Полювання на лисицю

Andrey 777

Слідопит
Один з основних факторів, що років 7 тому суттєво скоротив чисельність рудих на Хмельниччині- браконьєрські полювання під час нічної оранки. Лис не остерігається зовсім і біжить майже відразу за плугом в очікуванні мишей. А сучасні трактори освітлені неначе той Мангеттен, тому деякі "стрільці" за ніч "добували" по 20-40 лисів. Але коли вони приперли ту рухлядь на базар їх чекав величезний облом- за "некондицію" платили копійки. Додайте до цього ще "правильний" відстріл, а ще плюс хвороби-то й маємо значне скорочення поголів'я. А ще лисиця-надзвичайно пластичний вид-пристосувалася до життя в селах, або ж днює у величезних масивах очерету, де й з гончаками важкувато її добути. Тому у переважної більшості мисливців склалося хибне враження, що лиса взагалі не стало. Це помилка, зверніть хоча б увагу на кількість слідів після того, як випав сніг...
не сказав би що лиса мало на Хмильниччині .за сезон наш колектив вполював 42 лиса.і його не поменшало.як крали кури по селах так і крадуть.
 

S.V.R.

ветеран форуму
надійна команда
Вчора закрили сезон полювання. Ранкові опади, в вигляді мілкого дощу, не зіпсували загальний настрій від полювання.
Чотириногі помічники, допомогли взяти єнота без пострілу.
P1020558.JPG P1020559.JPG P1020561.JPG P1020563.JPG
Добутими лисицями,виявилися самки, ради інтересу подивилися на кількість ембріонів, їх виявилося 6 і 7.
 
Останнє редагування:

vanhant

ветеран форуму
надійна команда
лиса в очереті не було.
Зараз лис не в очереті а в посадках і лісо смугах
Хорошее закрытие сезона,
На скільки мені відомо то на лиса і вовка полювання до 15 березня :(:(:( але може щось змінилося
 

S.V.R.

ветеран форуму
надійна команда
Зараз лис не в очереті
На скільки мені відомо то на лиса і вовка полювання до 15 березня :(:(:( але може щось змінилося
В областях , терміни полювання на лиса різні ?
Як по мені , то межа 28-29.02.,
подальший відстріл - єгерська служба.
 

Ігор Вас

Мисливець
В нас відстріл лиса закрили 28 лютого.
Як на мене,то всякого звіра, вже пора залишити в спокої.
Усе в природі має право на відтворення.
п.с На мою думку,потрібно більше уваги приділяти знищенню ворон.
дуже багато лиса розвелося, але найбільшим шкідником була, є і буде людина.
 

crime830

Мисливець
Зараз лис не в очереті а в посадках і лісо смугах

На скільки мені відомо то на лиса і вовка полювання до 15 березня :(:(:( але може щось змінилося
Малось на увазі, що коли добули 3-х єнотів 20-21.02.2016 року, то лиса в очереті не було, а от вже 27-28.02.2016 року лис в очереті був.
Закриття полювання на лисицю, єнота на Сумщині 28.02.2016 року.
 

vanhant

ветеран форуму
надійна команда
Малось на увазі, що коли добули 3-х єнотів 20-21.02.2016 року, то лиса в очереті не було, а от вже 27-28.02.2016 року лис в очереті був.
Ви мене напевно не так зрозуміли , я пораду давав , бо в субботу звонив своїм друзям і по їхніх словах в очеретах лиса не було то ми в неділю взяли лісо смуги і лис там був
 

crime830

Мисливець
Ви мене напевно не так зрозуміли , я пораду давав , бо в субботу звонив своїм друзям і по їхніх словах в очеретах лиса не було то ми в неділю взяли лісо смуги і лис там був
Дякую за пораду, врахую на наступний рік
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Усе в природі має право на відтворення.
Еще зимой заприметил выводковую нору лисицы...

1.jpg

И решил ее навестить....

Так она выглядела позавчера ( в три отнорка)...

4.jpg


Рацион выводка лисиц, судя по останкам, состоял из многих видов животных-как пернатых, так, даже, и наземных хищников ( кошка?)...

7.jpg
8.jpg
9.jpg


В противоположной стороне от столовой размещался "спортгородок" - игровая площадка молодых лисят, с примятой до земли травой...
10.jpg


...и места их отдыха в теньке (лежки) от полуденного зноя.

11.jpg


Ну и пара зарисовок с натуры:

Изображение 128.jpg
Изображение 023.jpg
Изображение 036.jpg
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Печалька - недалеко от вышеуказанной норы лисица напала на корову, пасущуюся в стаде, и конкретно покусала ей морду - раны, по свидетельству очевидцев, были приличные... Корову сожгли на скотомогильнике. А накануне мой товарищ обнаружил в тех местах труп лисицы. Вывод напрашивается однозначный - бешенство, как это ни прискорбно звучит.
Собак, перед предстоящей охоты, естественно, привили, т.к. плотность лисицы достаточно высока - в последнее время совсем обнаглели: бегают прямо по огородам, а норы, по весне/июню располагались очень близко друг от друга - в радиусе 2 км- три выводковые норы.

Изображение 004.jpg
Изображение 002.jpg
 

Вкладення

север

ветеран форуму
надійна команда
Итак, снова о лисице - сезон не за горами.
При охоте по вяхирю был немало удивлен, буквально наткнувшись, в прошлые выходные, на поле подсолнуха на огромную, чищенную и жилую(!!!) нору лисицы. Даже мысль поначалу мелькнула - уж не борсучья ли ?
Судя по всем признакам - выводковую: уже четвертую, на участке в 4 квадратных километра (!).
Чуть позже подняли и двух косуль, оставивших свои следы возле норы: красные, как огонь! Косуля с косуленком - пошли прямо на комбайны, убирающих подсолнух - никакого страха перед техникой.

33.JPG
333.JPG
3333.JPG
33333.JPG
333333.JPG
3333333.JPG
33333333.JPG
3333333333.JPG
 
Зверху