Изготовление дроби

ulven

Мисливець
Ну ясне діло, що на м'якому. Діло ось у чому: по інформації з Інета, що стосується свинцю та його сплавів, чистий свинець ніде не використовується. Тільки сплави, такі які: підвищують стійкість до корозії свинцю, понижують температуру плавлення (припої), підвищують температуру плавлення, покращують пластичність, покращують стійкість до механічного зносу і т.д.
А оскільки не знайшов інформації по сплаву саме для пломб - задав питання. Може в ньому багато Натрію (наприклад), щоб був більш піддатливим для відтиску пломбіратора? На багатьох пломбах, які є у мене - білий нальот. Може то і від давності пломб, а може від несприятливих умов зберігання. Але, може то якийсь елемент зі сплаву окиснюється. А який? Він у готовому дробові не заважатиме? От тому й запитую.
 

ulven

Мисливець
Он у довіднику Шпичинецького: "Благодаря высокой плотности и хорошим литейным свойствам свинцовые сплавы, содержащие 0,1—1,5% Sb, 0,06—0,2% As, 0,02—0,04% Na, применяются для отливки дроби, а сплавы с 0,3—3% Sb для отливки сердечников пуль."
По пломбах знайшов лише, що використовуються сплави: С0 і С1. А от що воно за складом - поки ніде не знайшов.
 

ulven

Мисливець
А ні, знайшов. Якщо пломби дійсно із сплаву, який має відповідати гостам, то піде для дробу. Якщо комусь цікаво, то ось склад:
Fe-до 0.001, Cu-до 0.001, As-до 0.0005, Pb-min 99.985, Zn-до 0.001, Ag-до 0.001, Sb-до 0.001, Bi-до 0.006, Sn-до 0.0005, Домішок-всього 0.015, Mg+Ca+Na-Коротше - буду пробувати, тільки рецептуру підправлю...
Дякую всім, хто висловив свою думку.
 

Kapitan

Снайпер
В этом году отлил больше 50кг дроби из пломб. Уткам нравится, охотникам тоже. К пломбам нужно добавлять баббит или сурьму, можно и акб свинец.
 

оскар

Мисливець
$voron;1498 сказав(ла):
Давно наболевшая тема для многих охотников темболее в наше время когда цены для многих кошмар может кому и пригодитца сам искал по многим сайтам много перепробовал путём проб и ошибок сейчас лью дробь для седя и товарищей как получаетца смотрите сами если кому интересно буду рад помочь и советом и в практике
цікаву тему підняв!!! Дякую! шкода що забанили!(((( хотілось би більш інформації по вашому агрегату!
 

Игорь 21

Мисливець
Может у кого есть видео с описанием характеристик самодельных дроболеек, видео вылаживают много а вот расказать о своих изделиях как то не очень....
 

Копатыч

Зброяр
Игорь 21;241382 сказав(ла):
видео вылаживают много а вот расказать о своих изделиях как то не очень....
Никто не хочет, просто так, рассказывать "свои" секреты. Поверте, там столько "заморочек", что если их рассказывать, то это будет 1000 и одна ночь, надо пробывать самому, а затем спрашивать, что я делаю не так? И то, не все скажут.
 

подавитель

Новачок
багато інформації по цьому питані на "ганзі" але хотілось би почути коменти на на шому Українському форумі! невже ми гірші!!!!! шановні колеги мисливці небуте жадібними та заздрісними поділіця своїми кресленнями та спостереженнями та досвідом! З повагою !!!!
 

подавитель

Новачок
я хочу зробити собі дроболійку на аналог амереканської, але незнаю з якого металу зробити, що краще нержавійка чи звичайний чорний метал? полку якщо робити з чорного металу то я читав що вона повина бути гарно відполірована, також читав що дехто навіть воронив( нагрівав до 400 градусів та опускав в олію) чи це дає якісь привілегії чи ні? також неможу оприділитися з форсунками, бачив роблять їх і на один отвір на два також бачив з регулюваням подачі свинцю! які подрібно жиклери щоб можна було відливати шріт № 5 №3 №1?
 

baa

Мисливець
подавитель;241608 сказав(ла):
я хочу зробити собі дроболійку на аналог амереканської, але незнаю з якого металу зробити, що краще нержавійка чи звичайний чорний метал? полку якщо робити з чорного металу то я читав що вона повина бути гарно відполірована, також читав що дехто навіть воронив( нагрівав до 400 градусів та опускав в олію) чи це дає якісь привілегії чи ні? також неможу оприділитися з форсунками, бачив роблять їх і на один отвір на два також бачив з регулюваням подачі свинцю! які подрібно жиклери щоб можна було відливати шріт № 5 №3 №1?
Если хотите для себя,сделайте такую http://www.uoor.com.ua/forum/messages.php?page=1&theme=25635 За 2 часа с 2 жиклеров 10 кг.,там и видео есть.Будут по ней вопросы отвечу без проблем.
 

подавитель

Новачок
як і обіцяв фото креслення! також фото галтовки! хочу також виготовити таку тільки закріпити двигун прямо,без ремня та шківів, двигун такий самий тільки буде підключено в трифазному режимі!
 

Вкладення

Копатыч

Зброяр
подавитель;241606 сказав(ла):
невже ми гірші!!!!! шановні колеги мисливці небуте жадібними та заздрісними поділіця своїми кресленнями та спостереженнями та досвідом! З повагою !!!!
От "метров" дроболейного дела, в теме, Вы коментариев не дождетесь. Здесь в действие вступает поговорка: "дружба - дружбой, а табачек врозь". Помогут, подскажут только "самолитчики", которые льют для себя, а не продажу, ведь это удар по "бизнесу".
Я бы Вам посоветовал, площадку, по которой катится дробь, сделать "подвижной", что б изменять расстояние до жеклеров, а так же "угол" наклона самой площадки. Если лили дробь, то поймете - зачем.
 

подавитель

Новачок
дякую за пораду! я ніколи сам нелив тільки освоюю цю справу!а регулювати угол наклона я хочу зробити як тут
 

Вкладення

baa

Мисливець
Копатыч;241744 сказав(ла):
площадку, по которой катится дробь, сделать "подвижной", что б изменять расстояние до жеклеров, а так же "угол" наклона самой площадки.
Согласен на 100%. У меня она вообще отдельно и из текстолита.
 

baa

Мисливець
подавитель писал:
також як можливо зробити подвижну цю частину неможу зрозуміти?

Крепится на струбцине.Выше-ниже,любой угол,без проблем.
 

Вкладення

Зверху