Заборона тролінгу .На яких підставах?

Тема у розділі 'Закони, накази, постанови, листи, судові рішення', створена користувачем Doppler, 9 жов 2017.

reloader
?

Чи вважаєте Ви тролінг забороненим способом лову риби?

 1. Так

  25,0%
 2. Ні

  75,0%
 1. Doppler

  Doppler Новачок

  Добрий день,шановні.Звертаюсь до вас з проханням про захист. Хочу підняти тему ловлі риби на доріжку з використанням моторних човнів(тролінг).Чи є цей засіб забороненим способом ловлі риби?Які регламентні нормативні документи визначають цей спосіб ловлі забороненим чи ні? Окремо хочу обговорити Наказ Міністерства екології та природних ресурсів від від 28 липня 2015 року N 279,в якому заборонили лов риби тролінгом,за що на мене виписали протокол та наклали штраф. Що -річка в межах НПП та за цими межами якась не така,чи риба інша ловиться? В жодних нормативно-правових документах не зустрічав тролінг,як заборонений засіб лову риби.Як боротися з свавіллям чиновників та відмініти цей незаконний наказ?Колеги рибалки- тролінгісти,давайте разом згуртуємось і вирішим нарешті питання про законність нашого засобу лову риби.Я впевнений,що такі ситуації не поодинокі і відбуваються в інших місцях.З повагою,чекаю на відповіді.
   
 2. Safari
 3. Яковлев В.А.

  Яковлев В.А. Moderator Команда форуму

  Якщо я правильно освідомлений, Ви звернулися до відповідного Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Мінприроди України із зверненням з цього питання. Вони зараз готують офіційну відповідь.
  Щоб не бігти попереду "паровозу", давайте дочекаємося їхньої офіційної відповіді.
  Щодо ловлі тролінгом у Мезинському національному природному парку, то згідно із пунктом 3.9.5.2 Проекту організації території Мезинського НПП (і т.д.), затвердженого наказом Мінприроди від 28.07.2015 № 279, "заборонений лов риби на доріжку (тролінг) з використанням моторних човнів".
  До речі, згідно із приписами пункту 1 ПОРЯДКУ здійснення любительського і спортивного рибальства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 1998 р. N 1126, правила любительського і спортивного рибальства не поширюються на водойми, які знаходяться у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду.
  А ст. 5 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" встановлює, що "(Стаття 5. Правові засади функціонування територій та об'єктів природно-заповідного фонду) Завдання, науковий профіль, характер функціонування і режим територій та об'єктів природно-заповідного фонду визначаються у положеннях про них, які розробляються відповідно до цього Закону".
  Але краще почекайте офіційну відповідь.
   
 4. Doppler

  Doppler Новачок

  А ст. 5 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" встановлює, що "(Стаття 5. Правові засади функціонування територій та об'єктів природно-заповідного фонду) Завдання, науковий профіль, характер функціонування і режим територій та об'єктів природно-заповідного фонду визначаються у положеннях про них, які розробляються відповідно до цього Закону".
  Але краще почекайте офіційну відповідь.


  Втім і річ,що в положенні про НПП Мезинський теж ніде не прописана заборона тролінгу,а наказ-це не положення...
   
 5. Яковлев В.А.

  Яковлев В.А. Moderator Команда форуму

  Там є бюрократичні нюанси. Але вони (ті, з ким я спілкувався), сподіваюся, Вам розтлумачать!
  До речі, Ви хоч прочитали Проект, затверджений наказам, на який самі посилалися?
  І ще раз нагадую: взагалі постанова КМУ № 1126 не розповсюджує Правила любительського та спортивного рибальства на території ПЗФ, своїми наказами Мінприроди ще йде, у певному сенсі, на зустріч пересічним рибалкам, дозволяючи таку риболовлю із певними обмеженнями.
  І ще: чесно кажучи, особисто я тролінг (тобто, доріжка з мотором) заборонив би взагалі! І так риби немає у річках і озерах! Цю думку підтримують багато рибалок-аматорів, особливо тих, які рибалять за принципом: Зловив - відпусти на волю!!!
  Якщо неважко, поділіться, будь ласка, відповіддю з Міністерства!
   
  bazalt, Stas nadzor та veriovo4ka89@ подобається це.
 6. Яковлев В.А.

  Яковлев В.А. Moderator Команда форуму

  Сподіваюся, що ви нарешті прочитали наказ № 279? Там прописано то, що ви не знайшли у Положенні
   
 7. Doppler

  Doppler Новачок

  І ще: чесно кажучи, особисто я тролінг (тобто, доріжка з мотором) заборонив би взагалі! І так риби немає у річках і озерах! Цю думку підтримують багато рибалок-аматорів, особливо тих, які рибалять за принципом: Зловив - відпусти на волю!!!
  Якщо неважко, поділіться, будь ласка, відповіддю з Міністерства![/QUOTE]

  Риби немає в річках та озерах не тому,що тролінгом всю виловили,на тролінг багато не спіймаєш..А тому,що там діють електровудочники,б"ють рибу ультразвуком,ставлять сітки, перемети ,ниряють з аквалангами. Ви до речі,давно були на р.Десна в районі Мезинського НПП?після заборони тролінгу там сіток та переметів стало настільки багато,що навіть мотори заплутуються,сітки внаглу ставляють у нас на очах,і днем,і вночі,а охорона Мезинського НПП закриває на це очі та лове рибалок-тролінгістів.Не бачить вона також браконьєрів з електровудками та ультразвуком. Складається таке враження ,що браконьєри "домовились" з адміністрацією НПП та ввели в дію цей наказ,бо тільки тролінгом так як і "кішкою"можна виловити сітки та інші заборонені знаряддя лову,що дуже заважає браконьєрам.Чи не так?
   
  Metis подобається це.
 8. Doppler

  Doppler Новачок

  як надійде офіційна відповідь,я обов"язково викладу.Та ще хочу сказати,що я дію не тільки від свого імені ,а й від імені щонайменше 25 осіб.Взалежності від того,яка надійде відповідь,будемо вживати подальших заходів.
   
 9. Яковлев В.А.

  Яковлев В.А. Moderator Команда форуму

  Дуже може бути, що так воно і є - адміністрація чи служба охорони НПП у змові з браконьерами, або - самі браконьєри. Можливо, і тролінг заборонили через те, що ним багряться ці сітки (до речі, таку думку підтримує той факт, що вище зазначений нами Проект забороняє стороннім особам виймати із водойм сітки, які "ВОНИ НЕ СТАВИЛИ"(!).
  Але справа у тому, що затверджений документ необхідно виконувати або оскаржувати. Але поки він не скасований - все одно виконувати його приписи!!!
  Зверніть увагу у своїх зверненнях до Міністра Семерака на ці факти та паралельно зверніться (можна одним листом на дві адреси) до директора громадської організації«Київський еколого-культурний центр», хай перевірять, що за сітки там стоять (бо їх можуть з науковою метою законно виставляти співробітники НПП).
  Але ж тролінг - офіційно другим боком. Справа у тому, що він може калічити рибу методом багріння. А це для території ПЗФ дуже погано.
  Звернення можете подати колективне, хай усі 25 людей підпишуться.
   
 10. миклован

  миклован Слідопит

  Читаю я вашу писанину и удивляюсь , такое впечатление , что вы живете в другом государстве . Рыбы нет не из - за тролинга на спининг а из траления сетями. Скоро не только рыбы не будет , а и речек не станет. Я при своей жизни помню как были ледоходы на Ингуле , как речка чистила льдом русло и какого размера там были сомы , судаки , окуня и жерех , а после строительства плотины от речки ничего не осталось воды местами по щиколотку . От сомов и судаков остались одни воспоминания. С браконьерами так никто и не борется . Тот кто должен бороться их крышует. А вы про тролинг...
   
  Stas nadzor, Рома-1971, Croc та 2 іншим подобається це.
 11. Ditii

  Ditii Новачок

  1. Никогда, тролингом, не поймать, больше рыбы, чем тем-же джигом.
  2. Браки, у меня на глазах, ставили ночью сети и ночью снимали (явно не в научных целях).
  3. В чем отличие ихтеофауны, выше и ниже по течению? Ни в чем! Да, природу и уникальность флоры на берегах, охранять надо, но уникальной рыбы там нет, как и мест для её обитания и размножения.
  4. Просто местных бракош, напрягалои тролингисты, резали сети, выбрасывает их, а это финансовые потери, вот и протянули приказ.
  5. От местных рыбаков, (не браков) нареканий на трол не слышал, а вот то что разлива 4 года нет, проблема, рыба не поднимается в верх по течению для нереста. По осени, когда прозрак, подвохи стаями ныряют, дубасят маточное поголовье и охране НПП насрать или в доле.
  6. До этого дебильного приказа, порядка намного больше было, в тех краях. Рыбинспекция гоняла браков, а рыбаков, в том числе и тролингистов, проверяла на количество и размер рыбы и все было норм.
  7. Будем бороться за справедливость!!!
   
  Останнє редагування: 10 жов 2017
  Stas nadzor та Doppler подобається це.
 12. Яковлев В.А.

  Яковлев В.А. Moderator Команда форуму

  Господа, все вопросы - к Минприроды или его Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду!
  https://menr.gov.ua/content/kontaktna-informaciya.html
  А своем мнение о том или ином, как и вы, каждый может иметь свое!
   
 13. Doppler

  Doppler Новачок

  Я Вибачаюсь,може я помилився форумом або сайтом?Та ні,на сайті УТМР начебто.І статут прочитав,де чітко написано
  2. МЕТА, НАПРЯМКИ, ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ТА ФОРМИ ДІЯЛЬНОСТІ

  2.1. Головною метою Товариства є охорона, відтворення, збереження, раціональне використання державного мисливського фонду в наданих у користування мисливських угіддях, захист спільних інтересів своїх членів, організація та проведення полювання, любительського і спортивного рибальства, стендового спорту.

  2.2. Основними напрямками діяльності та завданнями Товариства є:

  а) виховання у членів Товариства бережного ставлення до природи і її багатств;

  б) організація ведення мисливського та рибальського господарства на науковій основі;

  в) організація громадського контролю за дотриманням правил полювання та риболовлі, здійснення заходів щодо попередження порушень правил полювання та риболовлі та сприяння боротьбі з браконьєрством;

  г) пропаганда охорони природи, виховання у членів Товариства бережливого ставлення до навколишнього природного середовища, примноження та збереження природних багатств, раціонального використання державного мисливського фонду;

  д) вивчення та сприяння впровадженню передового досвіду ведення мисливського та рибальського господарства, мисливського, стрілецького, стендового, риболовного спорту, розвитку мисливського собаківництва;

  е) створення умов членам Товариства для полювання, любительської риболовлі, стендової підготовки, фізкультурно-оздоровчих заходів;

  є) підтримання прямих контактів з іноземними спорідненими організаціями, укладання угод про співробітництво і взаємодопомогу на підставі законодавства України;

  ж) захист інтересів членів Товариства.

  Ми звернулись по допомогу та захист до УТМР ,а нас ....посилають
   
 14. Яковлев В.А.

  Яковлев В.А. Moderator Команда форуму

  "Буря смешала яйца с хлебом!"
  Хлопці, по-перше, людина вже, як з'ясувалося. звернувся офіційно до Міністерства. Треба дочекатися офіційної відповіді, може й суті питання немає.
  По-друге, у Статуті сказано про задист інтересів членів УТМР, а не про захист порушників чинного законодавства чи браконьєрів!
  Почитайте, що каже статут про порушників і браконьєрів!
  А топікстартер зізнався, що він приятгнутий до адмінвідповідальності і поки що не виправдався!
  На цей час все його питання зводиться до того, чому заборонили те, що йому нравиться!
  Да мені багато чого нравиться, але не все дозволено!
  Тому чекаємо відповідь Мінприроди, а потім вже оцінюємо ситуацію та думаємо: відстоювати законні інтереси члена УТМР чи вирішувати питання про перебування у членах порушника! Можпе Міністерство його нагородить!
  Зрозуміло?
  Не забувайте, що кожний має право на захист своїх прав у суді, рішення якого обов'язкове до виконання усіма фізичними та юридичними особами!
   
 15. Doppler

  Doppler Новачок

  Вибачте,але я ще раз підкреслюю,що виступаю тут не тільки від свого імені а й від імені щонайменше 25 осіб, яким теж не подобається ця так би мовити "заборона".Чекаємо на відповідь Міністерства.....
   
 16. Genry

  Genry Слідопит

  Почему Вы не выделяете это, а только то что интересно в Вашей ситуации?!
   
 17. Doppler

  Doppler Новачок

  тому,напевно,що тема розмови йде про рибальство,про мисливство в інших темах
   
 18. Genry

  Genry Слідопит

  Я очень люблю ловлю троллингом, что могут подтвердить многие и спортсмены в том числе. Но это не даёт права нарушать...
  Вы ловили запрещённым способом для данной акватории. Не знание этого не освобождает от ответственности.
  Вышесказанное сугубо ИМХО.
   
 19. Genry

  Genry Слідопит

  Именно. Да, спортивная ловля рыбы это моё увлечение.
  И повторюсь: я люблю троллинг.
   
 20. Doppler

  Doppler Новачок

  1.Я не сказав,що ловив тролінгом,а сказав ,що на мене склали протокол за лов риби тролінгом .
  2.Чекаємо відповідь Міністерства,де буде надано роз"яснення.Повторююсь,що ніде в нормативних документах рибальство тролінгом не є забороненим способом лову риби.Ми апелюємо до цього.
   
 21. Genry

  Genry Слідопит

  Полностью с Вами согласен. По остальному своё мнение написал выше.
   

Поділитися цією сторінкою

Графф