На що орієнтуватися, дешева машинка під 7,62х54мм чи 7,62х63мм, не автомат?

F021

Новачок
Доброго часу доби!

На що дешеве можна орієнтуватися, при виборі під калібри 7,62х54мм чи 7,62х63мм, для одиничних пострілів. Орієнтовний бюджет приблизно 10 – 15 тисяч гривень :( . Основна мета: самозахист (ну просто стрельнути раз у 3 місяці, десь у тирі, та покласти у сейф). У планах, мисливська ліцензія. Спасибі за поради.
 

tyrist 1945

Тигр
Я теж так думаю, Мосіна-Нагана Карабін за такі кошти, це єдиний варіант, але все ж хотів перевірити, можливо хтось, ще-щось порадить.
більше нема варіантів...а мосіна це досить хороша річ для тиру і для полювання.
 

Dmitrriy

Мисливець
7.62"54 как средство самообороны??? Это что-то новое)))
 

bill

Мисливець
Доброго часу доби!

На що дешеве можна орієнтуватися, при виборі під калібри 7,62х54мм чи 7,62х63мм, для одиничних пострілів. Орієнтовний бюджет приблизно 10 – 15 тисяч гривень :( . Основна мета: самозахист (ну просто стрельнути раз у 3 місяці, десь у тирі, та покласти у сейф). У планах, мисливська ліцензія. Спасибі за поради.
Лучше пересмотрите свой выбор между калибрами.
Самозащита с такими винтовками сомнительна, нарезное оружие за 10-15 тис. ................ Нормальное только в 22 калибре. За эти деньги Винтовка Мосина , хорошее оружие для охоты и все. Опять таки может потребовать доработок , а это затраты.
 

F021

Новачок
Ну 7,62 на 54мм робили для піхоти, правильно? А не для полювання. Я про самооборону не спец, але гадаю там плювати із чим, якщо не пощастить (серйозно візьмуться), то і танк не допоможе.
Про 5,45мм, я не знаю, але для ліцензії мисливця це дуже заманливо... бо із 5,45мм можна на Зайця, із 7,62 на 54 мм, то тільки на Лисицю/Вовка і у присутності єгера..., наскільки я розумію. Та ще той тупий екзамен :(, загалом мисливцем я стану не скоро...
 

Dmitrriy

Мисливець
Если вам просто пострелять бюджетно на 100метров +-, то возьмите мелкашку. Если самооборона и изредка охота на дичь, то возьмите дробовик как оптимальный вариант для этих целей.
Во всяком случая для самообороны жилища, лучше чем дробовик ещё не придумали. Да и на охоте он универсален в нашей стране.
 

F021

Новачок
Та мені уже на іншому форумі говорили що для самооборони краще 12 калібр (не знаю скільки там міліметрів), але я хочу нарізне. І чесно, я не бачу майже ніякої різниці при обороні оселі між одиночн. берданкою 7,62мм і кармультуком на 12 калібр. Той хто охороняє помешкання, просто займе позицію і все. Для тих хто штурмує, то звичайно короткоствол.
А загалом, якщо атакуючі будуть звичайні бандити, то навіть стріляти не потрібно, тим більше на ураження (ну у крайньому випадку, поранити), просто сказати що озброєний і на 102 подзвонити. Хоча у сусідньому селі, нещодавно, бандити напали на будинок і убили одного із власників :(, іншого сильно поранили. Для таких випадків, я просто куплю балончик газовий + бейсбольна битка, він дешевший і мороки із дозволом немає. До того ж, незважаючи на те що моє подвір’я декілька разів грабували, один раз металобрухт, інший – домашню птицю, трішки раніше спробували корову вкрасти, яка тоді була, але вона вирвалася і утекла від крадіїв, але ще ніхто не спробував полізти у хату. Живемо ми, ну як сказати, не багато :(, тому красти абсолютно нічого, і берданка за 10 тисяч буде найціннішою матеріальною річчю у помешканні :).
Але! На жаль є різні типи нападників, і є різні цілі у них, і звичайно різна мотивація і підготовка.

Подивився трішки за МНК у інтернеті, прикольно, тільки важке для мене, та і віддача там мабуть капець. І ще тупизна що набої зверху вставляються, а не нормально – із-низу. А загалом, механіка машинки мені подобається, набагато простіше ніж у ш. г. Калашнікова.



Мосина / "Мосинка" / "Трехленейка"
 

Dmitrriy

Мисливець
Разницу вы увидите при промахе, потому как выцеливать в критической ситуации надо будет лучше. Останавливающая сила у 12го выше. Шанс пристрелить соседа, при промахе из 7.62 значительно выше. И ещё много нюансов. Но раз вам хочется нарезное, то вперёд)
 

F021

Новачок
Разницу вы увидите при промахе, потому как выцеливать в критической ситуации надо будет лучше. Останавливающая сила у 12го выше. Шанс пристрелить соседа, при промахе из 7.62 значительно выше. И ещё много нюансов. Но раз вам хочется нарезное, то вперёд)
Моя інтуїція мені підказує що для мене не буде різниці у влучності між гладкостволом і нарізним, не дай бог що... Вірогідність дістати сусіда у обох випадках, майже нульова. Зупиняюча сила дробаданом вище тільки у певних ситуаціях, а зупиняюча сила того ж 7,62 на 54 мм перевірена, переперевірина і вивірена майже у незліченній кількості таких ситуацій, протягом більше ста років, це про щось говорить...
Можливо у мене просто якась патологічна недовіра картечі, я не знаю. Хоча із дробаданом можна відразу, після здобуття ліцензії мисливця, на полювання ходити..., та ні, ну його на, той дробадан. Я оце думаю, а може 5,45мм узяти?

П.С. У рабів також є повно зброї, ще більше ніж у "вільних", у рабів безглуздих марень й утопій, 20-те століття тому беззаперечних доказ. Зброя у сучасному світі, це не ознака свободи, взяти той-же Ісламську Державу, там майже усі озброєні, і майже всі є рабами безглуздих марень.
 

KFoR

Зброяр
Якщо основна мета самозахист, то візьміть помпу з двома стволами. По бютжету це реально. І буде вам самооборона і можливе полювання і на птицю і на звіра. І не знаю як в Вас, а в нас нарізне при загонних недолюблюють.
 

F021

Новачок
Моя інтуїція, мене ще ні-разочку не підводила, принаймні, я такого не пам’ятаю, на жаль. Які загонні полювання... Там ціна одного кабана 3 000 тисячі, чи шось таке... Я думав, на лисицю чи вовка, просто ходове із казанком, пожарити сала там, ну це у планах.
 

KFoR

Зброяр
Моя інтуїція, мене ще ні-разочку не підводила, принаймні, я такого не пам’ятаю, на жаль. Які загонні полювання... Там ціна одного кабана 3 000 тисячі, чи шось таке... Я думав, на лисицю чи вовка, просто ходове із казанком, пожарити сала там, ну це у планах.
А з 7.62 яку ліцензію будете брати для законного перебування в угіддях?
 

F021

Новачок
Ха-ха-ха :/ .
Ну так 7,62х54 мм, у присутності єгера на лисицю можна, чи я не правий?
 
Зверху