Герои этой войны

AIRBORNE

Мисливець
Герою Слава! Гранатометнику, солдату Вадиму Антошко, родом з Харкова – 53 роки.
У 2014 бачив спробу сепаратистів захопити Харків. Двоє синів у мене. Одному 18 а меншому – 11 років. Не хотілося б, щоб вони бачили усе жахіття, що приносить з собою «руський мір»

 

AIRBORNE

Мисливець
Межевікін Євген, Позивний «Адам». Танкіст, підполковник, заступник командира 1-ї окремої танкової бригади.
За час війни пройшов шлях від командира роти до заступника комбрига. Екіпаж «Адама» тримав оборону у Пісках, Авдіївці, Спартаку та в периметрі Донецького аеропорту. Перебуваючи в районі ДАПу, батальйон Євгена Межевікіна успішно застосував тактику мобільних танкових груп, яка дозволила відвести техніку з-під удару та ефективніше використовувати оборону на найбільш небезпечних напрямках. Євген пригадує день, коли на злітній смузі заглухла «беха», перетворившись на легку здобич для противника:
«Проламавши паркан, ми вискочили на «злітку». Під’їжджаємо, а в середині машини — нікого. Ну, думаю, не встигли. Та за кілька секунд підбігає до мене командир БМП. Як виявилося, екіпаж зайняв оборону неподалік. У цей час противник відкрив по нас вогонь із мінометів та кулеметів. Тож, не гаючи ні хвилини, швидко взяли «беху» на буксир та під обстрілом вийшли в безпечне місце. Тоді ніхто не постраждав».
В жовтні 2014 в районі с. Опитне з метою евакуації техніки та особового складу підрозділу однієї з аеромобільних бригад ВДВ, екіпаж Євгена Межевікіна здійснив прорив смуги оборони противника, забезпечив евакуацію особового складу та двох БТРів.
«На одній позиції я зі своїм екіпажем ніколи не засиджувався. Завжди виїжджали туди, де терористи починали наступати або обстрілювати наші позиції, найчастіше — в Піски, Зеніт, Авдіївку, — розповідає Євген. — Ніхто із мого екіпажу жодного разу не відмовився вирушити в «найгарячіші точки». Хлопці мені довіряли, а я їм».
Удостоєний звання Героя України з врученням ордена «Золота зірка», а також ордена Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ступенів.
 

AIRBORNE

Мисливець
Капітан Збройних Сил України Інна Заворотько: "Коли жінка вступає до лав ЗСУ, вона повинна розуміти, що тепер вона має ті ж самі обов'язки, що й чоловіки. На рівні з однаковими правами з чоловіками, жінка повинна виконувати й однакові обов'язки."

 

AIRBORNE

Мисливець
«Якось нам довелося вступити в бойовий контакт із ворожою ДРГ. Моя група, працюючи на ділянці місцевості біля одного із сіл Луганщини, натрапила на свіжу стежину, що вела до річки. Треба було її перевірити. Але тільки-но наблизилися до берега, ворог відкрив вогонь із лісосмуги на протилежному березі. Ми зрозуміли, що таки потрапили в засідку. Зав’язався бій. Під час перестрілки один із моїх хлопців дістав поранення в руку. Прикриваючи один одного, ми відійшли до лісосмуги й викликали по рації БТР для евакуації, передали координати противника й залишили небезпечну ділянку. А за мить підрозділи нашої бригади накрили місце засідки вогнем», – розповідає заступник командира механізованої роти Олександр.
Він родом з Донеччини, міг би побудувати кар’єру політолога, а в перспективі, можливо, і політика. Та у його дім прийшла війна. Тоді хлопець взяв до рук зброю і пішов захищати рідну землю від ворога. Перше бойове хрещення Олександр дістав під час Дебальцевської операції на посаді простого розвідника.
Завдяки таким бійцям, як Олександр, ми прокидаємося у мирних містах та впевнені, що у цій війні перемога буде за Україною. А наше завдання – підтримати свою армію.
 

AIRBORNE

Мисливець
У свої 20 років солдат-піхотинець Єгор Безуглий встиг побувати у боях, захищаючи Мар’їнку та Красногорівку в 2017-му році. Юний луганчанин (а він родом з міста Сватово), переконаний, що зараз найперша справа для чоловіка-українця – це захистити свій дім. У війську Єгор опанував спеціальність мінометника. Каже, що при потребі може бути не лише номером обслуги, але й навідником 120-мм міномету. Зараз солдат разом із товаришами перебуває на захисті підступів до Авдіївки. Стверджує, що піхота не поступиться окупантам ані метром рідного українського Донбасу!

 

AIRBORNE

Мисливець
Цей хлопець тричі захищав Донецький аеропорт.
Також у складі легендарної 79-ої бригади воював під Слов'янськом, здійснював легендарний рейд вздовж кордону. Наразі служить у батальйоні імені Кульчицького. Дякуємо, що живий ! Дякуємо, що захищаєш! Чудові хлопці України!

 

AIRBORNE

Мисливець
Це - Василь. Головний сержант роти 128-ї бригади. Позивний Васі – "Говерла" - тому що він виріс на Закарпатті, неподалік найвищої гори України. Якщо коротко – Вася надзвичайно крутий боєць. Він воював під ДАПом, в Пісках і під Горлівкою. У Васі є талант – гранатомети. В цьому – він один з кращих в батальйоні. Із "шайтан-труби", із РПГ Вася дає по зубам ворогу так, що вони миттєво згадують про режим перемир’я. Він один з тих, хто без пафосу і ниття, як все погано навколо, щоденно робить свою роботу і наближає нас до перемоги!

 

AIRBORNE

Мисливець
Героям Слава! Знайомтесь Комбат Правого Сектора! Дякую всім хто продовжує невтомно наближати перемогу.Бережи Вас, Боже! СЛАВА УКРАЇНІ!

 

AIRBORNE

Мисливець
Безпосередньо в армії я з 2010-го. А взагалі в силових структурах ще довше - до ВСУ служила в військовому госпіталі ", - говорить мені мініатюрна білявка, офіцер 30-й ОМБр Ліна.
Їй 33 роки, вона - молодший лейтенант. Ліна пішла в армію по стопах батька - він був кадровим військовим, якийсь час очолював в Новограді-Волинському полігон і вийшов на пенсію ще до початку війни на Донбасі. "Перш за все, - розповідає Ліна, - я була солдатом, радіотелефоністом, в розвідвзводу. У 2015 році отримала офіцера і тепер займаюся морально-психологічним забезпеченням, по-старому цю посаду можна назвати" замполіт ".
На передову 30-ка, а разом з нею і Ліна, потрапила рівно чотири роки тому - в травні 2014 го. "Тоді, - згадує дівчина, - ніхто не розумів, що, насправді, відбувається. Під першими обстрілами в Луганській області було дуже страшно: по нам працювали, наприклад, танки і" Гради ". Але до всього звикаєш - ми перечікували" движуху "в бліндажах, мимоволі пригиналися, коли щось велике поруч прилітало, але все одно продовжували, наприклад, снідати, обідати і вечеряти. адже не дарма кажуть, що війна війною, а обід - за розкладом".
Якщо чесно, я вперше зустрічаю в піхоті дівчину-кадрового офіцера: раніше в механізованих бригадах бачила дівчат-військових, які підписали контракт вже після 2014 року. Ліна ж будувала кар'єру офіцера і збирається далі розвиватися на службі. "Я виросла в казармах і на полігонах. Для мене в цьому немає нічого такого - просто ти зробив одного разу свій вибір і тепер дотримуєшся його. Звичайно, ніхто з кадрових військових не думав, що доведеться якось воювати, але, коли чотири роки тому нам сказали переїжджати в батальйони - ми зрозуміли, що це не просто так ", - розповідає дівчина.
Зараз основне завдання молодшого лейтенанта - робота з особовим складом. З бази бригади в зоні ООС Ліна виїжджає на передову: каже там з бійцями, дізнається про їхні проблеми і, само собою, намагається їх вирішити.
 

AIRBORNE

Мисливець
«На той час, коли почалася війна, я була розлучена. Із моєю донькою (тоді їй було 4 роки) ми їздили до одеського військового шпиталю.
Пекли вдома 8-10 кг домашнього печива, брали альбом з олівцями або пластилін і гайда по палатах.
Удень бувало відвідували до 80 поранених. Там і познайомилася з майбутнім чоловіком.
… Іловайськ. Декілька врятованих ним життів, орден Богдана Хмельницького ‒ це він.
Певний час мені був потрібний на усвідомлення нового етапу в житті. Потім ‒ восени 2017, у жовтні, так співпало, що у п'ятницю, 13 числа ‒ ми побралися.
Зараз він знову, після поранень і всього, що випало в його житті, ‒ захищає наше мирне небо. Ми з донькою чекаємо на нього вдома і віримо у повернення!»
Автор історії Красуня Українка - Ірина Савенко (Irina Savenko)

 

AIRBORNE

Мисливець
В ході двох російсько-чеченських воєн Іса Мунаєв втратив батька, брата і дочку. А сам загинув на українській землі, борючись за свободу нашої країни.
Посмертно нагороджений орденом Свободи - найвищою державною нагородою України, якій можуть бути удостоєні іноземці за видатні заслуги в утвердженні суверенітету та незалежності нашої країни.
Українці тебе не забудуть ... Героям слава !!! Вайнахи найкращі вояки, знаю особисто.
الله اكبر‎, Allāhu Akbar
 

AIRBORNE

Мисливець
Це - доброволець батальйону «Донбас» з Польщі Конрад Камільський
Його дід, затятий українець, у період Другої Речі Посполитої, перед Другою світовою війною, відмовився від громадянства Польщі
Мабуть, у штабі «Донбасі» мене вважали ненормальним, бо ж яка освічена людина, яка живе в комфортній країні (а я на той час працював у Лондоні), схоче все кинути і приїхати на війну?!
Я з українськими побратимами планую створити міцний профспілковий рух, схожий на вже легендарну польську «Солідарність»

 

AIRBORNE

Мисливець
День Народження у Юлі "Ураган"! 5 рік із 34-ох ця дівчина на війні. Захищає рідну землю. І готова її боронити до Перемоги. Лише би війна ніколи не прийшла у наш дім. "Служу народу України!" І Юля вірна цій клятві. Здоров'я тобі, наша ЗАХИСНИЦЯ ! Щастя, сили та добра. Вільної України! Героям слава !!!

 

AIRBORNE

Мисливець
Роман Гушленко, позивний "Смуглянка", разом із вірним другом, песиком породи хаскі, на призвісько Вулкан. На війні він з 2015-го року. Вдома його чекають четверо дітей, він на передовій захищає нашу Батьківщину, щоб наші діти не знали лихо та біди!

 

AIRBORNE

Мисливець
Командир 24-ї ОМБр ім. Короля Данила підполковник Валерій Гудзь має позивний 79, він на війні з її початку.

 

AIRBORNE

Мисливець
Ось уже рік, як народжена і загартована в боях 14 окрема механізована бригада живе, вдосконалюється і воює під командуванням досвідченого бойового офіцера полковника Сергія Войченка.
Рік, що минув, наш п’ятий рік на фронті, не був легким – війна продовжувала випробувати нас на військову міць, бойовий гарт та витримку. Та як би складно не було, усім фронтовим викликам ми протистояли з честю, з усіма покладеними на нас завдання впоралися гідно – завдяки виваженим, мудрим і нерідко доленосним рішенням свого командира. Завдяки його професіоналізму, самовіддачі, вмінню долати труднощі та наполегливості. Полковник Войченко, рік тому прийнявши на себе командування нашою бригадою, за короткий час став для особового складу військової частини надійною сталевою опорою!
І знову в бій!.. Знову ми, твердою рукою тримаючи зброю, стоїмо щитом на передньому краї, на межі миру й війни. На чолі зі своїм командиром ми – єдиний, згуртований потужний бойовий організм, що розвивається та міцніє, діє злагоджено, чітко й рішуче, має спільну мету – Перемогу!
Віримо, що під проводом нашого командира, полковника Сергія Войченка, ми здійснимо найзаповітнішу мрію кожного з нас – звільнимо українську землю - в ім’я Батьківщини, українського народу та майбутнього наших дітей…
Разом – до Перемоги! Слава Україні!
 

AIRBORNE

Мисливець
П'ятий рік триває війна на сході на країни, п'ятий рік російський агресор роздирає нашу рідну землю, гинуть кращі сини України, залишаються сироти вдови, вбиті горем батьки. Український десант, сильний та непереможний- ти вистояв там, де не під силу нікому.Ти падав і встав з колін, ти захищав і захищаєш Батьківщину, ти опора українського народу...
Війна багато змінила в країні, в житті кожного її мешканця, змінилися відчуття, свята , з'явилися нові традиції, традиції новітнього українського війська.
Саме 2 серпня, став днем вшанування пам'яті загиблих десантників, що віддали своє життя захищаючи недоторканність держави.
Особовий склад 25 окремої повітрянодесантної бригади вшанували пам'ять загиблих, тих з ким пліч-о-пліч боролися з кремлівськими найманцями. Вишукавшись на плацу рідної частини, десантники схилили голови у скорботній молитві за побратимів. Понад сто п'ятдесят імен пекучою біллю запалали у серцях присутніх!!!
Ми пам'ятаємо кожного! Вічна пам'ять героям!!!
Слава українському десанту!
 
Зверху