Український Гірський Гончак

ВИ ЗА ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО ГІРСЬКОГО ГОНЧАКА?

  • ТАК

  • НІ

  • БАЙДУЖЕ


Результати можна переглянути лише після участі в опитуванні.
Статус
Закрита.

BOGUN

ветеран форуму
надійна команда
То це ти добув два перших в спосіб де собака відіграв роль нагонича. Другі рази з під ЄГ де УГГ просто декорація.
В спосіб який тут намагаєшся рекламувати ти не добув жодного зайця. Як ти можеш говорити про породу в цілому?
 

BOGUN

ветеран форуму
надійна команда
Якщо цікавить взагалі скільки, то рахуй, в середньому кожного року в нас по району кожен мисливець добуває 2-4 вуханя та стільки ж лиса. У мому колективі (я, батько, кум) 85% трофеїв добуті чисто з-під собак...
Ти в цю тему інших собак не вплутуй. Тут виключно про УГГ.
 

Hanter93

Мисливець
Колективне полювання, Городоччина. 8 мисливців+ 3 кг:Шайтан, Шельма, Альма. 4 класичні роботи по лисиці. Гони від 15 до 35 хв. Добуто 1 лиса на другому колі сусіднім номером...
Приїжджав в гості до мене з своїм колективом чоловік Собаколюбки з її Азою..хай скаже, наскільки кг Буян другий номер :)
Тоді ж, кг Аза - прекрасні дві роботи по лисиці в очереті...при чому 1 з них в 42 хв...лиса перебачили 4 учасники полювань...
 

Hanter93

Мисливець
2012 р. Моєму ег і кг по 7 міс. Робили на той час однаково...в смичку. пішли в полаз, одночасно повели. Лис вийшов на мене за 10 хв і був успішно добутий. Смичок вийшов плече в плече...
Тому класики у півгодинну роботу (+/-) від укг бачив за 4 роки вдосталь...
 

BOGUN

ветеран форуму
надійна команда
Напиши чому ви полюєте з естонськими гончаками і не полюєте з литовськими.
 

Hanter93

Мисливець
1. це не по темі (все ж відповім, якщо модератори вважають це тут недоречним, можуть видалити).
Литовців в роботі ніде не бачив, хоча полював в добрій полловині областей України. Те ж саме на виставках будь якого рівня...
ЕГ мене поки влаштовують, бо з великих платнацій очерету від 100 га вони чудово витовкують лиса за 1-2 год. Хоча від ег немає тих емоцій, що від рг чи ррг. Не тримаю ці дві породи лише тому, що не маю змоги тримати великих собак...тому ег+ вони компактніші...
п.с. сьогодні на полювані з 4 піднятих зайців 2 побудив кг Айдар...сьогодні ним дуже задоволений...
 

homa0777

Мисливець
Це її перші нагонки.Гнала до озера,я стояв за ним,мабуть побачила мене і замовкла.А поки що гонить до першого сколу.
 

BOGUN

ветеран форуму
надійна команда
1. це не по темі (все ж відповім, якщо модератори вважають це тут недоречним, можуть видалити).
Литовців в роботі ніде не бачив, хоча полював в добрій полловині областей України. Те ж саме на виставках будь якого рівня...
ЕГ мене поки влаштовують, бо з великих платнацій очерету від 100 га вони чудово витовкують лиса за 1-2 год. Хоча від ег немає тих емоцій, що від рг чи ррг. Не тримаю ці дві породи лише тому, що не маю змоги тримати великих собак...тому ег+ вони компактніші...
п.с. сьогодні на полювані з 4 піднятих зайців 2 побудив кг Айдар...сьогодні ним дуже задоволений...
Поясню чому ви не полюєте з литовськими гончаками, а також не полюєте з австрійськими, словацькими, латвійськими, польськими, трансільванськими гончаками...Ви не полюєте з жодними гончаками спорідненими з УГГ. Їх марно шукати на випробуваннях та змаганнях. Все це європейські чорно-підпалі гончаки з специфічною працею, яка немає нічого спільного з працею кологонів ЕГ, РГ, РРГ.. В жодного з цих гончаків заєць не являється профільним - в жодного! Дивно вам, ні?
Проблема у тому, що ви плекаєте традицію полювання з гончаками царської росії і есесеру. Традиція полювання в пустих, розлеглих угіддях на зайця та лисицю. Європейський спосіб полювання з гончаками на серйозного звіра вам незнаний. Ви навіть ментально не готові сказати "гончак", у вас це на москальський манір - "гонча". Праця УГГ вам чужа і не зрозуміла. Зазвичай винними робите собака. Замість того, щоб пристосуватися до УГГ, намагаєтесь пристосувати собак до себе. З упором маняка викладаєте фото шумових зайчиків у тему, що нібито має підтверджувати тріумфальне "повернення" УГГ у світ кологонів. Це фальш.
Колиска УГГ це Карпатський регіон Австро-угорської імперії. Європейська модель ведення мисливського господарства давала хороші результати. Щільність звіра висока. З УГГ полювали колективно на копитних та великих хижаків...
Прийшов у Карпати есересер. Угіддя зробилися пусті. Почали з УГГ полювати на зайця та лисицю на москальський манір. Це був початок кінця. Швиденько кологони витіснили УГГ і чорно-підпалі гончаки майже зникли з території України....Якби не рештки собак, що залишилися в частині Карпат поза контролем есересер, відродження цих собак було б неможливе...
На брехні далеко не заїдеш. УГГ неможливо інтегрувати у світ ЕГ, РГ, РРГ. Вони ніколи не будуть разом на одних змаганнях. Це різні світи. Хто цього не розуміє, той шкодить породі...Можете впертись рогом, але собаки не піддадуться! Вони завжди будуть проти вас!
 

Vayser

Новачок
Все це європейські чорно-підпалі гончаки з специфічною працею, яка немає нічого спільного з працею кологонів ЕГ, РГ, РРГ.. В жодного з цих гончаків заєць не являється профільним - в жодного! Дивно вам, ні?
Проблема у тому, що ви плекаєте традицію полювання з гончаками царської росії і есесеру. Традиція полювання в пустих, розлеглих угіддях на зайця та лисицю. Європейський спосіб полювання з гончаками на серйозного звіра вам незнаний. Ви навіть ментально не готові сказати "гончак", у вас це на москальський манір - "гонча". Праця УГГ вам чужа і не зрозуміла. Зазвичай винними робите собака. Замість того, щоб пристосуватися до УГГ, намагаєтесь пристосувати собак до себе. З упором маняка викладаєте фото шумових зайчиків у тему, що нібито має підтверджувати тріумфальне "повернення" УГГ у світ кологонів. Це фальш.
Колиска УГГ це Карпатський регіон Австро-угорської імперії. Європейська модель ведення мисливського господарства давала хороші результати. Щільність звіра висока. З УГГ полювали колективно на копитних та великих хижаків...
Прийшов у Карпати есересер. Угіддя зробилися пусті. Почали з УГГ полювати на зайця та лисицю на москальський манір. Це був початок кінця. Швиденько кологони витіснили УГГ і чорно-підпалі гончаки майже зникли з території України....Якби не рештки собак, що залишилися в частині Карпат поза контролем есересер, відродження цих собак було б неможливе...
На брехні далеко не заїдеш. УГГ неможливо інтегрувати у світ ЕГ, РГ, РРГ. Вони ніколи не будуть разом на одних змаганнях. Це різні світи. Хто цього не розуміє, той шкодить породі...Можете впертись рогом, але собаки не піддадуться! Вони завжди будуть проти вас!
Маю молоду вижловку великого УГГ (8місяців), те що ви пишете для мене дещо інноваційне, тому хочу розібратись. Дуже мало інформації по цій породі. Моя собака подає качку, але дуже це важко у неї, і було два початкові гони. Я б сказав недогони. Підрив з скавульчанням (можливо це мине бо як знаходить іншу дичину обгавкає добре) і переслідування десь 10-12 хв. Повертається без проблем, і до того обшукує місцевість теж гарно. На копито не притравлював, бо ще молода але планую у найближчий час. Якщо вам не важко, у двох словах опишіть межі універсальності , на ваш погляд, УГГ. Що очікувати а головне чого не чекати від собаки.
 

Hanter93

Мисливець
Якщо я буду підстроюватися під собаку (не путати з підстроюванням до гону), то на*й мені такий пес...до кінця сезону може не дожити...
Бігуне, ти мене ще в сепаратизмі обвини, бо полюю з кг на зайця, та ще й маю ег...
:)
 

Соболь 2000

Слідопит
можливо не по темі та все ж прошу знавців розповісти як себе ведуть УГГ , якщо кабан знаходиться в великому очереті та зарослях , чи вдається їм видавити звіра, до цього полював з ЗСЛ та РЕЛ , собаки видавлювали звіра, однак досить часто приходилося діставити їх з очерету та виносити на руках, оскільки добрий сікач рвав їх досить часто! заздалегідь дякую . з повагою Соболь 2000
 

собаколюб

Слідопит
Поясню чому ви не полюєте з литовськими гончаками, а також не полюєте з австрійськими, словацькими, латвійськими, польськими, трансільванськими гончаками...Ви не полюєте з жодними гончаками спорідненими з УГГ. Їх марно шукати на випробуваннях та змаганнях. Все це європейські чорно-підпалі гончаки з специфічною працею, яка немає нічого спільного з працею кологонів ЕГ, РГ, РРГ.. В жодного з цих гончаків заєць не являється профільним - в жодного! Дивно вам, ні?
Проблема у тому, що ви плекаєте традицію полювання з гончаками царської росії і есесеру. Традиція полювання в пустих, розлеглих угіддях на зайця та лисицю. Європейський спосіб полювання з гончаками на серйозного звіра вам незнаний. Ви навіть ментально не готові сказати "гончак", у вас це на москальський манір - "гонча". Праця УГГ вам чужа і не зрозуміла. Зазвичай винними робите собака. Замість того, щоб пристосуватися до УГГ, намагаєтесь пристосувати собак до себе. З упором маняка викладаєте фото шумових зайчиків у тему, що нібито має підтверджувати тріумфальне "повернення" УГГ у світ кологонів. Це фальш.
Колиска УГГ це Карпатський регіон Австро-угорської імперії. Європейська модель ведення мисливського господарства давала хороші результати. Щільність звіра висока. З УГГ полювали колективно на копитних та великих хижаків...
Прийшов у Карпати есересер. Угіддя зробилися пусті. Почали з УГГ полювати на зайця та лисицю на москальський манір. Це був початок кінця. Швиденько кологони витіснили УГГ і чорно-підпалі гончаки майже зникли з території України....Якби не рештки собак, що залишилися в частині Карпат поза контролем есересер, відродження цих собак було б неможливе...
На брехні далеко не заїдеш. УГГ неможливо інтегрувати у світ ЕГ, РГ, РРГ. Вони ніколи не будуть разом на одних змаганнях. Це різні світи. Хто цього не розуміє, той шкодить породі...Можете впертись рогом, але собаки не піддадуться! Вони завжди будуть проти вас!
Гарно сказано! Все впринципі підтримую, але маю кілька питань!
- що є профільним для вище названих порід?
- що значить європейський спосіб полювання?
- а в минулому були лише колективні полювання?
- що робити мисливцю(власнику УКГ) , маючи бідні угіддя(де кабан транзитний, козу вибили, але є лис і заєць)? чи краще мисливцю, з бідними угіддямми, підтримувати "терористів"?!
 

BOGUN

ветеран форуму
надійна команда
можливо не по темі та все ж прошу знавців розповісти як себе ведуть УГГ , якщо кабан знаходиться в великому очереті та зарослях , чи вдається їм видавити звіра, до цього полював з ЗСЛ та РЕЛ , собаки видавлювали звіра, однак досить часто приходилося діставити їх з очерету та виносити на руках, оскільки добрий сікач рвав їх досить часто! заздалегідь дякую . з повагою Соболь 2000
Сікачі ріжуть любу породу в очереті. Це надзвичайно екстремальні умови. Найменш уразливі собаки до 50 см в холці. Їм легше втекти, а кабану їх ваще вдарити. Перевага УГГ над лайкою полягає у тому, що він не замовкає під час пересування кабана. Знаємо в якому напрямку пішов кабан і можемо подумати що краще зробити. Також кабан так часто не затримується, якщо чує за собою гон гончаків, та виходить з очерету "на чисте", де його б'ють.. Лайки біжать тихо і кабан стає, слухає та несподівано атакує собак. Взагалі, треба по можливості уникати конфронтації собак з сікачом в очереті. Кабани різні. Один сікач буде тікати від собак, а другий раз-за разом атакує. Від такого "різуна" краще відкликати собак. Не входити до собак в очерет і не давати їм підтримки. Біля людини собака сміливішає і забуває про обережність. Наслідки бувають дуже важкими. Жодний собака не переможе сікача. Без підтримки, собаки залишать кабана і повернуться цілі та здорові. Сікач не вартий каліцтва або смерті собаки.
 

BOGUN

ветеран форуму
надійна команда
Хороша річ кевларова камізелька. Вона захищає собаку, але дещо сповільнює рухи(особливо як намокне).
kevlar.jpg
 

BOGUN

ветеран форуму
надійна команда
Маю молоду вижловку великого УГГ (8місяців), те що ви пишете для мене дещо інноваційне, тому хочу розібратись. Дуже мало інформації по цій породі. Моя собака подає качку, але дуже це важко у неї, і було два початкові гони. Я б сказав недогони. Підрив з скавульчанням (можливо це мине бо як знаходить іншу дичину обгавкає добре) і переслідування десь 10-12 хв. Повертається без проблем, і до того обшукує місцевість теж гарно. На копито не притравлював, бо ще молода але планую у найближчий час. Якщо вам не важко, у двох словах опишіть межі універсальності , на ваш погляд, УГГ. Що очікувати а головне чого не чекати від собаки.
8 місяців це ще дитя. Хай росте та спокійно розвивається. Непотрібно ставити їй якісь там вимагання і оцінювати "роботу". Не кожний собака має здібність до апорту. В мене брат і сестра Гуцул та Карпа. Гуцул чудово апортує, Карпа не проявляла надзвичайної зацікавленості.
Завести УГГ на вольєр з кабанами краще у віці 12 місяців та в парі з досвідченим собакою. У вольєрі не повинно бути сікачів та великих льох. Краща формула 2х2 - дві собаки і двоє невеликих кабанчиків.
Що до універсальності, то УГГ це звіровий гончак з коротким гоном. Він повинен гонити кожного звіра на якого полють мисливці, але цей гін не може бути тривалим. До цього в УГГ цінується сміливість, злоба, майстерність атаки, легкість, швидкість - все що дозволить "притиснути" грізного звіра і не розпрощатися при цьому з життям...
 
Статус
Закрита.
Зверху