ТРАДИЦІЇ ПОЛЮВАННЯ З ГОНЧАКАМИ

Тема у розділі 'обговорення', створена користувачем AND KOV, 22 чер 2011.

 1. AND KOV

  AND KOV Снайпер

  Шановні мисливці. Прошу приєднатися до теми, про традиції половання з гончаками, якими не так давно користувалися наші батьки та діди. Вони звісно були усні,але виконувались у всих колективних полюваннях з гончаками. Поділіться, хто що знає,чув,чи сам до сих пір є послідовником цих дуже правильних і необхідних традицій,які на превеликий жаль практично скрізь забуті і втрачені. З пов.AND KOV
  Наприклад розповім одне.Коли на полювання с гончаками з колективом йшов новий молодий мисливець, і якщо хтось добув зайця, а молодий не добув,то зайця завжди віддівали молодому мисливцю. І якщо зайці добувались з під собаки,то всі ці зайці по традиції належали власнику собаки,і він власник собаки ними разпоряджався кому дати а кому ні, і кому скільки.
   
  homa0777, ктв та Хащ1987 подобається це.
 2. Safari
 3. AND KOV

  AND KOV Снайпер

  Ну гончатники,де Ваші традиції,чи ви тільки навчилися на кіз та свиней(втіхаря) з гончаками ходить,і там їх паскудить як собак?
   
 4. BOGUN

  BOGUN ветеран форуму надійна команда

  AND KOV
  Цікава тема.
  Як пише Букатевич: "Полюванню з гончакам на Україні тисяча років"
  Отож, і заледве біля двохсот років з гончаками стріляють зайців і лисиць на татарський манір. Решту часу, а в деяких місцях і до тепер, наші предки полювали з гончаками на копитних.
  Сабанєєв пише:
  [​IMG]
  В наших лісах(Полісся) і горах(Карпати) полювали з гончаками на кабани, олені, лосі, ведмеді, зубри, тури....
  Поліщуки на полюванні з гончаками:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Білоруси відроджують полювання з Поліськими гончаками, повертаються до методів полювання своїх предків:
  [​IMG]
  Зверніть увагу - притравочний вольєр для гончака!
  [​IMG]
  http://www.petsby.com/news.php?id=36
  http://kpos.3nx.ru/viewtopic.php?t=2
  Про Карпати і полювання з Українським гірським гончаком можна прочитати у відповідній темі.
  http://www.uoor.com.ua/forum/messages.php?theme=143

  Сабанєєв пише:
  [​IMG]
  Дехто робить вигляд, що полювання з гончаком на зайця це "ісконно наше". А ні то "ісконне". а ні то "наше".
   
 5. Джон

  Джон Новачок

  У меня стаж с гончими небольшой-12 лет и менять их не собираюсь.Когда меня заинтересовала охота,начинал я с гончими.В мои обязанности входило взять 2-3-4 гончих,завести их в начало леса-снизу, в горах Воловецкого р-на дичь .как правило,всегда убегает из-под громкого лая гончих кверху,на угол леса или перешейку примыкающего леса,где уже выставлены стрелки.Добытую крупную дичь делят поровну на всех участников охоты.Охотник,добывший зайца или лису не из-под своей собаки,отдавал добытую дичь владельцу собаки взамен на патроны.Я,как правило,практически всегда получал за свою работу зайца или лису.Потом охотники дали рекомендательное письмо,что они меня принимают в свой коллектив.Так я стал охотником.А сейчас пришел,дал денег и он охотник.
  Не зная традиций,жадный до куска мяса,готов обогнать ту гончую,убить зайца или другую дичь,в рюкзак его и домой,чтоб ни с кем не делится и без спасибо хозяину собаки.
   
  Хащ1987 подобається це.
 6. veter

  veter Мисливець

  С твоих слов нужно в квартире держать гончака на зайца и лису, на копытных лайку и тд. :(
   
 7. AND KOV

  AND KOV Снайпер

  Колеги,тема про традиції, а не які "українські" собаки....
   
 8. AND KOV

  AND KOV Снайпер

  Богун,ти що крім карпатського гончака собак більше не знаєш?
  Ні втин ні в ворота.
  Я не говорю що воно ісконно наше, яле й з твоїми УКГ полювали напевно не українці, маю на увазі,коли українці горбатилися на панщині, за них полювали мабудь пани,чи не так?
  Чомусь гончакам дипломів за копитних не дають.
  Тема про традиції, так давай про традиції, а то тема "Полювання з гончаками вже є, так що будьласка росповідайте далі шановні, як з гончаками "полювати на копитних" ( я маю на увазі руських та англорусів) та портити собак. Класика полювання з цими собаками це заїць та лисиця. А коли на польовіх іспитах, шановний Богун собака почне гнати козу,то її чомусь знімають. Ось так шановний.
  Я не хочу залазити в полеміку, якщо люди крім полювання на копита більш нічого не хотять знати і все. про що ще можна говорити. Коли для руської та англоруса полювання на копито призводить просто до втрати в'язкозті для майбутніх поколінь. Бо важчого та найкращого для покращення та виявлення чуття в собаки, як полювання не зайця немає.
  Якщо,Богун вам це не відомо, то почитайте вашого земляка Букатевича.
  Про Вашого карпатця є також тема. Він мало поширений в стапові зоні, де більше популярне полювання на зайця та лисицю. Ось і все.
  Так що я не говорив,що це ісконно наше полювання, так як і ваше.
  Ці всі полювання нам перейши по ті причині, що так сталося історично, що це все нам залишилося від ПАНІВ ТА ЦАРІВ І КОРОЛІВ....(ТАТАРІВ теж)
  А Вас хочу трошки поправити, що УКРАЇНЦІ ,на превеликий жаль ще не вивели своєї породи собак, не хватайтесь так сердечно за Вашого Копова, він напевно не зовсім УКРАЇНСЬКИЙ, чи Вам Богун так просто сильно цього хочеться.
  З пов.до всих.
  Не забувайте тема про традиції...
   
  CK-09 та сергей1975 подобається це.
 9. AND KOV

  AND KOV Снайпер

  Ветер ты помоему вообще денег на собак жалеешь,так что помолчи лучше и не умничай,почитай книжки ,я тебе уже помоему советовал... Гончатник нашелся....
  С моих слов, с гончаками нужно охотится на зайчика и лисичку систричку... Понятно выразился и не перекручивай мои слова...
   
 10. veter

  veter Мисливець

  Это ты умничаешь, я вижу что только ты здесь, один собачатник с бредовыми идеями. Могу еще одну подсказать, запретить или приравнять к браконьерству охоту с гончими на копытных. Прикинь сколько такие умники будут бабла на собаках рубать. один охотник будет вынужден держать гончаков, лаек, легавых.
  У тебя и в тын, и в ворота. Умник-гончатник
   
 11. AND KOV

  AND KOV Снайпер

  Ветер, что вообще несешь.
  Ответь просто ,у тебя есть хоть одна собака?
  Можешь и не отвечать...
  Я с тобой вообще на эту тему не хочу говорить, так что извини...Спокойной ночи...
   
 12. veter

  veter Мисливець

  Отвечу: нет, была лайка без документов. Вот я ни как не могу определиться, между лайкой и гончаком. Думал гончака взять, в знакомого эстонка работает превосходно по лису, зайцу, козе, а по утке на подрыв, это вообще все в шоке, легавые не все так работают. А с твоих слов получается он не должен с ней ходить на утку, ему что нужно легавую заводить?
   
 13. AND KOV

  AND KOV Снайпер

  Ветер,тема традиции.
   
 14. Джон

  Джон Новачок

  А хто сказал что гончакам по копыту дыпломы недають у моево их 2 и 3 кабан.
   
 15. AND KOV

  AND KOV Снайпер

  Джон, я бачу, що для тебе,полювання на копито з гончаками приорітет. А які в тебе собаки?
  Дипломи по копиту може отримати тільки по кровяному сліду та поволоку. Але найбажаніший і найвищий залишаеться диплом по зайцю.
  На копито полювати собаці багато розому не треба. Олень попер собі в сосідній район або область, так само як і кози, якщо звісно їх успіли перехопити. Ну а зайчика переходити,коли він взуває і собак і мисливців я думаю цікавіше, більше задоволення. Але хто за чим іде, хто мяса поїсти,а хто іде послухати гін, і одержати справжнє задоволення від роботи гончаків по справжньому королю гону "Зайцю". А по копитам шановні ,це загонне полювання,яке наші "гончатники " перетворили на ГОН... Дуже прикро.
  Якщо для вас це приорітет, то мені шкода ваших собак. Давайте цю полеміку перенесемо в розділ "охота з гончими" яку Ви створили, і все.
   
 16. AND KOV

  AND KOV Снайпер

  БОГУН. В мнене болить душа за руских та англорусів, так як і в тебе за УКГ. Тому полювання на копитних для цієї породи собак не прийнятне по багатьом випадкам. Вьязкисть і чуттистість цих собак визначається по роботі на зайцеві, а вже потім по лисиці. До недавнього часу дипломи по лисиці взагалі не було. І я вважаю що це було правильно. Сьогодні практично скрізь немає нормальних чуттистих гончаків цих порід. Бо робота по копитних,це найлегше завдання з яким впорається сама хренова гонча...
  Таке враження начабто одному мені потрібні хороші робочі якості гончаків, які без полювання на зайця та лисиці не можуть оцінитися та допуститися до в'язки в подальшій участі в племінному класі і т.д.
  Ну а любителів полювання на що попало і щим попало я вже втомився переконувати, бо внас кожний суслік-АГРОНОМ.
   
 17. AND KOV

  AND KOV Снайпер

  намго интереснее когда гончие приследуя зверя с голосом душа радуетса и ты стараешся перехвати зверя на переходах

  Джон вот это охота з гончими...Как ты писал кстати. Это я взял с теми "охота з гончими с твоего поста....
   
 18. AND KOV

  AND KOV Снайпер

  Де ще Ви мисливці почуєте і побачите всю красу і насолоду гону, як тільки по зайцю... Ну а так полюйте на здоров'я, і не забувайде для чого нам наші предки вивели цих прекрасних собак, яких довели вже наші СОВРЄМЄННІКІ до ручки... Далі уже нікуди. І не ставте так рьяно полювання с гончими на копито, бо красота і клас собаки не в цьому полюванні.
  З пов. АND KOV
  Давайте краще поділимося традиціями половання з цими собаками, а все інше обговоримо в другій темі.
  А про традицій , мабудь мало хто зна по тій причині, що правильно і з толком з цими собаками сьогодні вміє полювати ледве 0,5% мисливців.
   
 19. Джон

  Джон Новачок

  AND KOV гончакам дают такие же дипломы по кабану как и лайкам.Нащот зайцев я согласен это ихняя основная работа.Я стараюсь выставлять собак и по зайцу,и по кабану,кабан у них дополнительный.А собаки у меня -эстонские гончие.Кобель от Стаса Славича с Львовской области.
   
 20. Kapitan

  Kapitan Снайпер

  AND KOV я полностью солидарен с тобой, но я вижу что на нашей ридний Украине гончаки скоро начнут работать по перепелу и при этом найдутся чудаки которые скажут что это истинно укринская традиция"с гончаком на перепела".
   
  CK-09 подобається це.
 21. AND KOV

  AND KOV Снайпер

  Спасибо Капитан,а то я думал,что я на другой планете...один дурак,а все остальные гончатники :))))
   

Поділитися цією сторінкою