Сказ.

HOWA

Слідопит
Колись у єгерів, під керівництвом яких доводилось полювати, завжди в кишенях був шматок чорного господарського мила. Казали на випадок скаженої особини, щоб негайно й гарно вимити руки, опісля контакту з скаженою.
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Колись у єгерів, під керівництвом яких доводилось полювати, завжди в кишенях був шматок чорного господарського мила. Казали на випадок скаженої особини, щоб негайно й гарно вимити руки, опісля контакту з скаженою.
:)
Так це можна сказати норма.
В мене в машинах завжди кусок мила (або господарського, або для автомобілістів) і пляшка-дві води. А був молодий і коли ще не цурався обдирати стріляних лисиць, мило і трохи води завжди було в рюкзаку.
 

Fazer

Мисливець
26 ЛЮТОГО 2025, 09:15


Фото ілюстративне

Фото ілюстративне
В 2024 та з початку 2025 року зафіксоване зростання захворюваності на сказ серед тварин, повідомив директор Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрій Павлішен на брифінгу в Чернігівській ОВА. Наразі в області ситуація неблагополучна.
В Україні протягом 2024 року захворюваність на сказ складає 1451 випадків, що на 229 випадків більше, ніж у 2023 році. В свою чергу на Чернігівщині зафіксовали 30 неблагополучних пунктів по сказу, захворіло 36 тварин (8 котів, 6 собак, 4 корови, 1 вівця, 10 лисиць, 4 єноти, 3 лосі), серед яких більше 50% складають дикі тварини.
Юрій Павлішен, директор Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області

«З початку 2025 року в січні ми мали різкий підйом хвороби на сказ, але це пов’язано з певними природніми особливостями розвитку лисиць. Ми це спрогнозували і передбачали, що такий сплеск протягом січня-лютого може бути. Тому ми бачимо, що так і трапилося. З початку року було зафіксовано 11 неблагополучних пунктів, з яких захворіло 14 тварин ( 3 коти, 3 собаки, 4 лисиці, 4 єноти. Станом на 11.02.2025 оздоровчі заходи, були проведені в 17 неблагополучних пунктах в різних районах. Хотів би відзначити, що із 17 неблагополучних пунктів, 14 – це неблагополучні пункти в Чернігівському районі», - зазначив Юрій Павлішен.
В зв’язку з загостренням епізоотичної ситуації по сказу в Україні в 2024 році була проведена пероральна вакцинація, було розповсюджено більше 437 тисяч тон вакцини. В цьому році планують збільшити площу пероральної імунізації – вже до 19 тисяч квадратних кілометрів.
«Зараз проходять заключні етапи проведення цієї кампанії, проводиться діагностичний відстріл із 16.11.2024 до 10.02.2025 було проведено 592 проби крові та щелеп відстріляних лисиць. На даний момент 441 проба доставлена, і проводяться лабораторні дослідження в Києві в Державному науково-дослідному інституті лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи», зазначив директор Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
І це лише зареєстрованих випадків!
А ми всі чудово уявляємо, як в селах і хто до кого звертається, взагалі. І чи є хтось, хто їх може зареєструвати.
До багатьох населених пунктів навіть транспорт не ходить.
Чернігівщина, це найбільш депресивний регіон України, якщо я не помиляюсь. Зі всіма наслідками.
 

Степанович 2

Снайпер
Забагато, як на одну область і такий короткий проміжок часу.
Вакцинацію хоч проводили нормально.
 

север

ветеран форуму
надійна команда

север

ветеран форуму
надійна команда
Так це по вашому розуму, а по протоколам в десятки разів побільше...все ,,згідно плану заходів Держпродспоживслужби"... заходи провели, пальне списали, гроші отримали (робітники Держпродспоживслужби), вони ж на державній службі, а ваші оті громадські об"еднання їм до...ну ви зрозуміли, не буду уточнювати...
А в реаліях сьогодення ми (точніше ви) маємо дуже величезну проблему... но то мабуть не переймайтесь, хай іде як іде...
Не давайте себе кусати, та й годі... ;)
Якщо так вважати, то не можна взагалі нікому вірити поряд? Ми ж дивимось новини, читаємо інтернет, керуємось офіційними статистичними даними і слухаємо, кожен день, промови наших достойників і можновладців на всіх рівнях, включаючи максимально значимих!
А в реаліях сьогодення ми (точніше ви) маємо дуже величезну проблему..
То ми всі...там?!
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Я вже наводив приклади, знову ж таки зі статданих, що кусають, в основному, собаки і коти, а не лисиці. І прививати треба, в першу чергу, тих людей, які кидають їх напризволяще. В цивілізованих країнах КОЖЕН пес і кожна кішка перебувають на обліку, мають чіп і власник КОЖНОЇ тварини несе за них персональну відповідальність. Там немає безпритульних тварин!!!! І псевдоволонтерів- грантожерів! І є відповідальність,. І ніхто нікого не кусає! Бо є порядок, є закон. Який всі виконують. Яких, на жаль, у нас ніколи не було і немає. І лисиці тут ні до чого, майже.
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Не знаю які суми виділяються на профілактику і боротьбу зі сказом в межах одного району для прикладу, на держпродслужбу, лісгоспи, мінздрави. Думаю немало. Просвітницька робота з населенням з метою профілактики сказу коштує в порівнянні відносні копійки. Допишу - це якраз складова загального фінансування, але дієва і відносно дешева.

Особисто займався трошки з питань вирішення ситуації з приблудними собаками. Не буду описувати варіанти вирішення проблеми, але сума на одну собачу голову чимала. Причому гроші потрібно виділяти комплексно, необхідно забезпечити "мінімальний " об'єм (великий) собак і скажімо так - договір заключається "на ввесь подальший життєвий шлях" цуцика. Гроші великі і платити згідно договору стабільно-постійно, не разово. Але саме головне - проблема приблудних собак і в принципі як і проблема сказу не вирішується - собака стеріалізується, вакцинуються, чіпується і... відпускається далі і проблеми ті ж самі.
 
Останнє редагування:

Fazer

Мисливець
17:57, Вчора
На Чернігівщині виявили новий випадок сказу у лисиці
У селищі Любеч, що на Чернігівщині, зафіксовано випадок захворювання на сказ у лисиці.
Про це повідомляє Чернігівська районна державна адміністрація.
З метою запобігання поширенню хвороби, Державна надзвичайна протиепізоотична комісія оголосила селище Любич неблагополучним пунктом щодо сказу.
Окрім того, встановлено загрозливу зону в радіусі 3 км навколо цього пункту, яка включає село Гірки Любецької громади та угіддя мисливських господарств МРП ЧОО УТМР та ТОВ «Мисливське господарство «Чудівське»».
Введено карантинні обмеження на території неблагополучного пункту та загрозливої зони. Усім жителям та власникам тварин необхідно дотримуватись заходів безпеки для запобігання поширенню сказу.
 

paliy

Мисливець
Україною шириться серйозна інфекційна хвороба лептоспіроз, яка може призвести до тяжких ускладнень та навіть смерті. Випадки захворювання вже зафіксовані на Львівщині (https://t.me/+7hFTk0dk_mxmYjli) та Полтавщині, (https://t.me/+lMD1Y11V9TkxM2Yy) — Times of Ukraine. (https://t.me/+5ExU141LNUthYjU6)

⭕Збудник хвороби пошкоджує кровоносні судини та може уражати різні органи та системи організму.
⭕Небезпечні наслідки: запалення нирок та печінки, запалення оболонок головного та спинного мозку, міокардит та перикардит, легеневі кровотечі, пожовтіння шкіри та слизових оболонок.
⭕При появі симптомів, таких як раптове підвищення температури, головний біль, біль у м’язах (особливо литкових), почервоніння очей, нудота чи блювання, слід негайно звернутися до лікаря.
 
Зверху