Тихе полювання

Небраконьер

Moderator
Команда форуму
Даю маленьку пораду. Усі звикли маринувати маслюки або смажити. А Ви попробуйте їх висушити. І будете приємно здивовані тим грибним запахом та смаком у "гарячих" стравах.
Трохи приготували з печінкою, інші зараз саме сохнуть.
 

huntumy

Зброяр
Даю маленьку пораду. Усі звикли маринувати маслюки або смажити. А Ви попробуйте їх висушити. І будете приємно здивовані тим грибним запахом та смаком у "гарячих" стравах.
Мати так і робе. Дійсно скласно виходить. Особливо зимою, коли нічого свіжого окрім вішанок немає.
 

Небраконьер

Moderator
Команда форуму
Добрый вечер. А как Вы сушите грибы маслята?
Вітаю. У воді не мию, з маслят убираю все що на них налипло(листя, голки хвої, трава). Потім розкладаю в сушилці для риби, в мене шестиярусна, можна й на нитку низку робити і сушити. Але потрібно сушити щоб вологи не було, якщо сушити в день на дворі, то на ніч в приміщенні ховати. Роса, волога зіпсує, гриби особливо не до сушені одразу потягнуть вологу і зіпсуються.
 

Dedushka

Снайпер
Вітаю. У воді не мию, з маслят убираю все що на них налипло(листя, голки хвої, трава). Потім розкладаю в сушилці для риби, в мене шестиярусна, можна й на нитку низку робити і сушити. Але потрібно сушити щоб вологи не було, якщо сушити в день на дворі, то на ніч в приміщенні ховати. Роса, волога зіпсує, гриби особливо не до сушені одразу потягнуть вологу і зіпсуються.
Спасибо.
 

Dedushka

Снайпер
Вітаю. У воді не мию, з маслят убираю все що на них налипло(листя, голки хвої, трава). Потім розкладаю в сушилці для риби, в мене шестиярусна, можна й на нитку низку робити і сушити. Але потрібно сушити щоб вологи не було, якщо сушити в день на дворі, то на ніч в приміщенні ховати. Роса, волога зіпсує, гриби особливо не до сушені одразу потягнуть вологу і зіпсуються.
А почему не моете маслята перед сушкой? Ведь столько на грибах налипшего?
 
  • Wow
Reactions: kef

Небраконьер

Moderator
Команда форуму

kef

Зброяр
Дещо з недавніх відвідин лісу. Надто сухо. Але дві "сушки" будуть працювати цілодобово.
На рахунок маслюків - ніхто і ніколи не миє гриби які підлягають сушінню. Відбираються чисті . А маслюки якщо в суху погоду то знімається легко весь бруд..хвоя.грунт.трави ... разом із "шкіркою" . Нарізати дольками . Якщо не досушити то з часом з'явиться пліснява. І потрібно у скляні банки та закривати капроновими кришками,щоб не потрапила моль.
IMG_20210907_175635~3.jpg
IMG_20210907_175729~3.jpg
IMG_20210908_132717~2.jpg
IMG_20210908_120742~2.jpg
IMG_20210908_133457~2.jpg
IMG_20210908_141722~2.jpg
IMG_20210908_143253~2.jpg
 

kef

Зброяр
Доброго дня , еще в пятницу 3.09.21 ездил с дочерью за грибами. Долго не ходили, где-то полтора часика. По неполному ведерку собрали маслят. На грибном месте , так получилось что раньше ну ни как, дочь на работе была , были в 11 дня. Грибники уже все домой собирались))). Но и мы не с пустыми ведерками домой приехали. Маслята грибы хорошие но чистить ох как не люблю их))). Но нужно. Кое что оставили протушить с картошкой а остальные в баночки закрыли . ;):) Переглянути вкладення 703367 Переглянути вкладення 703368 Переглянути вкладення 703369
IMG_20210908_181551~2.jpg
 

kef

Зброяр
А на нитку нанизывать , долго сохнут маслята? Пробовали так или только в сушке?
Літом можна таким чином але... перепади температури.плюс мухи і гаплик грибам.
Їх сушать у спец.шавах з температурою та піддувом .по типу сировяленої ковбаси або мацика.
Інакше просто пропадуть. Колись в старій хаті під стріхою висіло свиняче стегно та гриби на нитках. Але то було тоді коли я пішки під столом ходив . :D
 

Степанович 2

Снайпер
На выходных с полсотни собрал на заморозку. Переглянути вкладення 703518
Не можу себе заставити вживати дані гриби (з дитинства до таких не привчений і баста), хоча знаю багатьох хто це робить і хвалить їх.
Можна більше почути від знаючих про них : особливості пізнавання при збиранні (щоб не спутати з іншим), брати, так розумію тільки шапки і зрізати вище ободка чи як?, що з ними потім робити, тобто способи вживання.
Питаю, бо за крайній вихід я таких залишив, не збираючи, теж, напевно, біля пів сотні. Виглядає, що пропадає добро, а з іншого боку, бачу, що далеко не всі їх збирають, бо в лісі їх достатньо.
 

huntumy

Зброяр
Не можу себе заставити вживати дані гриби (з дитинства до таких не привчений і баста), хоча знаю багатьох хто це робить і хвалить їх.
Як моя мати казала:" не знаєш гриб не бери, воно того не варте". Потім почув за Гагаріна.)))
 
Зверху