Проект "Стратегія розвитку мисливського господарства 2030"

Небраконьер

Moderator
Команда форуму
Почитав ті всі папери в першому пості. Стосовно шроту, я так зрозумів з тих писань, що проблема використання свинцового шроту тільки на водно-болотних угіддях.... чи взагалі?
 

Небраконьер

Moderator
Команда форуму
Вітаю колеги! Поступовий перехід протягом 10 років на використання сталевого шруту лише У ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДДЯХ МІЖНАРОДНОГО ЗНАЧЕННЯ!!!!
Не розганяйте зраду)))
 

Небраконьер

Moderator
Команда форуму
На перший погляд К.Боровик грамотний чоловік.
Я б не проти бачити його як одного з кандидатів на голову ВР УТМР.
Запитайте в полтавських колег, почуєте багато цікавого....
 

Коваленко А

ветеран форуму
надійна команда
На перший погляд К.Боровик грамотний чоловік.
Я б не проти бачити його як одного з кандидатів на голову ВР УТМР.
Яка тупість!!!! А ми ще дивуємся з кацапів:rolleyes: Так ті 24/7 дивляться хуйла і його пропагандонів:mad: А тут два відео інтерв'ю, на які він сам і напросився, і вже який гарний кандидат, для рятування УТМР.
А те, що цей Боровик, руководить Полтавським обласним УТМР вже понад тридцяти років, за цей час продав, спустив, прогуляв кращі угіддя, майно, бази, але чомусь сам не збіднів - бо грамотний же:D Вся стратегія цих негідників, які доведи УТМР, до такого стану - це утриматися хоч на якихось грошових потоках мисливської галузі!
 

Степанович 2

Снайпер
Коли ми доживемо до чогось подібного.
Чи у нас твердо закріплена друга схема: браконьєр-ресторан.

В Чехії відкрили новий цех з переробки дичини вартістю 1 мільйон євро
Державне підприємство “Ліси Чеської Республіки” відкрило новий цех з переробки дичини, здатний обробляти до 60 тонн м’яса щорічно. Ця подія, про яку повідомляє відомство, набуває особливого значення в контексті ситуації з управлінням популяцією диких тварин в Україні.

Відкриття цеху вартістю 25,5 мільйонів крон (близько 1 мільйона євро) відбулося 30 вересня 2024 року в місті Жидлоховіце. “Наша мета – зробити якісну дичину доступною для широкої громадськості”, – зазначив міністр сільського господарства Чехії Марек Виборний на церемонії відкриття.

В той час як Чехія розвиває інфраструктуру для ефективного використання природних ресурсів, в Україні склалася парадоксальна ситуація. Незважаючи, наприклад, на стабільну, популяцію кабанів, полювання залишається забороненим. Хоча ліміти добування погоджені, не всі обласні військові адміністрації (ОВА) поспішають видавати дозволи.
Це створює низку проблем:
  1. Невикористаний ресурс: М’ясо диких кабанів могло б стати цінним джерелом харчування, зокрема для військових.
  2. Ризик епізоотії: Без контролю популяції зростає загроза поширення африканської чуми свиней (АЧС), що може призвести до масової загибелі тварин.
  3. Економічні втрати: Замість потенційного прибутку від реалізації м’яса, Україна ризикує зазнати збитків через епідемії серед диких тварин.
Досвід Чехії демонструє можливе рішення. З 2020 року чеське підприємство успішно реалізує дичину населенню, щороку збільшуючи обсяги продажу. Минулого року було продано 751 тонну дичини.
Читайте також: Перспективи розвитку мисливського господарства в Україні: від економіки до екології

Для України впровадження подібної системи могло б принести низку переваг:
  • Забезпечення додатковим джерелом якісного м’яса населення та військових.
  • Ефективний контроль популяції кабанів, що знизить ризик поширення АЧС.
  • Створення нового напрямку економічної діяльності в сільській місцевості.
Чеський приклад показує, що правильно організована система добування та переробки дичини може бути вигідною як з екологічної, так і з економічної точки зору. Для України це не лише план на майбутнє після війни, але й можливість вирішення актуальних проблем вже зараз.
 
Зверху