Его Величество Мед

Тема у розділі 'Кухня', створена користувачем фандоринъ, 17 січ 2017.

Safari-Dnepr
  1. Mechanik

Mechanik Слідопит

Які замовили бджілки підставки для своїх матусь, я такі і зробив - королевські.

Вова!!! подобається це.
  2. Safari
  3. Ivan1989

Ivan1989 Мисливець

ще чекають погоди аби добрати акацію, на житомирщині саме пік цвітіння акації.

4. Mechanik

Mechanik Слідопит

Яка там акація...тут кожен день дощі йдуть. Холодні дні, температура повітря +12-15
    Рамки у вуликах вже повні, запечатані вже більшість але викачати мед, не можливо.
    Жалять так, що ховайся подалі, мало не покажеться. Тому, чекаєм - сонечка.
    Погода в травні підозріло сонячна, як би в червні - сніг не пішов.:oops:

Останнє редагування: 16 тра 2018
    veriovo4ka89@ подобається це.
  5. Кальян

Кальян Мисливець

Це наша така Західна Україна, товариш з яким полюю з Нової Каховки говорить, у них плюс 30 і дощику ноль, свої він вивіз ще неділі три назад в посадку, вже качає.

6. Mechanik

Mechanik Слідопит

Це й ДОБРЕ що така наша Західна Україна - дощовита.
    Без меду можна прожити, а без хлібу - пропадем. Тому, хай краще хліб буде на столі, а ложку меду ми знайдемо.

Кальян та krushinski00 подобається це.
  7. Кальян

Кальян Мисливець

Я з Вами цілком погоджуюсь, там на півдні України, агрономи кажуть, що нам би таку погоду як на заході, вони були б на коні, що не посій то зійде, та ще садівники та клубнічники дощові хмари розстрілюють, щоб врожай швидше поспів на продаж.

8. Mechanik

Mechanik Слідопит

9. Вова!!!

Вова!!! Мисливець

Слов нет ... Очень грустно ...:(
    Пострадавшим терпения .Ребята держитесь .

Министерству сельского хозяйства огромный привет ...:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
    ТВАРИ ...:mad::mad::mad:

Кальян подобається це.
  10. Кальян

Кальян Мисливець

Шкода, бджіл, праці, власників, а хто за це все понесе відповідальність?,
    думаю, що ніхто,
    і так за все у всій Державі,
    травимо не тільки бджіл, але самі себе, дітей, майбутнє
    і це страшно.

mvrostov подобається це.
  11. veriovo4ka89@

veriovo4ka89@ Мисливець

Шкода то шкода та нічого не зробиш, хіба руками розвести!

12. CK-09

CK-09 Мисливець

Руками разводить-делу не поможет.Украина занимала не последнее место в мире по производству меда.Угостил медом грека,попросил 25кг..10евро/кг.Типа не тогруясь.

mvrostov та Mechanik подобається це.
  13. Tungus

Tungus Мисливець

Володя, да там фермера Боги (как и везде), они и погодой рулят!!! А шо там у холопов их мало волнует. Забрать землю и пусть дома на огороде буряки сапкой пропалывают, "господарі":mad: Бабло портит человека - аксиома!

mvrostov подобається це.
  14. Вова!!!

Вова!!! Мисливець

Не всё так просто ... Ох не всё .
    У меня пасека стоит на территории большого хозяйства , несколько лет назад говорили о этом с пдедом . О том что сеять , что вносить , чем удобрять , травить им чётко указывают министерсво .Так что что им "дают" по чёткой рекомендации ,то они и сеют и заправляют ... Они далеко не свободны в выборе тех же пестицидов , гербицидов ...
    Вот вам и отмена крепостного права ещё в 1861-м. ,оно просто видоизменилось ... :(:mad::mad::mad::mad::mad::mad: Куда холопа пошлют , туда он ходить и будет...:(

15. Mechanik

Mechanik Слідопит

Про порядок реєстрації та розміщення пасіки

ПАМ’ЯТКА
    про порядок реєстрації та розміщення пасіки і проведення заходів щодо
    зменшення випадків отруєння бджіл під час проведення обробітків сільгоспугідь пестицидами

Необхідні заходи:

пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи, яка займається бджільництвом, у сільській (селищній) раді один раз на рік заснування пасіки;

у випадку кочівлі - у сільській раді, на територію якої прибули на кочівлю;

реєстрація пасіки проводиться на підставі заяви фізичної чи юридичної особи, незалежно від форм власності. У заяві про реєстрацію пасіки зазначаються назва та адреса заявника, кількість бджолосімей;

під час реєстрації пасіки проводиться її обстеження районним органом державної ветеринарної медицини. Дані обстежень заносяться в журнал обліку пасік у районному управлінні державної ветеринарної медицини;

районне управління державної ветеринарної медицини повинне видати в 30-ти денний термін заявнику ветеринарно-санітарний паспорт пасіки, що засвідчує факт її реєстрації та ветеринарно-санітарний стан;

при зміні назви чи адреси пасіки, її власник повинен проінформувати про це районне управління державної ветеринарної медицини протягом 10 днів;

отримати ветеринарне свідоцтво за формою №1 на перевезення бджолосімей на медозбір та запилення сільськогосподарських культур за межі області;

при отриманні повідомлення від організації про проведення обробітку сільськогосподарських культур пасічник повинен вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженням при застосуванні пестицидів та попередити свої колег через системи моніторингу "GRAND EXPERT" (веб.сайт: www.grand.expert);

за три дні до проведення обробітку засобами захисту рослин, керівник сільськогосподарського підприємства сповіщає пасічників (населення) цієї місцевості (радіо, преса, подвірні обходи, сільські ради) про місце, терміни і час проведення обробітку, встановлює спеціальні попереджувальні знаки безпеки з указаною датою обробітку с/г угідь;

в разі не дотримання вимог керівник сільськогосподарського підприємства несе кримінальну відповідальність;

при розміщенні пасіки на присадибній ділянці (подвір'ї) огорожа повинна бути заввишки не менше 2,5 м. для підвищення льоту бджіл.

У випадку отруєння бджіл необхідно провести такі дії:

скорочувати гнізда сімей, що втратили багато льотних бджіл, відповідно до їхньої сили, виймають в першу чергу медові й пергові рамки, особливо зі свіжопринесеним нектаром і пилком, а також рамки з відкритим розплодом, не обсиджені бджолами;

забезпечувати сім’ї бджіл водою, наливаючи її в стільники, годівниці, пергою, підгодовують цукровим сиропом, по мірі виходу молодих бджіл ці сім’ї підсилюють;

звернутися до голови сільської (селищної) ради з офіційною заявою про створення комісії для засвідчення факту загибелі бджіл та здійснення відбору проб в склад якої входять:

представник сільгосппідприємства, що проводило обробіток;

представник ветеринарної медицини;

представник фіто санітарної інспекції;

спеціаліст санітарно-епідеміологічної станції;

представник сільської ради;

господар пасіки;

декілька свідків для засвідчення факту отруєння бджіл;

зібрати протягом 24 годин зразки загинувши бджіл , шматочки свіжого пилку та меду і направити на проведення аналізу.

відібрати зразки бджіл, які загинули шматочок щільника (15x15) з свіжо принесеним нектаром та квітковим пилком. У кожний відібраний зразок вкладають листок з надписом часу та дати відбору, засвідчені підписами членів комісії. Також відбираються зразки рослини , яку обробляли, зразки відбирають по діагоналі через поле і не менше 10 пакетів, також вкладаючи надпис з часом та датою відбору, засвідчені підписами членів комісії;

скласти акти проведеної роботи , які отримують всі члени комісії (окрім свідків);

направити зразки відібраних проб бджіл, які загинули, меду, перги разом з складеним актом в лабораторії ветеринарної медицини, які мають ліцензії на проведення досліджень;

зразки проб відібраних рослин з поля, де проводився обробіток разом з актом направляють в міжобласні контрольно-токсикологічні лабораторії за місцем проживання;

в разі необхідності зібрані документи направляють до суду.

Порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.

Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації

http://domanivska-gromada.gov.ua/news/1523598539/

mvrostov, veriovo4ka89@ та Вова!!! подобається це.
  16. КДН

КДН Мисливець

В цьому році з медом проблема! Товариш навіть не брав нічого( Це перший такий період за останні 5 років.

17. Вова!!!

Вова!!! Мисливець

В прошлом сезоне первый и последний 9 августа увидели ...:( Тяжелейший год был .:( В этом трошкы веселей , но на первый посмотрим в начале июля , перед подсолнухом ...

18. Mechanik

Mechanik Слідопит

На Кіровоградщині у селі Красному Долинського району раптово помер бджоляр, який не витримав факту масової загибелі комах.
    Про це повідомив товариш померлого, голова ГО «Травневий мед» Олександр Карауш.

«Отруєння бджіл було з двадцятого по двадцять третє травня,
    – розповів Карауш. – Тобто, з двадцятого травня почали бризкати поля отрутою невідомого походження. Китайською, скоріше всього. За всі мої тридцять три роки, що я займаюся бджолами, такої масової загибелі бджіл не було ніде. І після цього почали масово гинути бджоли. Просто відрами ми вигрібали їх з вуликів. А це мій сусід навпроти – його Петром Васильовичем звали. Він приходив одразу до мене, питав як в мене справи. Я ж кажу, що в мене те саме. Він за серце тримається, каже: “Я не можу на це дивитися”. Дуже сильно переживав, плакав. Так було два тижні підряд – бджоли сипались і сипались. Ті, які встигли повернутися до вулика, – вони принесли пилок, і молоді бджоли це їли. І знову бджоли сипалися, сипалися… І от останнього разу Петро Васильович прийшов за два дні до його смерті, я з ним розмовляв. Знову він тримався за серце, плакав, казав, що не може це пережити… Так поговорили ми, я його намагався відволікти, так і розійшлися.

Потім я поїхав з пасіки до Кривого Рогу. І наступного дня мені бджоляр дзвонить і каже: “Сан Санич, помер твій сусід”. Почали шукати телефони родичів, бо він на пасіці був один, і не могли зв’язатися ні з ким. Потім знайшли його сина, і він приїхав».

Олександр Карауш зазначив, що ні в Кривому Розі, ні в Дніпрі ніхто не захотів приймати бджіл та ріпак на аналіз з невідомих причин. Це зробила лабораторія в Києві. Проте з 20 травня до сьогодні результатів ще немає. Скоріше за все, припускає Карауш, їх і не буде, тому що вони повинні робитися протягом десяти днів. На його думку, з результатами аналізів затягують цілеспрямовано.

«Період розпаду пройшов – отрута розщепилася – всі хімікати мають період розпаду. І тоді нам видадуть результат, що все нормально, – зазначив Карауш. – Я хочу сказати, що це по всій Україні – я не можу назвати такої області, де б не загинули бджоли. Вже тут, у своєму колі, нам один фермер сказав, що завіз цієї отрути був централізований. Тобто, хтось це лобіює. Що саме завезли – не ясно, лише зрозуміло, що препарат не сертифікований. Якби він підлягав сертифікації в Україні – його б не допустили до обробки полів.

Це не лише бджоли – це вся екологія вимирає! У нас є водоохоронна зона, звідки до Кривого Рогу качається вода. Там – п’ять насосних станцій. І довкола цієї води теж поля – буквально двадцять метрів від води. Труять їх тим самим препаратом. Бджоли падають.

Наш криворізький еколог сказав: “Чекайте дощу”. Зараз проходить дощ, змиває цю всю отруту. Через землю, через ґрунтові води і через насосні станції, які практично воду не фільтрують, там три-п’ять компонентів для очищення і все. І це, говорить еколог, міна уповільненої дії.

Цю воду п’ють люди. Діти й так у нас уже хворіють і вмирають на уроках фізкультури, а далі буде гірше. Ніхто це не контролює. Поки цією справою не займеться СБУ – навіть не з приводу бджіл, – а з приводу отруєння народу України. Це правда. Бджоли – це більше стосується саме бджолярів, а на рівні країни це, що називається, геноцид. Не треба нам німців, нікого – своїми руками труять людей. Стовідсотково».

http://cbn.com.ua/2018/06/19/na-kir...er-susid-vvazhaye-truyinnya-poliv-genotsydom/

https://www.ugorod.kr.ua/news/2018-06-14-64944.html

mvrostov подобається це.
  19. Monya

Monya ветеран форуму надійна команда

Парни подскажите пожалуйста рецепт правильного приготовления смеси,основным ингредиентом которой является пыльца.Я имею в виду пыльцу мешают с медом,орехами,лимоном и так далее.Какие все составляющие и их пропорции???

20. Аникей

Аникей Мисливець

У мене товариш фермер і відсотків 60 площі полів його. Коли сіє ріпак ,соняшник то завжди запитує чи можна обробляти певним пестицидом поле і вибирає ту пору при якій бджоли менше літають. Ну і само собою я даю йому медку. Тобто якщо якусь хрінь внесе то і буде її також сам їсти.

Вік71 подобається це.
  21. Mykola STARyy

Mykola STARyy Снайпер

Знаю "пасту Амосова", але там основний компонент мед.
    Вживаю регулярно.

Monya подобається це.

Поділитися цією сторінкою

Графф