевого випробування готової зброї чорним порохом (Корона з пятикінцевою зіркою) було введено з 11 липня 1893 року.От і маєте відповідний результат по виготовленню вашої рушниці і він становить з 1893 року по 1897 рік.Точніше вже не встановите!!
 
Останнє редагування:

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник

Арго

S-Moderator
Команда форуму
я подумав що 18.0 то канал ствла....
Правильно подумав,бо 18,0 мм ,як і 17.2 мм являються діаметрами каналів ствольних трубок і з невеликою натяжкою відповідають 16 калібру,що, в ті "буремні часи",досить часто зустрічались на бельгійській і французькій зброї!!
 
Останнє редагування:

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
У відповідь на чомусь зникле повідомлення можу написати, що в принципі цікаво, але з огляду на відсутність технічної можливості таких промірів, а тим більше з огляду на стан і відповідно подальше призначення якось сильно напружуватись з цього приводу я не буду.
 
Зверху