Який % кучності припадає на П/К

senya 2011

Мисливець
Колеги зі святом! Зацікавило питання відносно П/К. А саме яким відсотком кучності ми йому завдячуємо!? Різні П/К різна осип, завдяки чому : товщина стінок, висота контейнера, висота амортизатора, кількість лепистків чи можливо якість пластику ??? За рахунок чого певні П/К попали в категорію "для дального пострілу" а інші для "буденного" ??? Чому ціна схожих зовні П/К але різних за походженням така сутєва, секрет в якості чи у виробникові, чи це раціонально ?
 

Степанович 2

Снайпер
Діло в тому, що є дві категорії мисливців. Одні доказують, що контейнер не добавляє купчатості (ну, може біля 2%, що означає нічого), а лише сприяє не стиранню дробу. Інші доказують, що контейнер добавляє її і до 10% і навіть більше.
А все насправді, по моєму, криється в деталях, чого хоче сам мисливець, які комплектуючі використовує під ті чи інші цілі, бо з "рисю", до прикладу, кучність можна добавити, а коли розривати лепестки на "одеському" чи "рівенському", то її не буде більше. В дисперсанта ж, зовсім інші задач.
 

василь довжик

Слідопит
Якщо свинець виходить зі ствола не квадратиком а круглої форми.Доді він і далі полетить і при цьому не буде сусідні дробинки приторможувати чи мішати якомусь% в траєкторії.
Контейнер зберігає шрот від стирання об ствола.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
В СССР задачи и сам факт появления контейнеров были призваны увеличить именно кучность стрельбы. И это никем не оспаривалось. Т.к. масса промахов списывались именно на них. Старые охотники в курсе. Многие недолюбливали заводские патроны с контейнерами именно из-за излишней кучности. В т.ч и я. Также предвзято отношусь к контейнерам и сейчас. На коротке их НИКОГДА не использую.
Печальный опыт: один из первых выстрелов из одностволки патроном с контейнером по взлетающей крякве в "угон" с 15 метров- ощущение, что подушку кто-то распорол. Перья и пух летели во все стороны! При обследовании птицы: весь заряд вошел точечно в спину , а впереди полгруди (самое вкусное мясо!) отсутствовало. Дело было летом, жара. Кое-как заткнул раневое отверстие крапивой, от мух, подвесил утку на удавку и печально побрел дальше.
 
Останнє редагування:

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
А саме яким відсотком кучності ми йому завдячуємо
Скорее всего мы ему благодарны, тем, что проще собрать патрон, тем что можно стрелять стальной дробью, и самое главно - это чистота ствола.
 

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник

huntumy

Зброяр
Товарищ пригласил на пристрелку крупной дроби и картечи с применением разных ПК и буферных смесей.
Как всегда ПК рысь резаный показал максимальную кучность а с применением крахмала и итальянской БФ показатель кучности ещё улучшился. Разницу между этими смесями мы не заметили. Картечь 5,5мм на 35м прилетает 100% в круг 75см. Картечь 7,8 .... 8,2 одну две картечины теряют.
 

huntumy

Зброяр
Патроны не мои но лепестки должны быть резанные до обтюратора. Наполнитель ПК пробковая крошка. ПК летит максимум 20м
 

иж 18

Слідопит
Патроны не мои но лепестки должны быть резанные до обтюратора. Наполнитель ПК пробковая крошка. ПК летит максимум 20м
Я не разрезал, пк летит далеко, явно за 20м, много от ветра зависит ещё. Попробую и разрезать ещё.
 

Trigal

Снайпер
Скорее всего мы ему благодарны, тем, что проще собрать патрон, тем что можно стрелять стальной дробью, и самое главно - это чистота ствола.
Проще собрать патрон - это да. Быстрее.
А по поводу чистоты ствола… смотря, какие ПК. Отодрать следы пластика от канала ствола бывает куда сложнее, чем снять освинцовку.
 

huntumy

Зброяр
Я не разрезал, пк летит далеко, явно за 20м, много от ветра зависит ещё. Попробую и разрезать ещё.
С пробкой летит 30-35м. С пробковой крошкой в два раза меньше. Крошка разлетается сразу за стволом. У резаного ПК площадь раскрытия в разы больше чем у стандартного ПК любого изготовителя. Правда у него вес больше.
Кстати, с пробковой крошкой хорошие патроны получаются на любой номере дроби и особенно картечи. Жесткость пыжа и плотность снаряжения легко регулируется. Патроны стабильные по всем показателям получаются. На пробке немного по другому получается
 
Останнє редагування:

василь довжик

Слідопит
Патроны не мои но лепестки должны быть резанные до обтюратора. Наполнитель ПК пробковая крошка. ПК летит максимум 20м
Думаю спробувати на 6-7.Як думаєте на відстані 40+сімка гарно справиться?
Думаю пк рись дасть метрів с 10 аби хватило пробивної сили для такого номеру.
 

huntumy

Зброяр
Для мілкого дробу краще підходить чирок.
За 40 + краще №5. На №7 випередження буде суттєво відрізнятись від №5 на такій дистанції.
 
Останнє редагування:

василь довжик

Слідопит
Для мілкого дробу краще підходить чирок.
Що за чирок?
Перший раз чую,або не так щось зрозумів.
Хочу перейти полювати на голуба.Проблем с підранком не маю.Є вірний друг який найде і принесе.
Мета як на далі дістати,бо зараза близько не підпускає або летить за 30метрів.
Стріляти пятіркою 40+ не має сенсу.Оскільки корм для лисиці думаю глумити дичину не є гуманно.
Сімка до 30 метрів справляється чудово.
А я просто думаю якщо в пк рись свинець зробить шлях кулею метрів з 15 то ці метри виграти на дальність.
 
Зверху