Куля для гладкого ствола, якою вона має бути

Patso

Снайпер
[
В них перевага в тому, що вони не деформуються в стволі при високій швидкості. От саме головне.
І не тільки в стволі, а й при попаданні по кістках. На високій швидкості тверда пласка куля дробить кістки, утворюючи осколки, які завдають додаткового враження внутрішнім органам. Бачив таке на добутому підсвинку. Куля Удар 28 влучила в плечову кістку, крім виходу від кулі, було ще кілька вихідних отворів від осколків кістки.
 

БМ-16

Мисливець
[
І не тільки в стволі, а й при попаданні по кістках. На високій швидкості тверда пласка куля дробить кістки, утворюючи осколки, які завдають додаткового враження внутрішнім органам. Бачив таке на добутому підсвинку. Куля Удар 28 влучила в плечову кістку, крім виходу від кулі, було ще кілька вихідних отворів від осколків кістки.
А як що в ваші кулі, у верхні частині, висверлити отвір і залити свинцем, тим самим догнати її вагу близько до 32гр і тим зробити її більш єкспансивною?
 
Найкращою ілюстрацією переваги комбінації легка куля на високій швидкості перед важкою кулею на звичайній швидкості є еволюція вогнепальної зброї.
Відомий факт, що нарізна вогнепальна зброя стала новим, якісним кроком цієї еволюції від старовинних гладкоствольних рушниць.
І розробка таких типів боєприпасів та зброї для них пішла шляхом збільшення швидкості та зменшення маси кулі. Одночасно кулі надавався обертальний рух для стабілізації її в польоті.
Головне - збільшення швидкості при одночасному зменшенні маси снаряду.
Повертаючись до гладкоствольної зброї, не можна обійти той факт, що недеформуєма куля має ряд переваг над традиційною.
Головне - збереження форми під час старту та в польоті, що дає перевагу в точності. Також - маємо можливість збільшувати швидкість, не деформуючи кулю ще в патроннику.
До розумних меж по тиску, звичайно.
Технології сучасних полімерів надають чудові варіанти контейнерів для такого типу куль.
На мій погляд - сучасна куля для гладкоствольної рушниці - легка недеформуєма у відповідному контейнері. Розігнана до високої швидкості. Високоточна завдяки конструкції.
 

Patso

Снайпер
А як що в ваші кулі, у верхні частині, висверлити отвір і залити свинцем, тим самим догнати її вагу близько до 32гр і тим зробити її більш єкспансивною?
Дуже нетехнологічно. Щоб якісно залити свинець, треба добре прогріти сталеве тіло кулі, майже до температури плавлення свинцю. Краще вже лити кулю повністю зі свинцю.
Якщо суто для ваги, то в мене ж є в асортименті 3 варіанти ваги кулі удар - 28г, 32г і 36г польотної маси. І блондо 23г. До всіх є кучні рецепти.
 

Patso

Снайпер
Найкращою ілюстрацією переваги комбінації легка куля на високій швидкості перед важкою кулею на звичайній швидкості є еволюція вогнепальної зброї.
Відомий факт, що нарізна вогнепальна зброя стала новим, якісним кроком цієї еволюції від старовинних гладкоствольних рушниць.
І розробка таких типів боєприпасів та зброї для них пішла шляхом збільшення швидкості та зменшення маси кулі. Одночасно кулі надавався обертальний рух для стабілізації її в польоті.
Головне - збільшення швидкості при одночасному зменшенні маси снаряду.
Повертаючись до гладкоствольної зброї, не можна обійти той факт, що недеформуєма куля має ряд переваг над традиційною.
Головне - збереження форми під час старту та в польоті, що дає перевагу в точності. Також - маємо можливість збільшувати швидкість, не деформуючи кулю ще в патроннику.
До розумних меж по тиску, звичайно.
Технології сучасних полімерів надають чудові варіанти контейнерів для такого типу куль.
На мій погляд - сучасна куля для гладкоствольної рушниці - легка недеформуєма у відповідному контейнері. Розігнана до високої швидкості. Високоточна завдяки конструкції.
Так, ніхто ж не сумнівається в пробивній дії кулі 223 калібру, вагою якихось 3г на швидкості під 1000м/с
 

Patso

Снайпер
Нє, шш то трохи не то. А ось молот я не бачив, можна фото.
Нажаль немаю зараз фото кулі в зборі.
Ось така голова: садиться на той же хвіст, що удар, але без обкладок, центрується пояском. Можна споряджати прямо на порох, при цьому кулю садити в хвіст не до кінця - для амортизації, тоді виходить короткий патрон ( для спорту). Або садити в хвіст до кінця, на порох обтюратрр і ниж до 10мм і куля. Патрон тоді довший, але в такому варіанті можна її більше розігнати ( для полювання).
Це голова для кулі вагою 28г. 33г те ж саме, але плоска без експансивної пустоти.
Мішень - куля 28г з неповною посадкою в хвіст, прямо на порох 206s 1,6г. На 45м. З циліндра.
 

Вкладення

Kapitan

Снайпер
[
І не тільки в стволі, а й при попаданні по кістках. На високій швидкості тверда пласка куля дробить кістки, утворюючи осколки, які завдають додаткового враження внутрішнім органам.
Усе правильно, але. А якщо Ви попали по мяких тканинах, тоді що? Бувало навіть прошитий наскрізь кабан уходить за десяток км. Тому вважаю, що для зупинки звіра краще підходить сегментна пуля, будь яка але сегментна. І це не теорія, а практика.
 

Trigal

Снайпер
Нажаль немаю зараз фото кулі в зборі.
Ось така голова: садиться на той же хвіст, що удар, але без обкладок, центрується пояском. Можна споряджати прямо на порох, при цьому кулю садити в хвіст не до кінця - для амортизації, тоді виходить короткий патрон ( для спорту). Або садити в хвіст до кінця, на порох обтюратрр і ниж до 10мм і куля. Патрон тоді довший, але в такому варіанті можна її більше розігнати ( для полювання).
Це голова для кулі вагою 28г. 33г те ж саме, але плоска без експансивної пустоти.
Мішень - куля 28г з неповною посадкою в хвіст, прямо на порох 206s 1,6г. На 45м. З циліндра.
Не пуля, а какой-то фитинг для металлопласта ))
 

Вкладення

Patso

Снайпер
Усе правильно, але. А якщо Ви попали по мяких тканинах, тоді що? Бувало навіть прошитий наскрізь кабан уходить за десяток км. Тому вважаю, що для зупинки звіра краще підходить сегментна пуля, будь яка але сегментна. І це не теорія, а практика.
Якщо попав по місцю, то падає як положено зразу. Ранивий канал все одно широкий - вона ж плоска і тверда, прорубає як штамп.
 

Kapitan

Снайпер
Якщо попав по місцю, то падає як положено зразу.
А якщо не попав по місцю? То тоді біжить ще дуже далеко. А от в сегментної кулі такого не має, там навіть якщо не попав по місцю то падає як положено.
Для мене особисто найкраща куля по влучності це Контарева, але практика показала, що ШШ та Ураган врази краща для зупинки кабана.
Скільки людей стільки й думок.
 

ldkukr

Снайпер
На мій погляд - сучасна куля для гладкоствольної рушниці - легка недеформуєма у відповідному контейнері.
Поважаю Вашу точку зору, але більшість виробників для мисливської кулі розглядають варіант важка куля більша швідкість, при тому що забороняють свінцовий шрот, майже всі кулі з свинцю. Парадокс, але вони це бачать так. Виняток мабуть Gualandi steel та моноліт.
Тому вважаю, що для зупинки звіра краще підходить сегментна пуля, будь яка але сегментна. І це не теорія, а практика.
підтримую, тому і зупинив свій вибір на ШШ
якщо десть по мяким то після сегментірованія кульку сталеву знаходили біля вуха, а постріл прийшов по пузу.
 

Patso

Снайпер
А якщо не попав по місцю? То тоді біжить ще дуже далеко. А от в сегментної кулі такого не має, там навіть якщо не попав по місцю то падає як положено.
Для мене особисто найкраща куля по влучності це Контарева, але практика показала, що ШШ та Ураган врази краща для зупинки кабана.
Скільки людей стільки й думок.
Зате вони майже не придатні для стрільби в зарослях.
 

Patso

Снайпер
Не пуля, а какой-то фитинг для металлопласта ))
Стріловидність виражена - перед важкий, зад легкий, висока і швидка експансивність 28г версії, просто споряджається, достоцна кучність до 50м, ціна 10грн, чим не народна куля для полювання і пострілух.
 

Kapitan

Снайпер
Зате вони майже не придатні для стрільби в зарослях.
Можливо, але скажу скажу тобі Остап, що плоскі пулі в зарослях дають такий рикошет що мама не горюй. Після тих рикошетів що я бачив я став противником взагалі стрільби кулями в зарослях. І моя думка така, що круглі кулі не набагато більше рикошетят ніж плоскі або тупоносі.
 

Patso

Снайпер
Можливо, але скажу скажу тобі Остап, що плоскі пулі в зарослях дають такий рикошет що мама не горюй. Після тих рикошетів що я бачив я став противником взагалі стрільби кулями в зарослях. І моя думка така, що круглі кулі не набагато більше рикошетят ніж плоскі або тупоносі.
Досить гарно організований тест від техкріму.
Тут і порівняння гладкоствольних свинцевих, стальних та нарізних куль на рекошет від кущів. І про порівняння пробивної дії легкої сталевої і важкої свинцевої кулі.
До речі, шаріки пройшли кущі дуже добре.
 
Зверху