польові угідя

Тема у розділі 'Запитання від новачків', створена користувачем aleks_321, 6 вер 2017.

1. Зрозумійте!!! До Проекту робиться КАРТА-СХЕМА, а не Проект землеустрою з прив`язкою до координат на місцевості!!!! Тобто якщо навіть нанести на КАРТУ-СХЕМУ типи угідь (лісові ітд) на місцевості НЕОБХІДНО ЇХ винести в натуру...Може дуже зарозумно написав, але я так думаю.....;)

2. Hovarf

Hovarf Мисливець

В нашому господарстві полювання на зайця щорічно проводяться тільки в польових угіддях. Всім хто купує відстрілочну картку, на додачу по бажанню безкоштовно видають ксерокопію ось такої схематичної карти угідь (формату А 4). На карті фіолетовим кольором позначено межі господарства та єгерських обходів, жовтим кольором - відтворюючі ділянки. Є зображена квартальна сітка лісу держлісгоспу з позначення номерів кварталів (її межі позначені суцільною лінією), лісові масиви "Галсільлісу" (межі нанесені крапками). При реалізації відстрілок на зайця кожному мисливцеві пояснюють - полювати в лісі не можна (ні в держлісгоспівському ні в "Галсільлісівському"). На решту території - полювати можна (крім відтворюючих ділянок і звичайно - не ближче ніж 200 м. до населених пунктів). Не знаю, чи правильно це на всі 100 відсотків. Якщо ні, то форумчанин Катиш Сергій Васильович як спеціаліст, мене поправить.

Вкладення:

• img014.jpg
      img014.jpg
      Розмір файлу:
      562,2 КБ
      Переглядів:
      33
    aleks_321, kef та Катыш Сергей Васильевич подобається це.
  3. Карта до відстрільної карти - це добре і майже правильно! Але, в ідеалі, якщо полювання в лісових угіддях заборонено, їх треба будь-яким чином позначити в натурі. Щодо земель ДЛФ, все зрозуміло - є квартальні стовбчики. А де реальна межа інших лісових угідь на місцевості ніхто не знає..... Я Вас здивую, але є ДЛФ який по факту водно-болотні угіддя (заплава)....

aleks_321 та север подобається це.
  4. Hovarf

Hovarf Мисливець

Ну чого ж, Ви мене зовсім не здивували. Скажу більше. В держлісфонді можуть бути не тільки водно-болотні угіддя , а й польові (орна земля, пасовища, біополяни, сінокоси, галявини) або суцільно зрубані ділянки лісу, про які Ви згадали в своєму попередньому коментарі. І часом таких маленьких кусочків в одному масиві лісництва буває досить багато і в сумі вони складають досить велику площу (на папері), АЛЕ - ці ділянки знаходяться в лісовому масиві і хоча вони і вважаються польовими угіддями- полювати там в нашому випадку звичайно ж заборонено. Якщо я в чомусь не правий - поправте.

Катыш Сергей Васильевич та kef подобається це.
  5. Заочно, Друже!!! З Вами приємно спілкуватися...але я не зовсім точно, за браком часу, пояснив. пізніше..У нас в Запорізькій області ДЛФ частина заплави р. Берда (де полював Копатич), коса Обіточна (найдовша коса в Азовському морі), верхів`я Молочного лиману, ітд...якщо цікаво загугліть...а те, що в лісі є болота, галявини, тощо то Ви праві на 100%!!!

Останнє редагування: 7 вер 2017
  6. Яковлев В.А.

Яковлев В.А. Moderator Команда форуму

ПіСі. Повідомлю (з метою доведення до форумчан-працівників мисливського господарства та інших зацікавлених): Катиш Сергій Васильович на професійному рівні офіційно займається виготовленням проектів мисливського впорядкування.

Катыш Сергей Васильевич та kef подобається це.
  7. Дякую Володимре Олексійовичу....:) Аще проекти воьєрів ітд....Бо вчився ж на мисливствознавця....

tyrist 1945 та Яковлев В.А. подобається це.
  8. aleks_321

aleks_321 Новачок

Дякую за відповіді, мені єгеря пояснили так- не заходь в ліс чи посадку яка бельше 5га і яка менша але примикає до лісу, все що менше можна заходити. і тут питання навіть не в тому більше чи менше а в тому що там може бути коза або кабан і якщо там полюєш значить браконєр. в мене в знайомих був такий випадок посеред поля орного яр зарослий деревами шириною 50-60м починається горбом не орним зарослим сосонками берізками висотою 2-3м та травою по пояс цього всього *лісу* довжина 600-700м, ніяких стовпів позначень нема людські паї не обробляються, поставили двох мисливців по краях двоє з підходом двоє всередині *прогнали* вигнали два зайця та лиса, підїхав егер тай скандал, протоколи писати документи забирати і т.д. вроді вирішили ніхто нічого не забрав ніхто не відав але хто правий? доповню мотивував тим що ви тут козу та кабана ганяєте.

9. kef

kef Снайпер

Краще б він в ночі проїхався і тоді розказав хто і де кабанів та кіз ганяє.......А так і мені не один раз доводилося "переконувати",що я не порушник ......

aleks_321 подобається це.
  10. aleks_321

aleks_321 Новачок

на ніч в не вистачає бензину або на своїх машинах вони не доженуть ті джипи і не можуть зловити своїх знайомих які гонять кожну суботу і неділю ліс дісно стріляючи козу і кабана

11. kef

kef Снайпер

100%++++

12. Hovarf

Hovarf Мисливець

Дозволю собі висловити свою думку з цього приводу. Наведу простий приклад - допустимо, що хтось приватизовує земельну ділянку для будь яких цілей площею 0,5 га. Для оформлення документації відповідним службам землеустрою потрібно накреслити план цієї ділянки і необхідно визначити її місцезнаходження в натурі на місцевості (з прив'язкою до координат місцевості), тобто визначивши точку прив'язки провести бусольну зйомку встановити межі цих самих 0,5 га. (якщо конфігурація площі - прямокутної форми то достатньо, як правило, визначити на місцевості 4 кутові точки). Дані роботи слід проводити з відповідною точністю, бо це - суттєво. Тепер повернемося до карти мисливських угідь. Допустимо, що посеред поля знаходиться суцільний лісовий масив складної конфігурації і поряд декілька ставків (озер). В кожному районному відділі земельних ресурсів є карта сільгоспугідь (такі ж карти є і в сільських радах), в лісгоспах також є карти лісів (плани насаджень) ну і ще є супутникові карти місцевості. Накладаємо їх одну на одну і вуаля - маємо "три в одному" - карту місцевості з нанесеним лісовим масивом та його поквартальною нумерацією, водно - болотні угіддя (ставки, озера) ну і все що між ними - польові угіддя. При нинішніх технологіях - все це робиться елементарно , в камеральних умовах. І без жодних прив'язок до координат та винесень в натуру. Правда є один нюанс - при цьому контури однієї карти десь можуть не зовсім точно співпадати з контурами іншої, але ж ця карта і НЕ ВИМАГАЄ високої точності (як в наведеному мною вище прикладі). Вибачаюсь за об'ємний текст та за "ліричні відступи". Хотів пояснити більш зрозуміло.

Останнє редагування модератором: 9 вер 2017
    aleks_321 та kef подобається це.
  13. kef

kef Снайпер

Ця ідея варта уваги,тільки хто ж візьметься за це........

14. Hovarf

Hovarf Мисливець

А ось цього я не знав. Давно не цікавився цим питанням. Але якщо це так, то для себе роблю висновок - стара інструкція була кращою, бо карта з позначеними межами типів угідь для користувача просто необхідна. Думаю, якщо Ви подивитесь на це з точки зору не керівника мисливськовпорядчого підприємства, а мисливствознавця то Ви зі мною погодитесь.

Катыш Сергей Васильевич подобається це.
  15. kef

kef Снайпер

100+++

16. Обидві інструкції мають массу недостатків .....

17. На жаль не получіться з цього нічого путнього......Пробували ....Різна основа, різний масштаб, різна розрішаємість малюнку...Дурна трата часу.....Ми робимо по другому. На топокарту переносимо квартальну сітку длф і все!

Поділитися цією сторінкою

Графф