Мораторій на лося призупинено. 160 голів під постріл.

Тема у розділі 'Різне по полюванню', створена користувачем Mechanik, 2 жов 2017.

Irbis
 1. Mechanik

  Mechanik Снайпер

  Українська влада пішла на поступки мисливцям та дозволила полювання на лося.
  Цього мисливського сезону дозволили добути 160 особин лосів, написав у Facebook міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.
  З лютого 2017 року в Україні діяв мораторій на відстрілювання лося терміном на 25 років.


  Остап Семерак.
  Щойно підписав ліміти використання мисливських тварин у цьому полювальному сезоні. Хоча вважаю абсурдною ситуацію, що Мінприроди має візувати подібного роду документи.
  Будь-які вбивства поза моєю філософією сприйняття життя.
  Але сезон полювання розпочнеться, нехай із запізненням. Ті, хто стежить за цією історією, добре знають, що ліміти не затверджувалися нами протягом кількох місяців через інформацію про критичне зменшення популяції лося в Україні.
  Були довгі дискусії (дес...ятки дискусій і непогоджених лімітів) і пошуки компромісів з Мінагрополітики. За результатами все ж таки досить конструктивного діалогу на рівні двох міністерств (агрополітики та екології і природних ресурсів) погоджені ліміти на відстріл 160 особин лося.
  Це вдвічі менше, ніж пропонували мисливці. Я розумію і розділяю шквал емоцій, повірте, але як урядовець також не міг не зважати на позицію представників мисливської галузі щодо загроз її розвалу у разі, якщо сезон полювання не буде проведено взагалі.
  При цьому я не відмовляюся від ідеї проведення наукових досліджень, які б дозволили проаналізувати поточну ситуацією із популяцією лося в Україні. Маховик цього процесу запущено.
  Якщо кількість цих тварин критично мала, і це підтвердиться, то ми знову повернемося до введення заборони полювати. Науковці вважають, що найкращим часом для здійснення таких досліджень є зима. Весною матимемо науково обґрунтовані результати.
  2 жовтня м. Київ.
   
  Останнє редагування: 2 жов 2017
 2. Safari
 3. Mechanik

  Mechanik Снайпер

  Моя особиста думка, щодо прийняття такого рішення - КАТЕГОРИЧНО ПРОТИ.

  Чому? Популяція лося в Україні - критична. Перебування виду - на межі ареалу.
  Якщо брати за відлік 1991-й рік, то чисельність лося за 26 років скоротилася більш ніж удвічі.
  На 1991 -й рік кількість лося - 15 тисяч!
  В 2001 році, Польща ввела безстроковий мораторій на відстрілювання лося, заборонивши полювання на нього наказом міністра охорони природи. Цю ініціативу насамперед підтримали самі польські мисливці.
  Через вісім років, 2009-го, польські зоологи провели дослідження і виявили, що результати перевершили всі очікування.
  Якщо в 2001-му в Польщі налічувалося близько 2000 лосів, то в 2009 році — 7,5 тисячі.
  Тобто вісім років його чисельність завдяки забороні полювання збільшилася більш ніж утричі. Збільшилася також і кількість самців, що мають красиві розлогі роги.
  На сьогодні в Польщі близько 20 тисяч сохатих.

  Щодо ареалу лося.
  Лось зник у Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій, Вінницькій, Кіровоградській, Дніпропетровській, Донецькій, Черкаській, Херсонській, фактично повністю у Львівській та Івано-Франківській областях.
  Наші терени можуть прихистити близько 25 тисяч голів лося.
  Така динаміка скорочення території заселення лося майже втричі, підпадає під ст. 14 Закону «Про Червону книгу України». Наша країна — межа його ареалу.

  Тобто є всі юридичні підстави вписати цього звіра в Червону книгу України, що означає повну і безумовну заборону полювання на нього.

  losi-01.jpg
   
  Останнє редагування: 2 жов 2017
  Дмитрий88, kef, кей та 3 іншим подобається це.
 4. Роман Мельниченко

  Роман Мельниченко ветеран форуму надійна команда

  Я з вашою думкою повністю згоден, в Ів.Фр. обл. ще в 90тих були лосі і бобри, а зараз молоді мисливці навіть і не бачили їх ніколи в дикій природі і я в тому числі.
   
  Mechanik та tyrist 1945 подобається це.
 5. tyrist 1945

  tyrist 1945 Тигр

  Я бачив лося останній раз в 90х роках.. Все...
   
 6. tyrist 1945

  tyrist 1945 Тигр

  Я також за повну заборону
   
  Mechanik подобається це.
 7. Leodr

  Leodr Снайпер

  Временная отмена маратория, напоминает как всегда корумпированную схему. Просто кому-то хочется в этом сезоне поохотится на лося. Полностью поддерживаю, чтобы мараторий был.
   
  Аким подобається це.
 8. Mechanik

  Mechanik Снайпер

  В Україні налічують 620 тисяч мисливців. Невелика частина їх полює не абиде, а у приватних мисливських господарствах.
  На сьогодняшній день в Україні приблизно 600 приватних мисливських господарств.
  Ліцензії на лося вимагає для себе лише сотня цих закладів (ще є мисливські господарства самого Держлісагентства, але чи хочуть вони й собі рогів — не відомо).
  Мотивують тим, що в їхніх угіддях є достатньо цих звірів і лави сохатих пора прорідити.
  Уточню, що насправді не в «їхніх» угіддях, а в державних, бо ці господарства — лише орендарі нашого з Вами спільного майна, зокрема звірів і птахів, які казенно іменують «державним мисливським фондом».
  Беручи в користування мисливські угіддя, громадяни отримують і зобов’язання охороняти всю мисливську фауну в цих угіддях — незалежно від того, дозволено на неї полювати чи ні.
  Тому, щоб відтворити дану популяцію лосів, потрібно не один десяток років мораторію, щоб дійсно популяція лосів зросла в рази.
  Швеція, щоб досягти такої кількості популяції лося, запровадила мораторій в країні в свій час, вдумайтесь, на - 100 років.
  Моя ж позиція незмінна - ПОЛЮВАННЯ НА ЛОСЯ ЗАБОРОНИТИ.
   
  Корнилов, kef, tyrist 1945 та 2 іншим подобається це.
 9. Leodr

  Leodr Снайпер

  vesti-ukr.com/strana/259510-hora-trupov-razmerom-s-dvukhetazhnyj-dom-minekolohii-razreshilo-ubit-160-redkikh-losej .Вот эта статья.
   
 10. skiff

  skiff Мисливець

  ОБОМА РУКАМИ ЗА МАРАТОРІЙ
   
  Корнилов та tyrist 1945 подобається це.
 11. vadukmuk

  vadukmuk Мисливець

  Я також за мораторій. Ніколи небачив лося в нашому регіоні, тільки в зоопарку. хоч старші мисливці казали що бачили років 15назад. з такою популяцією цих тварин як в нас його вже буде значно важко побачити ще + ті голодні ,,мисливці,, які знімуть мораторій.Чесно яб незміг вистрілити в цю тварину
   
  Останнє редагування: 8 жов 2017
  tyrist 1945 подобається це.
 12. Syava70

  Syava70 Мисливець

  На фото- Семерак. Вопросы будут? 22195999_686216868248601_8991077444785973217_n.jpg
   
 13. tyrist 1945

  tyrist 1945 Тигр

  це той що з калашматом? і ху із семерак?
   
 14. INTER

  INTER ветеран форуму надійна команда

  крайній з права. тримається за роги
   
  Михас та Syava70 подобається це.
 15. Вік71

  Вік71 Снайпер

  Міністр екології та природніх ресурсів!
   
  Аким подобається це.
 16. Syava70

  Syava70 Мисливець

  Наверное бухой.
   
  Останнє редагування: 9 жов 2017
 17. Syava70

  Syava70 Мисливець

  А это Сергей Стрельченко, личный друг министра экологии Остапа Семерака. Семерак наверно фоткал. 22228251_687636591439962_5047372585606787569_n.jpg
   
 18. skiff

  skiff Мисливець

  Такое ощущение что кто то что то новое узнал. Все как всегда. Одним все другим ничего. И пусть как тут пан Яковлев и ежесним не распинаются, ГЛАВНЫМИ браконьерами на Украине есть ЕГЕРЯ, ИХ РУКОВОДИТЕЛИ и приближенные!!!! Стреляют все, абсолютно все, в любом количестве под одну лицензию, и плевать им.... А виноватым как всегда будет простой охотник, который истребляет все на своем пути.
   
  Аким, Roman Yaroslavovich та Metis подобається це.
 19. tyrist 1945

  tyrist 1945 Тигр

  А ці сємєраки це з нової демократичної влади? Це ті що прогнали х....вого януковича і обіцяють нове покращення? Ті чесні і незаплямовані соратники кулявлобітаккулявлоб?
   
 20. skiff

  skiff Мисливець

  Ага, покращення вже сьогодні. Ви ж бачте, нема що вдома їсти, зголоду всі пухнуть... от і приходить мясо шукати нелегкою працею по лісам полям
   
 21. tyrist 1945

  tyrist 1945 Тигр

  Маю підозру що той лось і олень були членами партії регіонів. Я пишу все з малої букви не через безграмотність...а через велику повагу:)
   
  Metis та KFoR подобається це.

Поділитися цією сторінкою