Как выбрать первое ружье, второе и т.д., секреты и конечно же обсуждение цены

Буга

Снайпер
Хлопці а що скажете про ИЖ49? Подзвонив вчора знайомий-починающий мисливець.Хоче купити рушницю ИЖ49.Правий ствол 16.8/16.35 лівий 16.8/15.8.Це вся інформація в мене.Но каже що рушниця в стані на 4.В стволах в обох є сип.Що йому порадите і під які набої стволи?
Дивна метода оцінювання - стан на " 4 " ! Але в стволах сип .
 

HDC

Мисливець
Хлопці а що скажете про ИЖ49? Подзвонив вчора знайомий-починающий мисливець.Хоче купити рушницю ИЖ49.Правий ствол 16.8/16.35 лівий 16.8/15.8.Це вся інформація в мене.Но каже що рушниця в стані на 4.В стволах в обох є сип.Що йому порадите і під які набої стволи?
І для чого Вам таке щастя? В стволах сип це стріляти можна, та навряд чи довго. Нормальну рушницю собі краще знайдіть а не те що через рік треба буде міняти знову.
Чесно кажучи я взагалі не розумію логіки тих хто купляє по 10 тисяч радянські двостволки з патронником 70 а ще тим більше в калібрі 16. Це купляється зразу ймовірний геморой. Поясню чому:
По-перше радянську 2-стволку знайти в хорошому стані знайти важко, те що хороше як правило свої зразу ж й купляють. По-друге є досить висока ймовірність що введуть закон про заборону свинцевої дробі, і тоді із 70 патронником а особливо калібр менше ніж 12 буде проблема. По-третє треба рухатись в сторону прогресу, радянська 2-стволка важить в районі 3.5 кг, можна п.а. взяти нормальний...
 

VADAS67

Слідопит
Купляю не я.Я маю рушницю.А молодий починаючий мисливець хоче почути пораду старших.Навірно є по-дешево і тому хоче купити.Я йому кажу щоб заробив гроші і купив собі файну комбінашку за 1000-1500 доларів ,поки ще холостяк.А для наших охот комбінашка самий оптимальний варіант.
 

HDC

Мисливець
Купляю не я.Я маю рушницю.А молодий починаючий мисливець хоче почути пораду старших.Навірно є по-дешево і тому хоче купити.Я йому кажу щоб заробив гроші і купив собі файну комбінашку за 1000-1500 доларів ,поки ще холостяк.А для наших охот комбінашка самий оптимальний варіант.
Я б сказав що є 2 варіанти:
1) взяти одностволку, навчитись стріляти з неї, а через 1-2 роки вже коли буде досвід користування зброєю та певні свої побажання вибирати щось хороше, чи то 2-стволку, чи то п.а. в залежності від того на що буде полювати, та й взагалі сподобається йому полювання чи ні, а то буває люди куплять зразу дорогу рушницю, 1-2 роки побалуються, потім зрозуміють що полювання це не їхнє і зброя чи то валяється в сейфі чи то взагалі продають;
2) брати зразу таке з чим полюватиме довго, можна взяти турка перевіреного(Ata Arms/Armsan) за 500-700 доларів чи італійця Фабарм / Беретту за 1200 -1400 доларів. А якщо вибирати за 400-500 доларів Іж чи Тоз то вже краще взяти Hatsan турецький новий. Це буде нова зброя і при правильній експлуатації служитиме довго.
Якщо на полювання ходити а не просто брати рушницю щоб була, то як на мене це як автомобіль, треба перше взяти щось подешевше, навчитись користуватись а потім вже брати щось краще. А то получається що візьмуть перше авто дороге на яке збирають багато років гроші, через слабкі навики кермування покоцають з усіх сторін, підпалять щеплення а потім дійсно згоджуються що перше авто задешевим не буває.
 

VADAS67

Слідопит
Стріляти він вміє.Даже вже мав і трофей.Його інтересують ці цифри-чим стріляти із таких стволів?
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
Якщо на полювання ходити а не просто брати рушницю щоб була, то як на мене це як автомобіль, треба перше взяти щось подешевше, навчитись користуватись а потім вже брати щось краще. А то получається що візьмуть перше авто дороге на яке збирають багато років гроші, через слабкі навики кермування покоцають з усіх сторін, підпалять щеплення а потім дійсно згоджуються що перше авто задешевим не буває
тоді жинитись треба зразу на страшні, а як навчишся ї..ти, то можна і гарну сватати?! трохи не туди мислите, друже! якщо це ваше імхо, то так і пишіть, але багато читають новачків і подумають, що в природі є "перевірений турок" - це який? покажіть турка, який має 50 років експлуатації, тоді матимемо враження.
Стріляти він вміє.Даже вже мав і трофей.Його інтересують ці цифри-чим стріляти із таких стволів?
маю ІЖ-49 1951 р.в і в 16 калібрі - циліндр та 0,8 мм звуження. трошки є сипок, але там така товщина ствола, що вистачить ше не на 1 рік. ось тут є і моя рушниця http://uoor.com.ua/forum/index.php?threads/ІЖ-49-очима-власників.49442/
це скопійований Зауер -8
 

Вік71

Снайпер
А як на мене,то невеликий сипок впливає тільки на ціну рушниці,і при належному догляді ще можна і внукам залишити(якщо зброя того варта).Але це тільки моє "ІМХО":)
 

VADAS67

Слідопит
маю ІЖ-49 1951 р.в і в 16 калібрі - циліндр та 0,8 мм звуження. трошки є сипок, але там така товщина ствола, що вистачить ше не на 1 рік. ось тут є і моя рушниця http://uoor.com.ua/forum/index.php?threads/ІЖ-49-очима-власників.49442/
це скопійований Зауер -8[/QUOTE]
Хлопець питає із якого ствола чим можна стріляти? Бо в нас полювання здебільшого коза і кабан.А заяць,лисиця чи куниця на другому плані. А турка він невізьме однозначно,а сипок ,я теж згідний із Вік71,на влучність не впливає.
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Коза і кабан - тільки кулями :) Так хлопцю і передайте :D
 

Вік71

Снайпер
З правого,якщо вже так сильно хочеться,і нема альтернативи-можна кулею. А шріт з обох стволів -любий,але думаю ,при таких звуженнях бій буде кращий невеликими номерами!
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
маю ІЖ-49 1951 р.в і в 16 калібрі - циліндр та 0,8 мм звуження. трошки є сипок, але там така товщина ствола, що вистачить ше не на 1 рік. ось тут є і моя рушниця http://uoor.com.ua/forum/index.php?threads/ІЖ-49-очима-власників.49442/
це скопійований Зауер -8
Хлопець питає із якого ствола чим можна стріляти? Бо в нас полювання здебільшого коза і кабан.А заяць,лисиця чи куниця на другому плані. А турка він невізьме однозначно,а сипок ,я теж згідний із Вік71,на влучність не впливає.[/QUOTE]
куля діабола каліберна з правого, будь-яка підкаліберна з лівого - пристріляти треба кілька варіантів
 

HDC

Мисливець
тоді жинитись треба зразу на страшні, а як навчишся ї..ти, то можна і гарну сватати?! трохи не туди мислите, друже! якщо це ваше імхо, то так і пишіть, але багато читають новачків і подумають, що в природі є "перевірений турок" - це який? покажіть турка, який має 50 років експлуатації, тоді матимемо враження.
Так все правильно. Спочатку на страшній жінці/дівчині потренуватись а потім можна і до кращих переходити. Так всі й роблять. Чи може ні?
50 років експлуатації? А хіба рушниця береться тільки для того щоб 50 років експлуатувати її? Якщо дійсно користуватись рушницею 50 років то й Іж навряд чи витримає. Для прикладу у тестя вертикалка Іж -27, 16 калібр, експортний варіант, купляв десь у 1988 році по-моєму ( точно ще за союзу), так, їй уже 30 років, та нею по тарілках ніхто не стріляв, на качку він 1-2 рази за сезон, були такі сезони що взагалі не полював, стволи ще норм, та уже є шат. Це про надійність. А тепер про функціональність: в цієї рушниці в стволах чок + получок, звуження міняти не може, хоча часто хотілось би ( наприклад 1 місяць полювання на зайця коли встає з під ніг хочеться щоб кучність менша), також рушниця 76 патронник не приймає, також вага цієї рушниці у 16 калібрі така як п.а. у 12 калібрі. А з приводу турецького п.а. що працюватиме то варіанти є. Я не кажу купляти самий дешевий Cobalt, Target, Kral і всяке таке. Є турецькі виробники які тримають якість. Це Armsan, Ata Arms, Khan. Той же Hatsan нормально служитиме. Звісно за п.а. треба більше доглядати ніж за вертикалкою ( змазка і чистка системи перезарядки), та воно того по-моєму варто.
 

Hovarf

Слідопит
Якщо дійсно користуватись рушницею 50 років то й Іж навряд чи витримає.
Шановний HDC, запевняю Вас, що Ви помиляєтесь. В моєму арсеналі є ИЖ 54 (1956 р.) та ИЖК (16 кал., 1959 р.). В обох рушницях в стволах є легенький сипок. Шату нема. В ИЖ 54 я - третій власник. Не знаю як її використовував перший господар, але другий, в якого я її придбав, був мисливцем все своє життя і на полювання ходив часто. Правда і догляд за зброєю був відповідний. Якщо стріляти нормальними патронами, після кожного полювання чистити зброю і періодично змащувати - то 80 років для хорошої рушниці - це не вік. А рушниця Вашого тестя - це скоріше прикрий поодинокий вийняток з правила.
 

Hovarf

Слідопит
що в природі є "перевірений турок" - це який? покажіть турка, який має 50 років експлуатації, тоді матимемо враження.
Цілком з Вами згідний. На мій погляд основним недоліком турецької зброї є саме відсутність "перевіреності часом" та всіляке намагання здешевити виробництво (легкосплавні матеріали, пластикові приклади і таке інше).
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Цілком з Вами згідний. На мій погляд основним недоліком турецької зброї є саме відсутність "перевіреності часом" та всіляке намагання здешевити виробництво (легкосплавні матеріали, пластикові приклади і таке інше).
Да и начинать надо от-простого к сложному, тем более-молодому охотнику.
Я, вот например, вроде и не новичок в охоте, но буквально вчера довелось впервые подержать в руках Моссберг 500. Хоть и помпа, но многими хваленая. А как по мне, то тихий ужас-и бесплатно не забрал бы. Такое же мнение осталось и после стрельбы из Хатсана товарища. Если уж полуавтомат, то надежный, капитальный и, соответственно, дорогой.
А если для охоты - то уж лучше простенькая, неказистая, зато надежная и безотказная, с хорошим боем одностволка, чем лязгающая, прихотливая и сложная машина для стрельбы, требующая к себе особого отношения, не говоря уже о подборе боеприпасов.
А советская двустволка, в хорошем рабочем состоянии - оптимальный вариант для новичка, да и не только, ИМХО.
Не надо гнаться за модой и тенденциями ( стиль милитари, тактика и т.д.). Охота-это, Слава Богу, не война. И традиции здесь другие, и подход к выбору оружия тоже.
 
Зверху