Шріт на козулю.

Статус
Закрита.
У нас в наказі написано: "Добування вовка, лисиці, єнотовидного собаки дозволяється здійснювати за наявності у мисливця ліцензій на добування парнокопитних тварин, відстрільних карток на хутрового звіра та пернату дичину". Тож я маю при собі штук 5 набоїв №00 32г. Вовків в тій місцевості поки що немає, але можуть бути лиси чи собаки, а шротом №7 їх стріляти дурість.
Це добре що про це написано в Наказі!!! При полюванні на пернату та хутрового звіра Ви не можете носити кулі. Так же виходить з Наказу? Згодні?
 

old hunter

Снайпер
Ви не можете носити кулі
Да нет в Законе такого. Носить можно любые патроны.
Интересно откуда это вообще пошло?
Очень похоже на "хотелки" проверяющих, которые зачастую не имеют под собой ни одной ссылки на нормативно-правовые акты.
Привыкли видеть в каждом охотнике браконьера "А у тебе пуля в патранташі, значить точно кабана вб"їеш..." и полетел полет егерской фантазии дальше.
 
Останнє редагування:

TNBM

Новачок
Це добре що про це написано в Наказі!!! При полюванні на пернату та хутрового звіра Ви не можете носити кулі. Так же виходить з Наказу? Згодні?
Нажаль, не згодний. Можу носити, це не суперечить Закону України "Про мисливське господарство та полювання". Чи ношу кулі - ні (крім одного випадку коли спішив і кинув в рюкзак не ту пачку).

В ст.20 даного закону : 4) полювання із застосуванням або використанням заборонених знарядь та забороненими способами, а саме:
- на пернату дичину з нарізною вогнепальною зброєю або з використанням набоїв, споряджених кулями і шротом діаметром більше 5 мм (№ 0000);
- на хутрових звірів (крім вовка, єнотовидного собаки, лисиці та шакала) з нарізною вогнепальною зброєю калібром більш як 5,6 міліметра;

- на копитних тварин з використанням малокаліберної гвинтівки під патрон кільцевого запалювання або набоїв, споряджених картеччю чи шротом;

В тому ж законі є трактування "полювання - дії людини, спрямовані на вистежування, переслідування з метою добування і саме добування (відстріл, відлов) мисливських тварин, що перебувають у стані природної волі або утримуються в напіввільних умовах; "

Заборони на відстріл лисів чи вовків кулями в законі немає. Наскільки це логічно і чи не краще взяти великого розміру шріт чи картеч - питання інше. Якщо не було факту добування гусей або качок картеччю чи кулями, копитних картеччю чи нулями і в наказі прямим текстом не було заборонено носіння куль під час полювання на пернатих і хутрових звірів - то що мисливець порушив? Просто був готовий до зустрічі вовка чи лиса якого вважає доцільним стріляти кулею, а вистежував, переслідував з метою добування він саме той вид дичини, на яку взяв ліцензію чи відстрільну картку. І набої заряджені у нього були відповідні.
Інша справа, якщо його зловлять з зарядженими кулями при полюванні на пернатих, чи з картеччю при полюванні на копитних, тоді можна спробувати довести, що це було вже полювання на конкретний вид дичини з забороненими набоями так як є і заборонений набій в патроннику і дії, спрямовані на вистежування чи переслідування.
 

Androsh

Слідопит
Нажаль, не згодний. ...
Інша справа, якщо його зловлять з зарядженими кулями при полюванні на пернатих, чи з картеччю при полюванні на копитних, тоді можна спробувати довести, що це було вже полювання на конкретний вид дичини з забороненими набоями так як є і заборонений набій в патроннику і дії, спрямовані на вистежування чи переслідування.
Ви ж сам цитуєте, що полювання - це ж і є "вистежування чи переслідування". Логіка перевіряючих буде така, що ви саме "полюєте", навіть якщо "неправильні" набої у вас у мішку... Бо про "патронник" в Законі нічого немає.
 
З обговоренню вийшов! Протоколи за такі порушення особисто складав свого часу! Штраф був стягнутий. Особисто вважаю це порушенням, за яке, при бажанні "можуть вжарити"...А потім в суді "бо кожен суслік в полі агроном" (без образ) можна трактувати Закон судді
Пи.Си. Останній раз пропоную колегам, або Модераторам, написати Інформаційний запит до Держліагенства і викласти відповідь ТУТ!!!
Особисто писати не буду, бо я і так трохи "дістав" своїми запитами по роботі....:rolleyes::rolleyes:
Всім гарного дня!
 

old hunter

Снайпер
З обговоренню вийшов! Протоколи за такі порушення особисто складав свого часу! Штраф був стягнутий. Особисто вважаю це порушенням, за яке, при бажанні "можуть вжарити"...А потім в суді "бо кожен суслік в полі агроном" (без образ) можна трактувати Закон судді
Пи.Си. Останній раз пропоную колегам, або Модераторам, написати Інформаційний запит до Держліагенства і викласти відповідь ТУТ!!!
Особисто писати не буду, бо я і так трохи "дістав" своїми запитами по роботі....:rolleyes::rolleyes:
Всім гарного дня!
Жаль, что вышли.
Я хотел все-таки узнать за нарушение какой статьи Закона составляли протокол?
Вы тоже не обижайтесь, но грамотность "составителей протоколов" оставляет желать лучшего.
Тут были и "протоколы" за то, что егерю не позвонил и "досмотры" рюкзаков, в общем жуть...

И последний вопрос, если можно, - Вам попадались охотники, которые знают нормативную базу и умеют ею пользоваться?
 
Останнє редагування:

huntumy

Зброяр
Очень похоже на "хотелки" проверяющих, которые зачастую не имеют под собой ни одной ссылки на нормативно-правовые акты.
Так и есть. Егеря это сами говорят. А вдруг прокатит. Не знаю как там в суде проходило дело но за такой протокол можно хорошо вцепится. Нет ни одного правого акта подтверждающего нарушение кроме как использование. А это уже другого поля ягода.
Мне это напоминает один инцидент с арендатором водоема который запрещает ловить на одну снасть с одним крючком. Подтвердить запрет нет чем зато горлянку перегрызу.
 
Жаль, что вышли.
Я хотел все-таки узнать за нарушение какой статьи Закона составляли протокол?
Вы тоже не обижайтесь, но грамотность "составителей протоколов" оставляет желать лучшего.
Тут были и "протоколы" за то, что егерю не позвонил и "досмотры" рюкзаков, в общем жуть...

И последний вопрос, если можно, - Вам попадались охотники, которые знают нормативную базу и умеют ею пользоваться?
Коллеги! Сижу с Доченькой дома...делаю Проект вольера...сварил суп с перепелов...забрал авто с СТО...общаюсь с Вами...Почти все сотрудники на больничном...в 14.30 по зуму английский...МЛЯ))))..Просто не успеваю все одновременно... :oops: :eek: :)
Я хотел все-таки узнать за нарушение какой статьи Закона составляли протокол? СТ.19
Никаких обид...
Все нормально...я ушел из системы в 2003 году и стал опять человеком системы охотхозяйсва, только как охоустроитель (проектант)..
Да попадались...Одного видел сегодня в зеркало, когда брился...:)
А если серьезно, то попадались, но немного и львиная доля пытается доказать, что он умнее не слушая опонента...Я всегда говорю, что не претендую на истину последней инстанции, и не всегда бываю прав, но в охотничьем законодательстве т и системе знаю немного больше чем другие...
УДАЧИ!!!!
 

Panters

Снайпер
Протоколи за такі порушення особисто складав свого часу! Штраф був стягнутий. Особисто вважаю це порушенням, за яке, при бажанні "можуть вжарити"...А потім в суді "бо кожен суслік в полі агроном" (без образ) можна трактувати Закон судді
Пи.Си. Останній раз пропоную колегам, або Модераторам, написати Інформаційний запит до Держліагенства і викласти відповідь ТУТ!!!
Особисто писати не буду, бо я і так трохи "дістав" своїми запитами по роботі....:rolleyes::rolleyes:
Всім гарного дня!
Так а на підставі якого закону чи нормативних актів складали
протоколи?, те що Ви особисто вважаєте підставою для цього
не являється, реально питання важливе і хотілось би знати всім.
 

Panters

Снайпер
Коллеги! Сижу с Доченькой дома...делаю Проект вольера...сварил суп с перепелов...забрал авто с СТО...общаюсь с Вами...Почти все сотрудники на больничном...в 14.30 по зуму английский...МЛЯ))))..Просто не успеваю все одновременно... :oops: :eek: :)
Я хотел все-таки узнать за нарушение какой статьи Закона составляли протокол? СТ.19
Никаких обид...
Все нормально...я ушел из системы в 2003 году и стал опять человеком системы охотхозяйсва, только как охоустроитель (проектант)..
Да попадались...Одного видел сегодня в зеркало, когда брился...:)
А если серьезно, то попадались, но немного и львиная доля пытается доказать, что он умнее не слушая опонента...Я всегда говорю, что не претендую на истину последней инстанции, и не всегда бываю прав, но в охотничьем законодательстве т и системе знаю немного больше чем другие...
УДАЧИ!!!!
Ні, не порушую.
По-перше, тому що 19-та стаття це про строки. :)
А 20-ту теж ні, тому що вона забороняє полювання з використанням шроту більшого за 5мм і нарізного на пернатих та кільцевий нарізняк і шріт на копито.
А полювання - див. ст. 1 - діїї спрямовані на вистежування з метою добування і саме добування.
При цьому носіння набоїв у патронташі чи кишенях не є полюванням.

Ну це, наприклад те саме якби Вас взимку зупинили поліцаї, а у Вас на авто на даху багажник і там лежить комплект літньої гуми.
От Вам би за ту гуму і вжарили б протокол.
Нехай, що вона у Вас не на колесах, але ж при собі :)
 

LEART

Мисливець
Скажу чесно - давно не полюю на копитних. Раніше, коли був гарний, дружний колектив, полювали. Дозволялося стріляти чим завгодно, головне - трофей. Єгері самі стріляли кіз картеччю. Як полюють зараз - не знаю. Інші єгері, немає вже колишнього колективу.... Користувач угідь - СМГ.
Так и у нас было. Да техника безопастности это самое главное!!! Но учитывая какие сейчас "стрелки" есть, то и пулей не факт что все будет в порядке.
 

old hunter

Снайпер

TNBM

Новачок
Ви ж сам цитуєте, що полювання - це ж і є "вистежування чи переслідування". Логіка перевіряючих буде така, що ви саме "полюєте", навіть якщо "неправильні" набої у вас у мішку... Бо про "патронник" в Законі нічого немає.
Як в тому анекдоті, "хай тоді і за згвалтування судять". В нас все-таки правова держава і "мені здається" не працює. Проблема двобока насправді, так як подібні протоколи виписувати можуть як мисливцям що мали необережність взяти не ті набої, так і реальним браконьєрам. І без розуміння того що саме писати в протоколі, протокол запросто оскаржать як перші так і другі.

Думаю з авто тут багато хто пов'язаний, зрозумієте аналогію. Всі водії хочуть щоб максимально жорстко покарали того йолопа що на червоне світло летить і не думає зупинятись. При цьому ніхто не буде радий якщо його зупинить поліція зі словами що ти їхав на червоне світло, хоч ти виїхав на перехрестя ще на зелене. Будеш 100% правим, але випишуть протокол. Потім суд, втрата часу на рівному місці. А в когось не буде свідків чи відеореєстратора, хтось не захоче в цю бюрократію ввязуватись і заплатить штраф. А той хто дійсно летів на червоне світло додивиться що в протоколі статтю неправильну вказали по старій пам'яті чи помилок наробили і оскаржить.
 

БЮВ

Слідопит
А як ви стали мисливцем?
Купили мисливського квитка?
Я б перефразував питання: - Навіщо ви стали мисливцем?

Тут дехто намагається перевести це питання в площину - носити-не носити набої, які не можна використовувати.
А яка різниця?
Цей "мисливець" не знає елементарного - копито то лише куля!
І весь його лемент - є димова завіса!
C языка сняли!
 

LEART

Мисливець
И вам.
Дык форум и дает нам возможность пообщаться, выяснить, обменяться опытом.
Это полезно.
Я вот например подписываю патроны так, что только я могу понять, что там внутри :D
А кроме вас еще кто то ими стреляет ;) :D:D
 

old hunter

Снайпер
А кроме вас еще кто то ими стреляет ;) :D:D
Чужими патронами лучше не стрелять.
Товарищ как то выстрелил по зиме, и отъехал от отдачи назад по снегу на метр, как на лыжах.:D
Разобрали второй патрон, а там убойная доза мелкого пороха (как графит) и пломбы свинцовые.
Ну типа картечь, только плоская.
Наверное летит убойно, зона поражения метров 30, все ложиться. :D
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Всем привет! Не все перечитал, но в принципе суть дискуса понятен.
В двух словах по поводу "можна" чи "не можна" носить что-то в патронташе. Чтобы упредить возникновение подобных вопросов в принципе, каждый охотпользователь должен иметь документ, который в простонародье называется "Порядок охоты" и в этом документы можно и нужно подобные моменты отображать.
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
Всем привет! Не все перечитал, но в принципе суть дискуса понятен.
В двух словах по поводу "можна" чи "не можна" носить что-то в патронташе. Чтобы упредить возникновение подобных вопросов в принципе, каждый охотпользователь должен иметь документ, который в простонародье называется "Порядок охоты" и в этом документы можно и нужно подобные моменты отображать.
Гена, вот именно, что если бы каждый охотпользователь прописывал в своём приказе эти моменты, то по сути и вопроса бы не было.
Но! Если не прописал, тогда что? Тогда выполняем нормы закона. А в законе запрета на ношение нет. Есть запрет на использование в определенных случаях.
 

old hunter

Снайпер
Статус
Закрита.
Зверху