ИЖ 54 глазами владельца

kostik911

ветеран форуму
надійна команда
думаю що Іж-54 тяжко порвати.
Вітаю
У березні цього року,під час полювання на канадського гусака,зустрів хлопаку з Харківщини,з іж 54
Що характерно,ця модель ,в принципі,не предназначена для стрільби сталевим шротом(особливо з чокового ствола) бо велика вірогідність,що той самий ствол роздує після пострілу
Яке ж було моє здивування,коли він мені сказав,що полює з ним роки і стріляє сталлю на постійній основі і жодного піддуття немає,що і продемонстрував
Мій інший товариш має їж 58(який у 90х роках привіз з України в Канаду) і на першому ж полюванні,після пострілу сталевим шротом,чоковий ствол роздуло і він так і до сих пір з ним полює,але лише на індика з засідки
Того разу,хлопака збив гусака з їж 54,я відійшов від нього метрів на 200 по греблі і теж одного добув
Це зі свого досвіду,наочний приклад даної моделі
 

Охотник77

Снайпер
Вітаю
У березні цього року,під час полювання на канадського гусака,зустрів хлопаку з Харківщини,з іж 54
Що характерно,ця модель ,в принципі,не предназначена для стрільби сталевим шротом(особливо з чокового ствола) бо велика вірогідність,що той самий ствол роздує після пострілу
Яке ж було моє здивування,коли він мені сказав,що полює з ним роки і стріляє сталлю на постійній основі і жодного піддуття немає,що і продемонстрував
Мій інший товариш має їж 58(який у 90х роках привіз з України в Канаду) і на першому ж полюванні,після пострілу сталевим шротом,чоковий ствол роздуло і він так і до сих пір з ним полює,але лише на індика з засідки
Того разу,хлопака збив гусака з їж 54,я відійшов від нього метрів на 200 по греблі і теж одного добув
Це зі свого досвіду,наочний приклад даної моделі
1 знайомий наслухавшись отакіх казок одну вечірку постріляв самокрутом з свинцевим дробом і безпечним соколом з однією лиш різницею від норми сипав з гіркою і те і те та й зробив з десяток пострілів і рушниця,розібралась у нього в руках сама,так дійсно якість допомогла лишитись йому не ушкодженому)
 

old hunter

Снайпер
1 знайомий наслухавшись отакіх казок одну вечірку постріляв самокрутом з свинцевим дробом і безпечним соколом з однією лиш різницею від норми сипав з гіркою і те і те та й зробив з десяток пострілів і рушниця,розібралась у нього в руках сама,так дійсно якість допомогла лишитись йому не ушкодженому)
Талановитий знайомий.
Таку горку насипати:)
На заводі при іспитах, після 7 грн. Соколу тільки піддуття пішли.
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Вітаю
У березні цього року,під час полювання на канадського гусака,зустрів хлопаку з Харківщини,з іж 54
Що характерно,ця модель ,в принципі,не предназначена для стрільби сталевим шротом(особливо з чокового ствола) бо велика вірогідність,що той самий ствол роздує після пострілу
Яке ж було моє здивування,коли він мені сказав,що полює з ним роки і стріляє сталлю на постійній основі і жодного піддуття немає,що і продемонстрував
Мій інший товариш має їж 58(який у 90х роках привіз з України в Канаду) і на першому ж полюванні,після пострілу сталевим шротом,чоковий ствол роздуло і він так і до сих пір з ним полює,але лише на індика з засідки
Того разу,хлопака збив гусака з їж 54,я відійшов від нього метрів на 200 по греблі і теж одного добув
Це зі свого досвіду,наочний приклад даної моделі
Костя, якщо маєш змогу, то зроби розпаковку патронів зі стальним шротом. Особливо цікавить контейнери, їх форма, вага, конструкція, товщина пластику. Думаю саме там відповідь чому товсті трубки іж54 діаметром 18,5 тримають таке навантаження. Кажуть що в Америці є таке правило "захист від ідіота" і якраз того "зазору" вистачає.
Я бачив як зі старого дюмулена стріляли магнум-набоями. Дюмулену це було явно не до вподоби. Я підібрав декілька гільз, вдома юбки тих гільз я не зміг нічим доступним обжати назад. Так що приказка про скляний хєр завжди актуальна. Хоча мо в того харків'янина декілька життів в запасі і він про це знає :)
Колись, коли "чесалося" розсвердлити чоки для широкого короткого бою, передивився десятоки відео. І якраз бачив, як в звичайному невеликому американському магазині продавець (думаю - власник) за декілька хвилин на відео "розкрив" чоки на тому ж іж58, якраз саме для стрільби стальним шротом.
 

kostik911

ветеран форуму
надійна команда
Костя, якщо маєш змогу, то зроби розпаковку патронів зі стальним шротом. Особливо цікавить контейнери, їх форма, вага, конструкція, товщина пластику. Думаю саме там відповідь чому товсті трубки іж54 діаметром 18,5 тримають таке навантаження. Кажуть що в Америці є таке правило "захист від ідіота" і якраз того "зазору" вистачає.
Я бачив як зі старого дюмулена стріляли магнум-набоями. Дюмулену це було явно не до вподоби. Я підібрав декілька гільз, вдома юбки тих гільз я не зміг нічим доступним обжати назад. Так що приказка про скляний хєр завжди актуальна. Хоча мо в того харків'янина декілька життів в запасі і він про це знає :)
Колись, коли "чесалося" розсвердлити чоки для широкого короткого бою, передивився десятоки відео. І якраз бачив, як в звичайному невеликому американському магазині продавець (думаю - власник) за декілька хвилин на відео "розкрив" чоки на тому ж іж58, якраз саме для стрільби стальним шротом.
Гєна,а що,в Українських збройних магазинах немає набоїв з металічним шротом???Бо я не в курсі,якщо що
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Гєна,а що,в Українських збройних магазинах немає набоїв з металічним шротом???Бо я не в курсі,якщо що
Хз, мабуть є. В мене після 24.02.22 тема мисливства існує тільки в межах цього форуму і цікавить чисто інформативно.
 

Охотник77

Снайпер
На заводі при іспитах, після 7 грн. Соколу тільки піддуття пішли.
Уточнив у власника то був чи сунар чи барс у банці з під сокола але думаю що турецька не кажучи про настоящі рушниці витримали б таке)
 

север

ветеран форуму
надійна команда
але думаю що турецька не кажучи про настоящі рушниці витримали б таке)
не думаю, що власник, наприклад, Перацці, сипить порох "з гіркою" та робить підсипочку димняка...
В свій час, на міжнародних змаганнях по стендовому спорту, у 50-х рр. минулого століття, від патронів, споряджених 2,5-3 г "Сокола", розривались напівавтомати "Ремінгтон." Зокрема, цілих 2 (!!!) такі рушниці розірвались у призера Чемпіонату Европи 1955 року Бориса Антонова. Тоді ще не було чітких рекомендацій по спорядженню патронів для "круглого стенду" і вважалось, що перемагає у змаганнях той, хто буде використовувати наважку "Сокола" від 2,5-х г. МЦ-8 витримували і 3 г, а от ремінгтони розлітались.
 
Останнє редагування:

Охотник77

Снайпер
не думаю, що власник, наприклад, Перацці, сипить порох "з гіркою" та робить підсипочку димняка
Та це ясно понятно що нормальний власник не буде та й випадкові комплектуючі сунути теж не буде) а купить фірмові набої а от у нас чомусь буває що на меріна чи беху є а на зимню гуму жаба давить чи я сам собі режисер от і виходить отаке))
 
Останнє редагування:

Коваленко А

ветеран форуму
надійна команда
Вітаю
У березні цього року,під час полювання на канадського гусака,зустрів хлопаку з Харківщини,з іж 54
Що характерно,ця модель ,в принципі,не предназначена для стрільби сталевим шротом(особливо з чокового ствола) бо велика вірогідність,що той самий ствол роздує після пострілу
Яке ж було моє здивування,коли він мені сказав,що полює з ним роки і стріляє сталлю на постійній основі і жодного піддуття немає,що і продемонстрував
Мій інший товариш має їж 58(який у 90х роках привіз з України в Канаду) і на першому ж полюванні,після пострілу сталевим шротом,чоковий ствол роздуло і він так і до сих пір з ним полює,але лише на індика з засідки
Того разу,хлопака збив гусака з їж 54,я відійшов від нього метрів на 200 по греблі і теж одного добув
Це зі свого досвіду,наочний приклад даної моделі
Тут абсолютно немає нічого дивного. Діаметр канала стволаІж-54 становить 18,5 мм., а діаметр Іж-58 становить 18,2 мм., - це різниця і зіграла ключову роль, що ствол піддуло.
 

old hunter

Снайпер
Уточнив у власника то був чи сунар чи барс у банці з під сокола але думаю що турецька не кажучи про настоящі рушниці витримали б таке)
В турецькій (правда з перших партій) після 20 пострілів кулями (заводські патрони куплені там же в Туреччині) подуло чоки на обидвох стволах.
 

tyrist 1945

Тигр
Тут абсолютно немає нічого дивного. Діаметр канала стволаІж-54 становить 18,5 мм., а діаметр Іж-58 становить 18,2 мм., - це різниця і зіграла ключову роль, що ствол піддуло.
Ні, то не через канал. Товщина стінки ствола в іж 54 набагато більша за 58 іж. Ну і я маю сумнів що звуження чок навіть в 54 іжі не подує.
 

kef

Зброяр
Ні, то не через канал. Товщина стінки ствола в іж 54 набагато більша за 58 іж. Ну і я маю сумнів що звуження чок навіть в 54 іжі не подує.
Я вже колись писав ,що бачив багато різних радянських мод. рушниць /тоз.іж/ в тому числі іж 54. з відірваними планками або піддуттям в районі чоків та навіть дальше. З рівчаками каналів трубок стволу та переходу з патронника /конус/ від тих же металевих шариків з підшипників . Особливо якщо вони не були в контейнері чи обгорток а на пряму споряджені в гільзу. Довжина патронника у рушниць для стрільби мет.шротом має 89 мм.а в іжів 54 в межах 70,2 мм. Хто має 54 го іжа -нехай встрілить стандартним типу /магнум- 89 мм./ мисливським набоєм спорядженим стальним шротом. І поділиться враженнями .
Раніше в цій темі я надавав ці світлини .
IMG_20240610_221959_718-1.jpg
IMG_20240610_222040_898-1.jpg
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Знайшов в інтернеті. Стальний шріт. Да, 24 грами, але і закрутка типу "зірка" на звичайній гільзі 70 мм.
В патронник іж54 можна усунути 76-ту гільзу, закриту "зіркою".
89-ту - ніяк при стандартних патронниках, тож і не варто в даному контексті взагалі згадувати про специфічні патрони в 89-тих гільзах.
 

Вкладення

Коваленко А

ветеран форуму
надійна команда
Ні, то не через канал. Товщина стінки ствола в іж 54 набагато більша за 58 іж. Ну і я маю сумнів що звуження чок навіть в 54 іжі не подує.
Та ні! Якраз за стрільбу стальним шротом і відповідає канал ствола і дульні звуження! Ти можеш взяти любу зброю в якій дозволяється стрільба стальним шротом і побачиш, що стінки ствола будуть тонші, ніж в ІЖ-54.
 
Зверху