Одностволка

Hovarf

Слідопит
Доброго дня, шановні форумчани. Хотілося б обговорити тему - полювання з одностволкою. Знаю, що дана зброя не користується в даний час великою популярністю ні серед бувалих мисливців, ні серед початківців. На мою думку - це збоя для "гурмана", прихильника одного пострілу. Крім цього модельний ряд даних рушниць набагато скромніший, ніж скажімо двостволок. Можливо хтось активно полює з одностволкою, а в когось вона просто стоїть в сейфі. Хотілося б почути ваші думки з цього приводу, діліться враженнями.
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
доброго времени суток! сам не охотился. но охотился с людьми с одностволкой, в основном это были ИЖ-18 или ИЖ-17. впечалдение двоякое - кучность, резкость, вес, удобство перезарядки - это + такого оружия. минусы - 1 выстрел - ни тебе подранка добрать ни повторно выстрелить если не попал. походить с легавой по осеннему вальдшнепу с легкой одностволкой и пятком патронв в кармане - легко и приятно. а остальные виды охоты?? если и иметь одностволку - но не как единственное ружье, а дополнительное, так сказать под настроение.
в америке охотятся вовсю с кременными ружьями - та же одностволка, желание дать дичи шанс а самому добыть если получится то с одного выстрела - растешь среди себя!) у нас малость не та ситуевина - весь день ходиш ищешь зайца, находишь. ранил а потом до ночи бегаешь по полю за зверьком с перебитой лапой - ну некрасиво это.
както так.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Дисциплинирует и приучает к тщательности в стрельбе - второго не дано. Но в тоже время учит быстроте действий.
Не развращает как полуавтомат.
Обычно имеет хороший выстрел, в том числе пулей.
 

Hovarf

Слідопит
Ось мої "Іжики" : ИЖК, 16 кал. (1959 р.) та ИЖ - 18 М - М, 12 кал. (1994 р.). З ИЖК полюю "під настрій", переважно восени на голуба. Незважаючи на поважний вік рушниці - бій відмінний. З ИЖ - 18 М-М практично не полюю. Найбільше не подобається в ньому ложа. Таке враження, що зроблена нашвидкоруч сокирою.
 

Вкладення

kapitan-sa

Слідопит
Имеется такой в арсенале,присоединяюсь к словам Яковлева.
 

Hovarf

Слідопит
За весь свій понад 20 - ти річний мисливський стаж, практично жодного разу не доводилось бачити одностволки - іномарки. Окрім одного разу -десь в кінці 90 - х, і була це фінська рушниця Tikka Koski H-45 (16 кал.)На жаль жодної інформації про цю модель в інтернеті знайти не вдалося (окрім фото).Може хтось з форумчан володіє якоюсь інформацією про дану зброю. Буду дужке вдячний.
 

кей

Мисливець
Маю Иж-17 16кал.Коли починав була перша рушниця.Відмінний бій кулею.Зараз з нею полюю на перепела та голуба- "для душі."
 

kapitan-sa

Слідопит
Hovarf;240475 сказав(ла):
Ось мої "Іжики" : ИЖК, 16 кал. (1959 р.) та ИЖ - 18 М - М, 12 кал. (1994 р.). З ИЖК полюю "під настрій", переважно восени на голуба. Незважаючи на поважний вік рушниці - бій відмінний. З ИЖ - 18 М-М практично не полюю. Найбільше не подобається в ньому ложа. Таке враження, що зроблена нашвидкоруч сокирою.
Состояние супер.
 

kapitan-sa

Слідопит
Hovarf;243320 сказав(ла):
За весь свій понад 20 - ти річний мисливський стаж, практично жодного разу не доводилось бачити одностволки - іномарки. Окрім одного разу -десь в кінці 90 - х, і була це фінська рушниця Tikka Koski H-45 (16 кал.)На жаль жодної інформації про цю модель в інтернеті знайти не вдалося (окрім фото).Може хтось з форумчан володіє якоюсь інформацією про дану зброю. Буду дужке вдячний.
У меня ИЖК
У моих соседей есть одностволка,говорят что бельгийка, сам её не видел.
 

kazbek

Мисливець
Турки выпускают по цене около ИЖ18. Не знаю с кого передрали. Видел на сайте интер.магазина РЕЙНЖЕР в Донецке до известных событий.
 
Дед моей жены (царство ему небесное) всегда охотился с одностволкой и двумя патронами. Всегда был с добычей. Благо зайцев раньше было по-более. А на вопрос: почему на утку - то только два патрона, отвечал, что ему с бабкой одной утки достаточно, а ежели я хочу утку, то вот ружье и два патрона. Правда дед и с басмачами воевал, и финскую, и ВОВ прошел. А нас, подрастающее поколение, дисциплинировал, учил любить природу, бережно относиться к животным, оружию, а "мясников" презирал. Понятия "голубой" тогда небыло, но он их опускал ниже плинтуса.
 

Аникин

Новачок
Полювання своє почав із тоз-32 "Фроловкою",далі після неї була зк-28 калібру. На даний час маю іжк-32 кал.,іж-18 -28калібр, та іжк-16калібру (перейшла від покійного батька). Батько мій все своє життя прополював з одностволкою,хоча в сім"ї завжди були і є двохствольні рушниці як вертикалки так і горизонталки і ніколи ніхто не сказав що неможна ставити його з одностволкою на номер вірного виходу звіра на облавному полюванні. Якщо щось бігло то він майже завжди влучас ,а якщо треба було дабрати підранка то встигав вистрілити і не один раз. Колеги із колективу навіть жартували що якщо чути не п"ять а шість чи сім пострілів підряд то це точно мій батько.Нічого особливого в рушницях немає,проте кому що подабається. Я особисто на голуба та на качку використовую тоз-34 -28кал. та іж-к .Навчившись стріляти із одностволки з двохствольною рушницею нетак цікаво. Синові моєму зараз 5 років і я для нього придбав іж-18 28 калібру.
 

Hovarf

Слідопит
Полювання своє почав із тоз-32 "Фроловкою",далі після неї була зк-28 калібру. На даний час маю іжк-32 кал.,іж-18 -28калібр,
Бачу Ви прихильник малих і доволі рідкісних калібрів. Я , наприклад, ИЖК 32 кал. в руках не тримав, так само як і ЗК - 28 кал. Напевне через те, що все таки ці курківки в переважній більшості випускались в 16 кал.
 

Аникин

Новачок
Бачу Ви прихильник малих і доволі рідкісних калібрів. Я , наприклад, ИЖК 32 кал. в руках не тримав, так само як і ЗК - 28 кал. Напевне через те, що все таки ці курківки в переважній більшості випускались в 16 кал.

Справа в тому,що "фрловку" 32 калібру дав мені батько на відкриття полювання коли мені було 10 рків. Я з нею полював 2 роки і за цей час вдалося добути 2 зайця та близько 10 качок ( кінець 80-х років). через два роки батько додому приніс зк-28 калібру яка була вся ржава але без шату і до неї була всього одна гільза (такі були тоді часи). таких рушниць нівкого з мисливців не було і я цілий рік ходив з одним патроном,тобто полювання до першого пострілу. Потім батько дістав аж чотири коробки гільз. Ті рушниці були не зареєстровані . ЗК-28 калібру було дуже легеньке як для пацана. Проте через два роки довелось повернути її власникові. Моєму розпачу не було меж бо батько віддав рушницю перед відкриттям полювання на качку.І тут батько додому приніс тоз-34 28 калібру ( зареєстровану) яку придбав для мене у чоловіка що щойно приїхав назавжди із сибіру. З тоз-24 28 каліюру полюю найчастіше і зараз (качка,голуб,іноді лис та заєць). Малі калібри не вибирались батьком для мене свідомо,просто так вийшло. Я свідомо синові придбав іж-18 28 калібру і вона чекає на ноьго. Так в кінці 80-90 роках було багато дичини і я із меншим братом удвох з одностволками за день іноді вистрілювали по півтора десятка патронів. На копитних та на пушного використовую тоз-бм та іжк-16 калібру.
 

Patso

Снайпер
Мені завжди зовнішньо подобались одностволки. Правда ніколи не мав їх у свому арсеналі, хоть завжди хотілося. Кілька разів доводилось тримати їх в руках на полюванні. А от вдало пополювати з одностволкою вперше вдалось бувально 2 тижні тому. Полював з Іж18 16 калібру. Результат полювання на Аватарі. Звичайно не вся дичина добута мною, це результат на 3 мисливців, та все-ж особисто за 2 дні я добув 1 огаря, 1 крижня, 1 зайця, 2 фазанів та 1 кеклика. Перевага такої рушниці в малій вазі, особливо якщо полювання в горах і доводиться багато ходити.
Сам думаю при нагоді собі придбати одностволку 32 або 28 калібру.
 

Hovarf

Слідопит
Мені завжди зовнішньо подобались одностволки.
Ви маєте рацію, ИЖК з прямою ложею має якусь своєрідну елегантність. Правда це тільки в тому випадку, коли вона в більш - менш нормальному стані і коли ця ложа не збита цьвяхами і не перемотана ізолентою. Та на жаль переважна більшість старих вітчизняних курківок - одностволок - це вбитий металобрухт. Напевне причина цього в тому, що коштували вони в свій час відносно дешево (в порівнянні з двустволками) та були доступні простим мисливцям, відповідно і відношення до них було - як до простих робочих машинок. В наш час знайти щось з цих моделей без раковин в стволі (не кажучи вже про шат в замку і стан дерева) напевне практично неможливо.
 

Patso

Снайпер
Часто на полюванні, особливо в горах, зустрічаються одностволки в такому стані, шо страшно в руки взяти. Хоча, якщо найти рушеицю з нормальнім стволом всередині, на без глибокої корозії ззовні, то можна зайнятися й реставрації, а після реанімування, підгонки під сбе і свої потреби, полювати з нею буде ще приємніше.
 

Hanter28

Мисливець
Коли тільки починав свій мисливський стаж навіть думати не хотів про одностволку, вважав це не пристижним. А останнім часом почав замічати, що стріляю як правило, по одному звіру чи птиці, один раз і в серйоз задумався про придбання "поєдинки". І чомусь вона стала мені подобатись, це напевно приходить з віком.
 

Hovarf

Слідопит
це напевно приходить з віком.
Цілком згідний з Вами. А ще з віком приходить звичка все менше і менше робити пострілів. Колись в молодості бувало, що вистрілював по качці до 50 патронів за день, а бувало і більше. А все що залишилось в патронташі, - ввечері по порожніх пляшках. З віком це все проходить. Тепер просто хочеться побути на природі, поспілкуватися з друзями. А постріл по дичині, та і сама дичина вже якось відходять на другий план. Тому тепер на полювання ніколи не беру більше десятка патронів.
 
Зверху