"40м - все навиліт"

ATIS

Снайпер
Сьогодні добув зайця, дистанція район 40, +- пару метрів. Бив бокового, один постріл і кувирок через голову. Биті ліві передня і задні лапи, перебитий хребет в районі крижа,одна через лопатку, чотири дробини по ребрах, одна в голову, зайшла під оком. Всі прошили навиліт, дістав всіх з іншої сторони під шкурою. Одна лише пробила шкірку з іншої сторони.
Патрон 688, МВ 36, 1.87 × 36, пів контейнер Гуаланді, шріт двійка. І доречі, шріт середньої твердості. Щоб була БігКат, думаю вийшла б вся.
 

ТАР

Снайпер
Сьогодні добув зайця, дистанція район 40, +- пару метрів. Бив бокового, один постріл і кувирок через голову. Биті ліві передня і задні лапи, перебитий хребет в районі крижа,одна через лопатку, чотири дробини по ребрах, одна в голову, зайшла під оком. Всі прошили навиліт, дістав всіх з іншої сторони під шкурою. Одна лише пробила шкірку з іншої сторони.
Патрон 688, МВ 36, 1.87 × 36, пів контейнер Гуаланді, шріт двійка. І доречі, шріт середньої твердості. Щоб була БігКат, думаю вийшла б вся.
У меня дробь БігКат, не вышла, тоже под шкурой) патрон на АО 1,75грм./32грм., только капсуль 686. Прошлые годы 2кой , смело бил зайца и лисицу на глубине проникновения никогда не зацикливался, все ложилось на месте.
 

ATIS

Снайпер
У меня дробь БігКат, не вышла, тоже под шкурой) патрон на АО 1,75грм./32грм., только капсуль 686. Прошлые годы 2кой , смело бил зайца и лисицу на глубине проникновения никогда не зацикливался, все ложилось на месте.
Я також не зациклююсь, але всерівно при розборі дичини звертаю увагу.
Так само перестав зациклюватись на швидкості патрона. 395 - 400 саме моє. Знайомі заганяють до 410 - 420.
Доречі, спорядив десяток патронів на А6SP, і презентував товаришу. Швидкість в них не більше 390 м.с., а зазвичай взагалі біля 385 - 387м.с. Більше, поки що, не вдалося розігнати, щоб був гарний осип. А на цій швидкості просто ля - ля. Підсунув йому пробну партію патрончика, бо сам ще в них не увірував;):), а він ложить їм і зайців, і лисів. Каже що кращим не стріляв.
От правда не запитав чи шиють вони на виліт:).
 

markiv-bogdan

Мисливець
На зайчика використовую дріб в нижній ствол № 3 у верхній ствол №1,рідко беру № 0. Результатом задоволений. На закриття полювання патрон : Сільвер А 1,95гр, 33 гр дробу, контейнер Сільвер Одеса,капсуль 686,зірочка. Дистанція +,- 35м, з першого пострілу з нижньго ствола. Зайчик біг назустріч. На виліт пройшли тільки крізь вуха. Три тробини в тушці. Задня лапа перебита. Рушниця ІЖ 27М. Та,що не бачу сенсу у використанні більшого дробу.
 

Stanislav Fursa

Снайпер
І я відмічусь.
Був в минулі вихідні на полюванні, взяв зайчика на 20-25 м, першим пострілом стріляв #2 самокрут на С7, другим #1 ТАХО "Скиф".
И що я помітив, у зайця одне вухо чітко стоїть, не надломується, а друге вузо "падало" куди заманеться і надломане було над самою головою, перебитий хрящ (Це видно на першій фотці + біля ока дробинка).
IMG_20200105_111446_resize_70.jpg


Далі ж я придивляюсь, дивлюсь у нього біля ока під плівкою торчить дробина і я зрозумів, що ця дробина залетіла за вухо, перебила вушний хрящ і пройшла між шкірою і черепом аж до самого ока (під брову).
Як воно око не вибило, я не знаю. Дріб - двійка (Влада), ні каплі не здеформувалась + я (обережно) з чималим зусиллям витянув дробину і то прийшлось прикласти зусилля. Ось тут і думаю, чи це нормальна різкість для двійки на двадцяти метрах чи ні?
Бо є така думка, як би дріб ТАХО так попала, вона б так не пройшла глибоко, а розплющилась відразу від вушного хряща.
Що скажете?
IMG_20200105_111638_resize_95.jpg
 

ATIS

Снайпер
І я відмічусь.
Був в минулі вихідні на полюванні, взяв зайчика на 20-25 м, першим пострілом стріляв #2 самокрут на С7, другим #1 ТАХО "Скиф".
И що я помітив, у зайця одне вухо чітко стоїть, не надломується, а друге вузо "падало" куди заманеться і надломане було над самою головою, перебитий хрящ (Це видно на першій фотці + біля ока дробинка).
Переглянути вкладення 541227

Далі ж я придивляюсь, дивлюсь у нього біля ока під плівкою торчить дробина і я зрозумів, що ця дробина залетіла за вухо, перебила вушний хрящ і пройшла між шкірою і черепом аж до самого ока (під брову).
Як воно око не вибило, я не знаю. Дріб - двійка (Влада), ні каплі не здеформувалась + я (обережно) з чималим зусиллям витянув дробину і то прийшлось прикласти зусилля. Ось тут і думаю, чи це нормальна різкість для двійки на двадцяти метрах чи ні?
Бо є така думка, як би дріб ТАХО так попала, вона б так не пройшла глибоко, а розплющилась відразу від вушного хряща.
Що скажете?
Переглянути вкладення 541228
Можна рецепт патрона на С7? На 20 метрах мала б на виліт вийти.
 

Stanislav Fursa

Снайпер
Можна рецепт патрона на С7? На 20 метрах мала б на виліт вийти.
С7, СХ-2000 1.55/32, Рівненський обтюратор, набірна пробка і Рівненський конт.стаканчик + зірочка.
Справа в тому, що голову легше прострелити (хай Бог простить, вибачте) чим пробити вдоль голови відстань 4-5 см, да ще й вдоль шкіри (під шкірою).
Бо коли знімав шкіру, голова вся синя була і полоска см 2-3 на кістці була.
P.S. Заєць чуток діагонально угонний був.
 
Останнє редагування:

ATIS

Снайпер
С7, СХ-2000 1.55/32, Рівненський обтюратор, набірна пробка і Рівненський конт.стаканчик + зірочка.
Справа в тому, що голову легше прострелити (хай Бог простить, вибачте) чим пробити вдоль голови відстань 4-5 см, да ще й вдоль шкіри.
Бо коли знімав шкіру, голова вся синя була і полоска см 2-3 на кістці була.
Ви через хрон патрон ганяли? Думаю швидкість в ньому меньше 380м/с. Але і цього мало би вистачити. Можливо просто таке невдале попадання було, переферія.
С7 піднімайте до 1.6, має бути гут, тим паче на пробці. В мене патрони на всіх порохах з пробкою, дають меньшу швидкість ніж з контейером. Більш виразно видно коли ще шріт не в стакані.
 

Stanislav Fursa

Снайпер
Ви через хрон патрон ганяли?
Здавав набої знайомому, казав швидскість в межах ±390м/с (співпадає з рекомендацією з оф.сайта НС).
С7 піднімайте до 1.6, має бути гут, тим паче на пробці. В мене патрони на всіх порохах з пробкою, дають меньшу швидкість ніж з контейером. Більш виразно видно коли ще шріт не в стакані.
Добре, дякую! (В мене папкові на С7 1.6/32 споряджені).
До речі да, може і правда бути, що попала периферійна дробинка.
 

huntumy

Зброяр
Як воно око не вибило, я не знаю. Дріб - двійка (Влада), ні каплі не здеформувалась
Це періферійна дробина. Накрило краєм осипу. Головне трофей добутий.
Сам боєприпаси не беру у Влада, не поважаю людей які брешуть.
 

Stanislav Fursa

Снайпер
Це періферійна дробина. Накрило краєм осипу.
Може бути і більш всього, що це так і є, бо перший раз же зайця "стригонув" гарно, пуху чимало було + вуха решето було, а от другим пострілом, було чітке попадання.
Головне трофей добутий.
Це точно, 100%!
 

Arsenfresh

Мисливець
Скажу так: я не є великий зайчатник, цього року на відкриття добув свого третього в житті зайця, патрон: гільза б/в,686, крук 2.0/32гр. п/к Сільвер, дріб #3, зірка.Рушниця ТОЗ 34. Хочу сказати що попередні два також добувались дробом #3 в контейнері, правда ІЖом 12, і була одного разу дистанція точно більша за 35м. на чистому полі, всі рази зайці падали як підкошені.
 

Вкладення

Zabar Andrij

Мисливець
В любом видео отстрела, по "доске", видно что дробь имеет разную глубину проникновения ..... может разная "твердость" древесины, может "деформированная" дробина, ответить на этот вопрос, однозначно, нельзя. А может, дичь, накрыта не "центром", а "краем" осыпи ......., а центральные и периферийные дробины, при встрече с дичью, имеют одинаковую скорость?
Купите, на рынке ( или в селе ), кролика, естественно "битого", а лучше 3-4, и испытайте свои патроны, на "пробиваемость" ........., хоть на 20, хоть на 40 метров, хоть 3-кой, хоть "нолями" .......тем самым, либо - подтвердите, либо - опровергните, свой "вопрос".
А если, как вы пишите, у вас "рабочая" дистанция до 20 метров, то лучше 3-ки, для такой дистанции, трудно придумать ......, да и еще, "цилиндр" ........ можно стрелять закрытыми глазами, просто в ту сторону ........
Не продають кролів битих у шкурі. Хіба тільки спецзаказ
 

vasiliy_sk

Мисливець
І на полюванні головне не "прошивати" звіра наскрізь пострілом, а зупинити рух звіра, енергію кількістю влучених шротин.
Звіра постріл може "прошити" наскрізь, а далі звір піде в чагарники, хащі, що і призведе неминуче його, до загибелі.
.
Ну и у какого патрона энергии больше - у того что навылет прошил или же у того что не прошил? А если патрон дробовой прошил навылет то это и есть показатель отличного патрона , не надо путать с нарезным патроном где пулю делают экспансивной по той причине что она покрыта металлической оболочкой. Дробь она сама по себе экспансивна и мягкая уже, даже излишне мягкая в сравненнии в пулей из нарезного оружия. Так что для дробового патрона - если шьет то это показатель отличного патрона, значит и дробь приличной твердости и скорость превосходная.

Все залежить в першу чергу, від моделі рушниці, а в другу чергу від набою.
.
наоборот. В первую очередь от патрона зависит, так как любое ружье можно заставить отлично стрелять, + или -, но резкость боя и осыпт можно добиться подбором патрона, а вот если патрон собран плохо, то он не полетит ни с одного ружья вообще, вернее он полетит, но дичь уйдет подранком.
 
Останнє редагування:

ТАР

Снайпер
Когда-то в детстве мы стреляли потшипниками с рогатки) , было круто если подшипник сделает дырку в стекле окна))) и не очень круто если стекло разлетиться вдребезги. Но на самом деле ,больше урона наносит заряд который не прошивает ,а наносит удар. Если не брать во внимание нарезное оружие, скоростная пуля Полева своей большой энергией и высокой скоростью оставляет большое количество подарков и к примеру 28 гр. монолит не оставляет шансов зверю не то чтобы куда побежать, а даже встать на ноги.
 

ATIS

Снайпер
к примеру 28 гр. монолит не оставляет шансов зверю не то чтобы куда побежать, а даже встать на ноги.
Незнаю, вам видно везло, попадали гарно по місцю, моноліт зазвичай також шиє.
Полева як стопер звичайно що не дуже, але і від тих що шиють звір далеко не йде.
 

ТАР

Снайпер
Незнаю, вам видно везло, попадали гарно по місцю, моноліт зазвичай також шиє.
Полева як стопер звичайно що не дуже, але і від тих що шиють звір далеко не йде.
Можливо, але від Полева були підрінки після двох влучних пострілів шукали дві години , також було ,що взагалі не знайшли хоча крові було багато...
 

huntumy

Зброяр
В полюванні на копитного з гладким, переконався в тому, що головне влучність, швидкість і форма кулі. Експансивність далеко не головний фактор. Найбільший відсоток упав на місці у куль які мають плоску голову.
Олень та кабан солідної ваги падають від 28гр стальної кулі з початковою швидкістю 450 і більше. Дуже часто на виліт. Полева 1 теж часто на виліт і бігає все.
Після 308 калібру за лопатку козуля теж біжить до 50м. Після 28гр сталі з 12к падають як підкошені.
Дроб це далеко не куля але багато схожого
 

vasiliy_sk

Мисливець
монолит стальной имеет гораздо большую энергию чем полева и отдает всю ее дичи.но ето исключительно за счет формы пули и ее более высокой энергетики + калибр монолита больше чам калибр полевы , а это так же играет роль. Это НЕ применимо к дроби, так как дробь у нас все одинаковой формы и твердость должна быть достаточной для того чтобы разбить кость а не сплющиться об нее. Вот именно поэтому форма дроби и твердость можно взять за одинакувую величину . А значит чем больше енергии тем глубже пробитие или же вообще прошивание навылет, что вообще супер. Скажем так дробовой патрон который прошил дичь всегда отдаст ей больше энергии чем патрон у которого не хватило силы прошить. Ну это на пальцах.
 
Останнє редагування:

vasiliy_sk

Мисливець
Після 308 калібру за лопатку козуля теж біжить до 50м. Після 28гр сталі з 12к падають як підкошені.
Дроб це далеко не куля але багато схожого
попробуйте использовать а-макс пули или им подобные или же хаммерхеад и никто никуда уже бегать не будет. А 28 грамм стали со скоростью 500+ м.с имеют гораздо большую енергию чем полева , плюсом полевы всегда считалась точность но не останавливающее действие.
 
Зверху