Солонцы

kef

Зброяр
Хто має бажання та час то найкращі солонці виходять з м'яких порід деревини. Осика.тополя.липа. колодка товщиною 10...15 см. та висотою приблизно до метра.Зняти кору. Висушити.зробити на верху виямку куди засипається сіль або прикріпити якусь ємкість для солі чи навіть як вище зроблено - прибитий цвяхом брикет солі. Але саме головне що солонець має мокнути декілька днів у соляному розщині. Потім підсушити і знову в розчин. І так декілька разів. Поки він не побіліє від соляної рупи . Тобто деревина в себе взяла необхідну кількість солі.
Такі солонці добре підходять для зайців. Вони згризають майже все за рік.
З минулорічних встановлених насипних солонців у вигляді "корит" залишилося лише п'ять штук. Інші вкрадені або знищені місцевими фермерами. Особливо там де були посіви озимини. Хоть і стояли по краях рівчаків міліоративних. Напевно надто власники полів переживають за власний урожай зернових. Думаючи що ті солонці приваблюють цілі "табуни" зайців.
Якщо все буде добре то в цю неділю рознесемо сіль по тих .що залишилися.
 

вовцюгака

Мисливець
Так.Я теж помічав ,що солонці були знищені під корінь біля полів.Кому вони заваджуют?Саме ось цим сєєтєлям.Вже і дороги під посадками переорюют.
 

han

Мисливець
Сегодня немного поработали,в старые солонци развезли
IMG_20211118_132648.jpg
IMG_20211118_125829.jpg
добавили соли и сделали два новых. Все "комплектующие из осины" и инструмент пришлось несли на себе метров 350, ближе не подъехать.....
 
Зверху