Чистка та догляд за зброєю 12 кал

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
то хромовані стволи були чисті, хоч і чистять її дуже рідко)
я ж і написав, що вона "чиститься наступним пострілом", а цікаво було би знати, що було б як би її в такому стані залишили на пів року в спокої.
 

Dionys

Мисливець
Напишу і свою історію про чищення, на істину не претендую, може комусь буде цікаво. Минулої весни кінець квітня/початок травня придбав у колишнього шефа іспанську бенеллі (Bellmonte 2 mkii), рушниця фактично нова, настріл до 1000 пуків. Перед придбанням оглянув, незначні коцки по дереву(лак), личина затвора ще навіть без прояву кілець. Ну, і шеф чесно сказав, "-Треба її почистити, бо рік тому(це ще в 2021!) їздив на качку, і так і не дійшли руки."
Приїхавши додому з новим придбанням, перш за все подивився на ютубі що за чим і вирішив розібрати для чистки. Так, як досвіду мав зовсім трохи(як і зараз)), купив довгий шомпол(ствольна коробка і ствол одне ціле), спіральний йорш, балістол відкрив на ютубі гайд і приступив до роботи. Так от, про механізм затвору і усм нічого складного і цікавого, поялозив зубною щіткою, ще раз попшикав і витер майже насухо, все чисто і змащено. А от ствол...
Коли дістав личину і глянув на світло, темнота, чорна смола. Напшикав того балістолу заткнувши дульний зріз щоб не витікало і залишив хвилин на 10. Потім разів 3-4 спіральним(він з латуні), і так само декілька разів білою бавовняною ганчіркою(в шомполі на кінчику спеціально отвір щоб можна було просунути клаптик тканини), поки не стала чистою. Результат - ідеально зеркальний ствол, без жодного потемніння, почорніння чи якихось відміток. Для довідки, як на мене, то за час користування шеф її взагалі не чистив. Ствол в цієї рушниці хромований, патронник - ні.
Ще, якось бачив на ютубі хлопчина заради яксперименту не чистив 9000 пострілів якщо не помиляюсь то benelli m2, і після чистки ствол теж був в ідеалі.
Висновок робіть самі). Хоч я особисто, нечищену рушницю в сейф не поставив би. Але тут, як кажуть, кожен сам собі гаразд. Дякую за увагу/.
 

Zabar Andrij

Мисливець
найбільш агресивними з'єднаннями вважаються залишки пострілу капсюля(хоча в капсюлях, які є на ринку України, не використовується гримуча ртуть, на відміну від раші), тому пропоную невеличкий експеримент, майже в кожного є стріляні гільзи, краще 2-3 річної давнини, вибийте капсюль, помийте його наприклад сіланом, і ви будете дуже здивовані, що ніякої корозії там і близько немає
 
Останнє редагування:

вовцюгака

Мисливець
Рецепт для чищення стволів найпростіший:30г кальцинірованої соди на 1л окропу.2л достатньо щоб почистити стволи.Після чистки насухо протер,змастив маслом і в сейф.Пробував для чищення різні масла,спреї,балістоли,очищений керосін(для чорних стволів).Зупинився на вода+сода.
Масла для "консервації"брав різні: трансформаторне,для гідравліки,для редукторів,ті що продають в магазинах для зброї.Всі масла добре зберігають від корозії. При можливості повторний огляд кожні 2-3 місяці.
 
Останнє редагування:

Zabar Andrij

Мисливець
Рецепт найпростіший:30г кальцинірованої соди на 1л окропу.2л достатньо щоб почистити стволи.Насухо протер,змастив маслом і в сейф.Пробував масла,спреї,балістоли,очищений керосін(для чорних стволів),це вже все "від лукавого".))) П'ять років чищу так-політ нормальний.
а пластик бере?
 

вовцюгака

Мисливець
Ні,я ще не бачив ні одного сольвента,який би 100% видалив пластик з ствола.
"Механічна дія – це те, що вам потрібно, тому візьміть шомпол + хорошу латунну щітку(йоржик), пластик набагато м’якший за латунь. Я сам використовую щітку, і вона добре працює.
І о, дешевими щітками не користуйтесь, придбайте хорошу та замініть її, коли вона зношується. Я інколи обертав сталеву вату 0000 навколо старої зношеної щітки з каналом і використовував її як засіб, працює дуже добре. Сталева вата діє..
Після кожного тренування на стенді,я саме так зскрібав пластик з ств. Беретти та мц108т(чорні стволи).В більшості пластик накопичувається в чоках,та переходному конусі.Зскрібав на суху!Ніяких подряпин не виявлено.Совдеповськими металевими йоржиками НЕ користуватись)))Знайомий так нашкодив стволу тоз34,коли хотів зняти освинцовку.Не поганий солвент в додатку,колись юзав.Але ,як і писав вище,для нейтралізації продуктів горіння пороху,та "знищення"шкідливої дії капс. компонуючих = вода + сода))
 

Вкладення

IRBIS_PL

Новачок
Доброго дня спільнота, придбав рік тому першу зброю помпу Hatsan MPS Marine 12/76 б/у в чудовому стані ( оглядав з друзями які розумілися в питанні ), за цей час настріл приблизно 2500-3000 контейнерними кулями Лі, Шар, Люман ( два рази на тиждень приблизно ), кожного разу як рекомендували для спрощення чищення забризгував Балістолом ще на полігоні, в цей же день або наступний чистив ( швидко та зручно ), але декілька тижнів тому перед тренуванням поліз до сейфу та був шокований, Іржа по всьому стволу та навіть на зеркалі затвору(
Був шокований та швидко почав чистити, хоча після цього був ще більше в шоці, з'явилися маленькі вкраплення по довжині стволу які виглядають як Сипь.
Грішу на те що сейф стоїть в загальній кімнаті в якій на обігрівачі ( Після вимкнення опалення ) постійно сохли дитячі речі та була постійна вологість.
Чи можливо таке? Що порадите?
 

Вкладення

shpak

Мисливець
Дві причини. 1)Волога кімната. 2)Волога зброя(не висушена),поставлена в сейф,де немає вентиляції. Візьміть полірюючу пасту J&B червону,для внутрішнього каналу стволів і полірніть.
 

Вкладення

IRBIS_PL

Новачок
Дві причини. 1)Волога кімната. 2)Волога зброя(не висушена),поставлена в сейф,де немає вентиляції. Візьміть полірюючу пасту J&B червону,для внутрішнього каналу стволів і полірніть.
Я розумію що вологість, але не міг навіть здогадатися що так, за два тижні до такого стану. Хоча в зимку теж з морозу привозив та чистив на балконі, заносив до кімнати та ставив в сейф на протязі 3-4 годин
 

shpak

Мисливець
Я розумію що вологість, але не міг навіть здогадатися що так, за два тижні до такого стану. Хоча в зимку теж з морозу привозив та чистив на балконі, заносив до кімнати та ставив в сейф на протязі 3-4 годин
Два тижні… В мене за одну ніч червоне,від іржі сталоo_O. З тих пір;до і після полювання,протираю стволи масляною ганчіркою.Коли є масляна плівка,на зброї,вона не ржавіє.
 

IRBIS_PL

Новачок
Два тижні… В мене за одну ніч червоне,від іржі сталоo_O. З тих пір;до і після полювання,протираю стволи масляною ганчіркою.Коли є масляна плівка,на зброї,вона не ржавіє.
Я ж його почистив одразу після полігону, змастив та не доставав з сейфу два тижні
( не було можливості холостити )
 

shpak

Мисливець
Дві причини. 1)Волога кімната. 2)Волога зброя(не висушена),поставлена в сейф,де немає вентиляції. Візьміть полірюючу пасту J&B червону,для внутрішнього каналу стволів і полірніть.
Значить перший варіант!
 
Зверху