Перестрел (добыча охотничьих животных сверх нормы)

Корнилов

Снайпер
С Вашего позволения уважаемые охотники расскажу и свою историю. Было как то в конце сентября брел с охоты по перу вдоль дороги и видел как под автомобиль попал заяц пробежал в поле по стерне метров 150 может 200 и там дошел. Подхожу лежит ушатый целенький только нос в крови ну что забрать страшновато с ним в угодьях разгуливать бросить блин ну то же не по хозяйски . Решил позвонить старшему егерю
рассказал как дело было он и говорит заяц если автомобилем сбит то оно видно что раневых каналов нет да и правильно что позвонил бери ничего не бойся. Я ушатого забрал и был доволен. А с пером в тот день как то не заладилось так что ушатого можно сказать что вытоптал.
А вдруг Вы петельщик)))! Приходилось зайчиков,лисичек из петель доставать. А я об этом и не подумал, что можно попасть)))!
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
И то, тут сложно трактовать..
Хотя нет..скорее не так.
6-60 это если добытая дичь не вписана в карточку.
А если несёшь больше нормы и вписана или нет, или только вписана своя, разрешённая, то "лишняя" скорее всего пойдёт как "порушення правил полювання, яке мало на меті добування...." А это 60-120 НМДГ с конфискацией орудий "добування та продукції полювання" или без таковой; или лишение права на охоту до 3 лет с конфискацией или без таковой..
 

Trigal

Снайпер
А "добытая дичь" - это та, которая у тебя в рюкзаке (машине) или та, которая лежит метрах в пяти от тебя под деревцом тоже? :)
 

Leodr

Снайпер
Ну да, гуляю с собакой и грибы собираю. :). У нас как любой закон так трактуй как хочешь.!
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
А "добытая дичь" - это та, которая у тебя в рюкзаке (машине) или та, которая лежит метрах в пяти от тебя под деревцом тоже? :)
Несёшь в руках, лежит в рюкзаке, машине(не забываем - до полювання прирівнюється перебування на дорогах загального користування з продукцією полювання).
Так что с уткой в машине на скорости 90 км/ч на дороге - это охота, мужики!))
А охота с автотранспорта запрещена!
Так что... :D

А если лежит под деревцем и у нее не спутаны ноги и рядом не валяются Ваши рюмки)) и в 5 метрах от нее не расположен Ваш лагерь и костер, то скорее всего можно отмазаться. Мол, не видел, наверное подранок, мои вот!, вписаны все дела..
Хотя все же мутненько выглядит согласитесь..;)
 

Visioner

Слідопит
А "добытая дичь" - это та, которая у тебя в рюкзаке (машине) или та, которая лежит метрах в пяти от тебя под деревцом тоже? :)
Нарушения, предусмотренные частями 1 и 2 комментируемой статьи КоАП, влекут за собой образование складов админправонарушений, следствием привлечения лица к административной ответственности. В составы этих правонарушений принадлежит также включать нарушения других запретов осуществления охоты, в том числе тех, которые указаны в статье 20 Закона "Об охотничьем хозяйстве и охоте", в частности запрещается:

транспортировка или перенесение добытых животных или их частей без отметки этого факта в ежегодной контрольной карточке учета добытой дичи и нарушений правил охоты, а также в разрешении на их добычу;
И по поводу найденого зайчика:
9) сбор яиц птиц, погибших охотничьих птиц, самовольное присвоение найденных в угодьях погибших охотничьих животных или их частей, разрушения, уничтожения или порчи искусственных гнездовий, солонцов, кормушек для зверей и птиц, посевов кормовых растений, охотничьих вышек, указательных знаков, соответствующих вывесок и других атрибутов охотничьего хозяйства.

Все вышеперечисленные действия, кроме последних (сбор яиц ... и т.п.) квалифицируются как незаконная охота.
 
Останнє редагування:

Адвокат1987

Мисливець
Дам Вам відповіді частково на Ваші питання, з точки зору права. Відразу скажу я не є спеціалістом з питань полювання та мисливського (природоохоронного) законодавства, хоча є діючим адвокатом. Відразу зазначу моя відповідь є суто моїм об"єктивним баченням описаної ситуації. Я нічого в описаному не раджу і не заперечую чи навпаки. Запам"ятайте люба юридична ситуація має два стани де юре (те що по паперах та закону) та де факто (те що реально трапилось). Так от є випадки, що де факто і де юре незбігаються в різноманітних комбінаціях наприклад: Це ситуації коли наприклад знають хто вчинив злочин, але доказати не можуть бо з паперами натупили, або в потрібний час не зібрали відповідних доказів чи не зробили інших відповідних дій. Тобто інколи можна скасувати Постанову про притягнення до адмін. відповідальності навіть не розбираючись у тому, що ж де факто сталося. Наприклад Щодо Вас винесли постанову, проте Вам нерозяснили Ваші права і обовязки передбачені ст.268 КУпАП та статті 63 Конституції України, таким чином Вас було позбавлено права на захист чи щось подібне. У відповіді такі ситуації не розглядаю.
Звертаю увагу ! ст.11 КУпАП Вчинення адміністративного правопорушення з необережності.
Адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити.
Це Ваша ситуація Якщо норма 3 качки, а у Вас вже 2 і тут піднімаються кучно 6 качок на відстані 35 метрів і Ви пострілом збиваєте 6 качок, то Ви з точки зору закону не передбачали можливості настання таких наслідків, хоч повинні була і могла їх передбачити. Щодо того, що Ви знайшли качку чиюсь а не свою, для того щоб Вам було простіше думати замініть качку на Лося. Для законодавця Де Юре на має різниці що Ви там знайшли. Різниця буде у відповідальності Адмінка чи Кримінал. Я філософію не розвожу тіпа лось був заваляний з нарізняка, там всередині куля, а я був з гладкостволом а нарізняка взагалі не маю, це тонкощі в які ми не лізимо.
Додатково зазначу відповідно до ЗУ "Про миливське господарство та полювання"
незаконно добута продукція полювання - дика тварина чи її частина, добута (відловлена) чи набута будь-яким іншим шляхом з
порушенням вимог цього Закону чи інших нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до нього, що регулюють відносини у сфері
користування природними ресурсами України
;
продукція полювання - добуті шляхом полювання або придбані (набуті) будь-яким іншим шляхом туші мисливських тварин, їх
частини (м'ясо, субпродукти, шкури, роги, черепи, ікла тощо),
а також відловлені живі мисливські тварини;
До полювання прирівнюється:
перебування осіб у межах мисливських угідь, у тому числі на польових і лісових дорогах (крім доріг загального користування), з
будь-якою стрілецькою зброєю або з капканами та іншими знаряддями добування звірів і птахів, або з собаками мисливських порід чи
ловчими звірами і птахами, або з продукцією полювання (крім випадків регулювання чисельності диких тварин, польових
випробувань і змагань мисливських собак (не нижче обласного рівня).
Стаття 20. Заборони щодо здійснення полювання
З метою раціонального використання мисливських тварин, охорони диких тварин, а також середовища їх перебування
забороняється:
1) полювати без належного на те дозволу, а саме:

без документів, визначених статтею 14 цього Закону;
полювання на тварин, які не зазначені у дозволах на добування мисливських тварин або понад встановлену в цих дозволах норму;
5) транспортування або перенесення добутих тварин чи їх частин без відмітки цього факту у щорічній контрольній картці
обліку добутої дичини і порушень правил полювання
, а також у дозволі на їх добування;

Дії, зазначені в пунктах 1-8 цієї статті, відповідно до законодавства кваліфікуються як незаконне полювання. Особи, винні
у незаконному полюванні, несуть відповідальність згідно із законами.
Виявлені тварини (або їх частини) та знаряддя добування таких тварин, законність набуття яких не підтверджена відповідними
документами, вважаються незаконно добутими.

Таким чином, на підставі вищевикладеного
Я думаю, перевіряючий притягне Вас до відповідальності за ч.2 ст 85 КУпАПП у вигляді
тягне за собою накладення штрафу на громадян від шістдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об'єктів тваринного світу чи без такої або позбавлення права полювання на строк до трьох років з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об'єктів тваринного світу чи без такої (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/80731-10/paran560#n560) , або
щодо Вас порушать Кримінальну справу за ст.248 КК України в залежності від того, що ж Ви там перестріляли.
При цьому в першому випадку, щодо Вас складуть протокол і потім його передадуть до суду який і буде вирішувати чи Винні Ви чи ні, при цьому Вам у протоколі потрібно максимально відобразити Вашу невинуватість, при необхідності зазначити свідків, інші докази які Вас зможуть оправдати. За наслідками розгляду справи Вас визнають Винним або навпаки невинним, і в залежності від того як суд визнає буде призначатись і відповідна міра покарання. Нагадаю, що відповідно до статті 22 КУпАП При малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням. Крім того відповідно до ст.38 Якщо ви затягнете розгляд справи більше 3 місяців до відповідальності Вас не притягнуть, проте в Постанові буде написано Винні Ви чи ні, якщо Винні то відповідно до ст.40 КУпАПП Якщо у результаті вчинення адміністративного правопорушення заподіяно майнову шкоду громадянинові, підприємству, установі або організації, то під час вирішення питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення має право одночасно вирішити питання про відшкодування винним майнової шкоди. Щодо шкоди то тут потрібно звернути увагу на ТАКСИ для обчислення розміру відшкодування збитків, завданих унаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання (крім видів, занесених до Червоної книги України)
http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0842-17
Якщо Ви винні з Вас стягнуть за кожну качку, або голуба чи перепілку 1000,00 грн. Тобто для законодавця "пофіг", що качка важить більше перепілки. За фазана 2000,00 грн. Звертаю Увагу за куріпку треба 2000,00 грн заплатити.
Звертаю увагу, що кожна конкретна справа потребує конкретної правової кваліфікації, однакових справ немає. При цьому тільки від людини (посадової особи) яка Вас буде перевіряти буде по факту залежати відповідна правова кваліфікація, проте в останній час помітив, що посадовці почали діяти, професійніше, Вони не конфліктують, все уважно знімають на камери, і як би Ви там не "випендрювались" складають протокол, при цьому зауважують Ви маєте право все що хочете зробити в суді, в тому числі оскаржити мої дії чи бездіяльність. Дякую за Увагу. З Вас за правову консультацію 300 грн. Жартую!. Перша консультація безкоштована.
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
Вот я и спрашиваю? В законе написано как! Собаки Охотничьих пород! А если собака не Охотничьей породы значить доки не нужны? Или как!
Вообще, как бы да! Закон не запрещает находиться в угодьях с собакой не охотничьей породы.
Но...есть такая штука как ответственность за "допущення в угіддя собак без нагляду". При чем не указано каких именно собак, охотничьих или нет, значит всех.
При том, я так понимаю, что если собака со мною и "під наглядом", то это она бегает рядом со мною, в пределах тех же 5-10 метров или вообще на поводке.
А если бы я на месте проверяющего увидел как такой собак гонит лису или зайца или прочесывает камыши или балку, то я бы вменял хозяину "порушення правил полювання, а саме допущення собаки без нагляду, яке не мало на меті добування...."
Т.е. 6-60 НМДГ.
А вот если бы я увидел, что собака аппортирует утку с воды или фазана из зарослей, то тогда "порушення правил полювання, а саме допущення.... без нагляду, яке мало на меті добування...."
И тут уже 60-120 с конфискацией или без( в том числе и собаки) или до 3 лет с конфискацией или без.
 

Trigal

Снайпер
В общем, перечитав всё вышеизложенное, пришел к выводу: лучше дать 500грн на месте тому, кто сделает вид, что перестрела не было, чем потом попасть под все эти разборки :)
Недоделанные законы и присутствие человеческого фактора - благодатная почва для коррупционных всходов ))
 

Leodr

Снайпер
Не знаю кто там как, законы и правила поведения на охоте надо соблюдать!
 

пингвин73

Мисливець
В общем, перечитав всё вышеизложенное, пришел к выводу: лучше дать 500грн на месте тому, кто сделает вид, что перестрела не было, чем потом попасть под все эти разборки :)
Недоделанные законы и присутствие человеческого фактора - благодатная почва для коррупционных всходов ))
Не бери чужого зайца и не надо платить 500грн
 

Корнилов

Снайпер
Вообще, как бы да! Закон не запрещает находиться в угодьях с собакой не охотничьей породы.
Но...есть такая штука как ответственность за "допущення в угіддя собак без нагляду". При чем не указано каких именно собак, охотничьих или нет, значит всех.
При том, я так понимаю, что если собака со мною и "під наглядом", то это она бегает рядом со мною, в пределах тех же 5-10 метров или вообще на поводке.
А если бы я на месте проверяющего увидел как такой собак гонит лису или зайца или прочесывает камыши или балку, то я бы вменял хозяину "порушення правил полювання, а саме допущення собаки без нагляду, яке не мало на меті добування...."
Т.е. 6-60 НМДГ.
А вот если бы я увидел, что собака аппортирует утку с воды или фазана из зарослей, то тогда "порушення правил полювання, а саме допущення.... без нагляду, яке мало на меті добування...."
И тут уже 60-120 с конфискацией или без( в том числе и собаки) или до 3 лет с конфискацией или без.
Арендованный став, охр
Не знаю кто там как, законы и правила поведения на охоте надо соблюдать!
Согласен, но бывают случайные перестрелы!
 

Trigal

Снайпер
Не бери чужого зайца и не надо платить 500грн
Едешь по трассе, впереди идущая машина сбивает зайца и едет дальше. Ты его подбираешь, едешь, тебя тормозят и привлекают к ответственности за незаконную охоту. Это разве не идиотизм?
Норма отстрела голубя (голубя, блин!!!) 4 шт за день - это не издевательство? :)
 

Leodr

Снайпер
Почитает Владимир Яковлевич, объяснит популярно, а может и пистон вставит, за наши писания! :)
 

Leodr

Снайпер
А по поводу норм отстрела, то в каждом лесхозе они разнятся.
 

Leodr

Снайпер
А по поводу норм отстрела, то в каждом лесхозе они разнятся.
 
Зверху