МЦ 21 12, переваги і недоліки.

Mykola STARyy

Снайпер
Тема відкрита для обговорення нюансів користування рушницею МЦ21 12, боротьби з її конструктивними недоліками і дефектами виробництва.
Обіцяю що закривати її зможе хіба модератор. При найменшій спробі з'ясовувати особисті стосунки буду "кляузничати" адміністрації.
 

Mykola STARyy

Снайпер
Останнім часом виникла проблема: Після пострілу нормально перезаряджає навіть 28г, патрон подається з магазину, але курок не зводиться ( а може робиться плавний спуск). Якщо пересмикнути затвор рукою, все нормально. Рушниця 79рв, деталі затвора і УСМ гартовані - звиклий надфіль не бере, тільки алмазний.
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Останнім часом виникла проблема: Після пострілу нормально перезаряджає навіть 28г, патрон подається з магазину, але курок не зводиться ( а може робиться плавний спуск). Якщо пересмикнути затвор рукою, все нормально. Рушниця 79рв, деталі затвора і УСМ гартовані - звиклий надфіль не бере, тільки алмазний.
Так ви самі відповіли на свое запитання :) Відповідь - 28 грам. Недовзвод - затвор не доходить до того місця, коли курок в УСМ входить в зачеплення. Хоча екстракція стріляної гільзи і досилання слідуючого патрону відбувається. Аналогічна ситуація бувала і в мне і не раз на малопотужних патронах 24-28 гр.
 
Останнє редагування:

Mykola STARyy

Снайпер
Але та сама історія з'явилася і в 34-35г.
Хочу попробувати поміняти змазку. Пошукав по властивостях. Візьму для вело лацюгів. До неї не липне пилюка а плівка гарно тримає нагрузку. І до вологи стійка.
Заодно і в ровері ланцюг помащу.:)
 

Mykola STARyy

Снайпер
Дивлюся і УСМ і затвор і стебло ствола. Заглядаю як сорока в кістку:D, ніякого ґанджу не бачу:(.
Курю "МЦ 2112 глазами владельца" на Попгані. Дійшов до 35 сторінки із 560o_O. Раніше читав уривками, зараз вирішив методично від початку до кінця.
 

Mykola STARyy

Снайпер
На торці колодки наклепу нема, тільки ледве замітний слід. Значить ствол доходить до крайньої точки.
IMG_20181014_152923.jpg
Фото не дуже, але в кращій якості форум свариться що завеликий розмір.
 

Trigal

Снайпер
Проверьте, не разъехались ли "рожки" оси на которую на фото одета пружинка
Они должны быть параллельны.


ну и еще...
По какой то из причин, как частая стрельба усиленными патронами с неправильно установленным буфером отката, плохое качество металла УСМ и усадка его в районе отверстий под оси, а так же усадка переднего выступа фиксирующего УСМ в коробке, "рваные" поверхности пазов в коробке под затвор (которые со временем загладились и увеличились в размере, тоже касается и составных частей затвора) и т.д., привело к увеличению зазора между курком и низом затвора и соответственно будет происходить недовзвод и не постановка курка на перехватыватель.
Для начала, проверьте, имеются ли чуствительные вертикальные люфты затвора и корпуса УСМ в коробке. Подергайте их хорошенько.
PS.Снимите УСМ, нажмите СК, в таком положении, не отпуская СК, взведите курок рукой. Потом отпустите СК. Должно быть видно, где не удерживается курок.
 
Останнє редагування:

vkkovalov

Мисливець
Ранее так же владел МЦ21-12 работало все отлично но при чистке УСМ однажды пружинку с рожками как на фото сверху поставил наоборот (та часть что внизу оказалась сверху и соответственно верхняя снизу) - перестало досылать патроны в чем прикол не знаю на вид данная деталь (обе ее стороны с вилочкой) симметричны и одинаковы.Поменл все обратно и все заработало.
 

Mykola STARyy

Снайпер
Дядя Коля, спробуйте промити УСМ и продуть сжатим воздухом.
Пробував, не помогло.
Проверьте, не разъехались ли "рожки" оси на которую на фото одета пружинка
Они должны быть параллельны
Паралельні.
Рваних поверхонь пазів немає. На запобіжник стає надійно, деталі УСМ і затвора гартовані, надфіль не бере. Осі також. Видимих слідів зносу не видно.
 
Останнє редагування:

Mykola STARyy

Снайпер

Mykola STARyy

Снайпер
Ранее так же владел МЦ21-12 работало все отлично но при чистке УСМ однажды пружинку с рожками как на фото сверху поставил наоборот (та часть что внизу оказалась сверху и соответственно верхняя снизу) - перестало досылать патроны в чем прикол не знаю на вид данная деталь (обе ее стороны с вилочкой) симметричны и одинаковы.Поменл все обратно и все заработало.
Як вам вдалося?
IMG_20181014_215017.jpg
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда


Дядя Коля, а з оцим овальним отвором все добре?
 

Mykola STARyy

Снайпер


Дядя Коля, а з оцим овальним отвором все добре?
Все чудово. Знайшов причину. Вона якраз тут:
Утримує і перехоплювач і передній зуб.
Коли стріляю, механізм спрацьовує скоріше ніж я відпускаю гачок. Задній виступ фіксує курок зведеним, а спусковий гачок в натиснутому стані і не відпускає його навіть коли я знімаю палець з гачка. А має бути так: після пострілу палець на гачку, задній виступ тримає курок, щоб не било "чергами", а коли палець знятий, курок перескакує на передній виступ.
Повністю розібрав УСМ, а там пилюки повно, причому в таких місцях що ніяким компресором не видуєш, вичистив, змастив. На дивані все запрацювало. В середу поїду пробувати.
Єдине пояснення звідки набралося пилюки- з чохла. Він старий як бойків світ.
 
Пару раз тоже такая проблема была. Перебрал перечистил УСМ и вроде все ок. Снова не было не взвода. Но я не стреляю малыми навесками. 30,32,34,36.
 

Mykola STARyy

Снайпер
Думаєте вистачило терпіння до середи?
Для повноти картини ще і бойок був міняний на самопал із "ржавійки", клинив гад немилосердно!
 
Зверху