Хроника борьбы с российской аннексией и оккупацией

жестянщик

ветеран форуму
надійна команда
Резников объяснил разницу между сводками штаба ООС и данными ОБСЕ по количеству обстрелов.
Вице-премьер — министр по делам временно оккупированных территорий Алексей Резников пояснил, почему в сводках штаба операции Объединенных сил число нарушений режима прекращения огня на Донбассе значительно отличается от данных, которые указаны в отчете Специальной мониторинговой миссии ОБСЕ. По данным штаба ООС, в первый день перемирия, 27 июля, было три обстрела. При этом СММ ОБСЕ в этот день насчитала 111 нарушений «режима тишины». «Доклад наших военных дает одни цифры, а СММ ОБСЕ — другие цифры. Я спросил [у военных], почему у них сотня, а у нас один факт. Оказывается, есть выстрел стрелковым оружием очередью — он учитывается нашими военными как одно нарушение "режима тишины"», — рассказал Резников на брифинге во время визита в Донецкую область в четверг. Он добавил, что, как ему пояснили военные, СММ ОБСЕ «по неизвестной никому технологии» считает количество выпущенных пуль. Вице-премьер добавил, что узнает подробности этой технологии подсчета у главы СММ ОБСЕ в Украине Яшара Халита Чевика. «Хочу напомнить, что на Донбассе есть так называемое перемирие, когда нет активных боевых действий, но есть нарушение "режима тишины"», — констатировал вице-премьер. По его словам, главное, что в результате перемирия нет напряжения на линии соприкосновения, а также убитых и раненых. «Надеюсь, что "режим тишины" войдет в привычку, а на единичные нарушения будет реакция», — резюмировал вице-премьер.
 

жестянщик

ветеран форуму
надійна команда
 

жестянщик

ветеран форуму
надійна команда
Российские кураторы дали новую установку главарям «ДНР» и «ЛНР».
Максим Праута, обнародовал данные Главного управления разведки МОУ о новой установке российских кураторов главарям ЛДНР – способствовать работе в ОРДЛО комиссии восьмой армии Южного военного округа ВС РФ, которая, пользуясь перемирием, проводит ротацию в прифронтовых районах. Комиссия контролирует ротацию российских офицеров на командирских должностях террористов, проверяет наличие и исправность военной техники, а также устраняет ранее выявленные недостатки.
 

жестянщик

ветеран форуму
надійна команда
Побратими загиблих розвідників попросили оприлюднити їх звернення та відео того,що трапилося на справді.
Звернення друзів та близьких нещодавно загиблих розвідників Красногрудь Д. та Журавель Я.
Нас обурює кількість неправдивої і перекрученої інформації в ЗМІ та соціальних мережах, яка виправдовує не лише підступні дії російсько-терористичних бандформувань, а і некомпетентність командирів 137 ОБМП і 35 ОБРМП, що несуть пряму відповідальність за загибель військовослужбовців ЗСУ.
13.07.2020 близько 08:00 ранку група розвідників 137го ОБМП, виконує антидиверсійну задачу в районі с. Зайцеве. Першим йде командир РВ лейтенант Красногрудь Д.(позивний «Мір»), другим сержант Журавель Я.(позивний «Ярік»), решта групи на прикритті. «Мір» наказує «Яріку» залишатись на безпечній відстані, а сам просувається по запланованому маршруту. Далі лунає перший вибух, який відкидає командира на відстань більше 4х метрів і одразу ж лунає ще один вибух, який спричинило приземлення «Міра» на іншу ділянку поблизу маршруту. «Мір» встигає сказати «Яріку» по рації, що йому відірвало ногу і відключається. Насправді окрім ноги відірвало частину спини, поранило живіт, пах і задню частину черепу. Вижити після таких поранень, не можливо. Шанси на порятунок, на жаль, були відсутні. (Місце підриву командира, напрямок вибухової хвилі, наявність щільно замінованої ділянки та тіло командира зафіксовано камерою дрону і додано у відеоматеріал).
«Ярік» пересвідчується що «Мір» загинув і приймає рішення повертатись на свої позиції, щоб повідомити про підрив командира. Витягувати тіло самотужки і без допомоги саперів було небезпечно, тому що місце підриву щільно заміновано. За лічені хвилини про ситуацію дізнаються командири батальйону та бригади, командуючі штабів ОТУ, ООС, ЗСУ. Приймається рішення домовлятись з противником про евакуацію тіла через ОБСЄ та СЦКК. Поки йшли переговори, вилітає наш дрон і підтверджує наявність тіла та місце підриву. Домовленість отримано. Ще один виліт дрона. Підтвердження наявності тіла. У повітрі помічено ворожий дрон, який зависає над місцем виходу групи, намагаючись все роздивитись. Близько 14:00 група з 8 чоловік(розвідники, сапери, представники СЦЦК) вирушає на евакуацію. Першим йде «Ярік», бо він єдиний, хто знав дорогу до тіла командира РВ. І тут відбуваються речі, які намагаються приховати від суспільства:
1. Озброєна група евакуації. Шестеро з восьми озброєні, два представника СЦКК без зброї.
2.Лише четверо з восьми у білих чохлах з написом «СЦЦК» на касках і бронежилетах. Це «Ярік», один з саперів, що йшов одразу за ним і два останніх з групи, представника «СЦЦК».
3.Минуло приблизно 5 годин з моменту підриву командира РВ. Рацію, яка була в нього, могли забрати окупанти, але групу все одно випускають з раціями на тій самій прошивці, що і рація загиблого.

Група наближається до тіла командира. Першим підходить «Ярік». В 7-8 метрах від тіла з кущів лунає крик «Какого ... вы здесь шастайте?» і відкривається стрілецький вогонь на ураження з трьох напрямків. «Ярік» отримує кульове поранення в ліву ногу, вище коліна і падає на землю. Не пересвідчившись в якому стані «Ярік», решта групи відходить і повідомляє командування, що «Ярік» загинув. Пілот, почувши стрільбу, піднімає дрон і летить на місце евакуації. Майже одразу знаходить пораненого. «Ярік» був поруч з місцем, де його поранили. На відео з дрону чітко видно, що поранений знаходиться неподалік тіла командира. Тому будь-яка спекуляція противника, що група евакуації опинилась не в тому місці, де знаходилось тіло, є звичайною брехнею. Також дрон зафіксував білий желет і каску з написом СЦЦК на пораненому. «Ярік» мав аптечку і самостійно зафіксував собі два турнікета на ногу. Один під пах, інший нище коліна. Все це зафіксовано дроном. Пілот повідомляє про побачене комбата і після цього формується ще одна група для евакуації пораненого. Цього разу група виходить з медиком і без будь-яких видимих розпізнавальних знаків. РАЦІЇ З ТОЮ САМОЮ ПРОШИВКОЮ. Режим радіомовчання постійно порушується комбатом, який занадто часто виходить на старшого групи і випитує відстань до пораненого і обстановку, а потім телефоном передає інформацію вище стоячому командуванню. Мало того, медик бере з собою на вихід смартфон, екшен камеру(яка пише все, що відбувається майже з самого початку) та особисті документи. Фатальна помилка, яка коштувала зливом величезного обсягу секретної інформації! Група евакуації і поранений рухаються один одному на зустріч, але по різні сторони посадки. Спочатку «Ярік» намагається встати на дві ноги і йому це навіть вдається. Він проходить, спираючись на автомат, близько 50 метрів. Потім знову починається стрільба, «Ярік» змушений притиснутись до землі і повзе в бік наших позицій. «Ярік» проповз близько 250 метрів, при цьому не кидаючи автомата. Ліва нога залита кров’ю, але він ВИГЛЯДАЄ СИЛЬНИМ І НЕ ВТРАЧАЄ НАДІЇ НА ПОРЯТУНОК!!! Тим часом медик наблизився до поранено на відстань близько 30 метрів, можливо навіть бачив пораненого, бо на відео зафіксовано, як «Ярік» дивиться у напрямку медика і маше рукою. Ворог прострілює посадку і «Ярік» змушений спустись в балку, щоб сховатись від обстрілу. В цей момент наш дрон в останнє фіксує пораненого. Медик теж ховається від обстрілу в тій самій балці, але починає панікувати і біжить...зачіпає розтяжку і гине на місці. Висока вірогідність, що це була міна типу МОН на розтяжці. По-перше цей тип міни здатен пробити бронежилет і миттєво вбити людину. Це пояснює, навіщо ворог проводив розтин тіла, видаливши внутрішні органи та уламки забороненого типу мінування. Після цього зі сторони ворожих позицій, в район підриву медика «прилітає» дві гранати з РПГ-7. Старший групи евакуації отримує контузію і відповзає до точки виходу.
СИТУАЦІЮ БЕРЕ ПІД ОСОБИСТИЙ КОНТРОЛЬ ПРЕЗЕНДТ УКРАЇНИ ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ. НАДХОДИТЬ ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИЇЗД НА МІСЦЕ ПОДІЙ РУСЛАНА ХОМЧАКА ТА ПРЕДСТАВНИКА ОП. ПРИКРИТТЯ І СПРОБИ ВРЯТУВАТИ ПОРАНЕНОГО: під вихід першої групи, яка йшла за тілом «Міра» віддається команда привести в бойову готовність всі сили та засоби батальйону і навестись на цілі. Команда є, а цілей ніхто не дав. Тобто розрахунки засобів вогневого ураження готові до роботи, але не знають, куди наводитись! Під час другого виходу, вже за пораненим, один з вогневих засобів прикриває групу. Решта розрахунків мовчить, не знаючи куди наводитись. Це говорить про те, що командування батальйону не орієнтується в місцевості і не здатне організувати прикриття своїх людей! Після відходу другої групи жоден з засобів вогневого ураження не працював. ЖОДЕН! Навіть стрілецька зброя! Тому історії фейсбучних спеціалістів про намагання командування витягнути пораненого під прикриттям є цілковитим фейком. В період з другої половини дня 13.07.2020 по 18.07.2020 включно, в районі де в останній раз бачили пораненого ще живим не було жодних обстрілів та спроб порятунку! Лише пілот дрону, майже безперервно, намагався відшукати пораненого. Балка, в яку спустився поранений, занадто густа. Навіть дрон з тепловізором не допоміг. Після цього ворог вільно розгулює сірою зоною. У повний зріст. Їх ніхто не чіпає. Вони спокійно збирають тіла наших загиблих та ділять трофеї. Ніяких обстрілів з обох сторін, цілковита тиша! ВСЕ ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ В 350-400 МЕТРІВ ВІД НАШИХ ПОЗИЦІЙ! САМЕ ТАК, ПОРАНЕНИЙ САМОТУЖКИ ПОДОЛАВ ~250 м І ЧЕКАВ НА ДОПОМОГУ В ~350 м ВІД НАШИХ ПОЗИЦІЙ!!!
За даними мед експертизи сержант Журавель Я., який був поранений приблизно о 14:00 13.07.2020 помер від нестачі крові в період з 14.07.2020 по 16.07.2020. ТОБТО ПОРАНЕНИЙ ЧЕКАВ НА ДОПОМОГУ, СТІКАЮЧИ КРОВ‘Ю, ВІД 1 до 4 ДІБ!
Щодо інформації про дві групи спецпризначенців, які приїхали на КСП батальйону і були готові вийти за пораненим у будь-який момент. Інформація підтверджена з трьох надійних джерел. Групи дійсно прибули на місце і чекали наказ!
НАКАЗ НА ЗАБОРОНУ БУДЬ-ЯКИХ РЯТУВАЛЬНО-ПОШУКОВИХ ОПЕРАЦІЙ ЗВ’ЯЗУВАВ РУКИ СПЕЦПРИЗНАЧЕНЦЯМ.
ПІД ЧАС ВІЗИТУ РУСЛАНА ХОМЧАКА ТА ПРЕДСТАВНИКА ОП ДО КОМАНДИРІВ 35 ОБРМП БУЛО ОЗВУЧЕНО ПРО НОВУ ТОЧКУ РОЗВЕДЕННЯ ВІЙСЬК. Мова йшла про район відповідальності 35 ОБРМП.
 

жестянщик

ветеран форуму
надійна команда
Зеленский распорядился снять ролик чтоб снять ответственность с себя и командования за гибель бойца.
Ох меня и "запаяло", когда за "дорученням презиента", командир погибшего разведчика не сделавший ничего из того что можно было и Порхун - целый зам министра министерства ветеранов вместе с бойцом, тем самым, который испугался и убежал, поехали к отцу погибшего разведчика, чтобы записать видеоролик "РЕАЛЬНА історія героїчної загибелі сина". Я не имею морального права обсуждать то, как воевали все эти люди. Я не имею права обсуждать Порхуна как солдата. Наверное он хорошо воевал, если дали Героя Украины. Наверное командир погибшего тоже хороший офицер, если дослужился до командира . Я не имею права обсуждать поступок мальчишки в балаклаве, который поехал с комбатом и Порхуном к отцу погибшего. Я не был там. Я не был в такой ситуации. Возможно я тоже испугался бы и убежал. А возможно и нет. Но я не имею права давать оценку их действиям за рамками этого события, как людям военным. Но как просто люди они поступили подло. Как подлецы и негодяи. Поехать, зная правду, для того чтобы врать в глаза отцу, потерявшему сыну по дорученню Зеленского. Поехать для того, чтобы наврать в эру цифровых технологий, когда гибель разведчика была практически онлайн. Поехать записывать видосик для Зеленского, при этом обмануть отца потерявшего сына, зная, что не сегодня - завтра, он все равно узнает правду. Порхун, герой Украины, врущий на камеру о том, что "три раза выходила группа и пыталась его оттуда достать". Это подло. Это низко. Это не достойно офицера. Расскажите отцу правду, но скажите, что он погиб не зря. Просто скажите правду. Отдельно хотелось бы поблагодарить этих мужественных военных за то, что каждый разведчик, каждый боец теперь знает - его не будут вытаскивать и правду о его смерти не скажут. Запишут ролик срежиссированный пиарщиками 95 квартала, но не правду. К бойцу вообще нет вопросов - приказали, поехал и сказал то, что приказали. Но комбат и Порхун? Поехали врать за дорученням Зеленского для того, чтобы записать вот это? Как вас смогли заставить это сделать? Чем купили? Что вам пообещали? Может ваши семьи в заложники взяли? Кто вам теперь руку подаст? Мерзко. Очень.

Роман Доник

 

жестянщик

ветеран форуму
надійна команда
Российские кураторы дали новую установку главарям «ДНР» и «ЛНР».
Максим Праута, обнародовал данные Главного управления разведки МОУ о новой установке российских кураторов главарям ЛДНР – способствовать работе в ОРДЛО комиссии восьмой армии Южного военного округа ВС РФ, которая, пользуясь перемирием, проводит ротацию в прифронтовых районах. Комиссия контролирует ротацию российских офицеров на командирских должностях террористов, проверяет наличие и исправность военной техники, а также устраняет ранее выявленные недостатки.
Россия развернула на границе с Украиной две новые армии и армейский корпус...

На границах с Украиной и в оккупированных районах Донбасса Россия развернула армейскую группировку численностью почти 80 тысяч человек. Для давления на Украину и Запад Кремль использует предстоящие учения «Кавказ-2020», на которых будет отрабатываться сценария нападения на соседние страны. «Кремль рассматривает собственную армию как инструмент достижения внешнеполитических амбиций, поэтому приказ о вторжении в другое государство — для Москвы вопрос лишь времени и возможностей», - рассказывает глава Службы внешней разведки Валерий Кондратюк.
В упомянутую российскую группировку входят две армии и один армейский корпус. 20-я армия — уже практически сформирована. Она включает две дивизии общей численностью около 24 тыс. человек; 8-я армия — почти 45 тыс. человек с учетом 1-го и 2-го армейских корпусов на временно оккупированных территориях Донбасса. 22-й армейский корпус — объединение в составе береговых войск ВМФ РФ, насчитывает 9 тыс. военнослужащих. Эти подразделения обретут полную оперативную готовность уже в ближайшее время. Уровень вооружения новейшими средствами в стратегических ядерных силах РФ достиг 83%, в воздушно-космических силах — 75%, в воздушно-десантных войсках и военно-морских силах превысил 63%, а в сухопутных войсках — 50%. Уровень оснащенности современными средствами управления в войсках составляет 67%. «Москва создает длительные угрозы, в частности и развитием новой военной базы возле границ Украины для постоянной дислокации подразделений новообразованной 150-й мотострелковой дивизии ВС РФ», - констатирует глава СВР. На учениях «Кавказ-2020» будет отработан сценарий нападения на соседние страны. Общее количество войск, задействованных в сентябрьских маневрах, будет составлять по меньшей мере 120 тыс. военнослужащих, 3 тыс. боевых бронированных машин, около 300 самолетов, 250 вертолетов, 50 кораблей и до 5 подводных лодок. Возможным сценарием учений является также использование войск для решения вопроса водоснабжения временно оккупированного Крыма. До аннексии материковая Украина обеспечивала до 85% потребностей Крыма в пресной воде, поэтому потенциально ВС РФ могут под надуманным предлогом осуществить марш-бросок вглубь территории Херсонской области с целью установления контроля над дамбой Северо-Крымского канала. Аннексированный полуостров уже превращен Россией в сплошную военную базу с готовой инфраструктурой для хранения ядерного оружия. С 2016 г. активно восстанавливается советская инфраструктура хранения и эксплуатации ядерного оружия близ Феодосии (объект «Феодосия-13») и Балаклавы («Сопка»). Под военные цели ориентировано и развитие транспортной инфраструктуры полуострова, а также ее интеграция в единую транспортную систему РФ.

Источник: https://zn.ua/UKRAINE/rossija-razve...ainoj-dve-novye-armii-i-armejskij-korpus.html
 

жестянщик

ветеран форуму
надійна команда
Кремлю не потрібні перемовини щодо Донбасу: у Росії розповіли про головну мету Москви в Україні.
Росії не потрібен мир на території Донецької та Луганської областей. У Москві не зацікавлені в тому, щоб російсько-український конфлікт на Донбасі було припинено. Навпаки, головне завдання Кремля - збереження дестабілізації і хаотичних явищ на окупованих територіях. Росію влаштовує ситуація, що склалася, адже в разі перемир'я у ОРДЛО неодмінно буде піднято питання деокупації Криму. Про це заявив російський адвокат Микола Полозов. За його словами, Росія займається імітацією переговорного процесу. Кремль готовий домовлятися тільки на своїх умовах і не має наміру йти на поступки. Тому Москва нещира в своїй позиції ані з Заходом, ані з Україною. Крім того, Полозов вважає, що Росії не потрібен мир у Донецькій і Луганській областях, адже як тільки буде вирішено питання Донбасу, світове політичне співтовориство почне вирішувати проблему повернення анексованого Криму до складу України.
"Інтерес Кремля полягає в подальшому посиленні проблем і хаосу в Україні, в тому числі пов'язаними з діями окупаційних адміністрацій. Як тільки буде вирішено питання Донбасу, світ неминуче поставить ребром питання Криму. Поки існує Донбас - Крим знаходиться на другому місці, і Росію це влаштовує ", - додав адвокат. Наостанок він підкреслив, що росіяни формально можуть здійснювати дії у рамках процесу перемовин, проте насправді Москві ніякі перемовини не потрібні.

Джерело: https://glavred.info/ua/politics/uk...flikt-na-donbasi-ostanni-novini-10192007.html
 

жестянщик

ветеран форуму
надійна команда
Головною загрозою для України є РФ і її політичний режим, який не змириться з існуванням незалежної України і намагатиметься повернути її під свій контроль, заявив глава Служби зовнішньої розвідки (СЗР) Валерій Кондратюк.
"Стратегічні цілі політичного режиму Росії ... залишаються незмінними: повернення України в зону свого цілковитого впливу, ліквідація її національної ідентичності та незалежності, встановлення зовнішнього контролю над процесами, що відбуваються в нашій країні, припинення існування України як суверенної держави", – зазначає Кондратюк. Автор констатує, що "кремлівська влада ніколи не прийме існування незалежної, унітарної та орієнтованої на захід України, отже, продовжуватиме вести проти Української держави гібридну війну".
За даними розвідки, з наближенням місцевих виборів в Україні РФ знову повернеться до практики активного тиску і провокацій з метою не лише посіяти хаос і підірвати довіру населення до державних інститутів, а й сформувати на Заході думку про неспроможність України і токсичність співпраці з нею. Один з елементів цього плану – насадження ідеї федералізації України як нібито єдиної реальної можливості вирішення конфлікту мирним політичним шляхом, за яким послідує розпад України на дрібні утворення та поглинання їх російською стороною.
"Ключове в цій стратегії – проведення виборів в ОРДЛО. РФ наполягає на проведенні виборів на тимчасово окупованих територіях без відновлення контролю української сторони над відповідною ділянкою Україно-російського кордону і виведення всіх збройних підрозділів, підконтрольних Москві", – пише Кондратюк.
Розвідка також прогнозує, що, незважаючи на готовність України до процесу мирного врегулювання, в найближчій і середньостроковій перспективі вздовж лінії розмежування на Донбасі буде зберігатися висока ймовірність провокацій з боку російських найманців.
 

жестянщик

ветеран форуму
надійна команда
Раджу подивитися це відео прибічникам ЗЕленої влади...

Бійці ЗСУ розказали як насправді виглядає всеосяжний режим тиші на передовій.
Після відновлення, мінські домовленості запрацювали, як раніше. Іншими словами, учасники саміту, який пройшов 9 грудня 2019 в Парижі, домовилися не змінювати пункти в мінських домовленостях, а реанімувати старі. Як це вплинуло на ситуацію на Сході України? Гліб Бабіч ( Позивний Лентяй) проїхав увесь фронт, щоб побачити ситуацію на власні очі. Він спілкувався з бійцями, які зараз там знаходяться, щоб дізнатися, що відбувається.
гб.PNG

 

жестянщик

ветеран форуму
надійна команда
 

жестянщик

ветеран форуму
надійна команда

жестянщик

ветеран форуму
надійна команда
Ну ви хоч в то вірите шо приліпино на заборі? Я нє
Те,що приліплено на заборі на фото,є не от"ємною частиною того,що коїться зараз на окупованих територіях!Хто з форуму знає мене,то підтвердить,що це не балачки!Так що треба вірити...Тримаємось...
 

жестянщик

ветеран форуму
надійна команда
"Слуги народа" переночевали в землянках на Донбассе и признались, что им открылись глаза.

Депутаты от "Слуги народа", которые 21 октября отправились с поездкой на Донбасс, ночевали там в землянках и бункерах. В результате некоторые признались, мол, у них "открылись глаза" на происходящее там. Так, по словам "слуги", изначально им была поставлена задача, чтобы не было никаких привилегий и нардепы могли ощутить полноту тех атмосферы и реалий, с которыми сталкиваются военные на линии фронта. Помимо этого, он отметил, что также депутаты побывали на позициях украинской армии там, где это разрешено, ужинали вместе с бойцами.
"Общее впечатление: конечно, многим открылись глаза на то, как это происходит. Мы обсуждали в том числе и мирные инициативы. Разная реакция у военных и местных жителей", – признался нардеп.
 

жестянщик

ветеран форуму
надійна команда
Не вже в депутатів почали відкриватися очі?!?
028
Хоча, це може бути передвиборчій піар...
015
Це як на мене...
032


Поехавший на Донбасс "слуга народа" Камельчук: На некоторых участках выстрелы все еще звучат, иногда бывают обстрелы...

Народный депутат "Слуги народа" Юрий Камельчук поделился впечатлениями от приезда на Донбасс. По его словам, в зоне ООС иногда бывают обстрелы, несмотря на режим прекращения огня. По словам парламентария, настроение у воинов "в целом положительное", они находятся в спокойном состоянии и "радуются тому, что есть режим тишины". "Хотя можно сказать, что во многих местах выстрелов не слышно уже давно, но каждая точка, я не буду называть конкретику, от другой отличается. В некоторых, где линия разграничения узкая - 100-400 метров, там выстрелы все еще звучали и иногда раздаются, обстрелы бывают", - заявил Камельчук. В то же время нардеп добавил, что в некоторых местах выстрелы "не слышно уже очень давно, и некоторые из ребят вообще не знают, что такое обстрелы". "Второй вывод - все, кто здесь, прекрасно понимают, что это не выдуманная история, и прекрасно понимают, что оттуда не отдают приказ прекращать огонь. И это остается проблемой для Украины, которую надо решать в том числе дипломатическим путем", - добавил Камельчук.

Источник: https://censor.net/ru/news/3226289/...h_uchastkah_vystrely_vse_esche_zvuchat_inogda
 

жестянщик

ветеран форуму
надійна команда
Дайте їм усім тим "слугам", за "геройський " вчинок -учасника бойових дій !

Це є примітивний піар перед виборами !
Це сто відсотків...І нічого ми з цим не зробимо...Але це поки що...
032
 
  • Like
Reactions: kef
Зверху