Ножі.

Monya

S-Moderator
Команда форуму
Доброго дня шановна ножеманська спільнота!
З'явився в мене ось такий тесак ручної роботи Вінницького майстра.Друг привіз показати,а забрати його в мене вже не зміг))).
Річ класна,в тесака складна геометрія,багато ліній і спусків які зведені чітко без жодних зміщень,також скрізь зняті фаски.
В майбутньому може замовлю для нього накладки на руків'я, та ножни.
Характеристики:
Сталь 60с2а вуглецева ресорно-пружинна
Твердість 56-59HRC
Довжина 39см
Ширина 6.5см
Товщина 7мм
Вага ≈700гр
Покриття Порошкова фарба
Руків'я паракорд

Переглянути вкладення 802044 Переглянути вкладення 802045
Це не ніж ,це тесак.
Вага тесака до того як були встановлені накладки складала 700грм.
Вся інфа по тесаку вище.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Не хочу, поки, створювати окремої теми, можливо відповідь знайду тут.
Запитання до знавців: на ножах яких категорій (можливо- градацій?) відомої фінської фірми Marttiini проставлявся ( гравірувався) номер на лезі ножа біля гарди?
Можливо, на форумі є власники саме номерних ножів Marttiini? Цікаво було б їх подивитись.
І з якою метою на фінських ножах гравірувався номер на лезах, подібно, як на радянских, т.зв. "номерних" мисливських ножах?
Далекий від думки, що для занесення цих ножів до мисливських квитків фінських любителів полювання.
До речі! Дуже цікаво, що навіть на подарункових ( читай-ручної роботи!) ножах цієї фірми порядковий номер не ставився!
(принаймні в описі цих ножів про їх нумерацію- тиша.)
Тим більше як і на більш простих і розповсюджених, навіть в Україні, ножах цього виробника.
Хто знає відповідь?
П.С. На фото 100% подарунковий, але - не номерний.
На яких же фінських ножах тоді ставили номери і для чого?

1675712620113.png


1675712645789.png
 

мц-9к

Новачок
Не хочу, поки, створювати окремої теми, можливо відповідь знайду тут.
Запитання до знавців: на ножах яких категорій (можливо- градацій?) відомої фінської фірми Marttiini проставлявся ( гравірувався) номер на лезі ножа біля гарди?
Можливо, на форумі є власники саме номерних ножів Marttiini? Цікаво було б їх подивитись.
І з якою метою на фінських ножах гравірувався номер на лезах, подібно, як на радянских, т.зв. "номерних" мисливських ножах?
Далекий від думки, що для занесення цих ножів до мисливських квитків фінських любителів полювання.
До речі! Дуже цікаво, що навіть на подарункових ( читай-ручної роботи!) ножах цієї фірми порядковий номер не ставився!
(принаймні в описі цих ножів про їх нумерацію- тиша.)
Тим більше як і на більш простих і розповсюджених, навіть в Україні, ножах цього виробника.
Хто знає відповідь?
П.С. На фото 100% подарунковий, але - не номерний.
На яких же фінських ножах тоді ставили номери і для чого?

Переглянути вкладення 808356

Переглянути вкладення 808357
Дослівний текст із сайту цього виробника стосовно маркувань на клинку:

BLADE MARKING
Personalize your knife with blade marking.
Mostly used markings are receivers name and the date or year. The maximum total amount of characters in one knife is 25.
The blade marking is visible with the products that the marking is possible.
Write your marking in the shopping basket into the text field.

Не дослівний переклад говорить, що замовник може замовити будь який текст довжиною до 25ти символів. Найчастіше це ім‘я, дата або рік. Не на всих продуктах(клинках)можливе маркування…

Про інші аспекти маркувань(номерації) в заголовках не написано. Пробачте якщо розчарував, все достатньо прозаїчно…
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Дослівний текст із сайту цього виробника стосовно маркувань на клинку:

BLADE MARKING
Personalize your knife with blade marking.
Mostly used markings are receivers name and the date or year. The maximum total amount of characters in one knife is 25.
The blade marking is visible with the products that the marking is possible.
Write your marking in the shopping basket into the text field.

Не дослівний переклад говорить, що замовник може замовити будь який текст довжиною до 25ти символів. Найчастіше це ім‘я, дата або рік. Не на всих продуктах(клинках)можливе маркування…

Про інші аспекти маркувань(номерації) в заголовках не написано. Пробачте якщо розчарував, все достатньо прозаїчно…
Дякую за версію.
Але мене більше цікавить ось цей аспект:
Самые значимые ножи компании
Нож Marttiini Lynx спроектирован на основе классического финского ножа пуукко. Название переводится как “Рысь”, оно хорошо отражает хищный характер ножа. Рысь производится практически со дня основания компании, и до сих пор спрос на нож не снижается. Нож выпускается в нескольких вариантах, каждый имеет клинок с традиционными скандинавскими спусками и рукоять из березы с изгибом-грибком на конце.

Нож Marttiini Lapp – это также серия традиционных ножей, выполненных на основе лапландского ножа леуку. Ножи оснащены мощным клинком. Рукоять из березы часто имеет металлическое навершие.

Из эксклюзивных ножей следует отметить нож Marttiini Witch's tooth, или “Зуб Шамана”. Он имеет навершие, сделанное из оленьего рога. Стоит нож потрясти, он начинает издавать особые звуки, которые, как считается, прогоняют злых духов. Также интересны ножи из дамасской стали, например, Marttiini Stag Damascus.

Ежегодно компания выпускает ограниченное количество специальных коллекционных ножей. Каждому присваивается свой уникальный номер.

Мова йде саме про колекційні номерні ножі, які випускались до певної дати (ювілею) і т.д.
Які саме це ножі? Як вони виглядають?
 

мц-9к

Новачок
Дякую за версію.
Але мене більше цікавить ось цей аспект:
Самые значимые ножи компании
Нож Marttiini Lynx спроектирован на основе классического финского ножа пуукко. Название переводится как “Рысь”, оно хорошо отражает хищный характер ножа. Рысь производится практически со дня основания компании, и до сих пор спрос на нож не снижается. Нож выпускается в нескольких вариантах, каждый имеет клинок с традиционными скандинавскими спусками и рукоять из березы с изгибом-грибком на конце.

Нож Marttiini Lapp – это также серия традиционных ножей, выполненных на основе лапландского ножа леуку. Ножи оснащены мощным клинком. Рукоять из березы часто имеет металлическое навершие.

Из эксклюзивных ножей следует отметить нож Marttiini Witch's tooth, или “Зуб Шамана”. Он имеет навершие, сделанное из оленьего рога. Стоит нож потрясти, он начинает издавать особые звуки, которые, как считается, прогоняют злых духов. Также интересны ножи из дамасской стали, например, Marttiini Stag Damascus.

Ежегодно компания выпускает ограниченное количество специальных коллекционных ножей. Каждому присваивается свой уникальный номер.

Мова йде саме про колекційні номерні ножі, які випускались до певної дати (ювілею) і т.д.
Які саме це ножі? Як вони виглядають?
Ті посилання, які Ви надаєте, переводять на lamnia -так розумію, торгову фірму, яка продає товари багатьох виробників, а отже це не першоджерело і яка в тому числі і в рекламних цілях може подавать інформацію щоб показать товар обличчям, тобто ми ідемо в сторону: чем дальше в лес-тем больше дров)

Мабуть інформаційний запит виробнику( Marttiini, першоджерело) прояснить усю картину, особливо якщо Ви його подасте як потенційний клієнт, покупець, хоча вони і так як правило відповідають на електронні листи.

Важливо чітко та зрозуміло формулювать запитання та витримать форму листа: звернення-основна частина-побажання, підпис
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Ті посилання, які Ви надаєте, переводять на lamnia -так розумію, торгову фірму, яка продає товари багатьох виробників, а отже це не першоджерело і яка в тому числі і в рекламних цілях може подавать інформацію щоб показать товар обличчям, тобто ми ідемо в сторону: чем дальше в лес-тем больше дров)

Мабуть інформаційний запит виробнику( Marttiini, першоджерело) прояснить усю картину, особливо якщо Ви його подасте як потенційний клієнт, покупець, хоча вони і так як правило відповідають на електронні листи.

Важливо чітко та зрозуміло формулювать запитання та витримать форму листа: звернення-основна частина-побажання, підпис
Яка офіційна адреса виробника, на яку можливо послати запит?
 

мц-9к

Новачок
CONTACT
Marttiini Oy
Tehtaantie 2
17200 Vääksy
Finland

Tel: +358 (0)403 110 600
E-mail: marttiini@marttiini.fi

WEB-SHOP CUSTOMER SERVICE
E-mail: shop@marttiini.fi

На їхньому сайті marttiini.fi також надається форма зворотнього зв’язку, тобто спочатку Ви вказуєте свої дані(тел, ел адресу), та суть звернення, а вони далі направляють…
 
Останнє редагування:

мц-9к

Новачок
Задали Ви задачу) тепер не спиться, на сайті виробника багато фотографій, з яких прослідковується проста закономірність індивідуальної номерації дорогих, як правило, моделей: індивідуальний номер/рік виготовлення. Приблизно як номерація зброї мц. Також є, наприклад, так:1/1 2022. Це може буть пам’ятна дата яку зробив замовник, або дата завершення роботи.
Хоча одна фото була із буквенно-цифровим маркуванням
 
Останнє редагування:

мц-9к

Новачок
Мова йде саме про колекційні номерні ножі, які випускались до певної дати (ювілею) і т.д.
Які саме це ножі? Як вони виглядають?
На сайті розкладено по полицям: подарункові, кастомні, унікальні, та ін категорії
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Отримав відповідь, яка мене абсолютно не влаштувала
1675886519645.png
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Оригінальний номер цікавить конкретно біля ГАРДИ, гравірований перпендикулярно їй, по типу як на радянських номерних ножах.
П.С. В даному випадку, зазаначеному на лезі ножа, номер відповідає лише кількісному номеру ножів, випущених в поточному році. Наприклад: перший 1/2023 останній 31/2023. Прозаїка.
 
Останнє редагування:

мц-9к

Новачок
Оригінальний номер цікавить конкретно біля ГАРДИ, гравірований перпендикулярно їй, по типу як на радянських номерних ножах.
Дайте, будь-ласка, на фото той номер який цікавить, і якщо не заперечуєте, спробуєм ще раз запитать, якщо получиться показать їм те фото. За спрос не б’ють в нос, думаю, шкоди не буде
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Дайте, будь-ласка, на фото той номер який цікавить, і якщо не заперечуєте, спробуєм ще раз запитать, якщо получиться показать їм те фото. За спрос не б’ють в нос, думаю, шкоди не буде
Дякую! Буду вдячний за сприяння у виясненні даного питання. Хочеться ж знати, чим володієш! Фото ножа надсилаю Вам а ОП.
 

Monya

S-Moderator
Команда форуму
І чим все закінчилося, отримали відповідь на те що Вас цікавило?
 
Зверху