ИЖ 54 глазами владельца

Ohotnik47

Слідопит
Это Вам надо на завод обращаться!
А если серьезно, то ни в паспорте, ни в памятке на ружье этого, конечно же не указано.
В околоохотничьих источниках да, встречалось такое мнение, что толщина патронника ИЖ-54 могла достигать 6 мм.
Как и то, что диаметр каналов стволов, в частности у ИЖ-54-Ш-2 мог доходить до 18,9 мм.
Но говорить можно все, что угодно. А вот документально подтвердить это сложно.
Разве владельцы ИЖ-54 в этом помогут, на примере своих ружей.
В мене є 54ка перших випусків - так у неї стволи конусні, в 100мм від казенного зрізу діаметр 18.8, а потім іде конусне звуження до чока, перед чоком (якщо не помиляюсь - давно це було) 18.4.Точив в центрах токарного ст. циліндрик з міді, опускав у ствол, потім знов проточував до 0.02 мм і так поки циліндрик не доходив до чокового звуження.
У своїх 54ах - ніхто не міряв?
 

север

ветеран форуму
надійна команда

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
Сравнивать длинное и зеленое, по крайней мере, некорректно. А тем более- неправильно.
Конечно!
Особенно, когда что там сравнивать..
:D
А учитывая, что ИЖ-54 круче по бою ИЖ-58 ( только давайте не будем спорить опять-как это круче и что такое бой ружья:p:D),
:p:D
 

Hunter 79

Слідопит
Есть шарм у ИЖ-54, есть, чтобы ни говорили оппоненты.
Шарм, вызывающий уважение.
Тай не тільки шарм, а ще й - універсальність,практичність,надійність,довговічність та впевненість у будь яких мисливських реаліях!
І це не ,,міф,, , а реальність перевірена і доведена десятками років на полюваннях, а саме 65 років в ,,бойовому строю,,!!!!!
 

Mykola STARyy

Снайпер
В мене є 54ка перших випусків - так у неї стволи конусні, в 100мм від казенного зрізу діаметр 18.8, а потім іде конусне звуження до чока, перед чоком (якщо не помиляюсь - давно це було) 18.4.Точив в центрах токарного ст. циліндрик з міді, опускав у ствол, потім знов проточував до 0.02 мм і так поки циліндрик не доходив до чокового звуження.
У своїх 54ах - ніхто не міряв?
Я міряв, була подібна картина. Докладно не пам'ятаю, рушниця давно продана, десь на початку теми є розміри. По моєму конус починався десь мм за 200-250 до чока.
1968 рік, стволи 730.
 

PetrenkoAO

ветеран форуму
надійна команда
Знов прошу вибачення.
Паспорт ТОЗ-34...

Кучність бою...
Тобто це не феномен серед рушниць.

Погоджусь тільки з тим, що кожна рушниця це уподобання кожного.
А робити безапеляційного ідола..., це занадто.
З повагою.
 

kef

Зброяр
А де є документальне підтвердження тих конусних свердловок. Свердла були як і все інше завезено після другої світової з Німеччини.Станкам і свердлам прийшов гаплик .От і пояснення чому так плевав діаметр каналу стволу від 18.4 до 2 в іжах 49 та 54 з не муфтованами стволами та і в пізніших не муфтованих. .18.2 в плюс або в мінус.залежно від стану свердла.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
А робити безапеляційного ідола..
Ну, мы же не лезем в чужие темы, про другие ружья, и не навязываем их владельцам свои ИЖ-54, правильно?
А это тема об ИЖ-54 и здесь, в основном, общаются люди, которые выбрали его для своих охот, исходя из его характеристик, любят и уважают эту модель. И которых оно устраивает на 100%. Несмотря на "плохой баланс, излишний вес", конусность стволов, параболические сужения, звезду на розетке, цветной кант на прикладе, вертящиеся антабки и т.д. и т.п.
В ружье ИЖ-54 есть много "изюминок", о которых можно долго говорить.
 

Hunter 79

Слідопит
До чого тут в темі ТОЗ 34 у яких чокові звуження по факту ,,гуляють,, від 0.5 до 1.25 а найчастіше це 0.8 і 1.1 , як можна порівнювати кучність рушниць у яких різні чокові звуження?
 

Ohotnik47

Слідопит
А де є документальне підтвердження тих конусних свердловок. Свердла були як і все інше завезено після другої світової з Німеччини.Станкам і свердлам прийшов гаплик .От і пояснення чому так плевав діаметр каналу стволу від 18.4 до 2 в іжах 49 та 54 з не муфтованами стволами та і в пізніших не муфтованих. .18.2 в плюс або в мінус.залежно від стану свердла.
Та я не про документальне підтвердження, а про практичне застосування.
Причиною даної процедури ( виготовлення циліндрика) було бажання підібрати оптимальний боєприпас при самостійному спорядженні патронів, бо вкинутий в ствол поліетил. обтюратор - провалювався до 30см. Тому потрібно було визначити найбільший діаметр, щоб під нього виготовити висічку, а контейнери потім, точив з пробок від шампаньського.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Вот так рождаются "легенды интернета", статья, типа уважаемого оружейного эксперта , в которой куча разногласий и неточностей по ИЖ-54: тут вам и сувенирные ружья, и улучшенное исполнение, и правый ствол- цилиндр и пр.
Кстати есть и о кучности:

В качестве примера приведу показатели боя ружья ИЖ-54 12-го калибра массой 3,32 кг 1959 года выпуска. Оно оснащено блоком стволов с каналами диаметром 18,5 мм длиной 750 мм и массой 1,61 кг. Экземпляр штучного изготовления, как указано в его «Паспорте», фактически и обладает параметрами спортивного ружья.

При стрельбе патронами с зарядом пороха «сокол» массой 1,9 г и снарядом дроби № 5 массой 35 г кучность боя правого ствола с сужением «получок» составила 54%, а левого ствола с сужением «чок» равна 67%, что весьма неплохо.
https://www.ohotniki.ru/weapon/smoothbore/article/2018/01/09/650108-gorizontalka-izh54.html
Что из написанного правда, а где начинается вымысел-на совести автора и восприятии читателя.
 

kef

Зброяр
Та я не про документальне підтвердження, а про практичне застосування.
Причиною даної процедури ( виготовлення циліндрика) було бажання підібрати оптимальний боєприпас при самостійному спорядженні патронів, бо вкинутий в ствол поліетил. обтюратор - провалювався до 30см. Тому потрібно було визначити найбільший діаметр, щоб під нього виготовити висічку, а контейнери потім, точив з пробок від шампаньського.

А так і перевіряються діаметри каналу стволу та чокові звуження."циліндри "по діаметру .Немає однакових в діаметру стволів.тому кожен сам підбирає набій для своєї рушниці.
 

tyrist 1945

Тигр
До речі я замітив що в комплекті з рушницею ішли бойові пружтини. Навіщо? Я особисто ще не бачив зламаних пружин на 54.
 

kef

Зброяр
До чого тут в темі ТОЗ 34 у яких чокові звуження по факту ,,гуляють,, від 0.5 до 1.25 а найчастіше це 0.8 і 1.1 , як можна порівнювати кучність рушниць у яких різні чокові звуження?

А Ви впевнені .що в іжах можна вірить клейму 18.5 і так буде після заміру діаметру каналу стволу .чи чоковим звуженням. 0.5...та 1.
 

kef

Зброяр
До речі я замітив що в комплекті з рушницею ішли бойові пружтини. Навіщо? Я особисто ще не бачив зламаних пружин на 54.
бойок та пружина.зрозуміло. але чому брантрубок не додавали..Судячи з фото рушниць що продаються чи так просто фото..то у всіх кручані гвинти та зірвані "дірки" брантрубок...чому так ?
 
Зверху