Тоз б 20- ка

север

ветеран форуму
надійна команда
Зустріти десь на вранішніх луках мисливця з такою рушницею по болотній дичині, чи в осінніх принишклих перелісках по вальдшнепу- і зразу проймаєшся до нього повагою, і зразу бачиш, з ким маєш справу.
Володіння подібною зброєю це - мисливська статусність! Для тих, хто в цьому хоч трохи розуміється.
 

Охотник77

Снайпер
Володіння подібною зброєю це - мисливська статусність!
За Напів автомат і понти тут мови не було. Статутність це коли легенька
,прикладиста файненька рушничка
Для тих, хто в цьому хоч трохи розуміється.
Ну а такім відомо що краще виходить з бм20 чи 20й іномаркою.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
За Напів автомат і понти тут мови не було. Статутність це коли легенька
,прикладиста файненька рушничка

Ну а такім відомо що краще виходить з бм20 чи 20й іномаркою.
В цивілізованих країнах на сьогодні дуже популярне полювання з шомпольними рушницями. А як відомо, вони не відрізняються легкою вагою. І це вважається дуже гарним тоном в полюванні.
П.С. А в цих країнах легесеньких казнозарядних двостволок- греблю гати. А полюють з важкими шомполками Чомусь.
Тому вага рушниці тут абсолютно ні до чого.
Шарм, шарм повинен бути присутнім! А в довоєнного ТОЗ Б він, безумовно, присутній. Тим більше в 20 калібрі.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Отримав дозвіл, на наступній неділі поїду заберу. Все зважу зфотаю, викладу.
Попутно спитайте у власника і про старі приспособи-припаси для спорядження патронів до цієї рушниці. Іноді такі раритети попадвються... ;) :rolleyes:
 

rfyjt13

Слідопит
Трохи фото і вага. Зверніть увагу : на подушках і колодці, один номер, а на стволі зовсім інший. І також на самих трубах багато абревіатури з різних букв і цифр.Центр- 8,2 см, від зрізу,з набоями.
 

Вкладення

kef

Зброяр
Ось Вам і відповідь часткова по різниці між рушницями у 20 к. - старими іномарками та совєтського виробництва. У мене був ТОЗ Б в 16 к. 1947 року випуску в дуже гарному стані. Колодка мала кольорову /калку/. Її вага була рівно 3 кг. А от Зауер /Чапля/ 1929 р.в.. вагою 2.8 кг.це з не рідним тильником а /гумовим від іномарки сучасної/. Цінність вашої рушниці у калібрі та роках випуску . Залишається лиш підібрати під неї номера шроту та наважку пороху. І звикати до її бою у ціль.
 

rfyjt13

Слідопит
Бій у неї суперовий!!! Віддачі не відчуваєш. Вага....да. Але для полювання з під собаки ,підійде.Знімати з плеча ,тільки після того як собака стане в стійку...ну типу " учебна" щоб з підриву не гатити
 

kef

Зброяр
Бій у неї суперовий!!! Віддачі не відчуваєш. Вага....да. Але для полювання з під собаки ,підійде.Знімати з плеча ,тільки після того як собака стане в стійку...ну типу " учебна" щоб з підриву не гатити
За рахунок ваги і постріл буде /мягким/. Так що звикайте. Інколи декілька сезонів потрібно відполювати щоб зрозуміти чим ти володієш.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Бій у неї суперовий!!!
І це саме головне! А те, що Вам там щось закидають про вагу- не беріть до уваги. Тоді були такі стандарти. І зайвий запас міці був, аж ніяк, не зайвим. Ця рушниця проектувалась не лише під пташине полювання, а дозволяла добувати, при необхідності, і звіра картеччю або кулею. І не потрібно пробувати натягнути сучасне уявлення про 20 калібр, виключно як по дрібній птиці мілкими номерами дробу, під тодішні параметри рушиці 20 калібру в тій країні, які дозволяли вести впевнену стрільбу, крім дробом, і картеччю, і каліберними кулями. Навряд, чи ніжні тонкостінні рушниці, іноземного виробництва в 20 калібрі, здатні потягатись з цією ТОЗ Б на звіриному полюванні ( дуже хотів би я на це подивитись!).
Тому насолоджуйтесь цією зброєю, яка дозволяє, в розумних межах, використовувати її на широких просторах полювання, а не лише в вузьких рамках.
І тіштесь, що таку рушницю, і такому стані, не те, що довелось комусь мати, а взагалі навіть чути про неї.
Я не боюсь повторитись- це ексклюзивна річ, яку не соромно продемонструвати на полюванні. і 100%, що вона приверне увагу поціновувачів достойної мисливської зброї.
 
Останнє редагування:

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
дуже хотів би я на це подивитись
Думаю після пермоги все можливо. Як на мене сучасні двадцятки набагато кращі, вони витончені, ізяшні мають можлвість витримувати високий тиск, з легкість запускати навіску шроту 12 калібру (32 грами), прицьому сучасні засоби гашення віддачи дуже гарно працюють, сучасні порохи дозволяють мати столики по 65 см з початковою швідкістю 410-440 м/с. Тому при достатньому вмінні двадцятка може з легкістю замінити 12 в більшості пулювань. А при її вазі 2,5 кг це просто казка, а на стрілецькому стенді просто пісня Паваротті)))
 

Hunter 79

Слідопит
Думаю після пермоги все можливо. Як на мене сучасні двадцятки набагато кращі, вони витончені, ізяшні мають можлвість витримувати високий тиск, з легкість запускати навіску шроту 12 калібру (32 грами), прицьому сучасні засоби гашення віддачи дуже гарно працюють, сучасні порохи дозволяють мати столики по 65 см з початковою швідкістю 410-440 м/с. Тому при достатньому вмінні двадцятка може з легкістю замінити 12 в більшості пулювань. А при її вазі 2,5 кг це просто казка, а на стрілецькому стенді просто пісня Паваротті)))
От якраз ,,Паваротті,, - в розумінні ,як щось класичне це і є курківочка - мисливська класика !!!
 

rfyjt13

Слідопит
Про це вже мабуть Вам ніхто не дасть відповідь ) .
Більш ранні ТОЗ-Б мали послідовну номерацію обох трубок.
Дякую. Я так і зрозумів ,що то з запасу. Я не виставляв механізм замків, але вони більш схожі на бельгійські ,чим на тозовскі.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Думаю після пермоги все можливо. Як на мене сучасні двадцятки набагато кращі, вони витончені, ізяшні мають можлвість витримувати високий тиск, з легкість запускати навіску шроту 12 калібру (32 грами), прицьому сучасні засоби гашення віддачи дуже гарно працюють, сучасні порохи дозволяють мати столики по 65 см з початковою швідкістю 410-440 м/с. Тому при достатньому вмінні двадцятка може з легкістю замінити 12 в більшості пулювань. А при її вазі 2,5 кг це просто казка, а на стрілецькому стенді просто пісня Паваротті)))
Ви ще не напам"ятали ціну. Нагадайте, будь ласка, ціну на ці чудо-рушниці для пересічного українського мисливця
 
Зверху