Питання по ЗАКОНОДАВСТВУ

Ветеринар 2

Новачок
Доброго дня . згідно з положенням про первинну організацію . потрібно складати плани , річні , піврічні і квартальні . Що в них має бути обовязково.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Как минимум, дату проведения общего собрания. Кроме того, надо расписать все мероприятия, которые планируются к проведению в течение определенного периода (года, полугода, квартала), ответственный за каждое мероприятие и срок его проведения. Это - общий принцип. Ну, а конкретные мероприятия - определяйте сами (только, чтобы они были нужны и исполнимы. Например, заготовка кормов, охрана угодий, изготовление наглядной агитации, аншлагов, мероприятия из раздела 6 Положения о ПО(К) и т.д.). Только дата общего собрания и ответственный за это голова ПО(К) - обязательны.
 

Ветеринар 2

Новачок
Дякую . Мене обрали головою . до мене ніхто цим не хотів займатися. Тому шукаю хоча б щось , для прикладу. Можливо ці плани треба якось оформити , винести на розгляд членів (ради).
 

Ветеринар 2

Новачок
в новому положені виключено
8. Боротьба з браконьєрством та охорона мисливських угідь

Охорона мисливської дільниці від браконьєрства є важливим ОБОВЯЗКОМ первинної організації та здійснюється всім колективом згідно з чинним законодавством України.
Первинні організації повинні вести виховну роботу серед місцевого населення з питань охорони природи, мисливської фауни, користування мисливськими угіддями, проведення полювання, спортивного та любительського рибальства, а також організовувати рейди- перевірки в мисливські угіддя УТМР у відповідності до Закону України “Про мисливське господарство та полювання“.
Заким залишається цей обовязок.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Спасибо, Владимир Алексеевич, за консультации.
Ну, ежели что, обращайтесь, коллега!
в новому положенні виключено
8. Боротьба з браконьєрством та охорона мисливських угідь
Дело в том, что практически наш современный Кодекс Украины об административных правонарушениях да и БЗ никаких реальных прав простому охотнику не дает. Находиться в угодьях с оружием он имеет право лишь во время охоты при наличии всех положенных для этого документов. В рейд с оружием вне сезона охоты, без документов на право охоты он не имиеет. Действительно, может лишь хожить с агитацией по селу и объяснять правила охоты и ответственностьза нарушение правил охоты.
Некоторые права есть у общественных охотинспекторов (удостоверение выдают гослесники) да общественных инспекторов по охране окружающей природной среды (українською - з охорони довкілля, выдают госэкологи). Да и то у них права обрезаны до безобразия. Некоторые рай- или облорганизации УООР выдают свои удостоверения общественных егерей, но это - совершенно неправильно, незаконно: нет ни одного документа, где это удостоверение установлено, где сказано, какие у такого "эгеря" права. Так что все его действия под этой "ксивой" будут совершенно незаконны и неправомерны.
Посему и убрали такой раздел.
Но поучавствовать со штатными егерями в охране угодий без оружия, пропаганде правил, сообщать в госорганы и егерям о том, кто, где, когда нарушает (главное - вовремя) - всегда пожалуйста!
 

skiff

Мисливець
Но поучавствовать со штатными егерями в охране угодий без оружия, пропаганде правил, сообщать в госорганы и егерям о том, кто, где, когда нарушает (главное - вовремя) - всегда пожалуйста!
Постає питання, чи має єгерь знаходитись зі складеною зброєю в мисливських угіддях не на полюванні. Мисливська зброя ж призначена виключно для полювання.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Постає питання, чи має єгерь знаходитись зі складеною зброєю в мисливських угіддях не на полюванні. Мисливська зброя ж призначена виключно для полювання.
Це, можна сказати, його прямий обов'язок - перебувати в угіддях на їх охороні! Закон дозволяє при цьому мати рушницю, навіть свою особисту, а не службову!
 

skiff

Мисливець
Це, можна сказати, його прямий обов'язок - перебувати в угіддях на їх охороні! Закон дозволяє при цьому мати рушницю, навіть свою особисту, а не службову!
але ж мисливська зброя призначена виключно для полювання. Був навіть випадок, злодії лізли в будинок, а хазяїн з мисливської рушниці вистрілив і поранив . так на хазяїна відкрили кримінальну справу, бо мол мисливська зброя має інше призначення, і оборонятись нею неможна. Це так кожний зможе возити з собою складену рушницю для самооборони. ТУТ щось не так.
Але Закон може встановлювати виключення чи окремі дозволи:
"БЗ
Стаття 39. Права працівників, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання
Частина третя:
Посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, посадові особи користувачів мисливських угідь, уповноважені на охорону державного мисливського фонду під час виконання службових обов'язків, а також громадські інспектори з охорони довкілля та громадські мисливські інспектори під час проведення рейдів, пов'язаних з охороною державного мисливського фонду, можуть перебувати у мисливських угіддях із зброєю (відомчою чи власною) незалежно від строків полювання за наявності у них службового посвідчення, а для громадських інспекторів - посвідчення громадського інспектора та письмового розпорядження (наказу) на проведення рейду. Рейд очолює посадова особа центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства".
 
Останнє редагування модератором:
  • Like
Reactions: DVV

skiff

Мисливець
Ви пишете свої коментарії з точки зору єгеря, я ж пишу з точки зору простого мисливця в сучасних реаліях. а реалії зараз такі, що більшість браконьерів це і є ці самі егеря. Я не кажу що абсолютно всі, але більшість точно. Ще не бачив егеря який би купував собі мясо, будьто літо чи зима. Він вор в законі, зі зброєю в угіддях коли хочу і як хоче. По відтворювальних "токсакційні відстріли" проводять і тд. Розказують потім " чого це ви сюди, в мій холодильник лізете".
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Я пишу свої коментарі з точки зору Закону! Це перше.
По-друге, якщо ви так впевнені у своїй правоті відносно свого єгера, то що вам заважає його поставити на місце? Не в змозі самостійно - зверніться до держлісників, держекоінспекторів, прокуратури, поліції, керівництва рай-, облорганізації УТМР?.. А то - "чисто базар"!
Що таке "таксаційний відстріл" - не розумію! Під час таксації відстріл не проводять, проводять облік тварин.
І, наприкінці, якщо єгері дозволяють казати вам про "холодильник", це свідчить лише про вас, причому - не зовсім з кращої сторони.
Серед поліцейських теж є "оборотні", але це не свідчить про те, щоб всіх поліціянтов позбавити службової зброї! Але викориняти "оборотнів" треба! Всіма доступними методами та засобами. У тому числі - й громадськістю!
А простой базар на форумі - він мало що дає...
До речі, у вас теж є зброя, ви її зберігаєте вдома та можете використовувати у спосіб, якій вам заманеться. Але ж я не кажу, що ви злодій та браконьєр!..
 

DVV

Слідопит
Ви пишете свої коментарії з точки зору єгеря, я ж пишу з точки зору простого мисливця в сучасних реаліях. а реалії зараз такі, що більшість браконьерів це і є ці самі егеря. Я не кажу що абсолютно всі, але більшість точно. Ще не бачив егеря який би купував собі мясо, будьто літо чи зима. Він вор в законі, зі зброєю в угіддях коли хочу і як хоче. По відтворювальних "токсакційні відстріли" проводять і тд. Розказують потім " чого це ви сюди, в мій холодильник лізете".
Любий простий мисливець, за наявності у нього фактів, може повідомити про факти браконьерства, розмістити інформацію на мисливському сайті тощо (розміщують та обговорюють !!!!) . Самі повинні браконьерам протистояти способів є багато. Про один із них я повідомив, в іншому справа в нас самих
 

skiff

Мисливець
Я пишу свої коментарі з точки зору Закону! Це перше.
По-друге, якщо ви так впевнені у своїй правоті відносно свого єгера, то що вам заважає його поставити на місце? Не в змозі самостійно - зверніться до держлісників, держекоінспекторів, прокуратури, поліції, керівництва рай-, облорганізації УТМР?.. А то - "чисто базар"!
Що таке "таксаційний відстріл" - не розумію! Під час таксації відстріл не проводять, проводять облік тварин.
І, наприкінці, якщо єгері дозволяють казати вам про "холодильник", це свідчить лише про вас, причому - не зовсім з кращої сторони.
Серед поліцейських теж є "оборотні", але це не свідчить про те, щоб всіх поліціянтов позбавити службової зброї! Але викориняти "оборотнів" треба! Всіма доступними методами та засобами. У тому числі - й громадськістю!
А простой базар на форумі - він мало що дає...
Звертався, писав, до голови нашого УТМР. Розмова закінчилася тим, що до нього по поводу даної людини доходила інформація, профбесіди проведені, а також було сказано, що знайдіть мені єгеря на1000грн зарплати, а також, що зберіться колективом, та піймайте єгеря на браконьерстві або зафільмуйте. от така відповідь.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Ну, честно кажучи, майже таке (окрім пропозиції знайти єгера на 1000 грн) і я би вам відповів: по-перше, кожний може сказати, що інший - злодій! Але за руку не схопили, звинувачення фактично голослівні, тому окрім профілактичної розмови й зробити нічого не можна! Та мало хто кого не полюбляє на наговорює! Всі мають право на захист, а провину треба довести!
Зловіть його, дійсно, всім колективом з тим м'ясом та передайте до прокуратури!
І ваше питання буде вирішено!!!
 
Останнє редагування:
  • Like
Reactions: DVV

Kram4ik

Новачок
скажіть будь ласка,які докумeнти потрібно мати на собаку,під час полювання,і взагалі чи потрібні вони.
Дякую.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
скажіть будь ласка,які докумeнти потрібно мати на собаку,під час полювання,і взагалі чи потрібні вони.
Дякую.
"БЗ
Стаття 14. Документи на право полювання
Документами на право полювання (для громадян України) є:
посвідчення мисливця;
щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;
дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл тощо);
відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання;
паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час полювання".

У разі відсутності зазначеного паспорту під час полювання, на мисливця складається протокол про адмінправопорушення. Якщо при цьому дичина не добута, порушення відповідає частині першій ст. 85 КУпАП, якщо таке порушення вчинене повторно або має наслідком добуту дичину, то порушник відповідатиме за частиною другою ст. 85, у такому разі у нього може бути конфискована не тільки зброя, але й мисливський собака (має декілька прецедентів із власного досвіду).
 

KFoR

Зброяр
але це не свідчить про те, щоб всіх поліціянтов позбавити службової зброї! Але викориняти "оборотнів" треба!
От бачите глобальні заборони не вихід(і це з Ваших слів). Є і поліцейські перевертні, і єгеря браконьєр,и і серед мисливців є погані вівці. Але ми всі повинні докладати всіх зусиль, щоб наше законодавство орієнтувалися на законослухняних громадянина, а не так як є зараз
 
Зверху