Первое ружье - какое оно?

Mykola STARyy

Снайпер
Тяжке, як для мене то "ИЖ 27" трохи тяжке для
Але від себе скажу що для ходового полювання воно за тяжке, чекаю кінця літа, хочу по перу ще сходити:)
Мрію про легшу рушничку, і в 16 калібру, таки там м'якша віддача, і легше.
1.Це не від себе, якби ви на форумі не прочитали, то і не знали би що воно затяжке. Питання не в вазі, а в умінні розподілити навантаження. Згадайте, дідо , пучка духу, бере лопату і копає з досвітку до обіду, а молодий бугаїско щопівгодини мусить відпочивати, бо вибивається з сил.
2. При номінальних зарядах чим легша рушниця, тим сильніша віддача.
 

pocket

Слідопит
1.Це не від себе, якби ви на форумі не прочитали, то і не знали би що воно затяжке. Питання не в вазі, а в умінні розподілити навантаження. Згадайте, дідо , пучка духу, бере лопату і копає з досвітку до обіду, а молодий бугаїско щопівгодини мусить відпочивати, бо вибивається з сил.
2. При номінальних зарядах чим легша рушниця, тим сильніша віддача.
Про заряди не буду писати, ще не розумію. Один раз дали самокрут,відчув як воно б'є. Досих пір згадую як не хотілось більше стріляти.
По вазі- ходив, знаю, навіть ИЖ 54 легший був ,коли в знайомих брав рушниці то не такі тяжкі були.
 

pocket

Слідопит
Брали мене на полювання. Ось я з ИЖ 54 . Тоді я не відчував як такої ваги, навіть нога була по штопана, але ходив більш енергійним як з ИЖ 27 . І за день не так в плече врізався ИЖ 54 :oops:
S70215-052932.jpg
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
Брали мене на полювання. Ось я з ИЖ 54 . Тоді я не відчував як такої ваги, навіть нога була по штопана, але ходив більш енергійним як з ИЖ 27 . І за день не так в плече врізався ИЖ 54 :oops:
Переглянути вкладення 254501
додам по вазі, велику роль грає баланс, у мене ТОЗ-63 важчий за ІЖ-49, калібри 16 обох, так Т-63 легше носити увесь день ніж ІЖ-49, а все через баланс.
по віддачі - геть слухати не хочу! правильні заряди і використання боєприпасів, які відповідають рушниці - як та твою думку з рушниці з каналом ствола 18,2 мм стріляти латунками з пижами в них 10-го калібру? який буде тиск при переході патронника у канал ствола? яка буде віддача при цьому? а додай максимальну наважку пороху та 36 г дробу??? там недалеко до того щоб на сраку гепнутись. на своєму досвіді переконався - наважки пороху та дробу, лише через ваги! по-друге - користуватись мінімально можливими наважками для даного виду полювання - якшо стріляєш перепела то не треба 32 г дробу достатно - 24г, якщо качка рання - 28г, то про яку віддачу може йти мова!? я з подивом дивлюсь на придурків, які стріляють фазана патронами Буран 36 г №3, то явно натяк на браконьєрство. бо "а якшо вискочить заєць!".
як власник ІЖ-27 скажу ще й таке - нині використовую цю рушницю виключно на голуба та водоплавну дичину, де мало ходиш а більше стоїш з переїздами, та приклад у неї такий, що набагато легше стріляти вгору, ніж донизу.
 

pocket

Слідопит
додам по вазі, велику роль грає баланс, у мене ТОЗ-63 важчий за ІЖ-49, калібри 16 обох, так Т-63 легше носити увесь день ніж ІЖ-49, а все через баланс.
по віддачі - геть слухати не хочу! правильні заряди і використання боєприпасів, які відповідають рушниці - як та твою думку з рушниці з каналом ствола 18,2 мм стріляти латунками з пижами в них 10-го калібру? який буде тиск при переході патронника у канал ствола? яка буде віддача при цьому? а додай максимальну наважку пороху та 36 г дробу??? там недалеко до того щоб на сраку гепнутись. на своєму досвіді переконався - наважки пороху та дробу, лише через ваги! по-друге - користуватись мінімально можливими наважками для даного виду полювання - якшо стріляєш перепела то не треба 32 г дробу достатно - 24г, якщо качка рання - 28г, то про яку віддачу може йти мова!? я з подивом дивлюсь на придурків, які стріляють фазана патронами Буран 36 г №3, то явно натяк на браконьєрство. бо "а якшо вискочить заєць!".
як власник ІЖ-27 скажу ще й таке - нині використовую цю рушницю виключно на голуба та водоплавну дичину, де мало ходиш а більше стоїш з переїздами, та приклад у неї такий, що набагато легше стріляти вгору, ніж донизу.
Артур, я коли цілюсь з ИЖ 27 то в мене рука по сторонам бігає я не можу в ціль чітко виставити . Правильніше :передня частина рушниці тяжча ніж приклад самий я відчуваю як воно тисне на руку.
Я хочу на приклад патронташ придбати, туди 6 патронів може кращий баланс буде?
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
Я хочу на приклад патронташ придбати, туди 6 патронів може кращий баланс буде?
ні. то дике тактичне збочення. тобі просто не підходить рушниця по розмірах прикладу, ми про це говорили
 

pocket

Слідопит
Тож навіть затильник міняв, скинув той резиновий, текстолітовий встановив він менший трохи.
При скиданні рушниці бачу як в книжці пише , пункт 5 лише 'мушку" бачу, ну буває що, і планку,але геть трохи.
S70215-101247.jpg
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
Тож навіть затильник міняв, скинув той резиновий, текстолітовий встановив він менший трохи.
При скиданні рушниці бачу як в книжці пише , пункт 5 лише 'мушку" бачу, ну буває що, і планку,але геть трохи. Переглянути вкладення 254550
тоді тренуйся - вскидуватись - спочатку з відкритими очима, потім з закритими і дивись як лягає рушниця
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Артур, я коли цілюсь з ИЖ 27 то в мене рука по сторонам бігає я не можу в ціль чітко виставити . Правильніше :передня частина рушниці тяжча ніж приклад самий я відчуваю як воно тисне на руку.
Я хочу на приклад патронташ придбати, туди 6 патронів може кращий баланс буде?
Попробуй с ТОЗ-34. Артур все правильно пишет, дерево и все такое, но лично я тоже не могу целиться с ИЖ-27 из-за своеобразной прицельной планки. Конечно это мои предрассудки, но у меня как-то так.
 

kapitan-sa

Слідопит
тоді тренуйся - вскидуватись - спочатку з відкритими очима, потім з закритими і дивись як лягає рушниця
Привет! Мне кажется он концентрирует всё внимание на мушке... меня друг спрашивает как ты целишься?..а я знаю :D вскидываю,смотрю только на цель....на планку-мушку вообще не смотрю..переживал что не привыкну к Зимсону с двумя спусками....привык очень быстро...стреляю что с п\а и наоборот.
Товарищ тоже не мог стрелять из ИЖ-27 иза баланса.... перешёл на Зимсон...
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
Товарищ тоже не мог стрелять из ИЖ-27 иза баланса..
тобі просто не підходить рушниця
так його ж не можна було збити, коли він купував непідходящу собі рушницю!!! наслинив і все. ну хай так, тепер або дерево робити під себе, або спродуватись.
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Я тоже - вижу планку и цель. Мушка - только когда по статичной мишени
 

север

ветеран форуму
надійна команда
К любому ружью нужно привыкнуть. Но не к любому можно привыкнуть!
За всю мою жизнь сразу, с первой попытки, ложились в плечо практически идеально только меркели - 200 и, кажется, 40 ( опыта и знаний тогда было очень мало, поэтому могу ошибаться). Точно помню, что это был подарок Министра обороны Украины В.Шмарова одной из своих подчиненных. Да, да именно женщине - пересеклись, в свое время, на охотничьей тропе.
Более прикладистого ружья, чем та горизонталка в 12 калибре, я не встречал: как влипло! Что с закрытыми глазами, что с открытыми - мушка по центру, ствол - на мишени. Незабываемые ощущения...
Да, дерево у меркелей - позавидуешь.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Когда стал вопрос, что делать с длинной спусковой скобой, при изготовлении нового приклада к ИЖ-54, выбор был невелик: или обрезать под "крутой пистолет" или оставить так как есть - под английскую ложу. Слава Богу, что прислушался к мнению мастера, да и хотелось по максимуму сохранить аутентичность деталей ружья, и оставил, как было изначально- под прямую, винтовочную ложу. Опасения, признаюсь, были: после "пистолета" в ТОЗ-34 оно и понятно. Но мастер был отличный и после 5-7 примерок подогнал приклад идеально под меня, за что я ему безмерно благодарен.
Сейчас английская ложа для меня - вне конкуренции и единственно правильное решение, как по гармоничности, вцелом, ружья, так и по удобству стрельбы: ее попросту не замечаешь...
 

beton2464

Мисливець
Я тоже - вижу планку и цель. Мушка - только когда по статичной мишени
Первый выстрел-вижу планку и цель (стреляю на вскидку),второй выстрел-вижу мушку,планку и цель,стреляю с проводкой. Второй выстрел чаще более результативней. Ружье ИЖ-54
 
Останнє редагування:
Зверху