Одностволки

север

ветеран форуму
надійна команда
По факту довжина ствола 753мм.
Таке можливо?
Особисто я такої довжини ствола в 20-х ( і 16-х) довоєнних не зустрічав. Всі були значно довшими. Скажу так, принципового значення це не має, тому, що дульних звужень в Іж-5 немає, максимум- циліндр з напором. А як відомо, довжина ствола, в розумних межах, на бій практично впливає зовсім несуттєво. Це рушниці для ближньої і середньої дистанцій. Основне їх завдання- рівномірність осипу, а не дальність стрільби. Вони були створені для промислового полювання. На відміну від того ж Айвер Джонсона, який був прототипом і міг спокійно мати сильні чокові звуження.
 

Арго

S-Moderator
Команда форуму
Ну,це ж мисливскька "Веблей і Скот",Бірмінгем,1910 року,а в них була "манька",в ті часи,на довгі стволи,бо в основному фірма практикувала військову зброю!!
 
Останнє редагування:

Охотник77

Снайпер
це ж мисливскька "Веблей і Скот",Бірмінгем,1910 року,а в них була "манька",в ті часи,на довгі стволи,бо в основному фірма практикувала військову зброю!
А хіба основною причиною в ті часи довгих стволів не був димний порох якій масово використовувався
 

mulyavchik

Снайпер
А скажить будь ласка знатоки.На яких ыжевках шли 780мм стволи?Ьо попалася мени тут одна в стани дуже плачевному.Хазяин незнае що з нею робити.Кажу здай ментам. Нехочу.Держати в хати боиться.Ну а продати.Кажу дам 500грн.Ще крутить носом. Дякую всим за допомогоу.
 

mulyavchik

Снайпер
Да.Браття забув вказати кал.16 тай год вроди б чи 59.чи 39. Читко нерозгледив.
 

Аникей

Мисливець
Да.Браття забув вказати кал.16 тай год вроди б чи 59.чи 39. Читко нерозгледив.
[/QUOT]
Якщо ричаг відпирання зверху то іж5,а якщо знизу то іжк. Обидві курковки мали таку довжину стволіів. Доречі маю іжк в 16 та 32 калібрі і в обох довжина стволами 78мм.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Т.е в 1950 году ружье ИЖ-5 выпускалось 100% вполне официально.
Знайшов підтверження своїх слів на одному із аукціонів, де продається ІЖ-5 саме 1950 р.в.
Хто зустрічав ІЖ-5 більш пізнього року випуску?
1668416265472.png

1668416302961.png

1668416384163.png
 

VS1975

Снайпер
Доброго вечора ! Купую одностволку у цій темі
https://uoor.com.ua/forum/index.php?threads/Продам-ІЖ-18Е-16кал.114752/
Сьогодні їздив на " оглядини ". Роблю " зеленку ". Все влаштовує. Питання до знавців : якого року випуску дана рушниця ? Паспорта немає. Перед номером стоїть літера С. Судячи по написах англійською мовою, рушниця експортна. Буду вдячний за підказку.
 

Небраконьер

Moderator
Команда форуму
одностволку у цій
Гарна рушниця, порадує. В мене батько з такою років 40 полює.
Колись був в мене п/а мр-153, тягав ту кусок рейки..... потім на одному полюванні взяв батьківську одностволочку, все до одностволок з тих часів любов на все життя).
 

VS1975

Снайпер
Дякую !
Гарна рушниця, порадує. В мене батько з такою років 40 полює.
Колись був в мене п/а мр-153, тягав ту кусок рейки..... потім на одному полюванні взяв батьківську одностволочку, все до одностволок з тих часів любов на все життя).
Одностволки вони такі ;) :). Я у 15 років починав з курковою. Не скажу точно, мабуть ІЖК була. Давно то було....
 

Небраконьер

Moderator
Команда форуму
Дякую !

Одностволки вони такі ;) :). Я у 15 років починав з курковою. Не скажу точно, мабуть ІЖК була. Давно то було....
В мене зараз ИЖ-17 в 28-му та ИЖ-18 в 20-му. А, а МЦ 20-01 рахується як одностволка?)))
 
Зверху